Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Czerniawski odwołał Kowalika

Wojciech Kowalik, został odwołany ze stanowiska dyrektora Samorządowego Ośrodka Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli. Zgodnie z podpisanym wczoraj, 2 lipca 2012 roku, zarządzeniem prezydenta Mieczysława Czerniawskiego Kowalik dyrektorem przestanie być 31 sierpnia.

Jak tłumaczy Łukasz Czech z ratusza odwołanie dyrektora Wojciecha Kowalika, ma związek z utworzeniem Łomżyńskiego Centrum Rozwoju Edukacji. W jego skład wchodzą Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Łomży oraz Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna nr 2 w Łomży. W związku z powyższym trzeba było odwołać ze stanowiska dyrektora SODMiDN, natomiast dyrektorowi Poradni kończy się w tym roku kadencja, więc odwołanie ze stanowiska nie jest konieczne. Niebawem zostanie ogłoszony konkurs na stanowisko dyrektora Łomżyńskiego Centrum Rozwoju Edukacji.

Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Łomży z siedzibą przy ul. Polnej 16, został powołany pod koniec 2009 roku. Zadaniem Ośrodka jest organizowanie i prowadzenie działalności mającej na celu podnoszenie poziomu zawodowego nauczycieli szkół i placówek prowadzonych przez Miasto Łomża, prowadzenie doradztwa organizacyjnego, metodycznego i merytorycznego (przedmiotowego), inicjowanie i popieranie wszelkich działań związanych z wprowadzaniem nowoczesnych form, metod i środków nauczania. W Ośrodku, zgodnie z informacją w BIP, pracuje dziś 14 osób w tym 5 doradców metodycznych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę