Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Mniej uczniów, mniej klas, mniej nauczycieli...

36 łomżyńskich nauczycieli nie wróci do pracy po wakacjach. W większości to nauczyciele, którzy mieli podpisane z dyrektorami szkół umowy czasowe i nie zostały one przedłużone – wynika z informacji przygotowanych przez urzędników ratusza na potrzeby łomżyńskich radnych. Urzędnicy piszą, że podsumowanie wyników naboru do szkół będzie możliwe dopiero po rozpoczęciu roku szkolnego, niemniej już wiadomo, że klas w łomżyńskich szkołach będzie mniej niż rok temu.

W sumie we wszystkich miejskich podstawówkach, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych od 3 września będzie 401 klas. To o trzy mniej niż rok wcześniej. Najbardziej „straciły” gimnazja, a dokładniej Publiczne Gimnazjum nr 8. W nowym roku szkolnym będzie tu działało 16 oddziałów (klas), a w ubiegłym roku było ich 19. Spadek dotyczy przede wszystkim klas pierwszych. W tym roku będzie tylko 4 podczas gdy rok temu było ich 6. 
Dane dotyczące gimnazjów nie są kompletne, bo dwa łomżyńskie gimnazja działają w ramach zespołów szkół, a przedstawione przez urzędników dane dotyczące tych zespołów są zbiorcze. 
Na tym poziomie szkolnictwa też jest spadek. W szkołach ponadgimnazjalnych  i zespołach szkół będzie w sumie będą 1194 klasy czyli o jeden oddział mniej niż mniej niż przed rokiem. Po oddziale „utraciły”, Zespół Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych, Zespół |Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących oraz Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących. Zyskały za to – także po jednej klasie - Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących oraz Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących. 
O jeden oddział więcej niż przed rokiem będzie także w państwówkach – w sumie 155. Zarobiła  „dziesiątka” przy czym nie na klasie pierwszej. Tych klas ma być tyle samo co rok temu czyli 6.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę