Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 26 września 2020 napisz DONOS@

W listopadzie 400 pracowników zacznie pracę w odbudowanych zakładach mięsnych JBB w Łysysch

cz pt, 17 lipca 2009 07:50

Dokumentacja projektu nowego zakładu JBB jest już zatwierdzona przez odpowiednie instytucje – powiedział serwisowi portalspozywczy.pl Józef Bałdyga właściciel zakładów mięsnych, które spaliły się pod koniec czerwca - Od listopada wznawiamy produkcję przetworów mięsnych. Do nowego zakładu już zamówiliśmy maszyny, które będą zaprojektowane specjalnie pod nasze wymagania – cytuje słowa Bałdygi serwis.

Szepietowo będzie miastem

Foto: Szepietowo będzie miastem
cz pt, 17 lipca 2009 07:20

Od 1 stycznia 2010 roku Szepietowo ma być miastem. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w najnowszym projekcie rozporządzenia w sprawie podziału administracyjnego kraju proponuje nadać status miasta sześciu miejscowościom – jedną z nich jest właśnie Szepietowo w powiecie wysokomazowieckim. Miasto objęło by powierzchnię 195,86 ha.

Kontrola w ratuszu - dokument Regionalnej Izby Obrachunkowej w Białymstoku

cz cz, 16 lipca 2009 15:38

Kontrola kompleksowa gospodarki finansowej przeprowadzona w Urzędzie Miasta w Łomży przez inspektorów Regionalnej Izby Obrachunkowej w Białymstoku Ustalenia kontroli zostały zawarte w wystąpieniu pokontrolnym z dnia 11 marca 2009 roku (znak: RIO.I.6011-12/08), o treści jak niżej:

Kolejne oszczędności na najuboższych

cz cz, 16 lipca 2009 12:33

Tym razem cięcia dotknęły dzieci. Posłowie zdecydowali o zmniejszeniu aż o 2,3 mld zł tegorocznych wydatków na świadczenia rodzinne – podała Gazeta Prawna. Za miesiąc ma podjąć decyzję o zamrożeniu progów dochodowych uprawniających do tych świadczeń. A to oznacza, że jeszcze zmniejszy się liczba osób korzystających z zasiłków na dzieci, ale nie z powodu mniejszej biedy... Z niepokojem sytuację obserwuje kierownik Biura Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych Urzędu Miejskiego w Łomży, Janina Picewicz-Znosko. Od maja Łomża dostaje mniej pieniędzy na wypłatę świadczeń, ale póki co, pieniędzy starcza.

Wyłudzali kredyty: 11 głównych oskarżonych i pół tysiąca „słupów”

cz cz, 16 lipca 2009 10:02

Kobieta - 42-letnia Beata S. - kierowała szajką która wyłudziła z banków milion złotych. Pod koniec czerwca Prokurator Okręgowy w Łomży skierował do Sądu Okręgowego w Łomży akt oskarżenia przeciwko 11. osobowej zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw – oszustw kredytowych. Przestępcy działali od połowy 2006 roku do marca 2007 roku na terenie województw podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego. Przed sądami w całym regionie w związku z tą sprawą może stanąć także pół tysiąca „słupów” dzięki których podpisom wyłudzenia były możliwe.

Uwaga będą silne burze

cz cz, 16 lipca 2009 05:59

Barbara Jakubowska dyżurny synoptyk z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych ostrzega przez silnymi burzami, które do południa będą utrzymywały się nad regionem. Lokalnie możliwe są także opady gradu

Kaczki, kury, króliki i gołębie w mieście Łomży tylko do końca roku...

Foto: Kaczki, kury, króliki i gołębie w mieście Łomży...
cz śr, 15 lipca 2009 19:54

Łomża to miasto, a nie wieś uznali rajcy i bez zbędnej dyskusji przegłosowali zaproponowane przez prezydenta Jerzego Brzezińskiego zmiany w regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie miasta. Wprowadzają one całkowity zakaz chowu i utrzymania zwierząt gospodarskich, do których zalicz się nie tylko krowy i świnie, ale nawet gołębie, na terenach wyłączonych z produkcji rolniczej. Na terenach nie wyłączonych, czyli tam gdzie właściciele płacą podatek rolny, będzie można hodować wszystko, ale nie w każdej ilości.

Wypadkowy wieczór na 677. Najpierw czołówka busa z TIR-em, a potem lublinem w poloneza.

Foto: Wypadkowy wieczór na 677. Najpierw czołówka bus...
cz śr, 15 lipca 2009 18:44

„Tylko cudem nikt w tym wypadku nie zginął” – tak mówią świadkowie, lekarze i strażacy, którzy przyjechali na miejsce wypadku jaki w środę przed wieczorem wydarzył się w okolicach miejscowości Konopki Stare na drodze (677) Łomża – Śniadowo. Około godziny 17.00 przewożących kilka osób bus, na litewskich numerach rejestracyjnych, zderzył się czołowo z TIR-em. Do szpitala trafiło dziewięć osób. Kilka godzin później i kilkaset metrów dalej – na skrzyżowaniu 677 z drogą na Konopki Stare - lublin uderzył w tył poloneza. Tym razem do szpitala przewieziono cztery osoby.

„Mnie w Polsce się wszystko podoba” - mówi Kola Bilida z Białorusi

Foto: „Mnie w Polsce się wszystko podoba&am...
cz śr, 15 lipca 2009 12:27

Zapada cichy, pogodny wieczór nad Pisą. Trzaskają drwa na ognisku, skwierczą kiełbaski, w powietrzu niesie się radosne: „Podnieśmy wszyscy nasze serca, podnieśmy wszyscy nasze dłonie...!”. W położonym w lesie ośrodku Caritas w Balikach koło Nowogrodu młoda animatorka Monika Jastrzębska gra na gitarze skoczną melodię, jej koleżanka Edyta Nowacka prowadzi zabawę. Na ławeczkach wokół ognia śpiewają siedząc lub podskakując uczestnicy kolonii Caritas. Weseli, roześmiani. Szczęśliwi...?

„Bezpieczne wakacje” to częste kontrole

Foto: „Bezpieczne wakacje” to czę...
cz śr, 15 lipca 2009 08:44

Policjanci z Łomży zapowiadają, że do końca wakacji kierowcy jeżdżący po ulicach Łomży i drogach regionu mogą spodziewać się częstszych niż zwykle kontroli. Funkcjonariusze wskazali nawet 15 miejsc, w których powinniśmy spotkać patrole. Policjanci będą kontrolować przede wszystkim prędkość, ale ich uwadze nie umknie sprawdzenie czy jadący w samochodach mają zapięte pasy bezpieczeństwa oraz sposób w jaki przewożone są dzieci.

Dostaniemy mniej na „schetynówki”

cz śr, 15 lipca 2009 07:02

Tak jak w ubiegłym roku, do podziału na remonty lokalnych dróg w województwie podlaskim miało być 62,5 mln zł. MSWiA zaproponowało jednak nowy podział środków na „schetynówki”. Dzięki temu województwo podlaskie dostanie o blisko 9 mln mniej.

„Plantacja” konopi indyjskich na miejskiej działce

Foto: „Plantacja” konopi indyjski...
cz wt, 14 lipca 2009 12:46

Kilka sadzonek konopi indyjskich odnaleźli pracownicy Zieleni Miejskiej MPGKiM. Roślinki rosły w doniczkach na małej działce przy ulicy Kopernika. Właścicielem działki jest samorząd miasta. To właśnie na zlecenia z ratusza pracownicy Zieleni Miejskiej czyścili wczoraj działkę rosnących na niej zarośli i znaleźli zakazane rośliny.

Historia mordu w Jeziorku

Foto: Historia mordu w Jeziorku
cz wt, 14 lipca 2009 11:33

Tragiczne lata okupacji niemieckiej zapisały się krwawo w historii Ziemi Łomżyńskiej praktycznie od pierwszych jej chwil. Najbardziej w pamięci utkwiły oczywiście lata 1941-1944, kiedy to nowy okupant przystąpił do planowego wyniszczenia społeczeństwa polskiego. Wśród miejsc straceń, w których hitlerowcy dokonywali masowych egzekucji znalazł się także Las Jeziorkowski. Już w lipcu 1942 r. dokonano tam zbrodni na pensjonariuszach domu starców w Pieńkach Borowych, a miesiąc później z podobnej placówki w Łomży. Jedno z najbardziej tragicznych wydarzeń miało miejsce 15 lipca 1943 r., kiedy to specjalna grupa gestapo przeprowadziła aresztowania wcześniej wybranych rodzin na terenie Łomży. Osoby te (w tym kobiety i kilkuletnie dzieci) zostały przewiezione do miejscowego więzienia, gdzie po raz drugi sprawdzono ich tożsamość. O godz. 10.00 wszyscy zatrzymani zostali załadowani na samochód ciężarowy i pod eskortą żandarmów wywiezieni w kierunku Jeziorka. To był kres ich podróży i życia.

Ziemia odsłania historię Łomży sprzed stuleci

Foto: Ziemia odsłania historię Łomży sprzed stuleci
cz wt, 14 lipca 2009 10:57

Prawdopodobnie na fundamenty kolegium pijarskiego z połowy XVIII w. natrafili robotnicy podczas wykopów pod sieć ciepłowniczą przed II LO przy placu Kościuszki. W lipcu odsłonili na skwerze szkolnym przynajmniej cztery fragmenty muru, który mógł również być częścią piwnic dużego kompleksu budynków kolegium, rozebranych pod koniec XIX w. ze względu na zły stan techniczny. Najnowsze odkrycie potwierdza, że właśnie w tym miejscu stała najstarsza szkoła w historii Łomży.

Konno dojechali na Jasną Górę

cz wt, 14 lipca 2009 06:40

Od 10 lat z maleńkich Zaręb Kościelnych w powiecie ostrowskim na Jasną Górę podąża pielgrzymka kawalerii konnej. 400-kilometrową trasę w tym roku zakończyło prawie 50 ułanów. 27 z nich pielgrzymowało na koniach, a pozostali w zabezpieczeniu logistycznym. By dotrzeć do częstochowskiego sanktuarium, spędzili w siodle 11 dni. Wśród uczestników konnej pielgrzymki był m.in. Romuald Wojtkowski kierownik Ośrodka Rehabilitacji Konnej w Kisielnicy.

Bo Łomża to nie wieś...

cz pon, 13 lipca 2009 15:37

Na najbliższej sesji radni Łomży mają wprowadzić do zmiany do zapisów regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta. Zgodnie z propozycją zmian zostanie wprowadzony całkowity zakaz chowu i utrzymania zwierząt gospodarskich na terenach wyłączonych z produkcji rolniczej, a na tych nie wyłączonych hodowla bydła i trzody chlewnej ma być ograniczona. - Powodem do wprowadzenia zmian są liczne skargi mieszkańców Łomży na uciążliwości wynikające z hodowli zwierząt gospodarskich przez ich sąsiadów – argumentuje w przesłanym uzasadnieniu prezydent Łomży.

Zmiany w Kościele Łomżyńskim

cz pon, 13 lipca 2009 12:48

Ojciec Krzysztof Groszyk, OFM Cap. od wczoraj jest nowym proboszczem parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Łomży. Na tym urzędzie, i w całym klasztorze Ojców Kapucynów, zastąpił ojca Grzegorza Sucheńskiego, który był proboszczem tej parafii od 2006 roku. To pierwsza z wakacyjnych zmian na stanowiskach proboszczów w parafiach diecezji łomżyńskiej. W sierpniu nowych proboszczów dostaną jeszcze wierni w 11 parafiach.

W Sokołach internet będzie za darmo

cz pon, 13 lipca 2009 10:28

Mieszkańcy Gminy Sokoły będą mogli korzystać bezpłatnego dostępu do internetu. Gmina uruchomi sieć nadajników radiowych działających w oparciu o 20 megabitowe łącza Telekom PKP. Jaki zapowiada wójt Józef Zajkowski w trzecim kwartale z bezpłatnego internetu będzie mógł korzystać każdy z sześciu tysięcy mieszkańców gminy.

Pijani jeżdżą wśród nas

cz pon, 13 lipca 2009 09:48

Około trzech promili alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca żuka zatrzymany w niedzielne popołudnie we wsi Zaruzie pod Miastkowem. To jeden z trzech pijanych kierowców zatrzymanych ostatnio przez łomżyńskich policjantów. Dwóch pozostałych to mieszkańcy Łomży.

Diecezjalny Dzień Brunonowy w parafii pw. św. Brunona w Łomży

Foto: Diecezjalny Dzień Brunonowy w parafii pw. św. B...
cz pon, 13 lipca 2009 08:51

Główne uroczystości diecezjalne ku czci św. Brunona z Kwerfurtu odbyły się w niedzielę w kościele pw. św. Brunona w Łomży. W dniu świętego patrona uroczystą Mszę świętą, podczas której dziękowaliśmy Bogu za posłanie przed tysiącem lat tego świętego na nasze ziemie, sprawował biskup Łomżyński Stanisław Stefanek w towarzystwie księży biskupów Tadeusza Bronakowskiego i Tadeusza Zawistowskiego oraz arcybiskupa Juliusza Paetza. Podczas tej Mszy świętej jubileusz 50-lecia kapłaństwa świętował proboszcz parafii ks. infułat Henryk Jankowski.

« · «« · 825 · 826 · 827 · 828 · 829 · 830 · 831 · 832 · 833 · 834 · »» · »
 
200831084255.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę