sobota, 25 stycznia 2020 napisz DONOS@

Obrona Nowogrodu 2008

Foto: Obrona Nowogrodu 2008
cz pon, 25 sierpnia 2008 07:35

Trwająca kilka dni obrona Nowogrodu, była jedną z najbardziej krwawych potyczek kampanii wrześniowej 1939 roku. Niespełna tysiąc żołnierzy polskich pod dowództwem majora Józefa Sikory przez cztery dni bohatersko walczyło z dziesiątki razy przeważającymi siłami hitlerowców. W niedzielę, w miejscu gdzie przed 69 laty toczono bitwę, kilkudziesięciu miłośników historii i militariów odtwarzało jej epizody... Zorganizowanej po raz czwarty rekonstrukcji obrony Nowogrodu przyglądały się tysiące widzów

5 izb przyjęć przy podlaskich szpitalach nie podpisało umów z NFZ

mm so, 23 sierpnia 2008 13:07

Od września nie dostaną pieniędzy, ale nadal muszą przyjmować pacjentów. 5 izb przyjęć przy podlaskich szpitalach nie podpisało umów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Chodzi o placówki w Sejnach, Mońkach, Łapach, Kolnie i Zambrowie. Te placówki nie zgodziły się na warunki proponowane przez NFZ, co nie zwalnia ich z obowiązku udzielania pomocy pacjentom - podkreśla rzecznik prasowy podlaskiego oddziału NFZ Adam Dębski. "Wszyscy pacjenci, którzy mają być przyjmowani na planowe leczenie - będą przyjmowani. Ponadto każdy szpital ma obowiązek w przypadku zagrożenia życia - pomóc potrzebującemu. Kwestia finansowa jest sprawą wtórną" - dodaje Adam Dębski.

Daj coś z siebie...

Foto: Daj coś z siebie...
cz pt, 22 sierpnia 2008 14:36

Jeszcze trzykrotnie przed końcem wakacji łomżanie mogą podzielić się z potrzebującymi swoją krwią. Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Łomży, w uzgodnieniu z Łomżyńskim Oddziałem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa poinformował, że do końca sierpnia przeprowadzone zostaną na terenie Łomży trzy otwarte akcje poboru krwi. Pierwsza z nich już w niedzielę po południu.

Na ratunek bocianowi...

Foto: Na ratunek bocianowi...
cz pt, 22 sierpnia 2008 13:24

Wielkie zainteresowanie wywołał dziś w Łomży bocian. Ptak znajdował się, na lądowisku dla helikopterów w pobliżu szpitalnej Izby Przyjęć. Mieszkańcom, którzy dostrzegli boćka, wydawało się, że ptak może być chory. Przez dłuższy czas leżał na trawie i wydawał... jęki. Ktoś nawet przyniósł mu wody w wiadrze, a inny rozpoczęli poszukiwania kogoś, kto mógłby mu pomóc.

Basen będzie niebieski

Foto: Basen będzie niebieski
cz pt, 22 sierpnia 2008 09:40

Jeżeli nie będzie żadnych komplikacji pod koniec 2010 roku łomżanie będą mogli pływać w nowym basenie. Ratusz właśnie ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy pływalni miejskiej, która ma stanąć przy ul. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego – obok obok gimnazjum nr 1. Po zrealizowaniu pływalni jednocześnie będzie mogło z niej korzystać 450 łomżan, a pracę ma znaleźć tu 38 osób.

Dogonili dilera

Foto: Dogonili dilera
cz pt, 22 sierpnia 2008 07:46

Nie lada intuicją wykazali się policjanci z Białegostoku, którym udało się przechwycić 1,5 kg amfetaminy. Po ulicznym biegu dopadli mężczyznę, który na ich widok wyrzucił w krzaki niesioną reklamówkę i zaczął uciekać. Gdy dopadli 29-latka i odnaleźli wyrzuconą torbę jego dziwne zachowanie dało się wytłumaczyć... W reklamówce był niemal kilogram narkotyków.

Możemy pomóc osobom poszkodowanym przez nawałnicę

Foto: Możemy pomóc osobom poszkodowanym przez nawałnicę
mm cz, 21 sierpnia 2008 19:58

Rosną straty spowodowane przez nawałnice, która w sobotę wieczorem siała zniszczenie w okolicach Wysokiego Mazowieckiego i Zambrowa. Zgodnie z najnowszymi - jeszcze szacunkowymi - wyliczeniami podanymi przez Podlaski Urząd Wojewódzki sięgają one już 30 mln zł. Uszkodzeniu uległo ok. 104 budynków mieszkalnych, 332 budynków gospodarczych w 237 gospodarstwach wiejskich w 52 wsiach. Caritas Diecezji Łomżyńskiej zwraca się z prośbą do wszystkich, którzy mogą i chcą udzielić wsparcia finansowego poszkodowanym wskutek sierpniowych anomalii pogodowych o wpłaty na konto: BS o/Łomża: 18 8757 0001 0001 6766 2000 0330 z dopiskiem „Nawałnica”.

Rowerowi pielgrzymi już na Litwie

Foto: Rowerowi pielgrzymi już na Litwie
cz cz, 21 sierpnia 2008 08:36

Piąty dzień są już na trasie pielgrzymi z parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży, którzy na rowerach zmierzają do Matki Boskiej Miłosierdzia z Ostrej Bramy w Wilnie. Wczoraj cała grupa przekroczyła granicę polsko-litewską. Dziś rowerowi pątnicy mają pokonać najdłuższy odcinek - niemal 90 km, a jutro dotrą już do celu pielgrzymki...

Pojechał jak w domu?

cz cz, 21 sierpnia 2008 08:05

Do nietypowego wypadku doszło wczoraj w okolicach Czarnej Wsi pod Rajgrodem. Rowerzysta z Anglii zjechał na lewą stronę jezdni i zderzył się z samochodem osobowym. Brytyjczyk ze złamaną łopatką, stłuczeniami barku, ogólnymi potłuczeniami ciała i podejrzeniem wstrząśnienia mózgu trafił do szpitala.

Rok od tragedii

cz cz, 21 sierpnia 2008 07:38

Mija rok od chwili kiedy przez Wielkie Jeziora Mazurskie przeszedł biały szkwał. Wiatr wiał z siłą 12 stopni w skali Beauforta, a fale sięgały 3 metrów. Żywioł pochłonął 12 ofiar śmiertelnych, zatopił kilkanaście żaglówek, kilkadziesiąt łodzi się przewróciło. Wśród ofiar tamtej nawałnicy byli także młodzi żeglarze z Łomży.

Kolejna nawałnica

Foto: Kolejna nawałnica
cz śr, 20 sierpnia 2008 22:57

Po sobotniej nawałnicy nie otrząsnęli się jeszcze mieszkańcy wsi z okolic Wysokiego Mazowieckiego i Zambrowa, a w środowe popołudnie wichury i burze siały zniszczenie we wsiach w okolicach Grajewa i Radziłowa. Wiatr łamał drzewa, uszkadzał linie energetyczne... niszczył domy i budynki gospodarcze. Jak relacjonują mieszkańcy dotkniętych przez nawałnicę wsi nagle zrobiło się bardzo ciemno, wiał silny wiatr, któremu towarzyszyły opady deszczu i gradu... Na szczęście także tym razem nikomu nic się nie stało.

Którędy obwodnica? - odpowiedź jeszcze w tym roku?

cz śr, 20 sierpnia 2008 09:37

- Do końca sierpnia będzie trwała inwentaryzacja przyrodnicza wzdłuż wyznaczonych wcześniej potencjalnych trasach przebiegu obwodnicy Łomży. Przez kolejne dwa miesiące na tej podstawie powstanie raport oceny oddziaływania na środowisko obwodnicy - mówi Rafał Malinowski rzecznik prasowy białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Dopiero te materiały trafią najpierw do Zespołu Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych przy białostockim oddziale GDDKiA, a następnie do Komisji Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych w centrali GDDIK w Warszawie, która ostatecznie ma wskazać wariant, którym poprowadzona zostanie obwodnica miasta.

Prezydent Kaczyński u poszkodowanych przez wichurę

Foto: Prezydent Kaczyński u poszkodowanych przez wichurę
cz wt, 19 sierpnia 2008 20:48

Prezydent RP Lech Kaczyński oglądał zniszczenia jakich dokonała sobotnia nawałnica w okolicach Wysokiego Mazowieckiego. Starosta wysokomazowiecki Bogdan Zieliński straty wyrządzone przez kataklizm szacuje na ponad 22 mln zł. Mieszkańcy wsi Tybory-Wólka opowiadali prezydentowi, że trąba powietrzna, która przeszła nad wioską porywała dachy i rozwalała drewniane stodoły. Straty są tu ogromne. Do wtorkowego popołudnia (choć od nawałnicy minęły już niemal trzy dni) w tej wsi, podobnie jak w 17 innych na terenie powiatów wysokomazowieckiego i zambrowskiego nie było prądu...

Wniosek o ogłoszenie stanu klęski po wichurach

cz pon, 18 sierpnia 2008 16:37

Wojewoda podlaski skierował w poniedziałek do rządu wniosek o uznanie części powiatów wysokomazowieckiego i zambrowskiego za tereny objęte stanem klęski żywiołowej – poinformowała gazeta.pl. „Na razie mamy informacje, że w województwie 227 gospodarstw, znajdujących się na terenie 38 wsi, poniosło straty. Ich szacowanie przez komisje wojewody potrwa najpóźniej do środy” - powiedział Gazecie dyrektor gabinetu wojewody podlaskiego Daniel Szutko.

Trwa szacowanie strat po wichurach

Foto: Trwa szacowanie strat po wichurach
cz pon, 18 sierpnia 2008 14:52

Ponad 2000 strażaków usuwało skutki gwałtownej nawałnicy która przeszła przez południowo zachodnie obszary województwa podlaskiego w nocy z soboty na niedzielę. W sumie podlascy strażacy interweniowali blisko 500 razy usuwając powalone na drogi drzewa i konary, zabezpieczając zerwane poszycie z budynków oraz wypompowując wodę z piwnic. Odnotowano także cztery pożary, które powstały od wyładowań atmosferycznych. Najwięcej szkód burza wyrządziła w powiatach wysokomazowieckim i zambrowskim (łącznie ponad 300 interwencji). W miejscowościach Tybory Wólka i Gołasze Dąb pod Wysokiem Mazowieckiem silny wiatr uszkodził w sumie kilkadziesiąt budynków. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Gaz do samochodów jest dobry...

cz pon, 18 sierpnia 2008 13:41

Na polskich stacjach paliw poprawiła się jakość sprzedawanej benzyny, przy jednoczesnym spadku jakości „serwowanego” oleju napędowego – wynika z ogólnopolskich kontroli przeprowadzonych przez Inspekcję Handlową. W Łomży i najbliższej okolicy. W tym roku kontrolerzy sprawdzali przede wszystkim stacje z gazem LPG. Choć w skali kraju nieprawidłowości stwierdzono w przypadku ponad 4,6% pobranych próbek, u nas wyniki zawsze były dobre...

Rowerami do Matki Boskiej Ostrobramskiej

Foto: Rowerami do Matki Boskiej Ostrobramskiej
cz pon, 18 sierpnia 2008 09:51

Rowerzyści z parafii Krzyża Świętego w Łomży pielgrzymują do Matki Boskiej Miłosierdzia w Ostrej Bramie w Wilnie. W niedzielę po porannej Mszy świętej, w licząca około 300 km pielgrzymkę, wybrało się 22 pątników. Do celu swej podróży rowerzyści z parafii Krzyża Świętego w Łomży mają dotrzeć w piątek.

Bez prądu

cz nie, 17 sierpnia 2008 22:38

Jeszcze ok. 2 tys. odbiorców nie miało w niedzielę wieczorem prądu wskutek awarii spowodowanych nocnymi burzami i wichurą, która przeszła nad częścią województwa podlaskiego. Najpoważniejsze uszkodzenia zostaną naprawione dopiero w poniedziałek, bo wiąże się to z wymianą zniszczonych słupów energetycznych – poinformował rzecznik prasowy zakładu energetycznego ZEB Dystrybucja Andrzej Piekarski. W jego ocenie, oznacza to, że prądu do poniedziałku może nie mieć ok. tysiąca odbiorców.

Wypadkowy weekend

cz nie, 17 sierpnia 2008 20:45

Dwie osoby zginęły, a 14 zostało rannych w 14 wypadkach jakie wydarzyły się od piątku do niedzieli na drogach województwa podlaskiego. Do najtragiczniejszego weekendowego wypadku doszło w piątek, kwadrans przed godziną 16., w Rudnikach koło Zawad, na drodze z Jeżewa do Łomży. Kierująca Mazdą 45-letnia kobieta w trakcie wyprzedzania golfa nie dostosowała prędkości do warunków na drodze, straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pobocze i uderzyła w drzewo.

Po burzy.

Foto: Po burzy.
mm nie, 17 sierpnia 2008 07:23

Liczne podtopienia, zwalone drzewa, to krótki bilans sobotniej burzy, która przeszła nad regionem. 34 zdarzenia zanotowała Państwowa Straż Pożarna w Łomży w tym 17 zalanych obiektów tj. piwnic, garaży i 15 zwalonych drzew. Ciągle jeszcze trwają prace nad usuwanie skutków ulewy.

« · «« · 825 · 826 · 827 · 828 · 829 · 830 · 831 · 832 · 833 · 834 · »» · »
 
190904015236.gif
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę