środa, 19 czerwca 2019 napisz DONOS@

W MPEC będą podwyżki

Foto: W MPEC będą podwyżki
cz pon, 13 sierpnia 2007 09:24

Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki w Łomży dostaną po 150 zł podwyżki. Zarząd spółki i przedstawiciele związków zawodowych podpisali porozumienie kończące trwających od kilku miesięcy spór zbiorowy w zakładzie. W tym roku na podwyżki komunalna spółka przeznaczy kwotę rzędu 130 tys zł.

Renty strukturalne tylko do końca miesiąca?

cz pon, 13 sierpnia 2007 08:01

Jeżeli tempo w jakim rolnicy składają wnioski o renty strukturalne utrzyma się na takim poziomie jak dotychczas sierpień będzie ostatnim miesiącem przyjmowania wniosków – mówi Leszek Droździel, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Począwszy od końca czerwca rolnicy złożyli już ponad 6700 wniosków o przyznanie renty strukturalne. Dziennie wpływa ok. 100 – 120 takich wniosków, a do osiągnięcia przewidzianego na ten rok pułapu brakuje już tylko niewiele ponad 800.

Nietrzeźwy policjant sprawcą kolizji

Foto: Nietrzeźwy policjant sprawcą kolizji
mm nie, 12 sierpnia 2007 16:42

Policjant z wieloletnim stażem prowadził po pijanemu prywatny samochód i spowodował kolizję drogową na trasie Łomża-Jedwabne (Podlaskie). Wraz z nim jechał inny policjant, także nietrzeźwy. Mieli po około dwóch promili alkoholu w wydychanym powietrzu.

Szacowanie strat po nawałnicy

cz so, 11 sierpnia 2007 10:18

Wczoraj nawałnice, dziś szacowanie strat. Zalane pola, budynki, powalone drzewa. Najwięcej szkód wichura wyrządziła w gminie Radziłów, koło Grajewa. Przeszła tamtędy trąba powietrzna. We wsi Klimaszewnica, doszczętnie zniszczyła jedno z gospodarstw. Mieszkańcy Klimaszewnicy mówią, że nawałnica trwała zaledwie kilka chwil. Ale zniszczenia są ogromne. W mgnieniu oka wiatr zerwał dachy z trzech budynków gospodarczych, uszkodził szczyt domu. Jak mówi Paweł Danowski - To trwało może pięć minut, sekundowa robota, momentalnie - raz i nie ma. - Dorobek nasz, całego życia, co tu powiedzieć – bieda – dodaje Bożena Danowska.

Na Górce Zawadzkiej bez ciepłej wody

Foto: Na Górce Zawadzkiej bez ciepłej wody
cz pt, 10 sierpnia 2007 17:04

Mieszkańcy 19 bloków z ulic Prusa i Żeromskiego przez dwa tygodnie nie będą mieć ciepłej wody. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Łomży w poniedziałek zakręci kurki aby przerobić znajdującą się na Górce Zawadzkiej sieć cieplną.

Zniszczyli grzyba wytyczając „Pana Tadeusza”

Foto: Zniszczyli grzyba wytyczając „Pana Ta...
cz pt, 10 sierpnia 2007 15:32

W piątek pracownicy zieleni miejskiej zniszczyli znajdującego się pod ścisłą ochroną grzyba purchawicę olbrzymią. Ten unikatowy grzyb od kilkunastu lat rośnie na działce przy ulicy Mickiewicza w Łomży. Dotychczas grzyb był bezpieczny, bo chronił go właściciel działki, teraz jednak władze miasta przez jego stanowisko wytyczyły ulicę. Pracownik, który zniszczył grzyba karczował drzewa i krzaki, które na drodze ulicy Pana Tadeusza stanęły.

Nalot na bazary

cz pt, 10 sierpnia 2007 08:10

Ukrainkę i dwie Białorusinki nielegalnie handlujące w Polsce zatrzymali celnicy na bazar w Łomży i Jedwabnem. Za karę, dwie z nich mają same opuścić Polskę, a w stosunku do trzeciej wystąpiono do wojewody o wydanie decyzji o jej wydaleniu z kraju. Okazało się, że kobieta już raz była zatrzymana przez celników i miała wyjechać z Polski, ale tego nie zrobiła.

Aby Maciek nie zamknął się w swoim świecie...

Foto: Aby Maciek nie zamknął się w swoim świecie...
cz cz, 09 sierpnia 2007 23:03

„Bardzo prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na leczenie naszego sześcioletniego, autystycznego synka Maciusia. Zwracamy się do wszystkich, którzy chcą i mogą pomóc, o wsparcie naszych działań. Pomóżcie nam poprowadzić rehabilitację Maćka!” – takiej treści dramatyczny apel skierowali rodzice chłopca najpierw do Czytelników „Gazety Współczesnej”, której łomżyński oddział poprosił z kolei redakcję 4lomza.pl, aby rozpowszechnić prośbę Urszuli i Jerzego Kwieków ze wsi w pobliżu Ciechanowca wśród internautów. Potrzeba także innych wolontariuszy...

Nie masz co robić? Zostań policjantem...

Foto: Nie masz co robić? Zostań policjantem...
cz cz, 09 sierpnia 2007 17:22

Deficyt pracowników dotyka co raz to nowe zawody. Brakuje informatyków, budowlańców, a teraz także policjantów. Wolne etaty czekają praktycznie we wszystkich komendach w regionie i aby je zapełnić właśnie ogłoszono dodatkowy nabór do pracy w policji. Swoje oferty mogą składać również ci, które w tym roku juz próbowali dostać się do policji ale oblali na testach.

Burze i gradobicia...

cz cz, 09 sierpnia 2007 09:56

Przed gwałtownymi burzami ostrzegają meteorolodzy. Zgodnie z najnowszym ostrzeżeniem nad teren województwa podlaskiego nadciąga aktywny front atmosferyczny. W województwie, a głównie nad jego częścią południową będą występowały burze, które lokalnie mogą być gwałtowne. Burzom towarzyszyć mogą intensywne opady deszczu i gradu oraz silny i porywisty wiatr, którego prędkość w porywach może dochodzić do 90 km/h.

Więcej ciężarówek do kontroli

Foto: Więcej ciężarówek do kontroli
cz cz, 09 sierpnia 2007 09:53

Inspekcja Transportu Drogowego więcej czasu poświęci na kontrolę ciężarówek przejeżdżających przez Łomżę. To dlatego, że kontrolerzy ITD nie będą musieli, po kilku godzinach pracy w mieście, wracać na noc do domów w Białymstoku. Pomieszczenia noclegowe, na mocy specjalnego porozumienia zapewnia im prezydent miasta. Pozwoli to na wydłużenie czasu przeznaczonego na wykonywanie kontroli drogowych oraz znacznie zwiększy liczbę pojazdów objętych kontrolą w tym rejonie – informuje ITD.

Trzy osoby zabite w nocnym wypadku na „ósemce”

cz cz, 09 sierpnia 2007 06:47

Do tragicznego wypadku doszło 20 minut po godzinie 2 na drodze Białystok - Augustów tuż przed Popiołówką. Zderzyła się tu litewska ciężarówka z polskim busem. W wypadku zginęli obaj kierowcy oraz pasażerka busa. Drugi podróżujący fiatem ducato mężczyzna został przewieziony do białostockiego szpitala. Jak relacjonuje nadkom. Jacek Dobrzyński rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku potężna siła uderzenia zmiażdżyła i porozrywała samochody, ofiary trzeba było wycinać z wraków pojazdów.

Zapobiegli tragedii?

cz śr, 08 sierpnia 2007 14:55

Autokar firmy, której autokar miał dziś wypadek we Francji, kilka miesięcy wcześniej prowadzili pijani kierowcy. Jak przypominają policjanci w czerwcu zatrzymano ich w Łomży po telefonie od jednej z zaniepokojonych pasażerek. Okazało się, że u 39-letniego kierowcy autobusu alkomat wskazał wówczas promil alkoholu, u jego zmiennika - blisko 3,5 promila.

Zyskują rolnicy, zapłacą konsumenci

Foto: Zyskują rolnicy, zapłacą konsumenci
cz śr, 08 sierpnia 2007 11:25

Mleko staje się coraz bardziej poszukiwanym produktem na światowych rynkach. Przetwórcy prześcigają się w podnoszeniu cen skupu, a do polskich rolników zgłaszają się także zagraniczni odbiorcy – pisze Rzeczpospolita. W komentarzu Zbigniew Kalinowski prezes OSM Piątnica mówi Rzeczpospolitej, że w najbliższym czasie spodziewa się fali podwyżek nabiału w sklepach.

Pijany poderżnął gardło psu, bo ten za głośno szczekał

cz wt, 07 sierpnia 2007 16:20

Policjanci z Wysokiego Mazowieckiego zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który zabił swojego psa, bo zwierzak głośno szczekał, a on nie mógł spać – podała na swojej stronie internetowej Gazeta Wyborcza Białystok. Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godz. 17. Gdy mundurowi zatrzymywali mężczyznę, ten miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Śmiertelne rany zadały psy

Foto: Śmiertelne rany zadały psy
cz wt, 07 sierpnia 2007 14:50

21-latek z Małego Płocka zginął w w Jeziorku od ran zadanych przez psy – wynika z sekcji zwłok. Na ciele mężczyzny nie stwierdzono żadnych innych obrażeń. Jak ustalili specjaliści śmiertelne było przerwanie przez psy tętnicy lewego ramienia. W wyniku tych obrażeń mężczyzna wykrwawił się.

Obwodnica Łomży nabiera opóźnienia... i się skraca

Foto: Obwodnica Łomży nabiera opóźnienia... i się skraca
cz wt, 07 sierpnia 2007 12:47

Już w rok po przedstawieniu przez dyrektora białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad harmonogramu budowy obwodnicy Łomży, czas realizacji inwestycji się odsuwa... Przed rokiem mówiono, że obwodnicą pojedziemy do końca 2013 roku. Teraz GDDKiA twierdzi, że budowę rozpocznie w 2012 i skończy w 2015, a nieoficjalnie drogowcy dodają, że ten termin też jest nazbyt ambitny... Zgodnie z najnowszymi planami obwodnica ma prowadzić w ciągu drogi nr 61 od Kisielnicy, aż w okolice w okolice Sierzput. Połączenie z drogą na Zambrów to już zupełnie inna bajka i inne czasy...

Słyszała jak psy zaatakowały 21-latka?

cz pon, 06 sierpnia 2007 15:09

Do tragicznego w skutkach pogryzienia młodego człowieka przez psy w Jeziorku doszło najprawdopodobniej w niedzielę około godziny 4 rano wynika z dotychczasowych ustaleń policji. Ujadanie psów i krzyki słyszała jedna z mieszkanek okolicznych domów. Kobieta dzwoniła nawet na posterunek policji w Piątnicy, ale ten był już zamknięty. Jak podkreśla Krzysztof Leończak rzecznik prasowy łomżyńskiej policji, w nerwach nie zadzwoniła natomiast na alarmowy numer policji 997.

W drodze do Królowej...

cz pon, 06 sierpnia 2007 13:08

Już szósty dzień idą do Częstochowy pątnicy z Łomży. W 23. Pieszej Pielgrzymce Łomżyńskiej na Jasną Górę idzie łącznie 678 pielgrzymów. Najliczniejsza jest grupa żółta, która tworzą pielgrzymi z Łomży i Piątnicy. Przed oblicze Matki Bożej Królowej Polski idzie w niej 116 osób.

600 lat parafii w Piątnicy

Foto: 600 lat parafii w Piątnicy
cz nie, 05 sierpnia 2007 15:09

Uroczystą Mszą Świętą mieszkańcy Piątnicy rozpoczęli świętowanie jubileuszu 600-lecia swojej parafii. Parafia pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego została erygowana przez biskupa płockiego Jakuba w 1407 roku. Dziś modlitwom w intencji parafian, tych żywych i zmarłych, przewodniczył biskup Tadeusz Bronakowski. Obecny na uroczystościach Biskup Ratyzbony (Niemcy) Gerhard Ludwig Müller, podkreślał że 600 lat istnienia parafii to 24 pokolenia, które tu słuchały Słowa Bożego i tu zanosiły do Niego modły i dziękczynienia. Biskup zapewniła także, o duchowej łączności z parafianami Ojca Świętego Benedykta XVI, którego o jubileuszu parafii miał powiadomić brat papieża.

« · «« · 825 · 826 · 827 · 828 · 829 · 830 · 831 · 832 · 833 · 834 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę