sobota, 20 kwietnia 2019 napisz DONOS@

Pamiętają...

Foto: Pamiętają...
cz pon, 16 kwietnia 2007 15:15

W Niedzielę Miłosierdzia, jak co roku od kilku już lat, w kościele Miłosierdzia Bożego w Łomży na spotkali się Mszy św. członkowie łomżyńskiego oddziału Związku Sybiraków oraz ich rodziny. W ten sposób w kolejną, 67. rocznicę kwietniowych wywózek 1940 roku dziękowali za szczęśliwy powrót do Ojczyzny. Podczas uroczystości Krzyżem Zesłańców Sybiru, nadanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej, została odznaczona kilkunastoosobowa grupa Sybiraków.

Poniedziałek na wnioski

cz pon, 16 kwietnia 2007 06:14

Tylko dziś Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski od rolników na dofinansowanie inwestycji w ich gospodarstwach. ARiMR z realizowanego w latach 2004-2006 Sektorowego Programu Operacyjnego pozostało na ten cel jeszcze około 230 mln zł.

Za, a nawet... absolutorium

cz pt, 13 kwietnia 2007 18:24

W wyniku głosowania Komisja Rewizyjna 2 głosami za, przy 4 wstrzymujących się pozytywnie zaopiniowała wykonanie budżetu miasta Łomży za 2006 rok. Tym samym Komisja będzie rekomendowała Radzie Miasta udzielenie prezydentowi Brzezińskiemu absolutorium. Co najciekawsze podobne wyniki głosowań w sprawie wykonania ubiegłorocznego budżetu miasta powtarzały się także podczas posiedzeń innych komisji Rady. Komisje wypowiadały się za, ale większość radnych wstrzymywała się od głosu.

5,5 roku więzienia dla sprawcy wypadku

cz pt, 13 kwietnia 2007 17:24

Na 5,5 roku więzienia oraz 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów skazał w piątek łomżyński sąd sprawcę wypadku sprzed roku w miejscowości Downary Plac. Na miejscu zginęło tam pięć osób, a ciężko ranna kobieta w ciąży straciła nienarodzone dziecko i zmarła w szpitalu. Skazany ma też częściowo naprawić szkodę - poprzez zapłatę kilkutysięcznych odszkodowań. Sąd przyjął, jak chciała prokuratura, że w Downarach doszło do katastrofy w ruchu lądowym, a nie do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Wyrok nie jest prawomocny.

Osiedlowe wybory

cz pt, 13 kwietnia 2007 17:15

W cieniu zbliżających się wyborów do sejmiku województwa podlaskiego i ogólnowojewódzkiego referendum w sprawie przebiegu obwodnicy Augustowa jeszcze w kwietniu w Łomży odbędą się wybory władz Organów Samorządów Mieszkańców Osiedli. Wybory Rad Osiedli tradycyjnie cieszą się minimalną frekwencją. Na zebrania wyborcze przychodzi po kilkanaście – góra kilkadziesiąt osób...

Wyborowe dla ŁKS-u

Foto: Wyborowe dla ŁKS-u
pt, 13 kwietnia 2007 16:14

10 groszy z każdej, sprzedanej puszki piwa trafi do kasy ŁKS-u. Browar Łomża postanowił wyprodukować kilkaset tysięcy specjalnych puszek piwa Łomża Wyborowe (500ml.), na których oprócz standardowych „kurpiowskich laleczek” znalazł się również logotyp ŁKS, zarys sylwetek zawodników oraz piłka nożna. Całość wieńczy hasło: Razem wspieramy ŁKS. - Pierwsze opakowania limitowanej serii trafiły już do hurtowni w środę. Spodziewamy się, że w przyszłym tygodniu powinny pojawić się na sklepowych półkach – mówił na specjalnie zwołanej konferencji prasowej prezes Browaru Andrzej Rutkowski.

Przyroda, kino i polityka

Foto: Przyroda, kino i polityka
cz pt, 13 kwietnia 2007 14:58

- Nagroda w konkursie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej na prace magisterskie nie jest imponująca kwotowo, ale ważne, że ktoś Państwa trud docenił - mówił prezydent Łomży Jerzy Brzeziński podczas ogłoszenia wyników piątej edycji konkursu - Chociaż tematyka Państwa prac jest różna, to przewija się w niej idea tożsamości z naszym miastem i regionem. Dziękuję, że widzicie tutaj swoją małą ojczyznę. Mam nadzieję, że zostaniecie w Łomży, że będziecie ją ubogacać swoim potencjałem intelektualnym i talentem. Zwycięzcą konkursu na pracę magisterską został rodowity łomżyniak Marcin Wiliński (lat 26) za pracę „Walory przyrodnicze i kulturowe powiatu łomżyńskiego jako czynnik aktywizacji regionu”. Absolwent Wydziału Zarządzania Politechniki Białostockiej pisał ją pod kierunkiem prof. dr. hab. Henryka Sasinowskiego.

Wybory i referendum razem

cz pt, 13 kwietnia 2007 14:16

Pełniący obowiązki władz samorządowych województwa podlaskiego - Jarosław Schabieński podpisał zarządzenie w sprawie referendum dotyczącego przebiegu obwodnicy Augustowa. Plebiscyt odbędzie się wraz z przedterminowymi wyborami do sejmiku województwa - 20 maja. Przeprowadzenia referendum chciało PiS, które zebrało pod wnioskiem wymagane podpisy 5% dorosłych mieszkańców województwa.

Ponowny proces w sprawie głośnego wypadku drogowego w Downarach

cz cz, 12 kwietnia 2007 11:52

Przed Sądem Okręgowym w Łomży jeszcze raz rozpocznie się dziś proces w sprawie głośnego wypadku drogowego w Downarach. W kwietniu ubiegłego roku 21-letni kierowca volkswagena wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, wymusił pierwszeństwo. W ten sposób doprowadził do wypadku, w którym zginęło 7 osób, a 4 zostały ciężko ranne. Wśród ofiar była młoda kobieta, która straciła dziecko. Była w dziewiątym miesiącu ciąży.

Podpalacz garaży?

cz cz, 12 kwietnia 2007 06:56

Najprawdopodobniej podpalenie było przyczyną pożaru, który strawił dwa garaże przy ulicy Konstytucji 3 Maja w Łomży. W jednym z nich był zaparkowany samochód, na szczęście właścicielowi udało się go wyprowadzić z płonącego garażu nim został objęty przez płomienie ognia.

Górka Zawadzka w kostce polbrukowej

Foto: Górka Zawadzka w kostce polbrukowej
cz śr, 11 kwietnia 2007 12:38

Trwają prace przy modernizacji ulicy Prusa. Zmieniana jest nie tylko nawierzchnia drogi, ale także chodniki i parkingi. Co ciekawe wszystko wykonane będzie z kostki Polbruk. W tej samej tej technologii mają być wykonane także sąsiednie ulice Żeromskiego i Staffa.

Czas na wnioski

cz śr, 11 kwietnia 2007 11:52

5 dni na przygotowanie dokumentów – tyle czasu zostało rolnikom, którzy zamierzają ubiegać się o wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych. Wnioski będą przyjmowane tylko przez jeden dzień - 16 kwietna osobiście lub za pośrednictwem poczty listem poleconym albo przesyłką kurierską. Do rozdysponowania jest 230 milionów złotych.

Referendalne podPiSy u Schabieńskiego

cz wt, 10 kwietnia 2007 16:56

Niepełna 51 tys. podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum wojewódzkiego w sprawie obwodnicy Augustowa zebrali działacze PiS. We wtorek podpisy trafiły do Jarosława Schabieńskiego (PiS), który jednoosobowo pełni obowiązki marszałka, zarządu i sejmiku województwa. To on formalnie rozpisze referendum.

Rekord „(nie)trzeźwego poranka” w Łomży

Foto: Rekord  „(nie)trzeźwego poranka&#...
cz wt, 10 kwietnia 2007 13:29

Prawie 2,5 tysiąca samochodów skontrolowali o poranku policjanci z województwa podlaskiego. Dziś po raz kolejny zorganizowano akcję „trzeźwy poranek”. Punkty kontrolne ustawiono aż w 12 miejscach. Okazało się, że w niemal co setnym samochodzie kierowca jechał na dwóch gazach. Rekordzistą wśród nich okazał się zatrzymany w Łomży 49-letni kierowca volkswagena transportera. W wydychanym przez niego powietrzu alkomat wskazał prawie 1,6 promila alkoholu.

Znowu „Zielonym do góry”

Foto: Znowu „Zielonym do góry”
cz wt, 10 kwietnia 2007 13:12

Dęby, buki, modrzewie... m.in. sadzonki tych drzew rozdawać będą w środę dziennikarze łomżyńskiego oddziału Polskiego Radia Białystok. Od 14 lat radiostacja organizuje akcję „Zielonym do góry” i zaprasza słuchaczy do sadzenia drzew na osiedlowych trawnikach, przy szkołach, wokół domów i wszędzie tam gdzie brakuje zieleni.

„Cywilizowanych” warunków chcą handlowcy z łomżyńskiego targowiska

Foto: „Cywilizowanych” warunków c...
cz wt, 10 kwietnia 2007 12:38

Niemal 120 osób, handlowców i taksówkarzy z Łomży wystąpiło do prezydenta miasta z petycją o naprawienie nawierzchni placu targowego przy ulicy Dworcowej i przyległego do niego parkingu. Jak argumentują gdy pada deszcz robi się tu bajoro, gdy jest sucho podmuchy wiatru niosą na pobliskie stragany ogromne ilości kurzu i piasku. „Obecny stan rzeczy można określić jako urągający miejscu pracy z którego utrzymują się setki łomżyńskich rodzin” - napisali handlowcy w petycji do Jerzego Brzezińskiego.

Policyjny świąteczny bilans

cz wt, 10 kwietnia 2007 10:29

Nieco bezpieczniej, znacznie trzeźwiej... ale niestety z ofiarami – tak minione święta podsumowują policjanci. Przez dwa świąteczne dni na drogach województwa podlaskiego wydarzyło się 9 wypadków drogowych, w których jedna osoba zginęła, a 14 zostało rannych.

Zatrzymani za narkotyki

cz pon, 09 kwietnia 2007 22:41

Nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności grozi czterem mężczyznom podejrzanym o handel narkotykami w Wysokiem Mazowieckiem. Dealerzy sprzedawali środki odurzające nieletnim. Tutejsza prokuratura wystąpiła do sądu rejonowego z aktem oskarżenia przeciwko dilerom narkotyków – pisze na swojej stronie internetowej Gazeta Współczesna.

Wielkanocne życzenia biskupa łomżyńskiego

Foto: Wielkanocne życzenia biskupa łomżyńskiego
cz nie, 08 kwietnia 2007 12:34

Radosne dni Chrystusowego Zmartwychwstania przeżywamy w tym roku towarzysząc w szczególny sposób naszej młodzieży. Entuzjazm i pragnienie szczęśliwej przyszłości, z natury wpisane w serca dziewcząt i chłopców, niech spotkają się ze świadectwem naszej wiary w zwycięstwo dobra, które czerpie źródło z codziennej wierności przyrzeczeniom danym na Chrzcie Świętym.

Konkretny człowiek, konkretny krzyż

Foto: Konkretny człowiek, konkretny krzyż
mm pt, 06 kwietnia 2007 23:24

I było tak jak prawie dwa tysiące lat temu: zimno, kotłująca się ciżba ludzka, wrzaski "Ukrzyżuj go!" i samotny człowiek. I samotny tłum. Czerń nocy, blask ognisk i pochodni, szmer ściszonych rozmów. Po raz trzeci ojcowie, bracia i postulanci zakonu kapucynów przedstawili z młodzieżą z I, II i III LO wstrząsające sceny z pojmania, procesu i ukrzyżowania Chrystusa. Przypatrywało się realistycznym scenom ok. tysiąca widzów. Z nieba w milczeniu spoglądały na nich gwiazdy.

« · «« · 825 · 826 · 827 · 828 · 829 · 830 · 831 · 832 · 833 · 834 · »» · »
 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę