piątek, 24 stycznia 2020 napisz DONOS@

Na Szosie Zambrowskiej znowu korki

cz pon, 22 września 2008 07:55

Kierowcy wjeżdżający do Łomży od strony Zambrowa muszą liczyć się z utrudnieniami. Właśnie rozpoczynają się kolejne prace remontowe na Szosie Zambrowskiej. Tym razem do wymiany jest 310 metrowego odcinek jezdni. To stary pas dwupasmówki. Przez półtora miesiąca cały ruch będzie odbywał się nowym pasem ulicy.

Sprawiedliwy wśród Narodów Świata

cz pon, 22 września 2008 06:32

Od 1963 r. Instytut Yad Vashem w Jerozolimie nagradza tych, którzy, w czasie II wojny światowej, z narażeniem życia nieśli pomoc Żydom. Dwa takie odznaczenia zostaną dziś przyznane pośmiertnie mieszkańcom Knyszyna i Łomży.

Palenie gumy na Szosie Zambrowskiej

Foto: Palenie gumy na Szosie Zambrowskiej
mm nie, 21 września 2008 09:51

W sobotnie popołudnie motocykliści oficjalnie zakończyli sezon. Zanim to się jednak stało zebrana publiczność przy zamkniętej jednej nitce Szosy Zambrowskiej mogła podziwiać Max-bike STREET FESTIWAL 2008. Był ryk silników, palenie gumy i ... mała kraksa. Jeden z uczestników wypadł z drogi i zwichnął bark.

Rekordowo wielką ilość narkotyków przechwycili łomżyńscy policjanci

Foto: Rekordowo wielką ilość narkotyków przechwycili ...
cz so, 20 września 2008 13:27

Blisko kilogram narkotyków przechwycili łomżyńscy policjanci. Przy okazji zatrzymano sześć osób – trzech mieszkańców Łomży i trzech Zambrowa - podejrzanych o rozprowadzenia narkotyków. Akcja rozpoczęła w czwartek od zatrzymania samochodu na drodze pomiędzy Łomżą a Zambrowem. Następnego dnia do akcji wkroczyli nawet policyjni antyterroryści. Jak podkreśla Krzysztof Leończak oficer prasowy łomżyńskiej policji to największa ilość przechwyconych narkotyków w historii Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

Nie ma to jak sąsiad...

cz pt, 19 września 2008 17:03

Dobry sąsiad to jest skarb... Dobrze wiedzą to ci, którzy pamiętają emitowaną przed laty w telewizji bajkę „Sąsiedzi”, lub oglądający serial „Rodzina Zastępcza”. W przekonani, że ma dobrego sąsiada upewnił się ostatnio jeden z mieszkańców podłomżyńskiego Janowa. Sąsiedzi zatrzymali złodzieja, który okradł jego mieszkanie.

Konsekrować znaczy oddać ją Bogu na własność...

Foto: Konsekrować znaczy oddać ją Bogu na własność...
cz pt, 19 września 2008 07:06

W 18 lat od rozpoczęcia budowy kościoła pw. Bożego Ciała w Łomży, prace przy świątyni formalnie zakończono. W czwartkowy wieczór biskup łomżyński Stanisław Stefanek uroczyście konsekrował świątynię i jej główny ołtarz. - To dla ołtarza wszystko jest tak pięknie przyozdobione. Dla Bożego Ciała. I tak naprawdę każda świątynia mają przeróżne tytuły jest dla Bożego Ciała – podkreślał w homilii biskup Stanisław Stefanek.

Hotel w miejscu synagogi?

cz cz, 18 września 2008 22:27

Była synagoga, potem wiejski dom towarowy, a teraz ma być hotel z salą bankietową. To na razie plany, ale bardzo realne, bo odzyskany w Kolnie budynek Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego sprzedała prywatnemu przedsiębiorcy.

Akt oskarżenia w sprawie grup „Generała”

Foto: Akt oskarżenia w sprawie grup „Genera...
cz cz, 18 września 2008 06:44

Gdańskie biuro Prokuratury Krajowej sporządziło akt oskarżenia przeciwko 17 członkom gangu kierowanego przez Sławomira W., pseud. Generał. Przestępcy mają na koncie m.in. handel narkotykami, podpalenia, rozboje, kradzieże z włamaniami i czerpanie korzyści z prostytucji. Jak poinformował szef gdańskiego biura do spraw przestępczości zorganizowanej Prokuratury Krajowej, Zbigniew Niemczyk, związek tworzyło kilka grup, które działały na terenie Łomży i województwa podlaskiego w latach 1998-2006. Nadzór nad wszystkimi grupami sprawował Sławomir W., pseud. Generał.

Meble na drodze

cz śr, 17 września 2008 08:02

Przez ponad dwie godziny trwały utrudnienia w ruchu na krajowej 61 pomiędzy Łomżą a Ostrołęką. Nocą - po godzinie 23.00 – w Miastkowie przewróciła się ciężarówka przewożąca meble. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

69 rocznica czwartego rozbioru Polski

cz śr, 17 września 2008 07:34

Przed 69 laty – 17 września 1939 roku na walczącą z hitlerowską nawałnicą Polskę napadła milionowa armia sowiecka. Związek Radziecki w ten sposób realizował tajny protokół do zawartego 23 VIII 1939 r. układu między III Rzeszą a Związkiem Radzieckim (znanego jako Pakt Ribbentrop – Mołotow). Według tego dokumentu strefy interesów Niemiec i ZSRR na terytorium Polski miały być rozgraniczone mniej więcej wzdłuż linii rzek Narwi, Wisły i Sanu. Łomża przypadła w udziale komunistycznemu Związkowi Radzieckiemu.

O włos od tragedii...

cz śr, 17 września 2008 07:10

Czterech mężczyzn zostało przywalonych gruzami stropu podczas remontu w dawnej szkole w Krzeczkowie Szepielakach w gminie Czyżew. Na szczęście, obyło się bez większych obrażeń. Dwóch z nich, po opatrzeniu ran w wysokomazowieckim szpitalu, jeszcze wczoraj zostało zwolnionych do domów. Dwóch pozostały robotników zostało tu na obserwacji.

Więcej pieniędzy dla poszkodowanych

cz wt, 16 września 2008 16:30

Już ponad milion złotych przekazano z budżetu wojewody i budżet państwa na pomoc rolnikom poszkodowanym w wyniku sierpniowych nawałnic, które dotknęły mieszkańców okolic Wysokiego Mazowieckiego, Zambrowa i Grajewa. We wtorek wojewoda podlaski przekazał kolejne ponad 300 tys zł na wypłatę zasiłków celowych dla rodzin i osób poszkodowanych z gmin Zambrów i Rutka.

Pogoda sprzyja grzybom

Foto: Pogoda sprzyja grzybom
cz wt, 16 września 2008 12:53

Grzybobrania, to jeden z popularniejszych w regionie sposobów na spędzanie wolnego czasu całych rodzin. Taki wyprawy do lasu czasami skutkują nietypowymi znaleziskami... Ponad 0,6 kg ważył prawdziwek, którego wytropiła 5-letnia Emilka.

Zmarzliście? Będzie cieplej!

cz wt, 16 września 2008 09:34

Jeszcze dziś w blokach w Łomży może zrobić się cieplej. Zarządcy bloków w Łomży zdecydowali o włączeniu ogrzewania w swoich zasobach. Już odpowiednie pismo z SM Perspektywy trafiło do Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Podobnej treści pisma z ŁSM i MPGKiM - zarządzającego blokami komunalnymi - lada moment też tam trafią.

Najlepsi kolarze przejadą przez Grajewo, kierowców czekają korki

Foto: Najlepsi kolarze przejadą przez Grajewo, kierow...
cz wt, 16 września 2008 08:01

144 kolarzy, w tym dziesięciu Polaków, jedzie w 65. Tour de Pologne. Wyścig w niedzielę zaczął się w Warszawie, a zakończy się w sobotę w Krakowie. Dziś trzeci etap wyścigu. W południe kolarze wystartują w Mikołajkach by przez Ełk i Grajewo dojechać do Białegostoku. W związku z tym kierowcy jadący droga krajową nr 65 powinni liczyć się z utrudnieniami.

Stłuczka na moście

Foto: Stłuczka na moście
cz wt, 16 września 2008 07:00

Przez kilkadziesiąt minut, wczoraj wieczorem, utrudniony był przejazd przez „nowy” most na Narwi w Łomży. Przed godziną 18.00 doszło tu do zderzenia dwóch samochodów osobowych – passata i opla. Na szczęście obyło się bez ofiar

Pobili na dworcu, teraz odpowiedzą przed sądem...

cz pon, 15 września 2008 12:49

Dwóch młodych mieszkańców Wygody zatrzymali łomżyńscy policjanci. 17-latek i 18-latek na początku września mieli, na dworcu autobusowym w Łomży, dotkliwie pobić 16-latka – mieszkańca gminy Rutka. Napastnikom grozi teraz nawet od 3 do 5 lat pozbawienia wolności.

Jubileusz myśliwych

Foto: Jubileusz myśliwych
cz pon, 15 września 2008 12:36

Łomżyńscy myśliwi świętowali 85-lecie istnienia Polskiego Związku Łowieckiego. W niedzielę przed południem w Katedrze biskup Stanisław Stefanek odprawił w ich intencji specjalną Mszę Świętą. Po niej odbyło się jubileuszowe spotkanie, podczas którego myśliwi otrzymali m.in. nowy sztandar.

Kierownik (od marketingu) poszukiwany

cz pon, 15 września 2008 10:23

PO odwołaniu Wiesława Grzymały (PiS) z funkcji kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży rozpoczęto poszukiwania jego następcy. Właśnie został ogłoszony konkurs. Co prawda ponoć już wiadomo kto go wygra, ale... Główne obowiązki kierownika to: kierowanie pracami biura powiatowego, wydawanie decyzji, postanowień i zaświadczeń oraz reprezentowanie biura powiatowego.

Czołowe zderzenie ciężarówek w Małym Płocku

Foto: Czołowe zderzenie ciężarówek w Małym Płocku
cz pon, 15 września 2008 10:16

Jedna osoba zginęła, druga w stanie ciężkim trafiła do szpitala w Łomży. To tragiczny bilans porannego wypadku jaki wydarzył się w Małym Płocku. Czołowo zderzyły się tu dwie ciężarówki. Droga Łomża - Kolno była zablokowana przez blisko trzy godziny.

« · «« · 821 · 822 · 823 · 824 · 825 · 826 · 827 · 828 · 829 · 830 · »» · »
 
190904015236.gif
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę