środa, 24 kwietnia 2019 napisz DONOS@

Cel „Mongolia” osiągnięty!

Foto: Cel „Mongolia” osiągnięty!
cz pt, 25 maja 2007 16:44

Dwaj motocykliści z Wysokiego Mazowieckiego: Daniel Śliwowski i Grzegorz Urban, którzy tuż po Wielkanocy wybrali się motorami terenowymi typu enduro do Mongolii, osiągnęli cel wyprawy. W kraju jurt i kumysu spędzą kilkanaście dni, po czym udadzą się do Rosji. Do Polski planują wrócić za miesiąc.

Rewolucja w drogownictwie?

Foto: Rewolucja w drogownictwie?
cz pt, 25 maja 2007 08:12

Tadeusz Topczewski dyrektor białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przechodzi na emeryturę. Topczewski był chyba najdłużej urzędującym dyrektorem w drogownictwie. Najważniejszymi drogami województwa białostockiego, a następnie podlaskiego zarządzał przez ponad 30 lat. Formalnie okres ten zakończy się wraz z końcem maja.

Pożar w silosie przy Poznańskiej

Foto: Pożar w silosie przy Poznańskiej
cz pt, 25 maja 2007 07:03

Nawet milion złotych mogą wynieść straty spowodowane pożarem w wytwórni pasz przy ul Poznańskiej w Łomży. Od wczorajszego popołudnia pali się granulat paszowy w jednym z silosów firmy De Heus – dawniej należały one do łomżyńskiego PPS. Strażacy aby dogasić pożar muszą opróżnić cały silos.

Sejmik będzie we wtorek

cz cz, 24 maja 2007 16:55

W Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego ukazało się obwieszczenie Komisarza Wyborczego w Białymstoku o wynikach wyborów przedterminowych do Sejmiku Województwa Podlaskiego. Tym samym możliwym stało się zwołanie pierwszej sesji nowego Sejmiku. Rozpocznie się ona w najbliższy wtorek o godzinie 11.00.

Wypadki z motocyklistami

Foto: Wypadki z motocyklistami
cz cz, 24 maja 2007 12:15

Sezon motocyklowy w pełni. Pędzące motory nie tylko słychać na ulicach, ale też widać w policyjnych statystykach. Kilka dni temu na drodze do Augustowa policyjny videorejestrator uchwycił pędzącego motocyklistę. Jego prędkość miejscami wynosiła blisko 170 km/h. Tylko wczoraj na drogach województwa podlaskiego doszło do dwóch wypadków z udziałem kierowców jednośladów.

ARiMR wylosował kolejność rolników

cz cz, 24 maja 2007 07:17

Zbigniew Rząca ze wsi Jabłoń Śliwowo w gminie Nowe Piekuty powiat wysokomazowiecki jest pierwszym z rolników województwa podlaskiego w kolejce po dotację na inwestycje w swoim gospodarstwie rolnym. W Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozlosowano kolejność w jakiej będą rozpatrywane składane w połowie kwietnia wnioski o dofinansowanie inwestycji w gospodarstwach rolnych. Wśród rolników z powiatu łomżyńskiego najwyżej na liście - na czwartym miejscu - jest Kazimierz Bruliński z Chojn Starych. W samym województwie podlaskim złożono 908 takich wniosków. Na wsparcie może liczyć nie więcej niż 200 rolników.

Drodzy Państwo!

Foto: Drodzy Państwo!
cz śr, 23 maja 2007 07:25

Chciałbym złożyć Państwu bardzo serdeczne podziękowania za poparcie i wybór mojej osoby do Sejmiku Województwa Podlaskiego. Drugi wynik w mieście to ogromna satysfakcja i wiara, że moje działania spotykają się z aprobatą społeczną. To również wyzwanie i energia do bardziej zdecydowanej walki o interesy Ziemi Łomżyńskiej w regionalnym parlamencie.

Zuchlandia jakich mało...

Foto: Zuchlandia jakich mało...
cz wt, 22 maja 2007 15:14

Około 300 przedszkolaków, zuchów z Łomży i Zambrowa, a także dzieci z Ośrodka dla uchodźców w Czerwonym Borze bawiło się w piątek na terenie przedszkola nr 9 w Łomży. Była to już druga edycja tzw. “Zucholandii”, której głównym celem jest podsumowanie programu “Bezpieczny przedszkolak”.

Mama z promilami

cz wt, 22 maja 2007 09:29

Pijaną kobietę z dwójką małych dzieci zatrzymali nocą łomżyńscy policjanci. 23-letnia Katarzyna K. wędrowała ulicami miasta ok. godz. 22 niosąc na ręku dwumiesięczną córkę i prowadząc dwuletniego synka. Kobieta miała kłopoty z utrzymaniem równowagi. Jak podkreśla Krzysztof Leończak rzecznik prasowy łomżyńskiej policji okazało się, że mamusia miała aż 2,2 promila alkoholu. Jej 2-letni syn i 2-miesięczna córka trafili do szpitala. Ona trzeźwieje w policyjnej izbie zatrzymań.

Kandydaci i ich poparcie

cz wt, 22 maja 2007 05:26

Marek Olbryś z PiS to jedyny kandydat z okręgu nr 3, który w niedzielnych wyborach uzyskał powyżej 2 tys głosów. Tylko pięciu osobom udało się uzbierać ponad tysiąc głosów. W tej grupie jest aż trzech z PiS-u Jan Olszewski, Dariusz Latorowski i Mieczysław Kowalewski. Tysięcznikami są także Mieczysław Bagiński i Jacek Piorunek.

PiS będzie rządził...

cz wt, 22 maja 2007 04:45

W nowym sejmiku województwa podlaskiego powtarza się patowy układ ze starego. PiS i Samoobrona mogłyby stworzyć koalicję rządzącą gdyby ktoś z drugiej strony zdradził... Brak porozumienia będzie oznaczać, że województwem do końca samorządowej kadencji będzie rządziła osoba wskazana przez premiera. Tak czy inaczej marszałek lub komisarz będzie z PiS.

Dyskryminują Łomżę!

cz pon, 21 maja 2007 13:23

Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński jest oburzony zaprezentowaną listą Projektów Kluczowych, które mają zostać dofinansowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013. Prezydent w tej sprawie będzie chciał spotkać się z nowo wybranym Zarządem Województwa oraz Wojewodą Podlaskim. Sprawdzana jest również możliwość złożenia skargi do Organów Wojewody Podlaskiego bowiem zdaniem łomżyńskiego ratusza na opublikowanej liście znalazły się projekty nie spełniające wymogów formalnych.

PiS wygrało wybory - już oficjalnie

cz pon, 21 maja 2007 11:54

PiS zdobyło najwięcej - 12 mandatów w niedzielnych przedterminowych wyborach do sejmiku województwa podlaskiego. Na drugim miejscu znalazło się PO, która będzie miała 7 radnych. PSL zdobyło 5 mandatów, a Samoobrona oraz Lewica i Demokraci - po 3. Wojewódzka Komisja Wyborcza ogłosiła w poniedziałek oficjalne wyniki wyborów do sejmiku.

Referendum ws. Doliny Rospudy jest nieważne

cz pon, 21 maja 2007 03:58

Frekwencja w niedzielnym referendum wojewódzkim w sprawie przebiegu obwodnicy Augustowa wyniosła 21,56 proc. Referendum jest nieważne, bo nie został przekroczony próg 30 proc. frekwencji - poinformowała Wojewódzka Komisja ds. Referendum w Białymstoku. Biorąc pod uwagę poszczególne powiaty województwa, tylko w powiecie augustowskim ten próg został przekroczony, ale nieznacznie. W referendum wzięło tam udział 34,35 proc. uprawnionych do głosowania.

Procesja śladami św. Andrzeja Boboli

Foto: Procesja śladami św. Andrzeja Boboli
mm so, 19 maja 2007 19:04

Relikwiarz z kostką ciała św. Andrzeja Boboli, przypominający malutką monstrancję, i figura lipowa z sylwetą męczennika, który 350 lat temu okupił śmiercia heroiczną swoją misje ewangelizacyjną na kresach Rzeczypospolitej, prowadziły drugą procesję Jego śladami w Łomży. Przeszła tym samym szlakiem, co rok temu: od kościoła Ojców Kapucynów do Katedry i kościoła Panien Benedyktynek aż do kaplicy przy budowanym kościele św. Andrzeja Boboli. Przewodniczył jej ks. bp Stanislaw Stefanek, ordynariusz Diecezji Łomżyńskiej.

Ci wspaniali mężczyźni na motocyklach

Foto: Ci wspaniali mężczyźni na motocyklach
mm so, 19 maja 2007 19:03

Ponad 270 motocykli pojawiło się przed południem w Łomży, a potem do późnej nocy stacjonowało obok Hotelu Baranowski w Piątnicy z okazji inauguracji sezonu motocyklowego, który potrwa do października. Królowały jednoślady firm japońskich: Honda, Kawasaki, Suzuki i Yamaha, ale nie zabrakło też włoskich z fabryki Ducati. Zjawili się reprezentanci małych i większych miejscowości w naszym regionie.

Kolejne rondo

Foto: Kolejne rondo
cz so, 19 maja 2007 09:39

Został ogłoszony przetarg na budowę kolejnego rond w Łomży. Tym razem ma ono powstać na skrzyżowaniu ulic Zawadzkiej i Księcia Janusza przy „Stokrotce”. Ciekawostką jest, że przy budowie tego ronda zostania także dobudowany wjazd na ulicę Żeromskiego. Dość skomplikowane rozwiązanie komunikacyjne zostało uzgodnione z policją – podkreśla ratusz.

Spotkania z posłem na Sejm RP Janem Bury – członkiem Komisji Skarbu Państwa i ds Służb Specjalalnych

Foto: Spotkania z posłem na Sejm RP Janem Bury &#...
cz pt, 18 maja 2007 13:45

W dniu 17 maja br. z inicjatywy kandydatów do Sejmiku z listy PSL; Wojciech Dzierzgowskiego i Mieczysława Bagińskiego na terenie powiatu łomżyńskiego przebywał poseł na Sejm RP Jan Bury, który spotkał się z mieszkańcami Śniadawa, Nowogrodu i Piątnicy. Największe zainteresowanie wśród wyborców wywołało spotkanie w Śniadowie – gminie o bardzo dużym potencjale rolniczym, najlepiej rozwiniętej hodowli bydła i produkcji mleka.

Zginął motocyklista

cz pt, 18 maja 2007 07:44

23- letni motocyklista zginął wieczorem w Zambrowie gdy prowadzona przez niego Honda zderzyła się z Oplem Astrą. Do tragicznego wypadku doszło w centrum miasta przy skrzyżowaniu Alei Wojska Polskiego z ulicą Ogrodową około godziny 19.20.

Premier o wyborach, obwodnicy i strefie

Foto: Premier o wyborach, obwodnicy i strefie
cz cz, 17 maja 2007 21:56

Do głosowania w niedzielnych wyborach i referendum zachęcał łomżan Jarosław Kaczyński. W czwartek wieczorem na spotkanie z premierem przyszło kilkuset mieszkańców Łomży. Sala widowiskowa Liceum Katolickiego przy ul. Sadowej nie pomieściła wszystkich, którzy chcieli wejść na to spotkanie. Jarosław Kaczyński nawoływał, aby „mieszkańcy Ziemi Łomżyńskiej powiedzieli wyraźne NIE wszystkim, którzy chcą przeszkodzić w rozwoju Polski”.

« · «« · 821 · 822 · 823 · 824 · 825 · 826 · 827 · 828 · 829 · 830 · »» · »
 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę