Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 10 kwietnia 2020 napisz DONOS@
200316011340.png

Pierwsze umowy na budowę dróg ze środków unijnych

Foto: Pierwsze umowy na budowę dróg ze środków unijnych
cz pt, 23 stycznia 2009 12:29

Marszałek województwa podlaskiego Jarosław Dworzański podpisał w piątek z samorządami pierwsze umowy na budowę i przebudowę lokalnych dróg, dofinansowane ze środków unijnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego (RPO WP). Wartość umów podpisanych z pięcioma samorządami - gminami: Hajnówka, Wasilków, Nowogród, Turośl i powiatem kolneńskim - opiewa na prawie 15,5 mln zł, z czego ponad 8,8 mln zł to dotacja ze środków unijnych.

Nie najlepsze busy...

cz pt, 23 stycznia 2009 00:43

Sześć zatrzymanych dowodów rejestracyjnych i 32 mandaty, to efekt zaledwie jednodniowej akcji policjantów z łomżyńskiej drogówki, podczas której sprawdzano busy i autobusy. Łącznie policjanci skontrolowali „tylko” 50 pojazdów.

Rocky, labrador na przemytników

Foto: Rocky, labrador na przemytników
cz pt, 23 stycznia 2009 00:23

Osobowy peugeot naszpikowany papierosową kontrabandą – ujawnili celnicy na krajowej „61” w pobliżu miejscowości Świdry koło Łomży. Do wykrycia przemytu przyczynił się Rocky – roczny labrador, który niespełna dwa miesiące temu zakończył specjalistyczne szkolenie z wykrywania wyrobów tytoniowych

Prokuratura Okręgowa podsumowała rok 2008

Foto: Prokuratura Okręgowa podsumowała rok 2008
cz cz, 22 stycznia 2009 23:57

- Wyniki były lepsze niż w 2007 r., gdyż liczba postępowań karnych spadła o 431. To tendencja krajowa, bo nieznacznie spada przestępczość – poinformował prokurator okręgowy w Łomży Henryk Żochowski podczas konferencji, oceniającej sukcesy i porażki prokuratorów z okręgu łomżyńskiego. - Prowadziliśmy 8 tysięcy 908 spraw, czyli na jednego prokuratora przypadało średnio 26 spraw miesięcznie. Efektywność działań jest wysoka: na 100 spraw 56 kończy się skierowaniem aktu oskarżenia do sądu.

Lobbowanie nie jest nam obce!

Foto: Lobbowanie nie jest nam obce!
cz cz, 22 stycznia 2009 15:31

Pięciu radnych Łomży podpisało deklarację współpracy Ruchu Solidarna Łomża i Platformy Obywatelskiej RP, powiększając w ten sposób Klub Radnych PO w Radzie Miejskiej. Podpisywanie odbyło się w salce Rejonu Energetycznego przy ul. Polowej w samo południe, gdzie zaproszono dziennikarzy. Pod dokumentem podpisy złożyli przewodniczący Klubu PO Maciej A. Borysewicz i czwórka „solidarnych”: dr Krzysztof Sychowicz, Janusz Nowakowski, Piotr Grabani i Jan Bajno.

Wzięli byka za rogi

Foto: Wzięli byka za rogi
cz śr, 21 stycznia 2009 13:36

Jak wyciągnąć byka ze studni? Z tym problemem musieli sobie poradzić dziś łomżyńscy strażacy. Kilka minut po godzinie 8.00 zostali wezwani bowiem do wsi Przytuły Kolonia, gdzie w jednym z gospodarstw byk wpadł do studni o głębokości około 10 metrów. Zwierzak o wadze ok. 350 kg tylko łeb trzymał nad wodą...

POlityczne zmiany w Radzie Miasta

cz śr, 21 stycznia 2009 08:52

Po upływie połowy kadencji samorządu szykuje się duża polityczna zmiana w Radzie Miasta Łomża. Klub radnych Platformy Obywatelskiej w najbliższym czasie – jeszcze w tym tygodniu – wchłonie czterech radnych wybranych z komitetu wyborczego „Solidarna Łomża”. Tym samym PO będzie miało najsilniejszy liczbowo klub radnych w łomżyńskim samorządzie, a z tego mogą wynikać kolejne zmiany...

Miss Ekonomika 2009 czeka na koronę

cz śr, 21 stycznia 2009 06:30

Osiem ładnych, sympatycznych i odważnych uczennic Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Łomży przystąpi w piątek, 23 stycznia o godz. 11 do walki o tytuł Miss Ekonomika 2009. Jak co roku, i tym razem spodziewamy się wielu emocji i wrażeń estetycznych, bo impreza w „Ekonomiku” to nieoficjalne mistrzostwa Łomży dla urodziwych dziewczyn z wdziękiem i z klasą.

Profesor co na straży profesury stoi

Foto: Profesor co na straży profesury stoi
cz wt, 20 stycznia 2009 13:05

W Łomży gościł prof. dr hab. inż. Tadeusz Kaczorek, specjalista z zakresu automatyki i elektrotechniki. W poniedziałek w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości przy ul. Poznańskiej wygłosił wykład dla studentów o dodatnich układach dynamicznych. Później na salę weszło kilkunastu łomżyńskich naukowców. Oni słuchali m.in. o tym, jak to wcale nie tak dawno ze zdobywaniem tytułów naukowych bywało - bo prof. Kaczorek jest też przewodniczącym Centralnej Komisji do spraw Stopni i Tytułów z Warszawy.

Mniej przestępstw i wypadków

cz wt, 20 stycznia 2009 08:17

2008 rok w statystykach policjantów z województwa podlaskiego zapisał się jako znacznie bardziej bezpieczny niż poprzedni. Odnotowano mniej przestępstw i to we wszystkich rodzajach - począwszy od zabójstw, przez zgwałcenia, a na kradzieżach samochodów kończąc. Znacznie bezpieczniej było także na drogach. - Przez cały 2008 rok w wypadkach drogowych zginęło 160 osób, to o 49 mniej niż w 2007 roku – podkreśla podinsp. Andrzej Baranowski z zespołu prasowego KWP w Białymstoku.

Likwidacji nie będzie!(?)

cz pon, 19 stycznia 2009 16:19

„Stanowczo dementuję informację o rzekomej likwidacji Placówki Zamiejscowej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Łomży” – tak zaczyna się Oświadczenie w sprawie reorganizacji Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, które w reakcji na informację o liście otwartym posła Kołakowskiego wydała Jolanta Gadek, rzecznik prasowy Wojewody Podlaskiego. Jej zdaniem poseł "wprowadza w błąd mieszkańców Łomży".

Tydzień bez wokand w Łomży

Foto: Tydzień bez wokand w Łomży
cz pon, 19 stycznia 2009 16:01

Sędziowie okręgu łomżyńskiego przyłączyli się do akcji protestacyjnej organizowanej przez Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia. Przez cały tydzień we wszystkich sądach okręgu wyznaczono tylko 26 rozpraw, to blisko czterokrotnie mniej niż zwykle. Jak podkreśla sędzia Jan Leszczewski z Sądu Okręgowego w Łomży sędziowie czują się lekceważeni przez rząd i polityków. Sędziowie dotychczas nie otrzymali obiecanych podwyżek, a ich wynagrodzenia od 1996 r. spadły z poziomu 2,93 przeciętnego wynagrodzenia krajowego do wysokości wynoszącej obecnie 1,86 przeciętnego wynagrodzenia.

Zostawcie nam delegaturę...

Foto: Zostawcie nam delegaturę...
cz pon, 19 stycznia 2009 12:59

List otwarty w obronie łomżyńskiej delegatury Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego wystosował poseł Lech Antoni Kołakowski do wojewody podlaskiego Macieja Żywno. Jak podkreślił poseł pracownicy jego biura sprawdzili jak wygląda sytuacja w innych województwach i okazało się, że delegatury chcą likwidować tylko w Podlaskim. „Apelujemy i prosimy o zaprzestanie działań likwidacyjnych” – brzmi jedno ze zdań listu, pod którym właśnie rozpoczęto zbieranie podpisów mieszkańców Łomży i regionu. - Jak zbierzemy odpowiednia liczbę podpisów osobiście zawiozę list do wojewody – mówi poseł Kołakowski.

Most otwarty i poświęcony

Foto: Most otwarty i poświęcony
cz pon, 19 stycznia 2009 12:12

Choć z wyremontowanego mostu w Bronowie na Narwi rolnicy korzystają już od kilku miesięcy, dopiero wczoraj odbyło się oficjalne oddanie przeprawy do użytku. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele w Bronowie, następnie dokonano uroczystego przecięcia wstęgi i aktu poświęcenia mostu.

Kłusownicy są wśród nas...

cz pon, 19 stycznia 2009 07:39

Kłusownicy są wśród nas... i przez wiele lat dobrze się mieli. Teraz jednak przyszła kryska na matyska… Pod koniec 2008 roku na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego niemal na gorącym uczynku zatrzymano kłusownika, który zabił młodego łosia. Okazał się nim ...myśliwy. Jeszcze większe zaskoczenie budzi fakt, że jednym z mężczyzn zatrzymanych przy skłusowanym jeleniu w okolicach wsi Stare Duchny w gminie Śniadowo jest radny tej gminy.

Jest bezpiecznie...

Foto: Jest bezpiecznie...
cz nie, 18 stycznia 2009 21:28

Łomża jest bezpiecznym miastem, a na dodatek ten stan nam się poprawia wynika z danych Prokuratury Rejonowej w Łomży. Przez cały ubiegły rok wpłynęło do niej 3440 spraw, to o około 400 mniej niż w rok wcześniej. Najwięcej pracy nasi prokuratorzy mieli z pijanymi kierowcami. W 2008 roku prowadzili aż 398 spraw w których bohaterami byli kierowcy złapani gdy jechali z ponad 0.5 promila alkoholu we krwi.

Czternastoletni Kuba uratował życie swojej babci

Foto: Czternastoletni Kuba uratował życie swojej babci
cz so, 17 stycznia 2009 22:21

Jakub Domaszewski z Łomży w piątek (16 stycznia) nie poszedł do szkoły, gdyż jeszcze źle się czuł po przebytej grypie, w pewnym momencie usłyszał, że w sąsiednim pokoju dusi się babcia. Gdy straciła przytomność, nastolatek przeprowadził wszystkie niezbędne czynności ratownicze i wezwał pogotowie. Lekarze którzy przyjechali na wezwanie byli pod wrażeniem. Starsza kobieta leżała ułożona w bezpiecznej pozycji oczekując na fachową pomoc. Kuba jest od kilku miesięcy członkiem Grupy Ratowniczej działającej przy parafii Krzyża Świętego w Łomży. Tam przeszedł podstawowe szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Okazało się ono przydatne szybciej, niż się spodziewał.

Szarżował i zabił, teraz za to odpowie...

Foto: Szarżował i zabił, teraz za to odpowie...
cz so, 17 stycznia 2009 14:05

Od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności grozi 26-letniemu Pawłowi F. ze wsi Stare Rakowo w gminie Mały Płock. To on we wrześniu ubiegłego roku jadąc nissanem navarą krajową „61” w Cydzynie Starym na przejściu dla pieszych potrącił w trzy osoby. Jedna z nich – 61 letni mężczyzna - zginął na miejscu. Jak ustalił biegły nissan jechał z prędkością co najmniej 110 km/h, a jego kierowca umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Zagrypiona Łomża

cz so, 17 stycznia 2009 12:55

Z danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku wynika, że w Łomży i okolicy „szaleje” grypa i choroby grypopodobne. W pierwszej połowie stycznia na terenie pięciu powiatów byłego województwa łomżyńskiego zanotowano ponad 1350 zagrypionych pacjentów. Najwięcej ich było w Łomży i najbliższej okolicy – ponad 650.

Pijany gimnazjalista

cz pt, 16 stycznia 2009 15:48

16-letni uczeń jednego z gimnazjum na terenie Łomży trafił w piątek ze szkoły do szpitala. Chłopak był pijany i najprawdopodobniej także pod wpływem narkotyków. Do łomżyńskiego szpitala przewiozło go pogotowie, które do szkoły wezwali nauczyciele.

« · «« · 821 · 822 · 823 · 824 · 825 · 826 · 827 · 828 · 829 · 830 · »» · »
 
200407122437.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę