poniedziałek, 20 maja 2019 napisz DONOS@

Zakłócenia w dostawie wody

mm wt, 26 czerwca 2007 18:24

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Łomży informuje, że w terminie od 27 do 29.06.2207 r. oraz od 2 do 4.07.2007 r. wykonywane będą prace związane z czyszczeniem zewnętrznej sieci wodociągowej na terenie miasta Łomży według następującego harmonogramu:

Wymienił prezydent działki na...

Foto: Wymienił prezydent działki na...
cz wt, 26 czerwca 2007 18:21

Ponad kilometr bocznicy kolejowej pozyskała Łomża. Prezydent wymienił się... Wziął to co pozostało po torowisku prowadzącym na „Bawełnę” oddając w zamian niemal 1,7 ha działek „na Bawełnie”. Wymiany z miastem dokonali dwaj biznesmeni, którzy w ubiegłym roku odkupili tutejsze hale i chcą przerobić je na hipermarket. Gdyby za działki płacili w gotówce miasto pozyskałoby niespełna 650 tys zł, czyli po 38,5 zł za metr kwadratowy. Działki jednak wymieniono za torowisko (bez szyn), aby m.in. połączyć komunikacyjnie ulice, które dziś i tak się krzyżują... Spokojną z Al. Piłsudskiego!

Nowi płetwonurkowie z Łomży

Foto: Nowi płetwonurkowie z Łomży
cz wt, 26 czerwca 2007 16:41

Kilka naście osób z Łomży i Kolna ukończyło szkolenie na płetwonurka Światowej Konfederacji Działalności Podwodnej CMAS. Szkolenie było prowadzone w basenie SP nr 10 w Łomży, a egzaminy końcowe w Warchałach nad jeziorem Świętajno w bazie Akademii Podwodnej „Partnur – Nartnur”. Wśród płetwonurków przystępujących do egzaminu były trzy kobiety – Monika, Iza i Aneta.

Oberwanie chmury...

Foto: Oberwanie chmury...
cz wt, 26 czerwca 2007 13:21

Gwałtowna burza z obfitymi opadami deszczu przeszła nad regionem. W Kubrzanach pod Jedwabnem drzewo przewaliło się na samochód osobowy, ale jak podkreślają strażacy nikomu nic się nie stało. W ciągu kilkudziesięciu minut na każdy metr kwadratowy w Łomży spadło niemal 15 litrów wody – wynika z pomiarów stacji meteo umiejscowionej na wieży łomżyńskiego ratusza.

Komórka złodzieja sama zadzwoniła na policję

cz wt, 26 czerwca 2007 13:04

O wyjątkowym pechu może mówić dwójka złodziei z Białegostoku. Gdy nocą kradli cinquecento, komórka, którą jeden z nich miał w kieszeni, sama zadzwoniła pod policyjny numer alarmowy 112. Z rozmowy, którą „podsłuchał” dyżurny policjant jednoznacznie wynikało, że właśnie włamują się do jakiegoś samochodu.

Młody kierowca sprawcą wypadku

cz wt, 26 czerwca 2007 08:57

Mężczyzna w stanie śpiączki, z poważnym urazem czaszki trafił do zambrowskiego szpitala. To ofiara wypadku, jaki w nocy wydarzył się na ulicy Wojska Polskiego w Zambrowie. Jak relacjonuje sierż. Kamil Tomaszczuk z zespołu prasowego KWP w Białymstoku wypadek spowodował 19-latek szalejący Audi A4.

Cisza na Toczyłowie

cz pon, 25 czerwca 2007 23:31

Po Jeziorze Toczyłowskim nie będzie można pływać łodziami z silnikami spalinowymi. Tak zdecydowali radni powiatu grajewskiego. Na ostatniej sesji podjęli oni uchwałę wprowadzającą całkowity zakaz poruszania się po Jeziorze Toczyłowskim obiektami pływającymi wyposażonymi w silniki spalinowe.

Doradca prezydenta Busha w Stawiskach

cz pon, 25 czerwca 2007 23:10

Przez kilka godzin David Troy doradca prezydenta USA George'a Busha poszukiwał śladów swoich przodków w Stawiskach. To właśnie z tego miasteczka przed stu laty wyjechał za ocean jego dziadek. Amerykański dyplomata zwiedzał to co pozostało po kulturze żydowskiej w Stawiskach.

Zabłądzili na bagnach

cz pon, 25 czerwca 2007 12:48

Dopiero policyjny śmigłowiec odnalazł grupę 19 turystów, którzy w niedzielne popołudnie zabłądzili na rozlewiskach w Biebrzańskim Parku Narodowym. Wcześniej przed kilka godzin turyści samodzielnie usiłowali wydostać się z pułapki, ale nie przynosiło to oczekiwanych rezultatów. Pilot śmigłowca balansując nad ziemią czterokrotnie lądował i startował zabierając na pokład po pięć osób.

Prokuratura sprawdzi czy w szpitalu doszło do przestępstwa

cz pon, 25 czerwca 2007 10:27

Prokuratura Rejonowa w Łomży wszczyna postępowanie sprawdzające mające wyjaśnić czy dyrektor szpitala w Łomży mógł popełnić przestępstwo zawieszając funkcjonowanie oddziałów laryngologicznego i okulistycznego. Zawiadomienie o możliwości narażenia zdrowia i życia mieszkańców Łomży i regionu złożył komitet strajkowy lekarzy działający w szpitalu. Ich zdaniem zawieszając funkcjonowanie oddziałów dyrektor szpitala „całkowicie pozbawia chorych dostępu do świadczeń medycznych z zakresu okulistyki i laryngologii w godzinach popołudniowych i nocnych”. Dyrektor Marian Jaszewski odpowiada, że nie czuje się przestępcą, a jego działania mają ograniczyć straty jakie na strajku lekarzy ponosi szpital.

Prąd z wiatru i ciepło z owsa

Foto: Prąd z wiatru i ciepło z owsa
mm pon, 25 czerwca 2007 10:12

- Wiatry w moich okolicach są za rzadko i za słabe, rzek jak na lekarstwo, a ustawa o biopaliwach służy dużym producentom, a nie małym gospodarstwom - komentował szanse na upowszechnienie energii odnawialnej w Podlaskiem 22-letni Krzysztof Tomczuk ze wsi Lubowicz Kąty (gm. Klukowo), który brał udział w konferencji, podsumowującej projekt "Kształcenie rolników w zakresie nowych technologii". - Jednak nie narzekam, bo z przebiegu kursów jesteśmy z tatą zadowoleni. Studiuję inżynierię środowiska na Politechnice Białostockiej i wiedza kursowa, gdy wrócę na gospodarstwo, na pewno się przyda.

TPZŁ po Zjeździe

cz nie, 24 czerwca 2007 11:42

Wyjaśnienie do końca okoliczności funkcjonowania Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Łomży i ufundowanie tablicy poświęconej ofiarom tej instytucji - to najważniejsze zadanie na nową kadencję Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej - zadecydowali członkowie z 14 działających w kraju oddziałów TPZŁ, na swoim Walnym Zjeździe. Towarzystwo będzie także nadal opiekować się łomżyńskim cmentarzem i kontynuować działalność wydawniczą- roczników "Ziemi Łomzyńskiej", kwartalników "Wiadomości Łomżyńskie"; w planach jest także wydanie "Dzieł wszystkich" Adama Chętnika.

Burmistrz Stawisk nie trafi do aresztu... przynajmniej na razie

cz pt, 22 czerwca 2007 14:57

Po kilku godzinach rozpatrywania wniosku łomżyńskiej prokuratury sąd w Łomży nie zgodził się na zastosowanie wobec Marka W. burmistrza Stawisk tymczasowego aresztowania. Prokuratura postawiła burmistrzowi zarzuty korupcji. Wniosek o tymczasowe - 3 miesięczne - aresztowanie był tłumaczony możliwością mataczenia – wyjaśnia prokurator Maria Kudyba rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łomży. Prokuratura zapowiada złożenie zażalenia na decyzję sądu.

Topielec w Łomżyczce?

cz cz, 21 czerwca 2007 06:40

Ciało starszego mężczyzny wyłowili wczoraj z Łomżyczki łomżyńscy strażacy. Zwłoki ok. 50-letniego mężczyzny zauważono w rzeczce przepływającej przez południowo-zachodnia część Łomży w okolicach ulicy Kraska. Na razie nie udało się ustalić tożsamości 50-latka, nie wiadomo także co było przyczyną jego śmierci.

Rodzinny piknik z atrakcjami...

Foto: Rodzinny piknik z atrakcjami...
cz śr, 20 czerwca 2007 19:42

Kilkaset osób, przez kilka godzin bawiło się na rodzinnym pikniku. Zabawę dla dużych i małych, w miniony piątek, zorganizował Zielony Market - sklep spożywczo-przemysłowy zlokalizowany w samym sercu największego z łomżyńskich osiedli, przy ulicy Spółdzielczej 26. Na zielonym trawniku przed Zielonym Marketem już od godziny 13.00 było ruchliwie i gwarnie... Dopisała pogoda, i piękne słońce, a z każdą godziną przybywało tu coraz więcej mieszkańców Łomży. Niektórzy dojeżdżali nawet z odległych części miasta... Ciągnęły ich tu tradycyjne niskie ceny i wysoka jakość oferowanych w sprzedaży produktów, ale także moc atrakcji, które tego dnia zapewniono klientom.

Burmistrz Stawisk podejrzewany o korupcję

cz śr, 20 czerwca 2007 16:14

40-letni burmistrz Stawisk Marek W. został w środę zatrzymany w związku z podejrzeniami korupcyjnymi - dowiedziała się PAP ze źródeł policyjnych. Żadnych innych szczegółów policja na razie jednak nie ujawnia.

Nabrani na „francuski numer”

cz śr, 20 czerwca 2007 12:00

Co najmniej kilkadziesiąt osób zostało oszukanych przez firmę, która miał im sprowadzić okazyjne samochody z Francji. Firma z siedzibą w Łodzi i filią w Łomży brała zaliczki na auta - nawet po 6 tys zł i... na tym się kończyło. Żadna z osób, które z okazji chciały skorzystać, auta się nie doczekała - podaje serwis wspolczesna.pl.

Pijany kierowca wiózł ludzi do Anglii

cz śr, 20 czerwca 2007 09:16

Pijany kierowca autobusu miał 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Jego zmiennik był jeszcze bardziej pijany. Urządzenie wykazało blisko 3,5 promila alkoholu. W nocy z pasażerami wyruszyli z Białegostoku. Celem podróży był Londyn, a zatrzymali ich łomżyńscy policjanci.

Nocą Łomża bez Tirów?

Foto: Nocą Łomża bez Tirów?
cz wt, 19 czerwca 2007 22:44

Prezydent Łomży, chce wprowadzić zakaz wjazdu tirów do miasta pomiędzy 22.00 a 6.00 rano. Wprowadzenie zakazu, który miałby obowiązywać samochody o masie powyżej 10 ton, tłumaczone jest potwornym hałasem jakie powodują ciężarówki. Z badan wynika, że przekroczone są tu już wszelkie dopuszczalne poziomy. Na razie nie wiadomo, kiedy zakaz faktycznie zacznie obowiązywać. W ratuszu przygotowywana jest nowa organizacja ruchu, ale wiceprezydent Marcin Sroczyński spodziewa się, że protest podniesie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Czarny poniedziałek

cz pon, 18 czerwca 2007 19:01

Pięć osób zginęło, a kolejnych sześć zostało rannych w trzech wypadkach jakie w poniedziałek po południu wydarzyły się na drogach województwa podlaskiego. W Mężeninie na krajowej „ósemce” osobowy opel zderzył się z busem – zginęła kobieta, a pięciu rannych, w tym dwóch ciężko, trafiło do szpitala. Kolejny tragiczny wypadek wydarzył się na drodze gminnej Wąsosz – Ławsk w powiecie grajewskim. Tu zginęło trzech mężczyzn. Kolejny śmiertelny wypadek wydarzył się pod Szepietowem.

« · «« · 823 · 824 · 825 · 826 · 827 · 828 · 829 · 830 · 831 · 832 · »» · »
 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę