niedziela, 15 grudnia 2019 napisz DONOS@

Łomża rozkwitnie...

Foto: Łomża rozkwitnie...
cz śr, 18 czerwca 2008 13:03

Napisy „Łomża” i herby miasta utworzone z setek kwitnących kwiatów już niedługo przyozdobią Plac Niepodległości. Pracownicy Zakładu Zieleni Miejskiej MPGKiM rozpoczęli właśnie sadzenie kwiatów na dwóch skarpach przy znajdującej się tu trybunie honorowej. Jak twierdzi Łukasz Czech z biura prasowego ratusza całe dzieło będziemy mogli podziwiać na przełomie czerwca i lipca.

WORD nam się rozbuduje

cz śr, 18 czerwca 2008 10:15

W ciągu półtora roku przy ulicy Zjazd w Łomży wybudowana ma zostać jedna z najnowocześniejszych w Polsce stacji diagnostycznych pojazdów. Zbuduje ją Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łomży. Zarząd województwa podlaskiego, który formalnie sprawuje nadzór nad łomżyńskim WORD-em, właśnie zgodził się na rozpoczęcie inwestycji. Całość kosztować ma około 18 mln złotych. Jak mówi Mirosław Oliferuk dyrektor WORD-u po zrealizowaniu przedsięwzięcia wszelkie sprawy związane z motoryzacją i prawem jazdy będzie można załatwić w jednym miejscu.

Marszałek chce „krajówki” z Łomży do Ostrowi Mazowieckiej

cz śr, 18 czerwca 2008 07:14

Zarząd województwa podlaskiego poparł starania samorządowców powiatu łomżyńskiego o zmianę statusu drogi łączącej Łomżę z Ostrowią Mazowiecką. Dziś droga ta ma statut drogi wojewódzkiej, a samorządowcy chcą aby odzyskała „krajowość”, bo wówczas zwiększą się pieniądze na jej utrzymanie, a przez co także jej nawierzchnia, która dziś jest w opłakanym stanie. Dodajmy tylko, że kategorię krajowości droga straciła z chwilą powstania województwa podlaskiego.

Łomża dyskontami stoi...

cz wt, 17 czerwca 2008 09:32

Tak wielkich zmian w tak krótkim czasie łomżyński handel jeszcze nie przeżywał. W ciągu tygodnia w mieście otworzą się kolejne dwa duże sklepy. Jutro swoje podwoje otwiera LiDL, a za tydzień Kaufland. Oba sklepy już przeszły do historii miasta. Pierwszy z nich to najszybciej, drugi najwolniej budowany supermarket w Łomży.

Rzecznik Praw Obywatelskich - ostatnia deska ratunku...

Foto: Rzecznik Praw Obywatelskich - ostatnia deska ra...
cz pon, 16 czerwca 2008 16:19

Każdy, kto ma poczucie, że jego prawa i wolności zostały naruszone, będzie mógł w tych dniach spotkać się ze specjalistami Biura RPO i złożyć wniosek o podjęcie jego sprawy przez Rzecznika Praw Obywatelskich. Przez dwa dni w środę i czwartek w łomżyńskim ratuszu interesantów będą przyjmować specjaliści z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich.

Zmarł z wykrwawienia

Foto: Zmarł z wykrwawienia
cz pon, 16 czerwca 2008 15:41

Sekcja zwłok 54-letniego mężczyzny, którego ciało znaleziono w sobotę w Dobrymlesie koło Zbójnej potwierdziła, że zmarł on wskutek wykrwawienia od ran zadanych przez psy – podała prokurator Maria Kudyba rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łomży. Mężczyznę zaatakowały dwa boksery i jeden owczarek niemiecki.

Karambol pod Zambrowem

cz pon, 16 czerwca 2008 11:29

Jedna osoba została ranna w wypadku, który około godziny 10.00 wydarzył się na „ósemce” - 8 km. od Zambrowa. Jak podaje Andrzej Baranowski z zespołu prasowego KWP w Białymstoku na stojącego matiza najechał tir. To jednak nie koniec... Trzy kolejne samochody ratując się przed zderzeniem wjeżdżały do przydrożnych rowów.

Rolnicy chcą tańszego paliwa

cz pon, 16 czerwca 2008 07:15

Podlaska Izba Rolnicza zwróciła się z prośbą do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o podjęcie skutecznych działań doraźnych mających na celu obniżenie ceny oleju napędowego. Zarząd PIR chce aby minister rolnictwa wprowadził w życie pomysł utrzymania symbolicznej akcyzy na poziomie 1 gr. ustalając zwrot niemal całego podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego na 2009r. .

Kolejna bezsensowna śmierć...

cz pon, 16 czerwca 2008 06:40

Kolejny tragiczny wypadek wydarzył się dzisiejszej nocy w pobliżu Łomży. Około godziny 2.00 na drodze z Jednaczewa do Kupisk dachował samochód ford sierra. Jego 25-letni kierowca zginął na miejscu. Jak podkreśla Piotr Jarominiak naczelnik sekcji ruchu drogowego KMP w Łomży tragicznych skutków zarówno tego wypadku jak i tego z soboty pod Wiktorzynem można było uniknąć - wystarczy trochę zdrowego rozsądku i wyobraźni – mówi Jarominiak.

Przydrożne drzewa śmierci...

Foto: Przydrożne drzewa śmierci...
cz nie, 15 czerwca 2008 22:44

W łomżyńskim szpitalu zmarły dwie osoby z czterech rannych w sobotnim wypadku do którego doszło w okolicach Wiktorzyna na drodze Wizna - Łomża. Około godziny 14. 20 samochód volkswagen golf uderzył w przydrożne drzewo. Mimo szybkiego przewiezienia rannych do szpitala dwójki z nich – 21-letniego kierowcy i jednej z pasażerek - nie udało się uratować. Życiu dwóm pozostałym pasażerkom, mimo poważnych obrażeń jakich doznały, nie zagraża niebezpieczeństwo.

Psy zagryzły mężczyznę

Foto: Psy zagryzły mężczyznę
cz nie, 15 czerwca 2008 13:18

Zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci usłyszy właściciel trzech psów. W pobliżu jego posesji odnalezione zostały pogryzione zwłoki 54-letniego mężczyzny. W sobotę rano policjanci z Łomży zostali powiadomieni o tym, że na drodze przy jednej z posesji w miejscowości Dobrylas koło Zbójnej odnalezione zostały zwłoki 54-letniego mieszkańca tej miejscowości. Ofiara miała na ciele liczne rany szarpane.

Dym na targowisku

Foto: Dym na targowisku
mm so, 14 czerwca 2008 18:30

Około 16.40 zauważono dym na targowisku miejskim, który wydobywał się ze starego budynku służącego jako magazyn. Ogień został szybko opanowany, ale gęsty dym unosił się jeszcze po znacznej części łomżyńskiego targowiska. Nie ma informacji, aby ktokolwiek z ludzi ucierpiał. Strażacy wynoszą nadpaloną odzież.

Golf wbił się w drzewo...

Foto: Golf wbił się w drzewo...
cz so, 14 czerwca 2008 15:05

Cztery osoby zostały ranne w wypadku jaki po godzinie 14.wydarzył się w okolicach wsi Wiktorzyn na drodze pomiędzy Łomża a Wizną. Jadący od strony Wizny volkswagen golf uderzył w przydrożne drzewo. Uderzenie było tak silne, że drzewo „wbiło się” na około 70 cm w przód samochodu, a reflektor samochodu „wyleciał” na odległość kilku metrów...

Owady atakują...

Foto: Owady atakują...
cz so, 14 czerwca 2008 14:56

Tak wyglądają ręce jednego z mieszkańców Łomży trzy dni po „spotkaniu” z meszkami. Tylko na jednej z nich widać ślady po trzydziestu ugryzieniach... Choć meszki są znacznie mniejsze od komarów, to jednak ich „atak” jest o wiele bardziej bolesny, a ślady po nim – zdaniem specjalistów – mogą utrzymać się nawet przed dwa tygodnie...

Patriotyzm, a co to jest takiego...

cz pt, 13 czerwca 2008 15:25

Bitwa pod Wizną w której polskie wojska przez trzy dni powstrzymywały 60-krotnie silniejsze i o wiele lepiej uzbrojone wojska hitlerowskie jest tematem piosenki którą nagrała szwedzka grupa Sabaton. Teledysk do utworu ilustrowany jest zdjęciami z filmu Westerplatte i 300 został zamieszczony na popularnym serwisie YouTube.

Urodziny miasta

Foto: Urodziny miasta
cz pt, 13 czerwca 2008 14:44

Uroczysta Sesja Rady Miasta była punktem kulminacyjnym obchodów 590. rocznicy nadani praw miejskich Łomży. 15 czerwca 1418 roku nadał je miastu książę Janusz I Mazowiecki. Dziś w auli Hanki Bielickiej w II LO wydarzenie to wspominał prezydent Jerzy Brzeziński podkreślając, że ten dokument jest podstawą istnienia Łomży. Podczas sesji uroczyście odsłonięto także „jantara” lokalny dukat wydany specjalnie na tę rocznicę, którego ekskluzywnym srebrnym wydaniem prezydent Brzeziński i przewodniczący Rady Miasta Wiesław Grzymała uhonorowali kilkanaście osób.

Drzewna już państwowa

cz cz, 12 czerwca 2008 23:42

Prezydent Łomży podpisał akt notarialny dokonując zamiany należącego do samorządu budynku Zespołu Szkół Drzewnych przy Alei Legionów na 42 działki stanowiące własność Skarbu Państwa. Teraz działki o łącznej powierzchni ponad 30 hektarów są samorządowe, a budynek należy do państwa. Zgodnie z założeniami miała go przejąć Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży, tyle tylko, że w budynku w dalszym ciągu są uczniowie Drzewnej, a OKE chce budynku pustego.

„Różane ogrody” to najlepszy biznesplan

cz cz, 12 czerwca 2008 15:09

Projekt „Różane ogrody” wygrał konkurs na najlepszy biznesplan zorganizowany przez Instytut Przedsiębiorczości Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. W nagrodę jego autorka Anna Sobotka z Zespołu Szkół Zawodowych w Piszu otrzymała laptopa. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpiło podczas uroczystego otwarcia Krajowej Konferencji Naukowej „Małe i średnie przedsiębiorstwa jako czynnik rozwoju lokalnego”, która dziś i jutro odbywa się w Nowogrodzie.

Niezwykły Jubileusz Najstarszego Kapłana syna Ziemi Łomżyńskiej.

Foto: Niezwykły Jubileusz Najstarszego Kapłana syna Z...
cz cz, 12 czerwca 2008 13:03

76-cio lecie kapłaństwa w 103-cim roku życia obchodzi dziś ks. Prałat Józef Obremski potocznie zwany Patriarchą Wileńszczyzny. Kapłan pochodzi z Ziemi Łomżyńskiej. Urodził się we wsi Skarzyn Nowy kilka kilometrów od Zambrowa. Dostojny Jubilat mimo swego sędziwego wieku jest pełen radości i jasnego rozumowania, żywo zatroskany problemami naszej Ojczyzny.

Pożar na Polowej

cz cz, 12 czerwca 2008 07:36

Dwie osoby trafiły do szpitala po porannym pożarze w jednym z mieszkań przy ul. Polowej w Łomży. To lokatorzy mieszkania, u których stwierdzono lekkie przytrucie dymem.

« · «« · 823 · 824 · 825 · 826 · 827 · 828 · 829 · 830 · 831 · 832 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę