wtorek, 26 marca 2019 napisz DONOS@

Solidarność ogólnowojewódzka?

Foto: Solidarność ogólnowojewódzka?
cz wt, 20 marca 2007 16:31

Już wiadomo, że wybory do sejmiku województwa podlaskiego odbędą się 20 maja. Premier w poniedziałek podpisał odpowiednie rozporządzenie w tej sprawie. W dalszym ciągu nie ma natomiast decyzji czy razem z wyborami odbędzie się referendum w sprawie przebiegu obwodnicy Augustowa. Jarosław Schabieński pełniący obowiązki organów samorządowych województwa, który może zarządzić takie referendum twierdzi, że na decyzje ma jeszcze czas i wzywa mieszkańców Łomży do „solidarności ogólnowojewódzkiej”.

Odsłonili monetę

Foto: Odsłonili monetę
cz wt, 20 marca 2007 15:43

Podczas specjalnej konferencji z udziałem Jerzego Pruskiego zastępcy Prezesa Narodowego Banku Polskiego w Łomży oficjalnie zaprezentowało „złotą łomżyńską dwuzłotówkę”. Monetę wyemitowano w ramach serii “Historyczne miasta w Polsce” upamiętniającą 32 miasta, które mają największe tradycje samorządowe, istotne znaczenie w dziejach Polski, niepospolity wkład w zasób kultury i rolę w strukturach administracyjnych kraju.

7 mln zł na most w Morgownikach

cz wt, 20 marca 2007 12:40

Do połowy listopada powinien zostać otwarty dla ruchu most w Morgownikach na Pisie. Tak zapowiadał podczas spotkania z sołtysami miejscowości zanarwiańskich gminy Nowogród dyrektorem Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku Andrzejem Wolfartem. Koszt remontu mostu wyniesie ok. 7 mln zł.

Rekord nie do pobicia

cz wt, 20 marca 2007 09:43

Już blisko półtora tysiąca pijanych kierowców zatrzymali w tym roku policjanci z województwa podlaskiego. Wśród jeżdżących na dwóch gazach są prawdziwi rekordziści... Jedni pijani kierowcy bija rekordy prędkości inni rekordy osiągają w odmiennej dyscyplinie – zawartości alkoholu we krwi. W tym drugim rankingu póki co prowadzi mieszkaniec gminy Nowogród z wynikiem 5 promili.

Pijany spowodował wypadek

cz wt, 20 marca 2007 08:35

Niemal 3 promile alkoholu miał 30-letni kierowca Opla Astry, który nocą spowodował wypadek na drodze pomiędzy Sokołami a Jeżewem Starym. Sprawca z wypadku wyszedł bez urazu, ale kierowca samochodu w który wcelowała Astry miał mniej szczęścia. Został przewieziony do szpitala z podejrzeniem urazu kręgosłupa.

Hospicjum uprasza o 1% podatku

cz pon, 19 marca 2007 16:23

Odkąd Polacy mogą dysponować 1 % płaconego przez siebie podatku dochodowego Łomżyńskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” p.w. Św. Ducha w Łomży pozyskało z tego tytułu ponad 65 tys zł. W ubiegłym roku 506 darczyńców, którzy zdecydowali się przekazać swój 1% na na statutową działalność łomżyńskiego Hospicjum zasiliło placówkę kwotą ponad 35 tys zł. W tym roku Hospicjum ponownie zwraca się z prośbą o wsparcie...

Podwodny Jeleń pożegnał zimę

Foto: Podwodny Jeleń pożegnał zimę
cz pon, 19 marca 2007 13:27

Siedmiu śmiałków z Łomżyńskiego Klubu Płetwonurków „Podwodny Jeleń” wzięło udział w IV Skoprenowym Spływie Łyną w Olsztynie. W sumie na starcie pięciokilometrowego spływu stanęło blisko 60 osób w tym 10 kobiet. Część uczestników postanowiło się przebrać w fantazyjne stroje, ale pod nimi mieli oczywiście najprawdziwsze skafandry nurkowe.

Nie parkuj na trawniku, bo cię ukarzą

cz pon, 19 marca 2007 12:31

Samochody parkujące na chodnikach i trawnikach wzięli sobie za cel członkowie patroli spółdzielczo-strażnickich czyli pracowników administracji osiedli ŁSM i łomżyńskiej Straży Miejskiej. Tylko jedna ich akcja zakończyła się wystawieniem 15 mandatów za niewłaściwe parkowanie... oraz kilku pouczeń za nieprawidłowy sposób wyprowadzania psa.

Sejmik wybierzemy 20 maja

cz nie, 18 marca 2007 22:31

W niedzielę 20 maja mieszkańcy województwa podlaskiego ponownie wybiorą radnych do sejmiku wojewódzkiego. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opublikowało właśnie projekt rozporządzenia w tej sprawie. Ponowne wybory są konieczne, bo podlaskim radnym w ciągu trzech miesięcy od ogłoszenia wyników wyborów samorządowych nie udało się wybrać zarządu województwa w pełnym, 5-osobowym składzie.

Przewrócony TIR w Zambrowie

cz nie, 18 marca 2007 21:27

Niemal przez całą niedzielę utrudniony był przejazd ulicą Łomżyńską w Zambrowie. Nad ranem w wyniku nadmiernej prędkości na łuku drogi przewrócił się TIR. Ciężarówka upadając na bok zaczepiła jeszcze o przejeżdżający samochód osobowy. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń, ale z uwagi na długo trwające rozładowanie i postawienie na koła pojazdu ciężarowego utrudnienia w ruchu trwały do późnych godzin popołudniowych.

Do MOPS-u można już dzwonić

cz pt, 16 marca 2007 13:00

Po miesięcznej przerwie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łomży odzyskał telefoniczny kontakt ze światem. Teraz działają tu dwa tymczasowe łącza telefoniczne wykorzystujące drogę radiową. Kiedy przywrócona zostanie normalna łączność nie wiadomo... Kłopoty z telefonami placówki zaczęły się gdy instytucja przeniosła się do wyremontowanej siedziby przy ul. Dwornej.

O łomżyńskim supermarkecie w Warszawie

cz pt, 16 marca 2007 12:02

Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego w Warszawie zbada legalność budowy supermarketu przy skrzyżowaniu ulic Zawadzkiej i Alei Piłsudskiego w Łomży. Przed miesiącem wojewoda podlaski wszczął postępowanie w kierunku stwierdzenia nieważności decyzji prezydenta Łomży na podstawie której prowadzona jest budowa tego sklepu. Przed tygodniem Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Powiatu Grodzkiego w Łomży zatrzymał prace na budowie do czasu ostatecznego wyjaśnienia sprawy.

Uwaga na kosmetyki

Foto: Uwaga na kosmetyki
cz pt, 16 marca 2007 09:27

Niemal 40% przebadanych w tym roku kosmetyków zakwestionowali kontrolerzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Białymstoku. W 4 z 21 partiach wadliwych partiach kosmetyków stwierdzono występowanie niedozwolonych do stosowania w kosmetykach substancji DIBUTYL PHTHALATE.

Trawy już płoną...

Foto: Trawy już płoną...
cz cz, 15 marca 2007 22:20

Jak Polska długa i szeroka wzdłuż dróg, nad łąkami i polami zaczynają unosić się kłęby dymu... Także wokół Łomży strażacy odnotowali już pierwsze interwencje przy gaszeniu wypalanych traw. Tymczasem kolejny rok strażacy apelują, by tego nie robić, bo przynosi to niepowetowane straty w środowisku przyrodniczym. Przypominają, że wypalanie traw to wykroczenie, za które grozi areszt lub grzywna.

250 złotych za sikanie

cz śr, 14 marca 2007 17:02

Wczoraj o godz. 15 w Łomży przy ul. Konstytucji 3 Maja policjanci zatrzymali mężczyznę, który sikał w miejscu publicznym. Dziś jest on już skazany. Ma zapłacić 250 zł grzywny – podała na swojej stronie internetowej Gazeta Współczesna.

Szybki wyrok za jazdę po pijanemu

cz śr, 14 marca 2007 12:41

O tym jak szybko może działać wymiar sprawiedliwości na własnej skórze przekonało się dwóch mieszkańców Kolna. Właśnie zostali skazani w obowiązującym od poniedziałku trybie przyspieszonym tzw. „sądów 24-godzinnych”. Jak podkreśla prokurator Maria Kudyba – rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łomży - obaj to pijani kierowcy, których w poniedziałek i wtorek zatrzymano w Kolnie.

Amerykanie zniosą wizy dla Polaków?

Foto: Amerykanie zniosą wizy dla Polaków?
cz śr, 14 marca 2007 06:08

Senat USA uchwalił ustawę o dodatkowych zabezpieczeniach przeciw terroryzmowi, której częścią jest warunkowe zniesienie wiz dla krajów-sojuszników USA w wojnie z terroryzmem, takich jak Polska. Ustawa jest jednak dopiero pierwszym krokiem na drodze do zniesienia wiz, gdyż musi być jeszcze uzgodniona z Izbą Reprezentantów i podpisana przez prezydenta George'a W. Busha.

Pechowa „trzynastka”?

cz śr, 14 marca 2007 06:04

13 marzec 2007 r. okazał się naprawdę pechowy na podlaskich drogach. W tym dniu wydarzyło się 9 wypadków drogowych, w których zostało rannych w sumie 15 osób, a jedna poniosła śmierć (kobieta w wieku ok 45 lat). W każdym zdarzeniu udział brało od trzech do siedmiu samochodów.

Tragedia w Downarach powraca do łomżyńskiego sądu

cz wt, 13 marca 2007 21:30

Łomżyński sąd jeszcze raz będzie musiał zająć się sprawą jednego z tragiczniejszych wypadków na drogach regionu. W miejscowości Downary Plac niemal przed rokiem zginęło sześć osób dorosłych i nienarodzone jeszcze dziecko. W kwietniu 2006 r. 21-letni Adam P. wyjechał z podporządkowanej drogi na trasę Białystok - Grajewo i doprowadził do zderzenia trzech pojazdów. .

Czołowe zderzenie autobusu z passatem

Foto: Czołowe zderzenie autobusu z passatem
mm pon, 12 marca 2007 21:54

Na drodze Łomża - Ostrów Maz. zaraz za Konarzycami doszło do tragicznego wypadku. Około 20.20 samochód osobowy marki VW Passat wyprzedzając na podwójnej ciągłej czołowo zderzył się z autobusem. Kierowcy obu samochodów w stanie ciężkim zostali odwiezieni do szpitala. Tu zmarł kierowca Pasata.

« · «« · 823 · 824 · 825 · 826 · 827 · 828 · 829 · 830 · 831 · 832 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę