piątek, 28 lutego 2020 napisz DONOS@

Wszedł na dach, ale zejść sam nie dał rady...

cz wt, 07 października 2008 07:17

Do nietypowej interwencji zostali wezwani nocą łomżyńscy strażacy. Trzeba było pomóc mężczyźnie zejść z dachu. Jak się okazało mieszkaniec Łomży w ten sposób próbował wejść do własnego mieszkania. Gdy już wdrapał się na dach przekonał się, że jest on wyjątkowo śliski..., bo akurat wieczorem w Łomży padała mżawka.

Kolej w Łomży - teraz albo nigdy...

Foto: Kolej w Łomży - teraz albo nigdy...
cz pon, 06 października 2008 14:45

- Reaktywacja kolei przez PKS była fałszywą nadzieją, a realną jest działanie zmierzające do przejęcia tego, co po kolei pozostało przez samorząd i w ten sposób spróbować przywrócić tu kolej - mówił Andrzej Goltz, ekspert kolejnictwa podczas spotkania z samorządowcami zainteresowanymi przywróceniem ruchu kolejowego na linii Ostrołęka – Łapy z odgałęzieniem do Łomży. Spotkanie odbyło się w starostwie łomżyńskim. Skończyło się ono wyłonieniem „grupy inicjatywnej” która ma przygotować materiały do założenia przez lokalne samorządy „bytu prawnego”, który mógłby przejąć od PKP trasę kolejową i przywrócić na niej ruch, najpierw towarowy, a później być może także turystyczny i pasażerski.

Pożar w Nieławicach

cz pon, 06 października 2008 07:21

Najprawdopodobniej podpalenie było przyczyną pożaru, który w nocy strawił wiatę ze słomą w Nieławicach gmina Wizna. Jak podkreśla dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży wiata z dużą ilością zbelowanej słomy stała na uboczu. Krótko po północy zauważono, że wybuchł w niej pożar.

Po PiS PO czyli Gołaszewska za Grzymałę...?

Foto: Po PiS PO czyli Gołaszewska za Grzymałę...?
cz pt, 03 października 2008 15:19

Radna Agata Gołaszewska, działaczka lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej, zabiega o funkcję kierownika Powiatowego Biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży. Gołszewska znalazła się w gronie kandydatów, którzy spełnili wymagania formalne określone w ogłoszeniu o naborze na to stanowisko.

Jubileusz Biura Porad Obywatelskich w Łomży

cz pt, 03 października 2008 13:51

Już od 12 lat funkcjonuje Biuro Porad Obywatelskich w Łomży. Powstało 10 października 1996 r. jako drugie w Polsce, po Biurze Porad Obywatelskich w Warszawie. Teraz jest członkiem ogólnopolskiej sieci zrzeszającej 35 tego typu instytucji, działając pod patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich. - Naszym celem jest zapewnienie obywatelom wiedzy o przysługujących im prawach, tak aby potrafili w aktywny i skuteczny sposób rozwiązywać swoje problemy. Rocznie udzielamy ponad 1000 porad - podkreśla Alicja Moroz-Rutkowska prezes Stowarzyszenia Wspierania Poradnictwa Obywatelskiego prowadzącego Biuro Porad Obywatelskich w Łomży.

Pijany rolnik doprowadził do wypadku

cz pt, 03 października 2008 08:16

26-letnia mieszkanka Łomży została ranna w wypadku, który przed wieczorem wydarzył się w okolicach Wizny. Jak relacjonuje sierżant Kamil Sorko z zespołu prasowego KWP w Białymstoku, gdy kobieta jadąca renault megan wyprzedzała ciągnik rolniczy ten niespodziewanie skręcił w lewo. Okazało się, że kierowca ciągnika - 46 letni rolnik z Wizny – w wydychanym powietrzu miał ponad 3 promile alkoholu... Kobieta jadąca samochodem w wyniku zderzenia doznała urazu kręgosłupa i została przewieziona do szpitala w Łomży. Rolnikowi nic się nie stało...

XXVII Manewry Techniczno-Obronne w Nowym Młynie

Foto: XXVII Manewry Techniczno-Obronne w Nowym Młynie
cz pt, 03 października 2008 07:10

Harcerze, militaryści, survivalowcy i twardziele z całej Polski tradycyjnie stawią się na starcie XXVII Manewrów Techniczno-Obronnych w Nowym Młynie koło Miastkowa pod Łomżą. Od dziś do niedzieli ponad 150 uczestników manewrów będzie miało okazję przejść praktyczny sprawdzian wiedzy i umiejętności harcerskich i technicznych. W programie imprezy znalazły się m.in. strzelanie sportowe, wielogodzinna gra terenowa, wielobój ratowniczo-medyczny, nocny bieg na orientację.

Uważaj na oszusta...

Foto: Uważaj na oszusta...
cz cz, 02 października 2008 17:43

Policja ostrzega przed oszustami, który obiecując ludziom starszym pomoc i pieniądze z Unii Europejskiej okradają ich. 86-letnia kobieta z Zambrowa straciła pieniędzmi i biżuterią warte w sumie ponad 1400 zł, gdy w domu odwiedził ją rzekomo przedstawiciel Urzędu Gminy i KRUS-u. Tylko w ostatnich dniach w województwie podlaskim w ten sposób oszukane zostały trzy staruszki. Policjanci poszukują oszustów i ostrzegają – „nie wpuszczajmy obcych do domu!!!”

Pupile „Wety” w słońcu, w deszczu i... w gradzie!

cz cz, 02 października 2008 17:20

Psie piękności defilowały ze swymi nastoletnimi opiekunkami i opiekunami jak na pokazie mody, nie zwracając większej uwagi na znajdujące się obok koty, gołębie, żółwia a nawet... lisicę! Mimo kapryśnej pogody na festynie zorganizowanym z okazji Światowego Dnia Zwierząt przez Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących w Łomży bawiło się około tysiąca osób. Można było chwalić się, oglądać, skorzystać z bezpłatnych porad weterynaryjnych i co najważniejsze pomóc... Dochód z loterii fantowej, sprzedaży ciast własnego wypieku czy mlecznych smakowitości zostanie przeznaczony na zakup psa, przeszkolonego w kierunku dogoterapii dzieci niepełnosprawnych.

Zablokował „61”

cz cz, 02 października 2008 07:28

Przez blisko trzy godziny trwały utrudnienia w ruchu na krajowej „61”, po kolizji busa z tirem pod Szczuczynem. Na szczęście tym razem nikt nie ucierpiał. Do zdarzenia doszło wczoraj po południu w miejscu, gdzie pół roku temu, w jednym wypadku, zginęły cztery młode dziewczyny.

Wypadek z koniem

cz cz, 02 października 2008 07:08

Do nietypowego wypadku doszło wczoraj po południu w Nowogrodzie. Jak relacjonują strażacy samochód renault kangoo uderzył w „pojazd zaprzęgowy” czyli konia z wozem. W zdarzeniu ucierpiał przede wszystkim koń. Wezwany na miejsce lekarz weterynarii stwierdził, że dla zwierzęcia nie ma już ratunku i uśpił go.

Śliskie południe na „61”...

Foto: Śliskie południe na „61”...
cz śr, 01 października 2008 08:02

Niebezpiecznie było wczoraj po południu na drogach Łomży i regionu. Choć doszło do kilku tzw. zdarzeń drogowych na szczęście obyło się bez ofiar śmiertelnych, a i obrażenia których doznali jadący w samochodach ludzie nie były ciężkie. O tym, że „61” była wczoraj śliska przekonał się także 52-letni Litwin, który jechał tędy ciężarową scanią z przyczepą. Jego samochód wylądował w rowie na wyjeździe z Łomży w kierunku Ostrołęki. Okazało się, że w tym wypadku poślizg był wspomagany... Litwin miał w wydychanym powietrzu 2,2 promila alkoholu.

Miało być molestowanie wyszło łapówkarstwo?

cz śr, 01 października 2008 07:06

Nie o molestowanie seksualne, ale o żądanie korzyści osobistej lub majątkowej i naruszanie praw pracowniczych kilku pracownic oskarżyła prokuratura w Wysokiem Mazowieckiem byłego wicedyrektora Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Sprawa wypłynęła na jaw cztery miesiące temu, po tym jak nowemu dyrektorowi ośrodka kilka pracownic poskarżyło się, że w pracy były molestowane seksualne. Oskarżany o to ówczesny z-ca dyrektora Kazimierz K. od początku nie przyznawał się i dziś także nie przyznaje się do popełnienia przestępstwa.

Będą bardziej bezpieczne...

Foto: Będą bardziej bezpieczne...
cz wt, 30 września 2008 16:44

Kolejne Gminne Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego otwarto w regionie. Tym razem placówkę pozyskała gmina Wąsosz. Nowoczesna pracownia wyposażona jest m.in. w rowery, motorower, sprzęt audio-video oraz książki i inne materiały wspomagające wychowanie komunikacyjne dzieci i młodzieży. Wyposażenie placówki ufundował łomżyński WORD, który tego typu gminne centra BRD zakłada od 2005 roku.

Dilerów coraz więcej... za kratami

cz wt, 30 września 2008 12:28

Rozszerza się śledztwo prowadzone przez łomżyńskich prokuratorów w sprawie zatrzymanych przed kilkunastoma dniami dilerów narkotyków. Przypomnijmy wówczas, poza przechwyceniem ponad kilograma narkotyków, ujęto także sześć osób, którym postawiono zarzuty handlu środkami odurzającymi. - Dziś podejrzanych w tej sprawie jest już 13 osób, a siedem z nich zostało osadzonych w tymczasowym areszcie – mówił prowadzący śledztwo prokurator Tomasz Iwanowski.

Kibice na sesję...

cz wt, 30 września 2008 08:17

Kibice ŁKS-u Łomża zwołują się na dzisiejszą sesję Rady Miasta Łomża. „Apelujemy do wszystkich kibiców o stawienie się mimo niewygodnej godziny w miejskim ratuszu” - czytamy na stronie internetowej www.lks.4lomza.pl. Kibice liczą, że „pod presją” samorząd miasta przekaże klubowi blisko 400 tys zł.

Droga do Ostrowi Mazowieckiej powinna być „krajowa” uznali radni sejmiku

cz wt, 30 września 2008 07:30

Radni sejmiku województwa podlaskiego poparli pomysł przywrócenia drodze wojewódzkiej nr 677 rangi drogi krajowej. Drogą łącząca Łomżę z Ostrowią Mazowiecką „krajówką” była do chwili likwidacji województwa łomżyńskiego czyli do 31 grudnia 1998 roku. Następnego dnia - wraz z powstaniem województwa podlaskiego - statut ten jednak straciła i od tamtej pory jest drogą wojewódzką. Stan techniczny drogi staje się coraz gorszy, bo ruch pozostał na niej jak na „krajówce” ale nakłady na jej utrzymanie znacznie ograniczono...

Obraz Jezusa Miłosiernego powrócił do Sanktuarium

Foto: Obraz Jezusa Miłosiernego powrócił do Sanktuarium
cz wt, 30 września 2008 06:38

- Jesteśmy wspólnotą, która dzisiaj i geograficznie, i społecznie w pełni reprezentuje środowiska Diecezji Łomżyńskiej – mówił w homilii ks. bp Stanisław Stefanek TChr, który w łomżyńskiej Katedrze pw. św. Michała Archanioła przewodniczył uroczystej Mszy świętej, kończącej półroczną peregrynację obrazu Jezusa Miłosiernego po parafiach diecezji. Po tej Mszy w uroczystej procesji wierni z obrazem przeszli ulicami Łomży do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie biskup zawierzył Bożemu Miłosierdziu, siebie, biskupów, kapłanów, siostry i braci zakonnych a także mieszkańców całej diecezji.

Małe zainteresowanie abolicją podatkową

cz pon, 29 września 2008 14:19

Tylko kilku łomżan zdecydowało się skorzystać abolicji podatkowej w związku z nieujawnionymi dochodami osiągniętymi za granicą. Z informacji udzielonej przez Radosława Hancewicza, rzecznika prasowego Izby Skarbowej w Białymstoku wynika, że tylko nieco większym zainteresowaniem niż w Łomży abolicja cieszy się w śród mieszkańców Białegostoku i Suwałk.

Wepchnęła go do wody, a on powiedział że został porwany

cz pon, 29 września 2008 13:35

Nastolatek do domu wbiegł cały mokry. Opowiedział ojcu o porwaniu, o tym że był straszony, topiony i jak niemal cudem uniknął śmierci. Mrożącą krew w żyłach historię kryminalną rozwiązali policjanci. Okazało się, że 13-latka do wody wepchnęła go koleżanką...

« · «« · 827 · 828 · 829 · 830 · 831 · 832 · 833 · 834 · 835 · 836 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę