poniedziałek, 20 maja 2019 napisz DONOS@

Dyskryminują Łomżę!

cz pon, 21 maja 2007 13:23

Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński jest oburzony zaprezentowaną listą Projektów Kluczowych, które mają zostać dofinansowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013. Prezydent w tej sprawie będzie chciał spotkać się z nowo wybranym Zarządem Województwa oraz Wojewodą Podlaskim. Sprawdzana jest również możliwość złożenia skargi do Organów Wojewody Podlaskiego bowiem zdaniem łomżyńskiego ratusza na opublikowanej liście znalazły się projekty nie spełniające wymogów formalnych.

PiS wygrało wybory - już oficjalnie

cz pon, 21 maja 2007 11:54

PiS zdobyło najwięcej - 12 mandatów w niedzielnych przedterminowych wyborach do sejmiku województwa podlaskiego. Na drugim miejscu znalazło się PO, która będzie miała 7 radnych. PSL zdobyło 5 mandatów, a Samoobrona oraz Lewica i Demokraci - po 3. Wojewódzka Komisja Wyborcza ogłosiła w poniedziałek oficjalne wyniki wyborów do sejmiku.

Referendum ws. Doliny Rospudy jest nieważne

cz pon, 21 maja 2007 03:58

Frekwencja w niedzielnym referendum wojewódzkim w sprawie przebiegu obwodnicy Augustowa wyniosła 21,56 proc. Referendum jest nieważne, bo nie został przekroczony próg 30 proc. frekwencji - poinformowała Wojewódzka Komisja ds. Referendum w Białymstoku. Biorąc pod uwagę poszczególne powiaty województwa, tylko w powiecie augustowskim ten próg został przekroczony, ale nieznacznie. W referendum wzięło tam udział 34,35 proc. uprawnionych do głosowania.

Procesja śladami św. Andrzeja Boboli

Foto: Procesja śladami św. Andrzeja Boboli
mm so, 19 maja 2007 19:04

Relikwiarz z kostką ciała św. Andrzeja Boboli, przypominający malutką monstrancję, i figura lipowa z sylwetą męczennika, który 350 lat temu okupił śmiercia heroiczną swoją misje ewangelizacyjną na kresach Rzeczypospolitej, prowadziły drugą procesję Jego śladami w Łomży. Przeszła tym samym szlakiem, co rok temu: od kościoła Ojców Kapucynów do Katedry i kościoła Panien Benedyktynek aż do kaplicy przy budowanym kościele św. Andrzeja Boboli. Przewodniczył jej ks. bp Stanislaw Stefanek, ordynariusz Diecezji Łomżyńskiej.

Ci wspaniali mężczyźni na motocyklach

Foto: Ci wspaniali mężczyźni na motocyklach
mm so, 19 maja 2007 19:03

Ponad 270 motocykli pojawiło się przed południem w Łomży, a potem do późnej nocy stacjonowało obok Hotelu Baranowski w Piątnicy z okazji inauguracji sezonu motocyklowego, który potrwa do października. Królowały jednoślady firm japońskich: Honda, Kawasaki, Suzuki i Yamaha, ale nie zabrakło też włoskich z fabryki Ducati. Zjawili się reprezentanci małych i większych miejscowości w naszym regionie.

Kolejne rondo

Foto: Kolejne rondo
cz so, 19 maja 2007 09:39

Został ogłoszony przetarg na budowę kolejnego rond w Łomży. Tym razem ma ono powstać na skrzyżowaniu ulic Zawadzkiej i Księcia Janusza przy „Stokrotce”. Ciekawostką jest, że przy budowie tego ronda zostania także dobudowany wjazd na ulicę Żeromskiego. Dość skomplikowane rozwiązanie komunikacyjne zostało uzgodnione z policją – podkreśla ratusz.

Spotkania z posłem na Sejm RP Janem Bury – członkiem Komisji Skarbu Państwa i ds Służb Specjalalnych

Foto: Spotkania z posłem na Sejm RP Janem Bury &#...
cz pt, 18 maja 2007 13:45

W dniu 17 maja br. z inicjatywy kandydatów do Sejmiku z listy PSL; Wojciech Dzierzgowskiego i Mieczysława Bagińskiego na terenie powiatu łomżyńskiego przebywał poseł na Sejm RP Jan Bury, który spotkał się z mieszkańcami Śniadawa, Nowogrodu i Piątnicy. Największe zainteresowanie wśród wyborców wywołało spotkanie w Śniadowie – gminie o bardzo dużym potencjale rolniczym, najlepiej rozwiniętej hodowli bydła i produkcji mleka.

Zginął motocyklista

cz pt, 18 maja 2007 07:44

23- letni motocyklista zginął wieczorem w Zambrowie gdy prowadzona przez niego Honda zderzyła się z Oplem Astrą. Do tragicznego wypadku doszło w centrum miasta przy skrzyżowaniu Alei Wojska Polskiego z ulicą Ogrodową około godziny 19.20.

Premier o wyborach, obwodnicy i strefie

Foto: Premier o wyborach, obwodnicy i strefie
cz cz, 17 maja 2007 21:56

Do głosowania w niedzielnych wyborach i referendum zachęcał łomżan Jarosław Kaczyński. W czwartek wieczorem na spotkanie z premierem przyszło kilkuset mieszkańców Łomży. Sala widowiskowa Liceum Katolickiego przy ul. Sadowej nie pomieściła wszystkich, którzy chcieli wejść na to spotkanie. Jarosław Kaczyński nawoływał, aby „mieszkańcy Ziemi Łomżyńskiej powiedzieli wyraźne NIE wszystkim, którzy chcą przeszkodzić w rozwoju Polski”.

„Na wielką chwałę Boga Wszechmogącego...”

Foto: „Na wielką chwałę Boga Wszechmogącego...
cz cz, 17 maja 2007 06:08

- Św. Andrzej Bobola z Łomży się nie wyprowadził – mówił ks. bp Stanisław Stefanek, ordynariusz Diecezji Łomżyńskiej podczas Mszy św. w trakcie której wmurował kamień węgielny w fasadzie najmłodszej, budowanej przy ul. Wąskiej od 2005 r. świątyni miasta. - Św. Andrzej tu jest! - podkreślał pasterz. Kamień pochodzi ze Wzgórza św. Wawrzyńca i został poświęcony czasie pielgrzymki parafialnej na uroczystości pogrzebowe Jana Pawła II w Rzymie. We wczorajszej uroczystości wzięli udział księża biskupi Tadeusz Zawistowski i Tadeusz Bronakowski, kurialiści, proboszczowie łomżyńskich parafii, parlamentarzyści, samorządowcy, oraz setki wiernych, nad których duszami pieczę sprawuje Patron Polski, Diecezji Łomżyńskiej i ich parafii, której proboszczem i budowniczym jest imiennik świętego ks. Andrzej Popielski.

Karta rowerowa na Dzień Dziecka

Foto: Karta rowerowa na Dzień Dziecka
cz śr, 16 maja 2007 19:51

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łomży wspólnie z policjantami z łomżyńskiej drogówki organizują egzaminy na kartę rowerową i motorowerową dzieci i młodzieży. Pierwszy egzamin odbędzie się już w najbliższą niedzielę 20 maja w godzinach 9-14, kolejny - tydzień później.

DRODZY WYBORCY!

Foto: DRODZY WYBORCY!
cz śr, 16 maja 2007 19:11

Urodziłem się i mieszkam w Łomży. Mam 55 lat. Jestem absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie uzyskałem tytuł magistra techniki. Ukończyłem również studia podyplomowe na Politechnice Warszawskiej w Instytucie Nauk Ekonomiczno-Społecznych oraz Podyplomowe Studia Menadżerskie w Szkole Głównej Handlowej. W 2001 roku ukończyłem Wschodnie Centrum Kształcenia Europejskiego. Posiadam wiele ukończonych kursów i szkoleń z zakresu zarządzania i programów UE.

Szansa dla Marianowa

Foto: Szansa dla Marianowa
cz śr, 16 maja 2007 11:24

Szkoła rolnicza w Marianowie będzie podlegała pod ministerstwo rolnictwa. We wtorek w Ministerstwie Rolnictwa zostało podpisane porozumienie na mocy którego z dniem 1 stycznia 2008 roku Ministerstwo przejmie do prowadzenia Zespół Szkół w Marianowie. Porozumienie podpisali wicepremier minister rolnictwa Andrzej Lepper i starosta łomżyński Krzysztof Kozicki. Dla placówki w Marianowie oznacza to prestiż i większe pieniądze.

W pogoni za bobrem...

Foto: W pogoni za bobrem...
cz śr, 16 maja 2007 07:30

Bóbr postawił na równe nogi łomżyńskich strażaków... Spacerujące o świcie ulicami Łomży zwierze niepokoiło mieszkańców, a nawet miejscowych policjantów. Wszyscy dzwonili do dyżurnego Komendy Miejskiej PSP, aby coś z bobrem zrobić.

Krzysztof Dąbkowski

Foto: Krzysztof Dąbkowski
cz wt, 15 maja 2007 15:04

Kandydat do Sejmiku Województwa Podlaskiego Lista nr 12, pozycja 6

Rządowy zajazd na Łomżę

Foto: Rządowy zajazd na Łomżę
cz pon, 14 maja 2007 17:39

Dwóch wicepremierów i minister odwiedzili w poniedziałek Łomżę. Najazd polityków związany jest z finiszem kampanii przed niedzielnymi wyborami do Sejmiku. Każdy z polityków różnych partii tworzących koalicję rządową przywiózł obietnice pozytywnego załatwienia ważnych spraw, ale pod warunkiem dokonania odpowiedniego wyboru...

Z Łomży do Moniek, do Łomży z...?

cz pon, 14 maja 2007 16:30

Nadkomisarz Władysław Nalewajko dotychczasowy z-ca Komendanta Miejskiego Policji w Łomży został dziś Komendantem Powiatowym Policji w Mońkach. Na razie nie wiadomo kto zastąpi nadkomisarza Nalewajko na stanowisku w Łomży.

Komendant „reinkarnacja”

Foto: Komendant „reinkarnacja”
cz pon, 14 maja 2007 13:48

Bogdan Feliks Rutkowski został nowym Komendantem Straży Miejskiej w Łomży. Rutkowski był już Komendantem Miejskim Policji w Łomży, ale nieoczekiwanie przeszedł na emeryturę po tym jak wracając z Łomży do domu w Wysokiem Mazowieckiem trafił samochodem w przydrożne drzewo. Cztery godziny później, gdy leżący w szpitalu Rutkowski, na polecenie prokuratury, dmuchał w alkomaty, okazało się że miał aż 1,2 promila alkoholu. Kilkumiesięczne prokuratorskie śledztwo nie dało jednak odpowiedzi na pytanie czy pił przed, czy po wypadku... i sprawa została umorzona.

Pożar na Ogrodowej

Foto: Pożar na Ogrodowej
mm nie, 13 maja 2007 23:23

Jedna osoba trafiła do szpitala, po tym jak nocą wybuchł pożar drewnianego budynku mieszkalnego przy ul. Ogrodowej w Łomży. Tragedii pomogli zapobiec dwaj policjanci aspirant - Edward Ostrowski z posterunku policji w Śniadowie i starszy sierżant Sławomir Wiski z posterunku policji w Nowogrodzie, którzy wynieśli sześć osób z płonącego domu. Pożar wybuchł na poddaszu domu. Jak mówią sąsiedzi tam często urządzane były libacje alkoholowe. Na poddaszu policjanci znaleźli też dwóch kompletni pijanych mężczyzn. Być może to właśnie oni wywołali pożar.

Dariusz Leończyk

Foto: Dariusz Leończyk
mm so, 12 maja 2007 14:42

Jestem lekarzem medycyny i współwłaścicielem niepublicznego zakładu opieki zdrowotnej. Prowadzę zakład oraz jestem czynnym lekarzem rodzinnym pracującym obecnie na terenie powiatu grajewskiego.

« · «« · 827 · 828 · 829 · 830 · 831 · 832 · 833 · 834 · 835 · 836 · »» · »
 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę