niedziela, 15 grudnia 2019 napisz DONOS@

Latem może nam zabraknąć prądu!

Foto: Latem może nam zabraknąć prądu!
cz pt, 23 maja 2008 06:37

Latem prądu może też zabraknąć w dużych aglomeracjach w kraju - w Warszawie, Poznaniu, Krakowie i Wrocławiu, a także w całej północno-wschodniej Polsce – podaje Gazeta Współczesna. O takim zagrożeniu poinformował Mariusz Swora, prezes Urzędu Regulacji Energetyki. Jego zdaniem, duży wpływ na taką sytuację ma m.in. coraz powszechniejsze używanie klimatyzatorów, które drastycznie zużywają prąd.

Bp Stefanek: Boże Ciało dla ludzkiego życia...

Foto: Bp Stefanek: Boże Ciało dla ludzkiego życia...
cz cz, 22 maja 2008 14:29

W całym kraju obchodzona jest dziś Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa. Sprzed kościołów, po głównych mszach świętych wyruszyły procesje z Najświętszym Sakramentem. W Łomży procesję z Katedry poprowadził biskup łomżyński Stanisław Stefanek. Uczestniczyło w niej około tysiąc osób. Tradycyjnie przy ostatnim z ołtarzyków, zbudowanym na dziedzińcu katedralnym, biskup skierował do wiernych kilka słów. Nawiązywał do odbywającej się Peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego po parafiach diecezji i m.in. ostrzegał przed współczesnym totalitaryzmem, który przybiera postać „cywilizowanych instytucji”...

(mało) Hojni łomżanie...

Foto: (mało) Hojni łomżanie...
cz śr, 21 maja 2008 16:23

Choć podliczono dopiero 85% zeznań podatkowych a już z 1% przekazywanego na rzecz organizacji pożytku publicznego uzbierało się niemal 4 mln zł. To dwa razy więcej niż zebrano podczas poprzedniej kampanii PIT-owej. W Łomży jednym procentem z potrzebującymi podzieliło się blisko 5200 rozliczających się z fiskusem podatników, co dotychczas daje ponad 440 tysięcy złotych. Okazuje się jednak, że w innych regionach województwa dzielono się znacznie chętniej niż u nas.

Z alkoholami wszystko pozostaje po staremu, a prezydencka pensja będzie wyższa

Foto: Z alkoholami wszystko pozostaje po staremu, a p...
cz śr, 21 maja 2008 14:55

W Łomży nie będzie zwiększenia limitu punktów, w których można sprzedać alkohol. Radni miasta w głosowaniu imiennym odrzucili prezydencki projekt uchwały zwiększający o 7 liczbę sklepów z alkoholem i o 5 liczbę lokali gastronomicznych w których byłby dostępny alkohol mocniejszy niż piwo. Nim do głosowania doszło – zgodnie z przewidywaniami – była długa, momentami żarliwa, a czasami i śmieszna dyskusja. Zupełnie inaczej było gdy radni wzięli się za prezydencką pensję. Tu dyskusji nie było, i prezydent dostał 20% podwyżkę zgodnie z propozycją przewodniczącego Rady Miasta.

Z alkoholami wszystko pozostaje po staremu

cz śr, 21 maja 2008 12:47

W Łomży nie będzie zwiększenia limitu punktów, w których można sprzedać alkohol. Radni miasta w głosowaniu imiennym odrzucili prezydencki projekt uchwały zwiększający o 7 liczbę sklepów z alkoholem i o 5 liczbę lokali gastronomicznych w których byłby dostępny alkohol mocniejszy niż piwo. Nim do głosowania doszło – zgodnie z przewidywaniami – była długa, momentami żarliwa, a czasami i śmieszna dyskusja. Ostatecznie „za” przyjęciem zgłoszonej przez prezydenta Jerzego Brzezińskiego uchwały zagłosowało tylko pięcioro radnych z proprezydenckiego klubu Samorządowe Porozumienie Łomży.

Plama oleju na Dwornej

cz śr, 21 maja 2008 07:29

Nocą, przez blisko dwie godziny utrudniony był ruch na ulicy Dwornej w Łomży. Strażacy musieli usuwać z jezdni plamę oleju. Szeroka na około pół metra i długa na ponad 200 metrów plama ciągnęła się sprzed Katedry aż do placu Papieża Jana Pawła II.

W WORD-zie bez zastępcy

cz śr, 21 maja 2008 07:16

Zarząd województwa podlaskiego dokonał zmian w kierownictwach dwóch Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego. W Suwałkach odwołał dyrektora ośrodka, w przypadku Łomży zgodził się na odwołanie zastępcy dyrektora.

Radni o prezydenckiej podwyżce i sklepach z alkoholem

cz śr, 21 maja 2008 06:57

Prezydencka podwyżka i zwiększenie liczby punktów sprzedaży alkoholu w Łomży – to dwa najciekawsze punkty dzisiejszej sesji Rady Miasta. O ile w przypadku propozycji zwiększenie prezydenckiej pensji o ponad 2 tys. zł (do niemal 12,4 tys zł) trudno spodziewać się, że radni zagłosują „przeciw”, to w przypadku zaproponowanego przez prezydenta zwiększenia o 20% liczby punktów w których dostępny byłby alkohol głosy są podzielone i podczas dyskusji sesji może być burzliwie...

Niepotrzebnie spędził 3 lata w areszcie?

cz wt, 20 maja 2008 15:38

Białostocki sąd rejonowy uniewinnił byłego funkcjonariusza służby więziennej, oskarżonego m.in. o dostarczenie za pieniądze telefonu komórkowego jednemu z aresztowanych bossów grupy wołomińskiej. Sąd ocenił, że to nie ta osoba kilka lat temu przekazała za 700 zł łapówki telefon przestępcy, umożliwiając mu w ten sposób dalsze kierowanie działaniami przestępczymi grupy. Akt oskarżenia w tej sprawie przygotowała Prokuratura Okręgowa w Łomży.

Via Baltica to szansa dla Łomży. Musimy ją wykorzystać! - mówi poseł Kołakowski

Foto: Via Baltica to szansa dla Łomży. Musimy ją wyko...
cz wt, 20 maja 2008 13:22

- Apeluję do mieszkańców Łomży i ziemi łomżyńskiej aby wzięli udział w konsultacjach społecznych dotyczących przebiegu Via Baltica. To jest szansa, którą musimy wykorzystać. Jedynie dobre połączenie komunikacyjne ze stolicą kraju da możliwość rozwoju Łomży – mówił poseł Lech Antonii Kołakowski. Podczas konferencji prasowej poseł poinformował, że w jego biurze można podpisywać specjalne oświadczenia popierające przebieg Via Baltica przez Ełk, Łomżę i Ostrów Mazowiecką, które mają trafić do ekspertów firmy Scott Wilson opracowującej wielowariantową ocenę oddziaływania trasy na środowisko. To ten dokument ma być podstawą do decyzji rządu odnośnie przebiegu Via Baltica.

Kosić, przetrząsać, zwijać i zbierać...

Foto: Kosić, przetrząsać, zwijać i zbierać...
cz pon, 19 maja 2008 22:12

W najbliższą sobotę i niedzielę (24-25 maja) na terenach szepietowskiej Agroareny odbędzie się już po raz trzeci impreza edukacyjno-informacyjna „Zielona Gala”. To impreza adresowana do hodowców bydła i producentów mleka, dla których przygotowanie dużych ilości, dobrych jakościowo pasz jest podstawą sukcesu. W tym roku zostanie zaprezentowanych 50 maszyn do zbioru zielonek i wyrobu pasz.

Pijany Litwin chciał przekupić policjantów

cz pon, 19 maja 2008 17:31

Jechał na dwóch „gazach” (2,5 promila alkoholu), gdy go zatrzymano chciał się wykupić 300 euro – teraz będzie odpowiadał za jazdę po pijanemu i próbę skorumpowania policjantów. Mowa o litewskim kierowcy tira, który w niedziele po południu jechał krajową „61”. Wpadł podczas rutynowej kontroli w Grajewie.

Zuchlandia 2008

Foto: Zuchlandia 2008
cz pon, 19 maja 2008 12:17

Około pół tysiąca przedszkolaków spotkało się w Publicznym Przedszkolu nr 9 w Łomży. To tu po raz trzeci harcerze z Komendy Hufca ZHP w Łomży zorganizowali tzw. „Zucholandię”. Impreza poza dobrą zabawą ma na celu propagowanie zdrowej aktywności ruchowej, dbanie o zdrowie swoje i innych oraz podsumowanie całorocznego programu „Bezpieczny Przedszkolak”, polegającego na nauce zasad ruchu drogowego, bezpiecznego postępowania w życiu codziennym i udzielania pierwszej pomocy.

Więcej monopolowych...

cz nie, 18 maja 2008 23:09

Zwiększenia liczby punktów sprzedaży alkoholu chce prezydent Łomży. Do Rady Miasta trafił projekt uchwały zwiększający zarówno liczbę sklepów jak i barów i restauracji, w których sprzedawany byłby alkohol mocniejszy niż piwo. Zamiast obecnych 65-ciu po zamianie odpowiedniej uchwały liczba punktów z alkoholem w Łomży zwiększyłaby się do 77. Jak argumentuje we wniosku prezydent Jerzy Brzeziński zwiększenie limitu jest „w pełni uzasadnione” bo istniejący stan ogranicza zasadę równości i swobodę działalności gospodarczej przedsiębiorców na terenie miasta. Od 2003 roku brakuje "limitów", a przedsiębiorcy bezskutecznie ubiegają się w ratuszu o wydanie takiego pozwolenia.

Kosztowny masaż

cz nie, 18 maja 2008 15:38

Łomżyńscy policjanci poszukują dwóch kobiet, które w sobotę okradły 90-letnią łomżankę mieszkająca przy ul. Wesołowskiego. Kobiety weszły do domu staruszki pod pretekstem wykonania badań. Ich wizyta kosztowała staruszkę utratę oszczędności - prawe 9 tys zł.

Zaręba ponownie szefem SLD w województwie

cz so, 17 maja 2008 14:00

48-letni Krzysztof Zaręba z Zambrowa został ponownie wybrany na przewodniczącego podlaskiej Rady Wojewódzkiej SLD. Wyboru dokonali w sobotę delegaci na zjeździe w Białymstoku. Był jedynym kandydatem, ale dostał tylko 65 na 126 oddanych głosów, czyli jedynie o dwa więcej, niż wymagana większość.

Łomżanka pierwszą wicemiss Podlasia

Foto: Łomżanka pierwszą wicemiss Podlasia
cz so, 17 maja 2008 12:36

19-letnia Patrycja Jatczak z Łomży - studentka I roku administracji na Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Białymstoku - została pierwszą wicemiss Podlasia 2008. Wybory najpiękniejszej mieszkanki regionu odbyły się w piątkowy wieczór. O tytuł Miss Podlasia w finale zorganizowanego już po raz 11 konkursu walczyło 18 kandydatek.

Łomża żąda obwodnicy

Foto: Łomża żąda obwodnicy
cz pt, 16 maja 2008 15:27

Około stu osób punktualnie o godzinie 14.00 weszło na przejścia dla pieszych wokół ronda na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego, Poznańskiej i Browarnej. Demonstranci wznosząc okrzyki „Żądamy obwodnicy!”, „Chcemy bezpiecznego miasta!” zablokowali ruch. Protest ma trwać do godziny 16.00. Wśród spacerujących po pasach są: poseł Lech Kołakowski, wiceprezydenci Krzysztof Choiński i Marcin Sroczyński, a także dwie radne miasta (choć w Łomży mamy w sumie 23 radnych) Bogumiła Olbryś i Alicja Bandzul...

Pijany tatuś spowodował wypadek w którym ucierpiały jego dzieci

Foto: Pijany tatuś spowodował wypadek w którym ucierp...
cz pt, 16 maja 2008 08:49

2-letni chłopczyk i 6-letnia dziewczynka doznali bardzo poważnych obrażeń w wypadku jaki wczoraj przed wieczorem wydarzył się na drodze z Miastkowa do Czartorii. Jadący ze zbyt dużą prędkością fiat uno na łuku drogi prowadzącej przez las zjechał do rowu i uderzył w pobliskie drzewa. Okazało się, że samochód prowadził pijany tatuś. 29-letni Artur K. mieszkaniec Czartorii miał 1,7 promila alkoholu we krwi. Poszkodowane w wypadku dzieci jeszcze wczoraj wieczorem trafiły do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

Kieszonkowiec z Łomży okradał pasażerów.... pociągów

cz pt, 16 maja 2008 08:02

61-letni mieszkaniec Łomży i jego 23-letnia wspólniczka zostali zatrzymani po tym jak okradli jednego z pasażerów pociągu relacji Warszawa - Wiedeń. Kieszonkowcy wpadli w Katowicach. Teraz może grozić 5 lat więzienia.

« · «« · 827 · 828 · 829 · 830 · 831 · 832 · 833 · 834 · 835 · 836 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę