wtorek, 26 marca 2019 napisz DONOS@

Odpust dla chorych i ich opiekunów

cz so, 10 lutego 2007 22:49

Ludzie chorzy oraz osoby im posługujące będą mogli uzyskać w niedzielę odpust zupełny. W Watykanie opublikowano dekret Penitencjarii Apostolskiej o odpustach, których Benedykt XVI udzielił w związku z obchodzonym w niedzielę 11 lutego XV Światowym Dniem Chorego. Jest on w tym roku w sposób szczególny poświęcony osobom nieuleczalnie i terminalnie chorym.

Ogrzewalnia w Łomży

cz so, 10 lutego 2007 14:59

Ogrzewalnia dla bezdomnych to kolejna inicjatywa pomocy potrzebującym diecezjalnej Caritas. Ogrzewalnie otwarto w piątek. Mieście się ona w pomieszczeniach budynku przy ul. Poznańskiej 3. (niedaleko ul. Wojska Polskiego). Jak podkreśla ks. Wojciech Zyśk dyrektor łomżyńskiej Caritas to pierwsze miejsce w Łomży, gdzie przed mrozem będą mogły skryć się osoby pijanie.

Obwodnica Łomży w ciągu drogi nr 61...

Foto: Obwodnica Łomży w ciągu drogi nr 61...
cz so, 10 lutego 2007 12:01

Najwyraźniej zmienia się koncepcja budowy obwodnicy Łomży. O ile jeszcze do niedawna mówiono, że będzie ona usytuowana w ciągu drogi krajowej nr 63 (Kolno – Zambrów), teraz mówi się już i projektuje ją w ciągu drogi krajowej nr 61 9 Suwałki – Ostrołęka). W czwartek o takim przebiegu obwodnicy Łomży mówił w Ostrołęce Dyrektor Generalny Dróg Krajowych i Autostrad Zbigniew Kotlarek. Także najnowsze plany obwodnicy Łomży jakie dosłano do ratusza wskazują na takie rozwiązanie.

Sprzęt o wartości blisko 200 tys złotych przekaże podlaskim szkołom WOŚP

cz pt, 09 lutego 2007 15:31

Są to urządzenia i materiały dydaktyczne, które służą do nauki pierwszej pomocy. W przyszłym tygodniu, podczas trzech szkoleń w Łomży, Kolnie i Zambrowie instruktorzy z Fundacji przeszkolą nauczycieli z prawie 50 szkół. Nauczą ich jak udzielać pierwszej pomocy i jak taką wiedzę przekazać uczniom. Do nauki będą służyły min fantomy - każda ze szkół dostanie 4 takie urządzenia. Oprócz tego dostaną specjalne podręczniki dla uczniów i nauczycieli, a także materiały na DVD.

Nowe Wiadomosci Łomżyńskie już w sprzedaży

Foto: Nowe Wiadomosci Łomżyńskie już w sprzedaży
cz pt, 09 lutego 2007 14:56

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej zaprasza do lektury ósmego już kwartalnika "Wiadomości Łomżyńskie". Numer otwiera zdjęcie nowej siedziby Towarzystwa przy ul. Sienkiewicza 8. Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński w specjalnej rozmowie z Wawrzyńcem Kłosińskim mówi m.in. o tym jak Łomża będzie wyglądała za cztery lata. Bardzo szczegółowy i wzruszający materiał publicystyczny o statku "Łomża", którego Polska Żegluga Morska pozbyła się w ubiegłym roku, nie informując o tym nawet Matki Chrzestnej statku, dr Teresy Schramm.

Ślisko, ale bezpiecznie

cz pt, 09 lutego 2007 09:49

Na większości dróg w regionie leży śnieg, a tam gdzie śniegu nie ma jest błoto pośniegowa – w obu przypadkach nawierzchnie dróg są więc śliskie i jak twierdzą synoptycy raczej nie powinniśmy liczyć, że to się szybko zmieni. Choć w całym regionie zima ponownie zaatakowała śniegiem to jak twierdza policjanci tym razem nie zaskoczyła ona kierowców. Na drogach, choć ślisko było bezpiecznie. Minionej doby na terenie całego województwa podlaskiego nie wydarzył się nawet jeden wypadek. Więcej niż zwykle było za to kolizji.

Zima powróciła... coraz trudniejsze warunki na drogach

Foto: Zima powróciła... coraz trudniejsze warunki na ...
cz cz, 08 lutego 2007 14:56

Do godziny 14.00 w Łomży wydarzyły się tylko cztery kolizje drogowe. Choć w całym regionie zima zaatakowała śniegiem póki co w województwie podlaskim do 14.00 nie odnotowano żadnego wypadku drogowego – podkreśla sierż. Kamil Tomaszczuk z zespołu prasowego KWP w Białymstoku.

Odwołany, bo nie jest związany z „braćmi Kaczyńskimi”?

Foto: Odwołany, bo nie jest związany z „bra...
cz cz, 08 lutego 2007 12:40

- Nie jestem związany z „braćmi Kaczyńskimi” - tak wczorajsze odwołanie z funkcji sekretarza powiatu łomżyńskiego tłumaczy Wojciech Dzierzgowski. Były sekretarz w rozesłanym do mediów liście dziękuje za dotychczasową współpracę wszystkim „z którymi miałem okazję i przyjemność pracować, współpracować oraz spotykać się podczas mojej publicznej służby”. Wojciech Dzierzgowski w liście ujawnia także polityczne kulisy odwołania go z funkcji.

Lekarka z Łomży oskarżona

cz śr, 07 lutego 2007 18:38

Prokuratura Okręgowa w Łomży skierowała do sądu rejonowego akt oskarżenia w sprawie lekarki Wandy P., której zarzucono narażenie życia operowanego pacjenta. Biegli w śledztwie ocenili, że lekarka popełniła błąd w sztuce, ale nie przesądzili ostatecznie, czy to było przyczyną zgonu. Ocenili jednak, że błąd lekarza uniemożliwił ratowanie życia pacjenta.

Nowy Sekretarz w starostwie

cz śr, 07 lutego 2007 16:02

Radni ziemscy zmienili Sekretarza Powiatu Łomżyńskiego. Podczas dzisiejszej sesji odwołali z tej funkcji Wojciecha Dzierzgowskiego. Dziś także powołano nowego Sekretarza. Został nim Wiesław Jemielity dotychczasowy Naczelnik Wydziału Promocji, Rozwoju i Komunikacji w łomżyńskim starostwie.

zwykła sprawiedliwość i zwykła przyzwoitość ludzka

Foto: zwykła sprawiedliwość i zwykła przyzwoitość ludzka
cz śr, 07 lutego 2007 15:39

- Najważniejsze na tej wystawie jest to, że po raz pierwszy w takim stopniu pokazujemy tych, którzy realizowali, wprowadzali w praktyce stan wojenny na Ziemi Łomżyńskiej – mówił prof. Cezary Kuklo szef białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej otwierając w łomżyńskim ratuszu wystawę pt. „Represje stanu wojennego. Województwo białostockie 1981-1983/1989”. Wśród wielkich plansz są także te z twarzami „esbeków” stosujących represje wobec mieszkańców Łomży i okolicy.

Zapadł precedensowy wyrok w sprawie aukcji na Allegro

cz wt, 06 lutego 2007 18:03

Wygrana licytacja w internetowym serwisie aukcyjnym Allegro to umowa kupna-sprzedaży, ze wszystkimi konsekwencjami - orzekł Sąd Rejonowy dla Warszawy-Pragi Północ w precedensowym procesie dotyczącym wirtualnej aukcji samochodu terenowego.

Wybierz najlepszych...

cz wt, 06 lutego 2007 16:21

Już po raz trzeci Marszałek Województwa Podlaskiego organizuje konkurs Podlaska Marka Roku. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa ze względu na ilość zgłoszonych produktów. W sumie o tytuł najlepszego pomysłu, miejsca i smaku rywalizuje 175 „produktów”. W tej grupie są także trzy nasze.

Cenne kwoty

cz wt, 06 lutego 2007 12:50

W województwie podlaskim najszybciej rosną ceny kwot mlecznych wynika z danych opublikowanych przez Ogólnopolską Giełdę Kwot Mlecznych. Na początku 2007 roku ceny te wzrosły o niemal połowę. O ile w grudniu średnio za 1 kg kwoty mlecznej płacono po 90 groszy, to w styczniu było już to 1,3 zł. Cena kwoty mlecznej w województwie podlaskim jest najwyższa w kraju.

Wody przypływa

cz wt, 06 lutego 2007 11:36

Minionej doby poziom Narwi w Łomży podniósł się o 16 cm. We wtorek rano było tu już 312 cm wody. Jak uspokajają specjaliści podtopienia tu nikomu nie grożą. Szerokie koryto rzeki może pomieścić ogromne ilości wody. Tymczasem nieco gorzej jest w Wiźnie. Tu rzeka przekroczyła już stan ostrzegawczy o 11 cm. Do osiągnięcia stanu alarmowego brakuje już tylko 19 cm.

Tragiczny wypadek w Wygodzie

Foto: Tragiczny wypadek w Wygodzie
cz pon, 05 lutego 2007 22:25

Jedna osoba zginęła, a sześć zostało rannych w wypadku jaki późnym wieczorem w poniedziałek wydarzył się w okolicach miejscowości Wygoda na trasie Łomża - Zambrów. Mniej więcej kilometr za tą miejscowością, jadąc w kierunku Łomży, z drogi spadł bus marki ford. Samochód kilkakrotnie koziołkował i zatrzymał się dopiero kilka metrów od drogi.

Wszystkie(?) twarze stanu wojennego...

Foto: Wszystkie(?) twarze stanu wojennego...
cz pon, 05 lutego 2007 17:03

„Represje stanu wojennego. Województwo białostockie 1981-1983/1989” - to tytuł wystawy, która w środę w południe zostanie uroczyście otwarta w holu łomżyńskiego ratusza. Wystawa składa się z 27 plansz obrazujących kolejno: powstanie NSZZ „Solidarność”, wprowadzenie stanu wojennego i internowanie działaczy „Solidarności”. Wystawa obrazuje zarówno ofiary stanu wojennego jak i aparat represji - funkcjonariuszy SB wraz z przebiegiem ich karier w resorcie.

Wypadek w Kozikach

cz pon, 05 lutego 2007 13:16

Kobieta z urazem kręgosłupa trafiła do szpitala w Łomży po tym jak rano jej samochód uderzył w przydrożne drzewo. Wypadek wydarzył się około godz. 8.30 w okolicach miejscowości Koziki na trasie Łomża – Śniadowo.

Rzeki pełne wody... prawie

Foto: Rzeki pełne wody... prawie
cz pon, 05 lutego 2007 12:16

Z dnia na dzień przybywa wody w rzekach regionu. W Osowcu na Biebrzy od kilku dni przekroczony jest już stan ostrzegawczy, a dziś rano tylko 8 cm. brakowała do stanu alarmowego. Poziom wody podnosi się także na Narwi. W Wiźnie wczoraj przybyło 12 cm wody i dziś rano do przekroczenia stanu ostrzegawczego brakowało już tylko 1 cm.

Mogło być nieszczęście...

Foto: Mogło być nieszczęście...
mm pon, 05 lutego 2007 09:15

Nad ranem oberwał się fragment gzymsu z zabytkowego budynku dawnego hotelu Metropol przy ul. Giełczyńskiej w Łomży. Spadające cegły połamały drewniany ochronny daszek ustawiony nad chodnikiem tuż przy budynku i spadły na niego. Na szczęście nikt w tym czasie tędy nie przechodził. Trzy godziny po opublikowaniu na 4lomza.pl zdjęć z miejsca zdarzenia zamknięto dla pieszych przejście chodnikiem przy budynku. Na miejscu pojawili się też strażacy ze specjalną zwyżką, którzy usuwali obluzowane cegły. Aby przed rozsypującym się budynkiem mógł rozstawić się wóz strażacki trzeba było zamknąć ruch na tym odcinku ulicy Giełczyńskiej.

« · «« · 827 · 828 · 829 · 830 · 831 · 832 · 833 · 834 · 835 · 836 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę