niedziela, 23 września 2018 napisz DONOS@

Lekarka mogła popełnić błąd

cz pt, 02 grudnia 2005 16:16

Wyniki sekcji zwłok 69-letniego pacjenta, który zmarł w kilka godzin po operacji w szpitalu wojewódzkim w Łomży wskazują, że przy zabiegu mogło dojść do błędu w sztuce lekarskiej – podała PAP powołując się na źródła w łomżyńskiej prokuraturze okręgowej. Prowadzący śledztwo prokurator Janusz Sobieski nie chciał wprost powiedzieć, jakie wyniki przyniosła sekcja zwłok pacjenta, ale zaznaczył, że przedstawienie zarzutu lekarce „było możliwe dzięki wstępnym wynikom sekcji”.

Magister z Łomży

cz cz, 01 grudnia 2005 22:59

Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży jest pierwszą wyższą uczelnią w mieście, która może prowadzić studia magisterskie. Ministerstwo Edukacji i Nauki wydało decyzję zezwalającą łomżyńskiej WSA na prowadzenie studiów drugiego stopnia na kierunku rolnictwo. Oznacza to, że uczelnia jest pierwszą w województwie podlaskim, która będzie nadawała tytuł magistra rolnictwa. Studia magisterskie ruszą wraz z nowym semestrem czyli z początkiem marca 2006 roku.

Prokuratorskie zarzuty wobec pijanej lekarki

Foto: Prokuratorskie zarzuty wobec pijanej lekarki
cz cz, 01 grudnia 2005 21:57

Zarzut narażenia pacjenta na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia postawiła łomżyńska prokuratura okręgowa lekarce z tutejszego szpitala, która była nietrzeźwa w kilka godzin po operacji, po której operowany przez nią pacjent zmarł. Wobec podejrzanej zastosowano środki zapobiegawcze w postaci 30 tys. zł poręczenia majątkowego, zawieszenia w wykonywaniu zawodu lekarza i zakazu opuszczania kraju - poinformował prowadzący tę sprawę prokurator Janusz Sobieski.

Inspirują kupcy... (?)

Foto: Inspirują kupcy... (?)
cz śr, 30 listopada 2005 22:48

„To przeciwnicy budowy hipermarkety inspirują artykuły o tym, że to rzekomo rani Łomży sprzedali się” - mówili w środę podczas spotkania łomżyńscy radni. Ich zdaniem ostatnie publikacje na ten temat to dalszy ciąg kampanii, mającej na celu zablokowanie budowy hipermarketu w mieście i... co wyraziła radna Alicja Konopka początek kampanii wyborczej przed przyszłorocznymi wyborami samorządowymi - „kupcy próbują dostać się do Rady” – mówiła.

Koniec głodówki! Dyrektor łomżyńskiego pogotowia zostaje

Foto: Koniec głodówki! Dyrektor łomżyńskiego pogotowi...
cz śr, 30 listopada 2005 21:20

Zarząd Województwa Podlaskiego wycofał decyzję o odwołaniu Grzegorza Wasilewskiego ze stanowiska dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Decyzję podjęto podczas wieczornej wizyty Marszałka Janusza Krzyżewskiego w łomżyńskim pogotowiu. Jednocześnie głodujący od wtorkowego wieczoru pracownicy stacji przerwali strajk.

Śmierć po operacji - śledztwo wyjaśni, czy lekarka była pijana

Foto: Śmierć po operacji - śledztwo wyjaśni, czy leka...
cz śr, 30 listopada 2005 15:58

Ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu wskazał alkomat u lekarki ze szpitala wojewódzkiego w Łomży, w kilka godzin po operacji chirurgicznej, którą przeprowadziła. Operowany pacjent zmarł po wybudzeniu z narkozy. "Do ustalenia są dwie kwestie: czy lekarka pracowała w stanie nietrzeźwym i czy doszło do błędu w sztuce lekarskiej" - powiedział prokurator Tadeusz Marek z Prokuratury Okręgowej w Łomży, która w środę przejęła śledztwo w tej sprawie.

50 tys. Euro łapówki

cz śr, 30 listopada 2005 06:35

„Stawka na sąd”, „Dotknięci podejrzeniami”, „Białostoczanie jak Lew”, „Łapówki za łomżyński hipermarket” to tytuły artykułów z dzisiejszych dzienników dotyczące rzekomej łapówki która miała się pojawić przy planowanej budowiehipermarketu w Łomży. Wtorkowa publikacja Kuriera Porannego pt. „Uchwały za łapówki?” wywołała prawdziwą burzę. Dziś o godz. 10.00 zbierają się łomżyńscy radni aby wspólnie zastanowić się co dalej z tym zrobić... Jak donosi dzisiejszy Poranny Minister Krzysztof Jurgiel zapowiedział, że zwróci się do szefa resortu sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry o zainteresowanie się śledztwem w sprawie korupcji przy lokalizacji hipermarketu w Łomży.

Strajk głodowy w pogotowiu - poprzyj ich protest

cz wt, 29 listopada 2005 22:44

Wyślij e-maile z protestem przeciwko odwołaniu dyrektora Grzegorza Wasilewskiego do członków Zarządu Województwa Podlaskiego.

Protest parlamentarzystów

cz wt, 29 listopada 2005 22:29

Trzech parlamentarzystów łomżyńskich – posłowie Jan Jarota, Lech A. Kołakowski i senator Ludwik Zalewski – wspólnie zaprotestowało przeciwko odwołaniu dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży Grzegorza Wasilewskiego. - „Jako parlamentarzyści i jednocześnie mieszkańcy Ziemi Łomżyńskiej wyrażamy swój stanowczy protest(...) Dotychczasowa praca Pana Wasilewskiego, dobre wyniki i niezłomna postawa wobec szkodliwych prób łączenia stacji zasługują na szacunek i wsparcie, gdy stał się on dziś ofiarą rozgrywek w związku z wymienioną wyżej sprawą funkcjonowania ratownictwa medycznego” - napisali parlamentarzyści w liście do marszałka podlaskiego Janusza Krzyżewskiego.

Łapówki za łomżyński hipermarket

Foto: Łapówki za łomżyński hipermarket
cz wt, 29 listopada 2005 22:01

Środowa Gazeta Wyborcza w swym białostockim dodatku powraca do sprawy rzekomej łapówki za jaka łomżyńscy radni mieli wydać zgodę na budowę hipermarketu w mieście. Jak podaje dziennik w artykule pt. „Łapówki za łomżyński hipermarket” miała ona wynieść 50 tys Euro. „Sprawą zajmuje się białostocka prokuratura apelacyjna i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Całe śledztwo okrywa wielka tajemnica. Prokuratura i ABW jedynie potwierdzają fakt, że w związku z próbą wręczenia łapówek zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn. Przedstawiono im zarzut płatnej protekcji.” Gazeta dodaje także w środę „białostocki Sąd Okręgowy ma rozpatrzyć odwołanie prokuratury na decyzję sądu pierwszej instancji. Ten przed kilkoma dniami nie zdecydował się na aresztowanie podejrzanych mężczyzn.”

Głodówka w pogotowiu

Foto: Głodówka w pogotowiu
cz wt, 29 listopada 2005 17:02

Jedenastu pracowników Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży rozpoczęło we wtorek wieczorem strajk głodowy. To ich reakcja na zwolnienie dyrektora stacji Grzegorza Wasilewskiego. Do odwołania Wasilewskiego doprowadził wicemarszałek podlaskiego Krzysztof Tołwiński. Zdaniem pracowników łomżyńskiego pogotowia to zemsta za przeciwstawianie się dyrektora Wasilewskiego koncepcji wicemarszałka połączenia stacji w Łomży i Suwałkach ze stacją w Białymstoku. Protestujący zapewniają , że pomimo strajku głodowego nie spadnie jakość usług świadczonych dla pacjentów.

Uchwały za łapówki?

Foto: Uchwały za łapówki?
cz wt, 29 listopada 2005 06:08

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego sprawdza, czy radni z Łomży brali łapówki za uchwały korzystne dla wielkich sieci hipermarketów - pisze dziś Kurier Poranny. Dziennik informuje, że zatrzymano już pierwszych podejrzanych. Z ustaleń "Porannego" wynika, że podejrzani mogą być radni z Łomży, ale także z Białegostoku. „Na łapówki dla łomżyńskich radnych poszło sporo grosza - twierdzi informator "Porannego". - W ten sposób udało się załatwić zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Rozpracowanie sprawy łomżyńskiej jest już na ukończeniu. ABW ma mocne dowody.”

Bilety MPK w górę?

Foto: Bilety MPK w górę?
cz pt, 25 listopada 2005 17:45

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji chce o około 10% podnieść ceny biletów. Jednoprzejazdowy zdrożałby o 20 groszy, a miesięczny o 6 złotych. Projekt uchwały z nowmi, wyższymi cenami, które miałyby zacząć obowiązywać od 1 lutego 2006 roku, już trafił do radnych. MPK podwyżki uzasadnia inflacją - obecne ceny obowiązują już od niemal dwóch lat, - i trudną sytuację finansowa przewoźnika spowodowana przede wszystkim wysokimi cenami paliw.

CBRD w Nowogrodzie

Foto: CBRD w Nowogrodzie
cz pt, 25 listopada 2005 14:54

W Zespole Szkół Samorządowych w Nowogrodzie otwarto Miejsko-Gminnego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. To już 3-cia tego typu placówka na terenie powiatu łomżyńskiego. W całym województwie podlaskim CBRD jest 14.

Poznańska otwarta

Foto: Poznańska otwarta
cz pt, 25 listopada 2005 07:00

Z samego rana przywrócono ruch na zamkniętej przez dwa i pół miesiąca części ulicy Poznańskiej od Alei Piłsudskiego do Wojska Polskiego. Co prawda nie zakończono jeszcze całkowicie remontu tej części ulicy, ale zima zmusiła wykonawcę do odłożenia wylewania tzw. “dywaniaka” – czyli wierzchniej warstwy asfaltu - na wiosnę przyszłego roku.

Wypadek autobusu w Łomży

Foto: Wypadek autobusu w Łomży
mm cz, 24 listopada 2005 15:41

Autobus pełny pasażerów przewrócił się na wjeździe na dworzec PKS w Łomży, po chwili cały płonął... ponad 20 pasażerów zostało rannych w tym 4 ciężko - na szczęście tylko na niby. Taki scenariusz, podobny do wypadku jaki wydarzył się przed kilkoma tygodniami pod Jeżewem, miały ćwiczenia łomżyńskich służb ratowniczych.

Drogi jak pies w Łomży

cz śr, 23 listopada 2005 22:52

Pies – najbliższy przyjaciel człowieka – w Łomży jest obłożony jednym z najwyższych podatków w kraju. Ba..., w przyszłym roku, zgodnie z propozycją prezydenta Jerzego Brzezińskiego, podatek ten wzrośnie jeszcze o 2 złote. Za każdego psa łomżanie zapłacą 53 lub 43 zł. Stawki uzależnione są od tego gdzie mieszkają. Co ciekawe blokowy kundel jest droższy niż rasowy pies z willi.

Tańsi radni

cz śr, 23 listopada 2005 18:06

W środę radni ziemscy o 10 % obcięli sobie diety, choć i tak należały one do najniższych w tej części kraju. Przewodniczący Rady Powiatu Łomżyńskiego Henryk Kłosiński szacuje, że dzięki temu samorząd powiatu zaoszczędzi ponad 15 tys zł.

Znaleziono budowniczego katedry?

Foto: Znaleziono budowniczego katedry?
cz wt, 22 listopada 2005 14:05

500 letnia Katedra w Łomży odkrywa coraz więcej ze swych, skrywanych przez wieki, tajemnic. To za sprawą prowadzonych od kilku miesięcy badań archeologicznych w prezbiterium świątyni. Okazuje się, że wśród odkrytych dziesiątków pochówków mogą być też i szczątki budowniczego świątyni ks. Jana Wojsławskiego. Zmarł on w 1549 roku, i ponoć został pochowany pod ołtarzem. Teraz z uznawanej za najstarszą z łomżyńskich krypt, tuż przy głównym ołtarzu, wydobyto ludzkie kości, a antropolog nie wyklucza, że przeleżały one w ziemi około 450 lat.

Będzie śnieżnie i ślisko

cz pon, 21 listopada 2005 16:44

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku ostrzega, że w nocy 21/22.11.2005 roku w województwach: podlaskim i warmińsko - mazurskim wystąpią opady śniegu, miejscami dość intensywne. Przewidywany przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm. W dzień 22.11.2005 opady śniegu będą przechodziły w deszcz ze śniegiem i marznący deszcz powodujący gołoledź.

« · «« · 829 · 830 · 831 · 832 · 833 · 834 · 835 · 836 · 837 · 838 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę