poniedziałek, 06 kwietnia 2020 napisz DONOS@
200316011340.png

Łaciatasister czyli codzienne życie krów

cz cz, 27 listopada 2008 22:28

Reality show staje się coraz bardziej interesujące. Teraz trafiło do obory. Jedna z największych w kraju spółdzielni mleczarskich – grajewski Mlekpol - uruchomiła w internecie stronę dzięki której podglądać można (nie)zwyczajne życie krów w oborze. Dzięki czterem kamerom zainstalowanym w jednej z obór można zobaczyć karmienie krowy o poranku, udój, a przy odrobinie szczęścia przyjście na świat nowej łaciatej.

Weszli na śpiocha, zabrali suva

cz cz, 27 listopada 2008 15:25

Na około 150 tys złotych zostały wycenione starty jakie poniósł mieszkaniec Łomży, gdy nocą do jego domu zakradł się złodziej. Co prawda z domu dużo nie zabrał, ale po włamaniu odjechał kosztownym samochodem... suvem mazdy. Poza kluczykami do tego samochodu i kompletem dokumentów złodziej skradł także kilkaset złotych ...na paliwo(?).

Tragiczny finał „andrzejkowego” wypadu

Foto: Tragiczny finał „andrzejkowego&#8...
cz cz, 27 listopada 2008 07:40

Dwie 17-latki zginęły w wypadku jakie nocą wydarzył się pod Augustowem. Ich dwaj koledzy w stanie ciężkim trafili do szpitala. To tragicznych finał „andrzejkowej” zabawy. Jak ustalili policjanci wcześniej dziewczęta były w szkole na dyskotece. Tam poznały dwóch chłopców. Najprawdopodobniej to oni zaproponowali wypad za miasto.

Czad cichy zabójca

cz cz, 27 listopada 2008 06:44

Zaczadzenie było przyczyną śmierci starszego mężczyzny w Grajewie. Ciało 74-latka w jednym z domów w centrum miasta znalazła kobieta opiekując się mężczyzną. Okazało się, że przyczyną śmierci było zatrucie tlenkiem węgla. Strażacy ostrzegają że w okresie grzewczym wzrasta zagrożenie zatrucia czadem i zachęcają do montowania w domach czujek dymu i gazu. Koszt zamontowania takich czujek jest niewspółmiernie niski do korzyści, jakie daje zastosowanie tego typu urządzeń łącznie z uratowaniem życia – podkreślają.

Doradzą, zabawią i pomogą w lekcjach

cz śr, 26 listopada 2008 17:38

Od poniedziałku do piątku trwają Dni Otwarte w OHP, na które zaprasza największy w województwie podlaskim Środowiskowy Hufiec Pracy, mieszczący się przy Szosie Zambrowskiej w Łomży (w budynku starostwa). Codziennie od godz. 10 do 15 młodzież może zapoznać się z ofertami pracy w Polsce i za granicą, dowiedzieć, jakie są zasady zatrudniania pracowników młodocianych i wziąć udział w warsztatach aktywizacji zawodowej.

Pracy szukaj u wójta...

cz śr, 26 listopada 2008 11:05

Blisko pół tysiąca osób na terenie województwa podlaskiego od 1 stycznia 2009 roku będzie mogło znaleźć dobrze płatną pracę w samorządach. Wszystko za sprawą uchwalonej w ubiegłym tygodniu ustawy o pracownikach samorządowych. Daje ona możliwość wójtom, burmistrzom, prezydentom miast, starostom i marszałkowi województw zatrudniania osób na stanowiskach doradców i asystentów. Wójt Łomży będzie mógł mieć trzech doradców, a prezydent Łomży i starosta łomżyński po pięciu.

Drugi skate park pod choinkę...?

cz wt, 25 listopada 2008 22:38

Dwa kontenery z ważącym ok. 20 ton wyposażeniem obiektów sportowo-rekreacyjnych tzw. starej strzelnicy na os. 3 Maja dotarły do Łomży. W tym tygodniu prawdopodobnie zakończy się odprawa celna. Amerykańska firma ma czas do 15 grudnia na zainstalowanie urządzeń skate parku i nowoczesnego placu zabaw dla dzieci.

Napadł i uciekł, teraz jest poszukiwany

Foto: Napadł i uciekł, teraz jest poszukiwany
cz wt, 25 listopada 2008 16:58

- Mężczyzna, około 180 centymetrów, ubrany w czarną kurtkę ¾, niebieskie jeansowe spodnie i sportowe buty – to on napadł na punkt pocztowy przy ulicy Słowackiego w Łomży. Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 10.00. Mężczyzna z zaciągniętą na twarz czarną kominiarką i nożem w ręku sterroryzował obsługę poczty i skradł koło 2 tys zł. Choć policjanci, którzy o napadzie zostali poinformowani natychmiast po jego ucieczce, wykorzystali m.in. psa tropiącego dotychczasowe poszukiwania nie dały żadnego rezultatu.

Krótka kariera pomysłowej „bizneswoman”

cz wt, 25 listopada 2008 14:59

Pewna mieszkanka powiatu wysokomazowieckiego chciała dorobić do zasiłku chorobowego... handlując narkotykami. Chcąc rozkręcić „biznes” zaciągnęła nawet kredyt. Zainwestowane pieniądze miały się jej szybko zwrócić i to z nawiązką. Nie przypuszczała jednak, że na drodze do szybkiego zarobku staną policjanci. Kobieta wpadła z towarem zanim jak to określiła „biznes zaczął przynosić jej zyski” - informuje mł. asp. Alicja Buczkowska oficer prasowy wysokomazowieckiej policji.

Miłosierdzie Boże ponad wszystko... - konkurs SKC

Foto: Miłosierdzie Boże ponad wszystko... - konkurs SKC
cz wt, 25 listopada 2008 14:07

Diecezjalny finał konkursu dla członków i sympatyków Szkolnych Kół Caritas "Miłosierdzie Boże ponad wszystko 70 rocznica śmierci św. s. Faustyny Kowalskiej" odbył się w sobotę w Łomży. Tematem konkursu było życie i misja św. s. Faustyny oraz kult Bożego Miłosierdzia, a jego celem przekazanie młodym ludziom wiedzy o wzorcach osobowych godnych naśladowania oraz promowanie pozytywnych postaw społecznych.

Napad na pocztę

Foto: Napad na pocztę
cz wt, 25 listopada 2008 11:24

Nieznany sprawca napadł przed południem na punkt pocztowy przy ulicy Słowackiego w Łomży. Z pierwszych informacji wynika, że zamaskowany mężczyzna, przeskoczył przez blat oddzielający część w której przebywają klienci od pracowników i grożąc pracującej tu kobiecie nożem skradł znajdujące się w kasie pieniądze.

Pożar w Kuczewskich

cz wt, 25 listopada 2008 07:25

Prawdopodobnie zwarcie instalacji elektrycznej było przyczyną nocnego pożaru jaki wybuch we wsi Kuczewskie w okolicach Jedwabnego. Po 1.00 w nocy zapalił się jeden z budynków gospodarczych. Na szczęście dzięki stosunkowo szybkiej reakcji właścicieli i straży pożarnej udało się ogień ugasić nim spowodował ogromne straty.

Pojedziemy „schetynówkami”?

cz pon, 24 listopada 2008 16:30

Zdecydowana większość samorządów z województwa podlaskiego ruszyła po rządowe dotacje na budowę dróg lokalnych. Do Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego wpłynęło 118 wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych - informuje Jolanta Gadek, rzecznik prasowy wojewody. Drogi które mają być zbudowane z rządowym dofinansowaniem już nazwano „schetynówkami” - od nazwiska ministra zarządzającego projektem.

Na gwiazdkę władze dostaną... po mikrofonie?

cz pon, 24 listopada 2008 11:56

Przed miesiącem łomżyńscy radni „bawili się” mikrofonami i elektronicznym systemem głosowania, i być może taki system otrzymają na stałe jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. Właśnie opublikowano zaproszenie do składania oferty cenowej na wykonanie w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łomży „Kompleksowego systemu do obsługi sesji Rady Miejskiej”.

Gwiazdy zatańczą na lodzie w Łomży

Foto: Gwiazdy zatańczą na lodzie w Łomży
cz pon, 24 listopada 2008 11:52

Śnieg i mróz na dworze to znak, że pora pomyśleć o sankach i łyżwach. Leżąca od poprzedniej zimy na pl. Niepodległości w Łomży rozległa łacha piachu przypominała o lodowisku miejskim, które entuzjaści nazwali nawet „atrakcją stulecia”. I w sumie nic dziwnego, skoro minionej zimy na sztucznym lodowisku bawiło się ponad 32 tysiące osób! Okazuje się, że i tej zimy lodowisko dla mieszkańców Łomży wypożyczy Echo Investment...

90 mln euro z UE dla mleczarzy

Foto: 90 mln euro z UE dla mleczarzy
cz nie, 23 listopada 2008 23:24

O potrzebie konsolidacji przetwórców spożywczych, zwłaszcza mleczarni, przekonywał podczas wizyty w Łomży minister rolnictwa Marek Sawicki. Minister przyjechał, by otworzyć targi „Ferma Bydła”, które przez dwa dni – w sobotę i niedzielę – odbywały się w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży. Po drodze odwiedził także Pepees i OSM Piątnica.

Piosenka umacnia serca i umysły

Foto: Piosenka umacnia serca i umysły
cz cz, 20 listopada 2008 16:54

- Ludzie niepełnosprawni mają możliwość pokazania swoich talentów, zobaczenia innych sal niż te, w których przebywają na co dzień, oraz integracji z osobami pełnosprawnymi – powiedział Franciszek Chrzanowski, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Łomży, którego pracownicy zorganizowali po raz siódmy Przegląd Piosenki Religijnej Domów Pomocy Społecznej. - To dla nich wycieczka w szeroki świat. Przyjechali z Mazowieckiego, Podlaskiego i Warmińsko-Mazurskiego: pensjonariusze emeryci na wózkach inwalidzkich i młodzi ludzie o twarzach przez los wykrzywionych, z nogami i rękami przez chorobę powykręcanymi. Na scenie Teatru Lalki i Aktora w ich oczach pojawił się blask - odbicie boskiej miłości.

Eurokasa na drogi podzielona...

Foto: Eurokasa na drogi podzielona...
cz cz, 20 listopada 2008 16:18

Dwanaście samorządów z terenu pięciu powiatów dawnego województwa łomżyńskiego załapało się na europejskie wsparcie na remonty dróg. Zarząd Województwa Podlaskiego dokonał ostatecznego wyboru 44 projektów zgłoszonych w ramach RPOWP dzieląc pośród miasta, gminy i powiaty ponad 121 mln zł. Na teren dawnego łomżyńskiego z tej puli trafiło nieco ponad 22 mln zł.

Łomżyński Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

Foto: Łomżyński Dzień Rzucania Palenia Tytoniu
cz cz, 20 listopada 2008 13:15

- Co najmniej 90 procent chorych na raka płuc było nałogowymi palaczami papierosów – mówi pulmonolog dr Małgorzata Wagner-Oleszczuk, zastępca ordynatora na pododdziale onkologii Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. - Od stycznia do października tego roku mieliśmy 637 pacjentek i pacjentów! W Polsce od 1991 r. w trzeci czwartek listopada Fundacja Promocja Zdrowia zachęca Polaków do rzucenia palenia. Inicjatywa namawiania palaczy do odsunięcia rakotwórczej przyjemności choć na jeden dzień pojawiła się w 1974 r. w USA. Tak narodził się Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu.

Śmieci będą jeszcze droższe

Foto: Śmieci będą jeszcze droższe
cz cz, 20 listopada 2008 09:58

Nowy rok przyniesie mieszkańcom Łomży serię podwyżek. Władze miasta już podniosły stawki podatków lokalnych na przyszły rok (stanieć mają tylko psy), a za tydzień Rada Miasta ma zatwierdzić kilkunastoprocentową podwyżkę opłat za wodę i ścieki. Jeszcze większa ma być podwyżka opłat za śmieci. Ta jak ocenia Arkadiusz Kułaga dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej wyniesie około 20% w przypadku mieszkańców bloków i 30% w domkach jednorodzinnych.

« · «« · 829 · 830 · 831 · 832 · 833 · 834 · 835 · 836 · 837 · 838 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę