czwartek, 13 grudnia 2018 napisz DONOS@

Drugi przetarg na stadion też unieważniony

Foto: Drugi przetarg na stadion też unieważniony
cz śr, 19 lipca 2006 16:13

Władze miasta unieważnią drugi już przetarg na modernizację łomżyńskiego stadionu. Informację o takim rozstrzygnięciu potwierdził wiceprezydent Marcin Sroczyński. Jak podkreślił jedyna oferta jaka została złożona na ogłoszony przez ratusz przetarg była błędnie skonstruowana. Wiceprezydent podkreślił jednocześnie, że władzom Łomży zależy na jak najszybszym rozpoczęciu remontu stadionu.

Litewscy złodzieje zatrzymani w Kisielnicy

cz śr, 19 lipca 2006 13:25

Dwóch samochodowych złodziei zatrzymali policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej w Białymstoku. Prowadzona od kilku miesięcy pod kryptonimem "Boxer" akcja finał miała na stacji paliw w Kisielnicy. Wczoraj po południu postój zrobiło sobie tu dwóch Litwinów którzy próbowali wywieźć z Polski kolejne auto. Nie wywieźli. Na stacji zostali zatrzymani przez policjantów.

Niski koszt remontu stadionu w Łomży zaskoczeniem

cz wt, 18 lipca 2006 23:36

Po raz kolejny pojawił się problem z rozstrzygnięciem przetargu na modernizację stadionu miejskiego w Łomży, na którym swe mecze ma rozgrywać beniaminek II ligi, miejscowy ŁKS. Wczoraj nastąpiło otwarcie złożonej oferty, tylko jedna firma przystąpiła do przetargu, która zaskoczyła urzędników miejskich. - Cena, za jaką ta firma zadeklarowała się wykonać pracę, jest zadziwiająco niska - mówi Marcin Sroczyński, wiceprezydent Łomży. - Wynosi bowiem ona 1,5 mln złotych [miasto w swym budżecie na pierwszy etap prac zarezerwowało 3 mln złotych - red.].

Tylko jedna osoba zgłosiła swoją kandydaturę na stanowisko Architekta Miejskiego Łomży.

cz wt, 18 lipca 2006 11:36

Funkcja ta jest nieobsadzona od chwili zatrzymania przez ABW Andrzeja Z. Prokuratura Apelacyjna w Lublinie byłemu architektowi Łomży postawiła zarzuty przyjęcia 10 tys. zł. łapówki od przedstawiciela kieleckiej firmy developerskiej, która chce w Łomży wybudować hipermarket. Sąd aresztował tymczasowo zarówno łomżyńskiego architekta jak i osobę która wręczyła mu korzyść majątkową.

Muszą oddać

cz pon, 17 lipca 2006 17:53

6,4 mln zł muszą zwrócić dawnej spółdzielni mleczarskiej w Zambrowie - obecnie zakładowi grupy Mlekpol - członkowie jej dawnego zarządu - orzekł w poniedziałek Sąd Rejonowy w Zambrowie, który skazał trzy osoby za tak zwaną „kreatywną księgowość”.

Kiepskie ryby

cz pon, 17 lipca 2006 17:26

Jakość przetworów rybnych jest nadal niezadowalająca - ocenia Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej. W drugim kwartale roku kontrolerzy WIIH przeprowadzili łącznie 17 kontroli w sklepach i hurtowniach głównych miast województwa podlaskiego - Białegostoku, Łomży i Suwałk. Wyszło, że 45 % zbadanych partii przetworów rybnych posiadało niezgodne z deklarowanymi parametry jakościowe. Zakwestionowano jakość 33% marynowanych przetworów rybnych oraz 39% konserw rybnych – w tym wszystkie konserwy sardynek i co trzecią konserwę tuńczyka.

Nowy dowódca Garnizonu Łomża

Foto: Nowy dowódca Garnizonu Łomża
cz pon, 17 lipca 2006 13:37

Podpułkownik Wojciech Zielkowski objął dowodzenie 1 Łomżyńskim Batalionem Remontowym im. płk. Mariana Raganowicza i całym Garnizonem Łomża. W samo południe sztandar jednostki i dowództwo nad nią przekazał mu ppłk. Robert Rettinger, który łomżyńską jednostką kierował przez niemal trzy lata. Przy przekazaniu władzy obecny był m.in. gen. dyw. Piotr Czerwiński.

„Czyste” lasy

Foto: „Czyste” lasy
cz pon, 17 lipca 2006 11:35

Zakaz wstępu do lasu, który w związku z brakiem opadów, wysoką temperaturą oraz utrzymująca się od wielu dni suszą obowiązuje na terenie całego Nadleśnictwa Łomża, nie przeszkadza niektórym naszym mieszkańcom w „pieczołowitym” zaśmiecaniu podłomżyńskich terenów leśnych. O tym, że „Polak potrafi” można przekonać się już kilka kilometrów za Łomżą...

Prokuratura w Łomży przeciw pijanym kierowcom

cz nie, 16 lipca 2006 23:28

Zabierzemy samochód, a dane personalne podamy do publicznej wiadomości – tak przed siadaniem za kółkiem na dwóch gazach przestrzega Prokurator Rejonowy w Łomży. Jacek Cholewicki w liście do lokalnych mediów pisze, że wobec utrzymującej się wysokiej liczby postępowań karnych w sprawach o wypadki drogowe popełnione przez nietrzeźwych kierowców na polecenie Ministra Sprawiedliwości - Prokuratora Generalnego także łomżyńska prokuratura zaostrzy swe działania wobec pijanych kierowców.

Podejrzany o łapówkarstwo został wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej SM „Perspektywa”

Foto: Podejrzany o łapówkarstwo został wiceprzewodnic...
cz pt, 14 lipca 2006 12:25

Tymczasowo aresztowany Andrzej Z. były architekt miejski Łomży został wybrany wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Perspektywa”. Wyboru takiego dokonano mimo, że Andrzej Z. przebywa w areszcie tymczasowym. Prokuratura Apelacyjna w Lublinie postawiła mu zarzut przyjęcia 10 tys. zł łapówki od przedstawiciela kieleckiej firmy developerskiej Echo Investment, która w Łomży przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego chce wybudować hipermarket.

Czynsze w ŁSM-ie będą wyższe

cz pt, 14 lipca 2006 10:01

Od sierpnia wzrasta opłata na fundusz remontowy dla mieszkańców Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Ta największa w mieście spółdzielnia – w jej zasobach mieszka ok.40% łomżan – podnosi stawkę tego funduszu o niemal ¼. Za 90 groszy za każdy metr kwadratowy mieszkania jak było dotychczas mieszkańcy ŁSM zapłacą 1,10 zł.

Poseł Jan Jarota: Polacy nie są antysemitami!

Foto: Poseł Jan Jarota: Polacy nie są antysemitami!
cz pt, 14 lipca 2006 09:02

- Nie jest prawdą, iż Polacy są antysemitami. Większość danych wskazuje na to, że źródłem zbrodni na narodzie żydowskim były działania władz nie reprezentujących narodu polskiego – w 1941 r. była to okupacyjna władza niemiecka, a w roku 1946 – władza komunistyczna przyniesiona do Polski na sowieckich bagnetach. Stosunki polsko – żydowskie na przestrzeni dziejów były na ogół dobre i znacznie lepsze niż gdzie indziej. Dziś również mimo pewnych zaszłości historycznych następuje ich pozytywne kształtowanie. Na przeszkodzie budowy wzajemnego zaufania stoją ekstremistyczne i emocjonalne postawy, jakie reprezentuje m.in. Jan Tomasz Gross – powiedział łomżyński poseł LPR Jan Jarota w oświadczeniu poselskim wygłoszonym 13 lipca 2006 r. podczas XXI posiedzenia Sejmu.

Spadł deszcz

Foto: Spadł deszcz
mm cz, 13 lipca 2006 17:38

W ciągu godziny na każdy metr kwadratowy powierzchni Łomży spadło ponad 30 litrów wody. To grubo ponad połowę tego ile wyniosły łącznie opady przez cały czerwiec. Czwartkową ulewę mieszkańcy witali z otwartymi ramionami...

Będzie nieco chłodniej i wreszcie popada

Foto: Będzie nieco chłodniej i wreszcie popada
cz cz, 13 lipca 2006 14:53

Zmianę pogody zapowiadają synoptycy. Po kilkunastu dniach upałów wreszcie ma się nieco ochłodzić i nareszcie ma też popadać. Jutro temperatura w ciągu dnia – zgodnie z zapowiedziami meteorologów nie powinna przekroczyć 25 st. C, a deszcz ma padać przez kilka godzin. Wiesław Winnicki dyżurny synoptyk z białostockiego Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed burzami, które już dziś mogą nawiedzić region.

Łomżyńskie działki bez wody

Foto: Łomżyńskie działki bez wody
cz cz, 13 lipca 2006 14:33

Coraz częściej, z utęsknieniem wypatrując deszczowych chmur, w niebo spoglądają łomżyńscy działkowcy – zarówno Ci z Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Wiarus” jak i Ci z położonych tuż obok „Wiarusa” Pracowniczych Ogrodów Działkowych im. „Jakuba Wagi” w Łomży.

Szansa na komunalne M

cz śr, 12 lipca 2006 15:39

Po latach przerwy w Łomży ponownie pojawiają się szanse na otrzymanie komunalnego mieszkania. Jeszcze w tym roku szczęście uśmiechnie się do kilkunastu rodzin. Za rok komunalne M ma uzyskać kolejnych 48.

Uwaga: Upały i burze

Foto: Uwaga: Upały i burze
cz śr, 12 lipca 2006 11:34

Meteorolodzy z białostockiego Biura Prognoz ostrzegają przed burzami, które popołudniu i nocą mogą nawiedzić region. Będzie im towarzyszyły przelotne opady deszczu – miejscami bardzo intensywne i silny, porywisty wiatr. Dziś i jutro nad regionem ciągle będzie upalnie - do 33°C.

Cieplej i coraz bardziej sucho

cz śr, 12 lipca 2006 10:26

Średnia czerwcowa temperatura powietrza w województwie była znacznie wyższa od średniej wieloletniej. W rejonie Łomży kształtowała się ona na poziomie 17 st. Celsjusza wobec około 14 przed dwoma laty. W tym samym czasie znacznie zmniejszyły się opady. Przez cały czerwiec w Łomży i okolicy spadło tylko 50 mm deszczu wobec około 70 mm w 2004 roku. To wszystko sprawia, że teraz poziom wód gruntowych jest niższy nawet o pół metra od średniej wieloletniej.

1,2 mln dla organizacji pożytku

Foto: 1,2 mln dla organizacji pożytku
cz wt, 11 lipca 2006 14:35

Ponad dwukrotnie w stosunku do ubiegłego roku wzrosła liczba osób, które przekazały 1 proc. swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Podczas rozliczania ubiegłorocznych dochodów mieszkańcy województwa podlaskiego organizacjom tym przekazali niemal 1,2 mln zł.

Bloki zabudują ostatnie enklawy zieleni

Foto: Bloki zabudują ostatnie enklawy zieleni
cz wt, 11 lipca 2006 13:52

Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa chce wybudować bloki przy ulicach Kołłątaja i Wyszyńskiego. Obie planowane lokalizacje budzą sprzeciw mieszkańców. Enklawy zieleni na których ŁSM chce wybudować bloki dotychczas były wykorzystywane jako place zabaw. Mieszkańcy protestują, a spółdzielnia odpowiada, że wszystko jest zgodne z prawem i że bloki budować musi bo jest coraz dłuższa kolejka potrzebujących.

« · «« · 829 · 830 · 831 · 832 · 833 · 834 · 835 · 836 · 837 · 838 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę