Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@

Wymiana komendantów

Główne zdjęcie
Inspektor Krzysztof Lewicki, inspektor Andrzej Ryński i podinspektor Jacek Adamski

- Łomża od wielu lat nie miała tak dobrego komendanta – mówił Tomasz Wilk, prokurator okręgowy w Łomży żegnając odchodzącego na emeryturę komendanta miejskiego policji inspektora Andrzeja Ryńskiego. Ryński szefem policji w mieście był przez pięć lat. Na emeryturę przeszedł po niemal 33 latach służby. Podczas tej samej uroczystości komendę nad łomżyńskimi policjantami przejął podinspektor Jacek Adamski. To młody, zaledwie 37-letni policjant z Białegostoku. - Andrzej gwarantuję Ci, że po Tobie jednostkę bierze świetny oficer z otwartą głową – mówi insp. Krzysztof Lewicki, zastępca komendanta wojewódzkiego.

Na uroczystości w łomżyńskiej komendzie obecni byli nie tylko oficerowie policji, ale także m.in. przedstawiciele władz samorządów, szefowie innych służb mundurowych oraz prokuratury.  Rozkaz o odwołaniu z dniem 11 kwietnia komendanta Ryńskiego komendant wojewódzki podpisał w poniedziałek 7 kwietnia. 
- Mam honor i zaszczyt pożegnać się po 5 latach  - mówił wzruszony inspektor Andrzej Ryński. - Cieszę się, że mogę w taki sposób się pożegnać. Czynię to z żalem. To bardzo dobra jednostka, mam tu wielu przyjaciół.
- Twoje odejście ze służby jest wyjątkowo przykre – odpowiadał insp. Krzysztof Lewicki, zastępca komendanta wojewódzkiego podkreślając, że z komendantem Ryńskim znają się od wielu lat. - Policjantów z pasją takich jak Ty jest niewielu. Dziękuje za ponad 32 lata służby. Tak powinno się żegnać takich ludzi – dodawał. 
Dwa dni po rozkazie odwołującym komendanta Ryńskiego komendant wojewódzki policji podpisał rozkaz powołujący od 12 kwietnia na komendanta w Łomży podinspektora Jacka Adamskiego. 
- Andrzej gwarantuję Ci, że po Tobie jednostkę bierze świetny oficer z otwartą głową – mówi insp. Lewicki.
- Cieszę się, że to Jacek przejmuje schedę. To oficer z górnej półki – odpowiadał Ryński. 
- Chciałbym na początku podziękować komendantowi wojewódzkiemu za  szansę jaką dostałem – mówił przejmujący komendę w Łomży podinspektor Jacek Adamski. - To zaszczyt kierować taką komendą, która stawiana jest jako przykład dobrej współpracy z samorządami, prokuraturą, służbami... Komenda ma świetnych policjantów i pracowników policji o czym wiem nawet z własnego doświadczenia – dodawał.  

Podinspektor Jacek Adamski służbę w policji rozpoczął w 1996 r. Był m.in. naczelnikiem prewencji w I Komisariacie Policji w Białymstoku, naczelnikiem Sekcji Ruchu Drogowego KMP w Białymstoku, a przez ostatnie trzy lata naczelnikiem Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Foto: Inspektor Krzysztof Lewicki, inspektor Andrzej Ryński i podinspektor Jacek Adamski
Foto: Odczytanie rozkazów
Foto: Inspektor Krzysztof Lewicki i inspektor Andrzej Ryński
Foto: Inspektor Krzysztof Lewicki, inspektor Andrzej Ryński, podinspektor Jacek Adamski, młodszy inspektor Robert Górecki i aspirant sz. Sławomir Runo
Foto: Inspektor Andrzej Ryński i podinspektor Jacek Adamski
Foto: Inspektor Andrzej Ryński żegna się ze swoim zastępcą mł. insp. Robertem Góreckim
Foto: Starosta Lech Szabłowski żegna insp. Andrzeja Ryńskiego
Foto: Pożegnanie służb mundurowych

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę