sobota, 20 kwietnia 2019 napisz DONOS@

Proces groźnej grupy przestępczej przeniesiony do Szczecina

cz pt, 09 marca 2007 21:17

Szczecin, a nie Łomża, będzie miastem, w którym na ławie oskarżonych zasiądzie czwórka przestępców mających na sumieniu m. in. usiłowanie zabójstwa i serię napadów z bronią w ręku. - Zadecydowały względy ekonomii procesowej - mówi prokurator Janusz Sobieski z łomżyńskiej Prokuratury Okręgowej. - Wprawdzie najpoważniejsze zarzuty wobec oskarżonych wiążą się z wydarzeniami w Łomży i Zambrowie, ale to w województwie zachodniopomorskim dopuścili się kilku przestępstw. Tam także mieszka większość świadków.

Pijana kobieta z dwiema córkami w samochodzie spowodowała wypadek

cz pt, 09 marca 2007 09:09

3,3 promili alkoholu w wydychanym powietrzu miała kobieta, która dziś rano doprowadziła do wypadku samochodowego na drodze Łomża – Wizna. 41-letnia Grażyna Cz. mieszkanka Tykocina w samochodzie wiozła dwie córki w wieku 9 i 12 lat. Na szczęście dziewczynkom nic się nie stało. Jedyną osobą ranną w tym wypadku była właśnie ich matka. Pijana kobieta ma teraz nogę i rękę w gipsie.

Mija rok od śmierci najsłynniejszej łomżanki

Foto: Mija rok od śmierci najsłynniejszej łomżanki
cz pt, 09 marca 2007 08:35

Powszechnie znana i lubiana aktorka teatralna i filmowa, mistrzyni monologu Hanka Bielicka (1915-2006) zmarła 9 marca 2006 roku w Warszawie. Miała 90 lat. Aktorka wywodząca się z Łomży nazywana była „królową estrady”... Dziś w pierwsza rocznice jej śmierci w Łomży zostanie odprawiona Msza święta za jej duszę, a odbędzie sie także prezentacja filmu poświęconego jej pamięci.

„Wcięty” łomżanin zatrzymał samolot

Foto: „Wcięty” łomżanin zatrzymał...
cz cz, 08 marca 2007 19:49

Zaledwie jedno wypowiedziane przez młodego mieszkańca Łomży zdanie wystarczyła aby samolot linii Ryanair lecący z Niemiec do Wielkiej Brytanii musiał awaryjnie lądować. 22-latek z Łomży powiedział, że w plecaku ma bombę!. Później tłumaczył, że to był tylko głupi żart, a on był z lekka pijany. Po wylądowaniu samolotu dowcipnego łomżanina zatrzymała niemiecka policja. Teraz grozi mu nawet kilkadziesiąt tysięcy euro kary za wprowadzenie zagrożenia.

Łomża przepiła miliony

Foto: Łomża przepiła miliony
cz cz, 08 marca 2007 17:53

Niemal 40 mln zł – taka, według danych właścicieli sklepów i lokali gastronomicznych, była wartość alkoholu sprzedanego w Łomży w ubiegłym roku. Oznacza to, że każdy mieszkaniec miasta – wliczając w to abstynentów, niemowlęta, przedszkolaków, nieletnich i starców - w 2006 roku ciągu roku na alkohol wydał po około 666 zł. Najwięcej poszło na piwo.

PiS da nam referendum...

cz cz, 08 marca 2007 15:43

Około 2 mln 300 tys zł - tyle trzeba będzie wydać z kasy województwa podlaskiego na organizację referendum w sprawie przebiegu obwodnicy Augustowa przez Dolinę Rospudy. W poniedziałek podczas władze wojewódzkie PiS ustaliły, że zwrócą się do Jarosława Schabieńskiego (członka PiS), który obecnie jednoosobowo zarządza województwem podlaskim, z wnioskiem o przeprowadzenie takiego referendum. Teraz PiS rusza także z akcją zbierania pod wnioskiem podpisów 5% mieszkańców województwa...

Przekupił urzędnika

cz śr, 07 marca 2007 23:00

Grajewski biznesmen i urzędnik publiczny zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego i przesłuchani wczoraj w Prokuraturze Apelacyjnej w Białymstoku - podała Gazeta Współczesna na swojej stronie internetowej. Jeden z nich otrzymał zarzut wręczenia łapówki, drugi - przyjęcia jej. Zatrzymany przedsiębiorca jest współwłaścicielem Ekobudu z Grajewa. Był już przesłuchiwany, po czym został wypuszczony za poręczeniem majątkowym w wysokości 20 tys. zł. Ma też zakaz opuszczania kraju. Urzędnik, który - zdaniem prokuratury - przyjął oferowaną łapówkę, również złożył zeznania. Musi teraz zapłacić 50 tys. zł poręczenia i także nie może wyjechać za granicę.

Uwaga kierowcy w Konarzycach obrzucają samochody kamieniami

cz śr, 07 marca 2007 08:09

Wczoraj wieczorem nieznani sprawcy obrzucili kamieniami autobus rejsowy łomżyńskiego PKS. Jak relacjonuje Wojciech Zalewski dyrektor ds. technicznych i eksploatacji przedsiębiorstwa do zdarzenia doszło około godziny 19.20 na wysokości remizy strażackiej w Konarzycach. Na szczęście nikt w autobusie nie ucierpiał, ale straty są znaczne. - Jeden kamień trafił w szybę i ją zbił. Dwa inne trafiły w karoserię pod szybami – mówi Zalewski.

Skansen Kurpiowski Podlaską Marką Roku?

cz wt, 06 marca 2007 22:30

Skansen Kurpiowski im. Adama Chętnika w Nowogrodzie trafił do finałów organizowanego przez marszałka województwa podlaskiego konkursu Podlaska Marka Roku 2006. W sumie o tytuł najlepszego pomysłu, miejsca i smaku rywalizowało w tym roku 175 „produktów”. W tej grupie były także trzy z Łomży, ale do finału wszedł tylko - Skansen Kurpiowski.

Bezpieczni gimnazajliści

Foto: Bezpieczni gimnazajliści
cz wt, 06 marca 2007 13:05

Uczniowie 15 gimnazjów z Łomży i najbliższej okolicy rywalizowali w konkursie „Zgodnie z prawem i bezpiecznie”. Trzyosobowe zespoły rywalizowały w konkurencjach o charakterze teoretycznym, praktycznym i plastycznym przygotowanych przez policję, straż pożarną. Po zaciętej potyczce pierwsze miejsce w finale konkursu zdobyli uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Piątnicy, wyprzedzając kolegów z Gimnazjum w Śniadowie i Publicznego Gimnazjum nr 8 w Łomży. W nagrodę gimnazjaliści dostali aparaty cyfrowe, rowery i MP-3.

Zasypują drogę?

Foto: Zasypują drogę?
cz wt, 06 marca 2007 10:13

Pod koniec stycznia, przy ogólnym zadziwieniu, wybudowano wjazd do „nowego supermarketu” na przejściu dla pieszych i na wprost wejścia do Centrum Katolickiego. Jak wówczas zapowiadało biuro prasowe ratusza „na dniach” pasy drogowe miały być zdarte i przemalowane w lepsze miejsce - kilkanaście metrów dalej. Teraz – po siedmiu tygodniach, od rozpoczęcia tej drogowej inwestycji – i po wielu protestach m.in. Rady Rodziców pobliskiej szkoły podstawowej, felerny wjazd jest zasypywany... (?)

PiS chce referendum, ale podpisów nie chce mu się zbierać

cz pon, 05 marca 2007 22:55

Wojewódzkie władze PiS w Białymstoku postanowiły zwrócić się do Jarosława Schabieńskiego (członka PiS), który obecnie jednoosobowo zarządza województwem podlaskim, z wnioskiem o przeprowadzenie referendum lokalnego w sprawie obwodnicy Augustowa przy okazji przedterminowych wyborów do sejmiku. Zarząd okręgowy Prawa i Sprawiedliwości w Białymstoku podjął w poniedziałek uchwałę w tej sprawie.

Wyremontują drogę na Ostrołękę

Foto: Wyremontują drogę na Ostrołękę
cz pon, 05 marca 2007 13:05

Ponad 20 kilometrowy odcinek drogi krajowej nr 61 Łomża – Miastkowo chce „zrehabilitować” Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Środki m.in. na ten cel GDDKiA pozyskała z Banku Światowego i Europejskiego Banku Inwestycyjnego. W ramach kontynuacji „Projektu Rehabilitacji i Odnów Dróg Krajowych” w województwie podlaskim w ciągu dwóch najbliższych lat odnowionych będzie ponad 60 km dróg.

Stanisław Marchewka - ostatni z prawdziwych bohaterów

Foto: Stanisław Marchewka - ostatni z prawdziwych boh...
cz nie, 04 marca 2007 12:05

Kamień z pamiątkową tablicą upamiętniającą podporucznika Stanisława Marchewkę ps. „Ryba” odsłonięto w niedzielne przedpołudnie przy budynku szkoły w Jeziorku. To właśnie w tej miejscowości dokładnie 50 lat temu został zabity przez funkcjonariuszy komunistycznego aparatu bezpieczeństwa ostatni partyzant na Ziemi Łomżyńskiej ppor. Stanisław Marchewka. Dziś przy kamieniu go upamiętniającym odbył się apel poległych, a na jego część oddano trzykrotną salwę honorową... - Dla wielu wydawało się to niemożliwe, że człowiek tak szkalowany, tak opluwany przez te wszystkie lata doczekał się chwili, kiedy tu w Jeziorku w miejscowości w której urodził się i zginął stanął kamień upamiętniający jego postawę – mówił prowadzący uroczystość dr Waldemar Wilczewski z białostockiego oddziału IPN.

Żołnierz wyklęty

Foto: Żołnierz wyklęty
cz so, 03 marca 2007 15:35

- Władze Polski Ludowej chciały nie tylko zabić żołnierzy Niepodległej, ale także pozbawić ich dobrego imienia i dobrej pamięci. Propaganda historyków dyspozycyjnych wobec władzy PRL-u zniekształcała historię robiąc z bohaterów bandytów – mówił prof. Cezary Kuklo szef białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej podczas sesji poświęconej pamięci ppor. Stanisława Marchewki ps. „Ryba”. Dziś historycy badający powojenne dzieje Polski zaliczają „Rybę” do „najwierniejszych z wiernych”.

W hołdzie „ostatniemu partyzantowi”

Foto: W hołdzie „ostatniemu partyzantowi&am...
cz pt, 02 marca 2007 18:15

W sobotę rozpoczynają się w Łomży dwudniowe uroczystości upamiętniające 50 rocznicę śmierci ppor. Stanisława Marchewki ps. „Ryba”. W ich trakcie w oddalonym o kilka kilometrów Jezioru, zostanie odsłonięty obeliks z pamiątkową tablicą upamiętniającą „ostatni partyzant”. To właśnie w tej miejscowości 4 marca 1957 roku został zabity przez funkcjonariuszy SB-KBW.

Gościnny złodziej

cz pt, 02 marca 2007 12:34

Mieszkanka Sokół w powiecie wysokomazowickim nakryła złodzieja na gorącym uczynku... Gdy weszła do swojego domu 27-letni złodziej właśnie... podawał obiad i zaprosił ją do wspólnej biesiady. Okazało się, że nim mężczyzna wyłamał zamki by dostać się do domu złapał biegającą po podwórzu kaczkę... którą następnie zabił, oprawił i przyrządził... Z mieszkania zabrał złotą obrączkę, którą włożył sobie na palec.

Upamietnią bohaterów

cz cz, 01 marca 2007 22:18

Pomnik legendarnego dowódcy partyzanckiego, kapitana Kazimierza Kamieńskiego „Huzara” stanie w centrum Wysokiego mazowieckiego. Tak zdecydowali radni miasta. Z inicjatywą upamiętnienia jednego z ostatnich żołnierzy podziemia antykomunistycznego i jego podkomendnych wystąpiła Fundacja „Pamiętamy”. Chce ona ponieść wszystkie koszty upamiętnienia bohatera, a do władz miasta zwróciła się z prośbą o wskazanie lokalizacji i wyrażenie zgody na budowę pomnika.

Alkohol zabija! Syn zabił ojca, brat zabił brata

cz cz, 01 marca 2007 12:07

Alkohol, nóż w dłoni i nieporozumienia rodzinne stały się przyczyną tragedii - informuje podinsp. Andrzej Baranowski z zespołu prasowego KWP w Białymstoku. Koło Grajewa syn zabił ojca, a w Augustowie brat zabił brata. Obie tragedie wydarzyły się wczoraj wieczorem.

Straży pełne ręce roboty

Foto: Straży pełne ręce roboty
cz śr, 28 lutego 2007 19:51

W całym 2006 roku w powiecie łomżyńskim strażacy interweniowali co 7 godzin i 15 minut. Wśród statystyk opublikowanych przez łomżyńską Państwową Straż Pożarną możemy dopatrzeć się również liczb określających pożary, które wybuchały co 16 godzin i 43 minuty, zdarzenia miejscowe (głównie usuwanie skutków wypadków drogowych czy silnie wiejącego wiatru) co 13 godzin i 55 minut. Co 6 dni, 18 godzin i 13 minut ekipy strażackie wyjeżdżały z powodu fałszywych alarmów.

« · «« · 830 · 831 · 832 · 833 · 834 · 835 · 836 · 837 · 838 · 839 · »» · »
 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę