sobota, 28 marca 2020 napisz DONOS@
200316011340.png

Barwne i tragiczne losy łomżyniaków

Foto: Barwne i tragiczne losy łomżyniaków
cz wt, 04 listopada 2008 23:12

Płk Ludwik Zalewski, były senator, nie nudzi się na emeryturze: prowadzi z synem Pawłem w Piątnicy strzelnicę, a z 30 społecznikami ze Stowarzyszenia Klub Fort – muzeum, w którym gromadzi unikalne militaria. Anna Maria Badyda po 60 latach od matury w LO im. Tadeusza Kościuszki spotkała się w tym roku z koleżankami i kolegami ze szkolnej ławy. Rafał Witkowski z kolegami studentami z bractwa rycerskiego Spiritus Temporis przenosi się w czasy średniowiecza. Skąd to wiadomo? Z kwartalnika „Wiadomości Łomżyńskie”, którego najnowszy nr 14-15 właśnie się ukazał.

Bawili się w terrorystów

Foto: Bawili się w terrorystów
cz wt, 04 listopada 2008 12:18

Głupia zabawa trzech zambrowskich gimnazjalistów postawiła w stan najwyższej gotowości policję, straż pożarną i pogotowie. Swoimi telefonami sterroryzowali trzy osoby. Żądając okupu grozili zdetonowaniem ładunków wybuchowych. Chłopcy zostali zatrzymani i przesłuchani. Teraz za swój „dowcip” odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich.

„Schetynówki” w co drugiej gminie...

cz wt, 04 listopada 2008 09:55

Po około 62 mln zł rocznie, przez trzy kolejne lata, ma otrzymywać województwo podlaskie z rządowego programu dofinansowywania budowy lub przebudowy dróg lokalnych. Eksperci oceniają, że dzięki rządowemu wsparciu co roku w województwie może powstać nawet około 200 kilometrów „schetynówek”. - Sieci drogowej nie uda się zdecydowanie poprawić, ale wyborcy to zauważą – ocenia jeden z drogowców podkreślając że dotychczas nakłady na przebudowę dróg lokalnych są znikome.

19-letni kierowca spłonął w daewoo espero

cz wt, 04 listopada 2008 08:08

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło nocą na drodze Zambrów – Czyżew, gdzie czołowo zderzyły się VW golf i daewoo espero. Jak podkreśla sierżant Kamil Sorko z zespołu prasowego KWP w Białymstoku okoliczności wypadu nie są do końca wyjaśnione. Około godziny 22.00 samochody zderzyły się, a w wyniku wypadku daewoo stanęło w płomieniach. Wewnątrz był 19 letni kierowca, który niestety zginął w płomieniach.

Radni gminy Łomża: obwodnica może być na zachodzie

cz wt, 04 listopada 2008 07:19

Radni gminy wiejskiej Łomża zmodyfikowali swoje stanowisko w sprawie przebiegu obwodnicy Łomży. Dotychczas – jako jedyni - samorządowcy tej gminy optowali za tzw. „wariantem nr 3” biegnącym po wschodniej stronie miasta. W piątek dopuścili także możliwość przebiegu obwodnicy po zachodniej stronie miasta w tzw. „wariancie nr 1” prowadzącym od Kisielnicy w okolice wsi Chojny w ciągu krajowej 61.

Rodzina - Dar i Wyzwanie

Foto: Rodzina - Dar i Wyzwanie
cz pon, 03 listopada 2008 23:37

"Rodzina, będąca czymś znacznie więcej niż tylko zwykłą jednostką prawną, społeczną czy ekonomiczną, stanowi wspólnotę miłości i solidarności, jedyną pod względem możliwości nauczania i przekazywania wartości kulturalnych, etycznych, społecznych, duchowych i religijnych, istotnych dla rozwoju i powodzenia własnych członków oraz społeczeństwa…"

Karta Praw Rodziny Dokument Stolicy Apostolskiej

Badają grunt

Foto: Badają grunt
mm pon, 03 listopada 2008 17:39

- Prowadzimy badania techniczne gruntu dla potrzeb projektantów Instytutu Technologii Żywności Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży – mówi mgr inż. Wojciech Rogowski, właściciel łomżyńskiego Zakładu Robót Wiertniczych, Inżynieryjnych i Budowlanych. Badania ruszyły z kopyta, bo bez nich nie można zaprojektować ław fundamentowych pod Instytut Technologii Żywności PWSIiP.

Minister szuka naczelników

cz pon, 03 listopada 2008 14:22

Minister Finansów ogłosił konkursy na stanowiska naczelników ośmiu urzędów skarbowych z województwa podlaskiego. Wśród urzędów dla których poszukiwani są naczelnicy jest także ten łomżyński. Od ponad dwóch lat, gdy na emeryturę odszedł Edward Matejkowski, pełniącym obowiązki naczelnika jest tu Tadeusz Zysik.

Wieloletni dziennikarz nowym pracownikiem biura prasowego ratusza

Foto: Wieloletni dziennikarz nowym pracownikiem biura...
cz pon, 03 listopada 2008 13:21

Wawrzyniec Kłosiński, który przez ostatnie ponad 30 lat był dziennikarzem, od dziś pracuje w łomżyńskim ratuszu. Jerzy Brzeziński, prezydent Łomży zatrudnił go w biurze prasowym Urzędu Miejskiego.

Niebezpieczny mostek...

cz pon, 03 listopada 2008 07:15

Nadmierna prędkość, nieuwaga i zwężenie drogi w związku z remontem mostku było przyczyną dwóch zdarzeń drogowych jakie wczoraj wieczorem wydarzyły się w okolicach wsi Tyszki Nadbory. Najpierw w tym miejscy z drogi wojewódzkiej nr 677 Łomża – Ostrów Mazowiecka wyleciał terenowy hyundai, a dwie godziny później w barierkę zabezpieczającą remontowaną część mostku wjechał polonez...

Winni..., bo protestowali

Foto: Winni..., bo protestowali
cz pon, 03 listopada 2008 06:17

„Perspektywa, to nasza spółdzielnia mieszkaniowa” - to hasło widnieje na kilku blokach SM Perspektywa i chyba prawdziwość tego hasła jest teraz udowadniana... Z inicjatywy zarządu spółdzielni, w piątek na sali sądowej znaleźli się spółdzielcy Alicja Długołęcka i Sławomir Wróbel, którym zarzucono, że bez zgody zarządu spółdzielni, rozwiesili transparenty na ogrodzeniu boiska przed blokiem przy ul. Księcia Janusza 18 - co jest wykroczeniem. Obwinieni przyznali że transparenty wywiesili, ale podkreślali, że były one formą pokojowego protestu podjętego przez 260 mieszkańców okolicznych bloków, przeciwko „podstępnemu i cwaniackiemu” sprzedaniu przez zarząd spółdzielni boiska sportowego pod sklep.

Rekordowa hojność dla zabytków 200-letniej nekropolii: 44 tysiące 640 złotych i 98 groszy!!!

Foto: Rekordowa hojność dla zabytków 200-letniej nekr...
cz nie, 02 listopada 2008 23:10

- Proszę przyjąć nasz identyfikator kwestarski – zaproponował z uśmiechem wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej Józef Babiel Romanowi Borawskiemu, dyrektorowi Miejskiego Domu Kultury DŚT w Łomży w niedzielę, 2 listopada A.D. 2008 przed koncertem jazzowym Zaduszki Muzyczne. – Od kilku lat podsumowując kwestę na ratowanie zabytków starego cmentarza spotykamy się z kwestarzami i przyjaciółmi właśnie na tak pięknych koncertach. Tegoroczna zbiórka we Wszystkich Świętych i w Zaduszki wypadła zaprawdę koncertowo: łącznie w czasie 16 godzin do puszek ponad 100 kwestarzy łomżyniacy i przyjezdni goście wrzucili 44 tysiące 640 złotych i 98 groszy. Ale to nie wszystko…

Rekordowy wynik w pierwszym dniu kwesty na ratowanie zabytków cmentarnych.

Foto: Rekordowy wynik w pierwszym dniu kwesty na rato...
mm so, 01 listopada 2008 18:21

1 listopada od godz. 8.00 do 16.00 63 kwestujących wolontariuszy zebrało rekordową i niewyobrażalną do dziś kwotę jednego dnia kwestowania 35 454zł i 56gr. Jak wynika z pierwszego podsumowania częściej wrzucaliśmy złote niż grosze. Jak mówił żartobliwie jeden z kwestujących wiceprezes TPZŁ Wawrzyniec Kłosiński - wstęp na cmentarz bez znaczka kwesty zabroniony-.

Serdeczny datek w krainie cieni

Foto: Serdeczny datek w krainie cieni
mm so, 01 listopada 2008 12:39

- Zbieramy na renowację zabytków cmentarnych – red. Adam Dąbrowski, szef Studia Łomża Radia Białystok, potrząsa metalową puszką przed najwęższym wejściem na cmentarz przy Domu Pogrzebowym Tyszka. - Mam szczęście, bo przed chwilą łomżanka przyjezdna wrzuciła 100 zł - zwykle darczyńcy wrzucają po kilka złotych. Świeci słońce, jest dość ciepło. Odświętnie wystrojony tłum z doniczkami chryzantem i siatkami zniczy odwiedza rodzinne groby. W puszkach kwestarzy lądują kolejne grosiki i banknoty. Trwa kwesta na ratowanie nagrobków na ponad 200-letnim tzw. starym cmentarzu przy ul. Mikołaja Kopernika w Łomży. Rok temu ponad 100 kwestarzy zebrało ok. 30 tys. zł. Od pierwszej zbiórki w 1984 r. ponad 120 zabytków odzyskało dawny blask. Na naszym cmentarzu jest ich sporo - ponad 550.

Wypadł z drogi...

cz pt, 31 października 2008 07:57

18-latek – mieszkaniec wsi Krzeczkowo Gromadzyn zginął w nocnym wypadku do jakiego doszło w okolicach wsi Krzeczkowo Mianowskie na drodze pomiędzy Czyżewem a Wysokiem Mazowieckiem. Jak relacjonuje Kamil Sorko z zespołu prasowego KWP w Białymstoku, prowadzona przez nastolatka honda za łukiem drogi wypadła z jezdni i uderzyła w stojący przy drodze słup trakcji elektrycznej.

Łomżyńsko-bawarska współpraca nagrodzona

Foto: Łomżyńsko-bawarska współpraca nagrodzona
cz pt, 31 października 2008 06:13

Powiat łomżyński i partnerski powiat Dingolfing-Landau (Bawaria, Niemcy) otrzymały Polsko-Niemiecką Nagrodę Samorządową dla najlepszego projektu za 2007/2008 rok za zrealizowanie wspólnego projektu pt. „Tradycja – Natura – Perspektywy”. Starosta łomżyński Krzysztof Kozicki i starosta powiatu Dingolfing-Landau Heinrich Trapp otrzymali nagrodę (każdy po 10 tys. zł) z rąk Herberta Helmrich`a, współprzewodniczącego Zarządu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Takie jakieś „szare”...

Foto: Takie jakieś „szare”...
cz cz, 30 października 2008 16:53

Nie zachwyca... To łagodna opinia o przedstawionej przez legnickiego developera wizualizacja galerii handlowej, która miałaby stanąć na terenie po jednostce wojskowej przy Alei Legionów obok McDonald's w Łomży. Radnym z dwóch komisji przedstawiono dwie grafiki przedstawiające budynek z zewnątrz, i plan układu pomieszczeń wewnątrz galerii. Obiekt nazywany „Galeria śródmiejska”, miałby mieć dwie kondygnacje i podziemny parking. Jej budowę oszacowano na około 90-100 mln zł.

Ksiądz podporucznik...

Foto: Ksiądz podporucznik...
cz cz, 30 października 2008 15:31

Ks. Adam Tomaszewski, wikariusz parafii Krzyża Świętego w Łomży, znalazł się w grupie 67 księży księży diecezjalnych i zakonników promowanych na I stopień oficerski Wojska Polskiego. To pierwsza po 75. latach promocja rezerwy kadrowej kapelanów na czas wojny. Następnej takiej uroczystości można spodziewać się nie wcześniej niż za 20 lat. Uroczystość odbyła się w środę (29.X.2008) na Placu J. Piłsudskiego w Warszawie. Aktu promocji dokonał z-ca szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego wiceadmirał Tomasz Matea.

Gazeta Wyborcza: Kłopoty łomżyńskiego prokuratora z immunitetem

cz cz, 30 października 2008 06:25

Czy były prokurator rejonowy w Łomży współpracował z gangiem Sławomira W. ps. Generał? Jest takie podejrzenie i dlatego w Prokuraturze Krajowej w Warszawie rozpatrywany jest wniosek o uchylenie immunitetu dla prokuratora – podaje Gazeta Wyborcza Białystok. Śledztwo w sprawie gangsterów pochodzących z Łomży prowadzone jest w zamiejscowym wydziale Prokuratury Krajowej w Gdańsku.

200-letnie katakumby w Łomży

Foto: 200-letnie katakumby w Łomży
cz śr, 29 października 2008 18:36

Kręte korytarze klasztoru Ojców Kapucynów, przy ul. Krzywe Koło w Łomży, wiodą od furty wejściowej do schodów prowadzących w podziemia, gdzie pod kościołem spoczywa kilkadziesiąt ciał bogobojnych zakonników i szczodrych dobrodziejów. Najstarsze pochówki sięgają roku 1794, o czym informuje marmurowa tablica z wymienionymi imionami ponad 60 zakonników i darczyńców. Raz w roku, od 1 do 8 listopada, można po mszy św. wieczornej o godz. 18 wraz z zakonnikami udać się do katakumb na modlitwę za zmarłych i zyskać odpust zupełny w ich intencji: tego w czyśćcu cierpiący najbardziej potrzebują.

« · «« · 830 · 831 · 832 · 833 · 834 · 835 · 836 · 837 · 838 · 839 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę