sobota, 25 stycznia 2020 napisz DONOS@

Dzierzgowski w PSL-u ma zastępców

cz cz, 10 lipca 2008 07:13

Trzech wiceprezesów skarbnika i sekretarza wybrało obradujące wczoraj w Białymstoku Prezydium Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wśród nowych wiceprezesów jest także Zbigniew Kamiński dyrektor Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Łomży.

Samoobrona zablokuje drogę

cz śr, 09 lipca 2008 22:48

Utrudnień w ruchu należy spodziewać się w południe w Mężeninie koło Zambrowa, na krajowej „ósemce”. Przez godzinę zamierzają tam protestować rolnicy ze związku zawodowego Samoobrona - To nasz protest przeciwko wzrostom kosztów życia. Wszystko drożeje, chociażby paliwa czy nawozy. Rolnicy już nie najzwyczajniej w świecie nie wyrabiają - mówił Wyborczej szef podlaskiej Samoobrony, wojewódzki radny Andrzej Chmielewski. Podkreślał, że rolnicy sami rwą się do protestów i już planują następne: m.in. w Kisielnicy i Budzisku.

Złodzieje wpadli na gorącym uczynku

cz śr, 09 lipca 2008 15:26

Dwóch łomżan okradających samochody zatrzymali na gorącym uczynku policjanci. 20-latkowie Bartosz R. i Albert M. wpadli gdy włamywali się do samochodów na parkingu przed szpitalem. Jak się okazało obaj łomżanie przestępczy proceder prowadzili od kilku miesięcy. - Łącznie skradli z samochodów mienie warte około 15 tys zł. - podlicza Krzysztof Leończak rzecznik prasowy łomżyńskiej policji.

Zginęli na przejeździe kolejowym

cz śr, 09 lipca 2008 12:15

Wśród zabitych przez pociąg w Niemczech jest tylko jeden mieszkaniec Łomży. Pozostali trzej młodzi mężczyźni to mieszkańcy Chojn Młodych, Mikołajek (gm. Łomża) i Jedwabnego. Przypomnijmy, do tragicznego wypadku doszło wczoraj po południu na przejeździe kolejowym. Samochód którym jechała piątką mieszkańców regionu wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg.

Łomżanin przemycał Wietnamczyków

cz śr, 09 lipca 2008 09:53

Mieszkaniec Łomży – 34-letni Leszek T. został zatrzymany przez straż graniczną w Bieszczadach, gdy wraz z kolegą z Warszawy i Ukraińcem przerzucał do kraju 10 Wietnamczyków. Teraz grozi mu od 6 miesięcy do nawet 8 lat więzienia.

Pojechali zarobić, zginęli na torach

cz śr, 09 lipca 2008 09:00

Cztery osoby, które wczoraj wieczorem zginęły w wypadku na przejeździe kolejowym w okolicach niemieckiego miasta Lindwedel w Dolnej Saksonii to mieszkańcy Łomży i okolic Łomży – potwierdza nadkomisarz Jacek Dobrzyński rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Białymstoku. Mężczyźni mieli od 18 do 24 lat i pracowali sezonowo przy zbiorach jagód na pobliskiej plantacji.

Opel dachował w Łomży

Foto: Opel dachował w Łomży
cz wt, 08 lipca 2008 23:01

Do nietypowego wypadku doszło we wtorkowe popołudnie w Łomży. Na skrzyżowaniu ulic Broniewskiego z Aleją Piłsudskiego zderzyły się opel kadet i seat alhambra. W efekcie stłuczki opel wylądował na dachu...

Spłonęła stodoła w Wiźnie

Foto: Spłonęła stodoła w Wiźnie
cz wt, 08 lipca 2008 22:41

Na około 200 tys złotych strażacy oszacowali straty jakie spowodował pożar, który we wtorkowe popołudnie wybuchł w Wiźnie. W ogniu stanęła duża, murowana stodoła kryta eternitem wypełniona belami wysuszonego siana i słomy. Ogień rozprzestrzeniał się błyskawicznie. Choć pierwsze jednostki straży przybyły na miejsce już w 5 minut po zgłoszeniu ogień obejmował cały dach stodoły. W akcji gaśniczej brało udział w sumie 36 strażaków.

Ostatnia kąpiel...

Foto: Ostatnia kąpiel...
cz wt, 08 lipca 2008 13:48

Mieszkańcy Łomży mają ostatnią szansę na kąpiel w basenie przy Szkole Podstawowej nr 10. Jeszcze w lipcu basen trafi do remontu na co najmniej 15 miesięcy... Prezydent podpisał właśnie umowę z firmą z Bielska Podlaskiego, która ma zmodernizować funkcjonujący od 14 lat basen. Za jego remont zapłacimy niemal równe 9,5 mln zł.

Proboszcz mazi

Foto: Proboszcz mazi
mm wt, 08 lipca 2008 10:44

Baziny mają swojego Jozina, Donald ma swoje marzenia, a Łomża proboszcza wielkiego budowniczego. Grupa parafian do popularnej melodii nagrała swoją wersję piosenkę i teledysk ku czci proboszcza budowniczego... Choć w utworze nazwisko owego kapłana nie pada, nie trudno domyśleć się, że bohaterem jest ks. Andrzej Godlewski proboszcz parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży.

Zniesiony zakaz wstępu do lasów

cz wt, 08 lipca 2008 09:30

Opady deszczu poprawiły sytuację w lasach. Zagrożenie pożarowe spadło, a Nadleśniczy Łomży zdecydował się na wycofanie okresowego zakazu wstępu do lasów. Zakaz ten wprowadzono blisko miesiąc temu – 12 czerwca.

Nuda?

cz pon, 07 lipca 2008 14:52

"Czytam książkę, oglądam film i siedzę w internecie, albo oglądam film, siedzę w internecie i czytam książkę, albo siedzę w internecie, czytam książkę i śpię. Moje życie jest szare i nudne..." - ironicznie podsumowuje swoje urozmaicone wakacje w Łomży nastoletnia Monika. Takie stwierdzenie trudno jest uznać za wyjątkowe. Wśród odpoczywających w tym mieście uczniów, z pewnością znajdą się tacy, którzy przynajmniej raz doświadczyli wakacyjnej apatii.

Napadł, teraz siedzi

Foto: Napadł, teraz siedzi
cz pon, 07 lipca 2008 14:49

Marek K. 33-letni mieszkaniec Łomży trafił na trzy miesiące do aresztu po tym jak napadł na właścicielkę jednego z punktów handlowych w centrum miasta. Mężczyzna odepchnął kobietę, po czym wyrwał jej reklamówkę, w której była saszetka z pieniędzmi – 25 tys. zł. Bandyta uciekł, ale długo nie cieszył się łupem. Już następnego dnia został złapany przez policję. Dodatkowo policjanci w szafie mieszkania w którym się ukrywał znaleźli także 39 letniego Mirosława K. - mieszkańca Piątnicy. On także teraz siedzi za kratami, bo jak się okazało był poszukiwany za ucieczkę z zakładu karnego.

Więcej wypadków i rannych, ale mniej zabitych...

cz pon, 07 lipca 2008 07:49

63 zabitych, 684 rannych – to ofiary wypadków drogowych, które wydarzyły się w pierwszym półroczu na drogach województwa podlaskiego. Z danych policji wynika, że łącznie od 1 stycznia do 30 czerwca w województwie doszło do 534 wypadków drogowych.

Piranie w Drozdowie

Foto: Piranie w Drozdowie
mm so, 05 lipca 2008 12:22

Pod Łomżą w Drozdowie pojawiły się piranie, które to między innymi można podziwiać na nowo otwartej stałej wystawie w Muzeum Przyrody pod tytułem "Podwodny świat pięciu kontynentów". Pomysłodawcą zorganizowania ekspozycji akwarystycznej w Dworku Lutosławskich był zmarły Dyrektor Muzeum Mirosław Grużewski.

Nasi mistrzowie Agroligi

Foto: Nasi mistrzowie Agroligi
cz pt, 04 lipca 2008 16:46

Pepees S.A. z Łomży i gospodarstwo państwa Leśniewskich spod Zambrowa to tegoroczni zwycięzcy wojewódzkiej Agroligi. Konkurs na najlepsze gospodarstwa rolne i firmy związane z agrobiznesem szepietowski Wojewódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego organizuje już od 10 lat. W finale wojewódzkim tegorocznej edycji konkursu zmierzyły się trzy przedsiębiorstwa, a kategorii rolnicy o tytuł Mistrza rywalizowało dziesięciu rolników.

Prawomocny wyrok w procesie za odmowę badań prenatalnych

cz pt, 04 lipca 2008 13:13

Białostocki sąd apelacyjny jako sąd II instancji wydał wyrok w procesie za odmowę badań prenatalnych i zasądził małżeństwu z Łomży ponad 100 tys. zł odszkodowania od miejscowego szpitala oraz 2 tys. zł comiesięcznej renty. Tym samym SA utrzymał w mocy większą cześć orzeczenia sądu I instancji, dokonując jednak korekty kwot poszczególnych odszkodowań, m.in. z tytułu utraty możliwości wykonywania pracy przez panią Barbarę Wojnarowską. Wyrok jest prawomocny.

Rekordowo niskie bezrobocie

cz pt, 04 lipca 2008 08:28

W „najcięższych” latach 90-tych XX wieku bez pracy w Łomży i najbliższej okolicy było nawet kilkanaście tysięcy osób. Na szczęście, taką sytuację mamy już dawno za sobą... Od kilku lat liczba bezrobotnych stale się zmniejsza. Teraz po raz pierwszy od kilkunastu lat stopa bezrobocia w skali Łomży i powiatu łomżyńskiego spadła poniżej 10%. Z danych Powiatowego Urzędu Pracy wynika, że na koniec czerwca w rejestrach urzędu było zarejestrowanych poniżej czterech tysięcy osób. Tak niski poziom bezrobocia zanotowano ostatni raz w lipcu 1990 roku.

Bocian z t-shirtem w gardle...

cz pt, 04 lipca 2008 07:38

Przez ponad dwie godziny trwała akcja ratunkowa, w której łomżyńscy strażacy, energetycy i weterynarz pomagali młodemu bocianowi, który połknął koszulkę. Jej część wystawała mu z dziobu i ptak nie mógł sobie sam z tym poradzić. Akcję ratunkową zorganizowano po telefonicznej informacji od jednego z mieszkańców, który zauważył walczącego ze szmatą bociana

Suchą stopą przez Dolinę Narwi?

Foto: Suchą stopą przez Dolinę Narwi?
cz pt, 04 lipca 2008 06:56

Suchą stopą przez Dolinę Narwi? - lada dzień będzie to możliwe. W Narwiańskim Parku Narodowym powstaje ponad kilometrowy pomost w poprzek doliny. Będzie to jedna z największych atrakcji turystycznych Podlasia

« · «« · 830 · 831 · 832 · 833 · 834 · 835 · 836 · 837 · 838 · 839 · »» · »
 
180410021817.gif
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę