środa, 19 czerwca 2019 napisz DONOS@

Czarny lipiec... Czy jeszcze pamiętamy?

Foto: Czarny lipiec... Czy jeszcze pamiętamy?
cz pt, 06 lipca 2007 14:23

Lata II wojny światowej zapisały się bardzo krwawo na Ziemi Łomżyńskiej. Zbrodni dokonywali tu zarówno Sowieci jak i Niemcy. Szczególnie tragiczny był lipiec 1943 roku. Wówczas to w masowych mordach ginęły setki Polaków. Egzekucji dokonano m.in. we wsi Krasowo Częstki gm. Nowe Piekuty. w miejscowości Gołasze Puszcza gm. Wysokie Mazowieckie, w lesie Kosówka w okolicach Grajewa, w Sikorach Tomkowiętach gm. Kobylin Borzymy, w Sławcu gm. Nowogród, Wnorach Wandach gm. Kobylin Borzymy i Wroceniu gm. Goniądz. W lipcu 1943 roku hitlerowcy barbarzyńsko zamordowali także mieszkańców grupę mieszkańców Łomży.

Strajk odsunięty

cz pt, 06 lipca 2007 09:17

Nie udało się osiągnąć porozumienia pomiędzy związkowcami z łomżyńskiego PKS-u a zarządcą firmy. Mediacje prowadził Romuald Kozłowski kierownik miejscowej delegatury urzędu wojewódzkiego. Jak mówi w tej chwili sporna jest tylko jedna kwestia - wypłacenia nagród pieniężnych pracownikom którzy zostali pozbawieni podobnych gratyfikacji w grudniu i styczniu, a przyczyną tego - ich zdaniem - miało być inne niż kierownictwo firmy stanowisko w kwestii prywatyzacji przedsiębiorstwa.

Skuterem w busa

cz pt, 06 lipca 2007 06:31

Dwoje nastolatków trafiło do szpitala w Łomży po tym jak skuter którym jechali zderzył się z busem. Do wypadku doszło wczoraj po południu na drodze pomiędzy Podgórzem a Wygodą. Skuter, którym kierował 16-letni kierowca skręcając w polną drogę został uderzony przez wyprzedzającego go Forda Transita.

Idzie nawałnica

cz cz, 05 lipca 2007 15:54

Meteorolodzy z białostockiego Biura Prognoz ostrzegają przed zbliżającymi się intensywnymi opadami deszczu, a nawet burzami i gradobiciem. Począwszy od dzisiejszej nocy w ciągu doby może spaść nawet do 60 litrów wody na metr kwadratowy. Związku z prognozowanymi, intensywnymi opadami deszczu przewiduje się tez lokalne wzrosty stanu wody, a nawet możliwość wystąpienia podtopień.

Wypadkowa środa

Foto: Wypadkowa środa
cz cz, 05 lipca 2007 09:02

Jedna osoba zginęła a 15 zostało rannych w sześciu wypadkach jakie wydarzyły się wczoraj po południu na drogach w regionie. Najwięcej ofiar odnotowano w wypadku który około godz 19. 00 wydarzył się w miejscowości Przechody koło Grajewa. Prowadzone przez pijanego kierowcę Audi 80 wypadło z zakrętu. W samochodzie łącznie podróżowało pięciu mężczyzn. Na miejscu zginął jeden z nich, a czterech pozostałych, w tym kierowca, trafiło do szpitala. Tam okazało się, że wszyscy ranni są pijani – podkreśla sierżant Kamil Tomaszczuk z zespołu prasowego KWP w Białymstoku.

Mandaty za nadwagę

Foto: Mandaty za nadwagę
cz śr, 04 lipca 2007 18:57

Mandaty na łączną kwotę ponad 5 tys zł wystawili w środę kontrolerzy z Inspekcji Transportu Drogowego, którzy z wagą na TIR-y ustawili się w pobliżu starego mostu. W obławę na TIRy zaangażowano także policję i straż miejską. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już po kilku godzinach tranzytem przez Łomżę jechało znacznie mniej TIR-ów niż zwykle.

Pracownicy PKS-u grożą strajkiem

cz śr, 04 lipca 2007 18:22

Dwa związki zawodowe działające w łomżyńskim PKS-ie grożą strajkiem, jeśli nie zostaną spełnione ich roszczenia. Związkowcy domagają się przede wszystkim podwyżek płac. Zakładowa Rada Kierowców i Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność 80” chcą aby począwszy od 1 sierpnia płace wszystkich pracowników wzrosły o co najmniej 10%.

Tiry powstrzymane (?)

cz śr, 04 lipca 2007 12:54

Dziś przez Łomżę przejeżdża mniej TIR-ów niż zwykle... Może to być zasługą inspektorów z Inspekcji Transportu Drogowego, którzy od rana ważą TIR-y przejeżdżające przez stary most. Już w pierwszej godzinie zatrzymane zostały dwie ciężarówki, których masa całkowita była większa niż 30 ton, a tylko takie mogą przejeżdżać mostem w ciągu drogi krajowej nr 61. Chwilę później policja doprowadziła na ważenia trzeciego TIR-a. Jego kierowca próbował przejechać nowym mostem, ale tam jechać mogą tylko samochody o masie do 15 ton.

Ratusz rusza na pomoc „Szczawińskiemu w pokrzywach”

cz śr, 04 lipca 2007 10:18

Niespotykaną i jakże cenną inicjatywę podjęli pracownicy Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Łomży. Otóż ogłosili wszem i wobec, że dziś po godzinach pracy sprawnie uprzątną z pokrzyw kwaterę cmentarną byłego prezydenta Łomży. „Zarośnięty, zaniedbany i wydawałoby się porzucony grób Prezydenta Miasta Łomża Klemensa Szczawińskiego, postaci zapewne wybitnej, acz mało znanej” odkryli podczas „regularnych peregrynacji po zabytkowym Cmentarzu Parafialnym przy ul. Kopernika w Łomży”.

Łomża dofinansuje remont Katedry

Foto: Łomża dofinansuje remont Katedry
cz pon, 02 lipca 2007 22:31

Ponad sto tysięcy złotych przeznaczył samorząd Łomży na dofinansowanie remontu Katedry Łomżyńskiej. Decyzję o przekazaniu na ten cel pieniędzy podjęła na ostatniej sesji Rada Miasta. 107 tys. 800 złotych ma zostać przeznaczone na przeprowadzenie konserwacji elewacji ceglanej świątyni.

Wypadek pod Grajewem

cz pon, 02 lipca 2007 05:57

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło nad ranem w okolicach miejscowości Barszcze na drodze nr 61. Około godziny 5.25 na trasie pomiędzy Grajewem a Augustowem zderzyły się ciężarowy TIR z Estonii i bus z Łotwy. Dwie osoby zginęły na miejscu, a jedna trafiła do grajewskiego szpitala.

9 osób rannych w wypadku drogowym koło Zambrowa

cz so, 30 czerwca 2007 07:54

W miejscowości Gosie Małe koło Zambrowa doszło do zderzenia autobusu, tira i osobowego bmw. Według wstępnych ustaleń policji, kierowca BMW wymusił pierwszeństwo wjeżdżając z drogi podporządkowanej tuż pod nadjeżdżającego TIR-a. Kierowca ciężarówki próbował uniknąć zderzenia i zjechał na lewy pas. Uderzył jednak w BMW i w jadący z naprzeciwka autobus.

Kupowali kobiety za 1,5 tys. i zmuszali do prostytucji

cz cz, 28 czerwca 2007 16:02

Prokuratura Okręgowa w Łomży prowadzi śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się handlem kobietami i zmuszaniem ich do prostytucji - poinformowała rzeczniczka prokuratury Maria Kudyba. Jeden z członków grupy kupował kobiety za 1,5 tys. i 3 tys. zł.

Łomża oszczędna już była...

Foto: Łomża oszczędna już była...
cz cz, 28 czerwca 2007 10:25

Jeszcze kilka lat temu Łomża należała do samorządów, w który oszczędzano na administracji. W 2000 roku w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” poszukującego samorządu z najniższymi wydatkami bieżącymi na administrację w przeliczeniu na 1 mieszkańca Łomża uplasował się na 5 miejscu wśród powiatów grodzkich. Niestety, jak się wydaje, czasy oszczędności już minęły. W rankingu za 2006 rok zajmujemy dopiero 23 miejsce. U nas na administrację, w przeliczeniu na głowę, wydaje się o 43 zł więcej niż w nieodległych Suwałkach – wynika z rankingu „Wspólnoty”.

Rozlewnia alkoholi w Grajewie

cz śr, 27 czerwca 2007 22:55

Nielegalną rozlewnię alkoholu odnaleźli policjanci z Grajewa. „Manufakturę” w jednym z mieszkań przy ulicy Rolnej prowadził 74 letni Aleksander M. W trakcie przeszukania mieszkania policjanci odnaleźli nie tylko znaczne ilości czystego spirytusu, ale także papierosy bez akcyzy.

Wypadek w Kisielnicy

Foto: Wypadek w Kisielnicy
cz śr, 27 czerwca 2007 16:12

Dwie osoby zostały ranne w Kisielnicy. W hamujący samochód osobowy marki VW Passat uderzył Tir, po czym w jego tył wbiła się kolejna ciężarówka – laweta. To właśnie jadący nią kierowca i pasażerka zostali ranni. Ze zmiażdżonej kabiny musieli ich wyciągać strażacy.

Prezes dostał, pracownicy też chcą

Foto: Prezes dostał, pracownicy też chcą
cz śr, 27 czerwca 2007 15:55

Podwyżek płac domagają się pracownicy spółek i przedsiębiorstw komunalnych z Łomży. Najpoważniejsza sytuacja jest w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej. Tu związki zawodowe weszły już w spór zbiorowy w pracodawcą i nie wykluczają nawet strajku. Żądają wzrostu płac o 300 zł miesięcznie, a zarząd firmy daje im 150 zł, twierdząc że na więcej spółki nie stać. Związkowcy odpowiadają, że skoro MPEC stać na podwyżki i nagrody dla członków zarządu, to powinno być stać także na podwyżki dla pracowników.

„1 procent” daje coraz więcej...

cz śr, 27 czerwca 2007 13:59

Ponad 42 tysiące złotych – tyle uzbierało „Łomżyńskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” p.w. Św. Ducha w Łomży z 1 procenta podatku, jaki każdy rozliczający się fiskusem może przekazać na rzecz dowolnej organizacji pożytku publicznego. Na konta łomżyńskiego Hospicjum w tym roku pieniądze przekazało ponad 560 darczyńców.

Łomżyńscy fałszerze zatrzymani przez ABW

Foto: Łomżyńscy fałszerze zatrzymani przez ABW
cz śr, 27 czerwca 2007 09:11

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego rozbili międzynarodową grupę przestępczą która wyspecjalizowała się między innymi w fałszowaniu paszportów. Wśród zatrzymanych wczoraj 16 osób jest trójka łomżan. ABW na razie nie udziela informacji kim są zatrzymani łomżanie i czym zajmowali się w szajce.

Zakłócenia w dostawie wody

mm wt, 26 czerwca 2007 18:24

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Łomży informuje, że w terminie od 27 do 29.06.2207 r. oraz od 2 do 4.07.2007 r. wykonywane będą prace związane z czyszczeniem zewnętrznej sieci wodociągowej na terenie miasta Łomży według następującego harmonogramu:

« · «« · 830 · 831 · 832 · 833 · 834 · 835 · 836 · 837 · 838 · 839 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę