piątek, 28 lutego 2020 napisz DONOS@

Rząd gwarantuje oszczędności...

cz wt, 14 października 2008 07:30

Wczoraj wieczorem rząd ustalił, że będzie gwarantował lokaty zgromadzone w bankach do kwoty 50 tys. euro. (czyli ok. 175 tys zł) A jeśli jest to wspólne konto z małżonkiem lub małżonką gwarancje wyniosą do 100 tys. euro. To ponad dwa razy więcej niż wynosiły one dotychczas. Nowe limity gwarancji mają obowiązywać do końca 2009 r.

Bobry dają się we znaki...

cz pon, 13 października 2008 14:57

W budżecie wojewody podlaskiego już w sierpniu zabrakło pieniędzy na wypłaty odszkodowań za tzw. szkody wyrządzane przez zwierzęta. Wciąż wpływają nowe wnioski, konserwatorowi brakuje obecnie 96 tys. zł na kolejne wypłaty - podała PAP powołując się na Beatę Bezubik, wojewódzkiego konserwatora przyrody.

Litwin z miedzią bez pozwolenia wpadł w Łomży

cz pon, 13 października 2008 13:44

Ponad 13 ton odpadów miedzi nielegalnie wwiezionej do Polski zatrzymali w Łomży inspektorzy transportu drogowego. Litewską ciężarówkę na punkcie kontrolnym w Łomży zatrzymano do rutynowej kontroli. W jej trakcie okazało się że przewoźnik ani odbiorca towaru nie posiadali wymaganego przy tego typu przewozach zezwolenia Głównego Inspektora Ochrony Środowiska.

Ukradli „mandarynkę” by zabrać kosiarkę...

cz pon, 13 października 2008 08:55

Mieszkańcy Jedwabnego są zbulwersowani zuchwałą kradzieżą, którą w tym miasteczku organizowano w nocy z piątku na sobotę. Nieznani dotychczas sprawcy z garaży Komunalnego Zakładu Budżetowego skradli traktor-kosiarkę i m.in. starego busa marki mercedes, którego w Jedwabnem pieszczotliwie nazywano „mandarynka”.

Motocyklista z rowerzystą...

cz pon, 13 października 2008 07:58

Do nietypowego wypadku doszło w niedziele na ulicy Zjazd w Łomży. Motocyklista zderzył się tu z rowerzystą. Jak relacjonuje podinsp. Andrzej Baranowski z zespołu prasowego KWP w Białymstoku. Tuż po południu 42-letni mieszkaniec Łomży jadąc hondą ulicą Zjazd od strony Piątnicy do Łomży potrącił 56-letniego mieszkańca Piątnicy, który prowadząc rower przechodził na drugą stronę ulicy. Po zderzeniu obaj panowie zostali odwiezieni do szpitala. Motocyklista z pękniętą kością miednicy, a rowerzysta ze złamaną nogą.

VIII Dzień Papieski dla dzielnych i ambitnych

cz pt, 10 października 2008 12:56

W najbliższą niedzielę po mszach św. staną przed kościołami kwestarze Papieskiego Dzieła Nowego Tysiąclecia Diecezji Łomżyńskiej. Po raz ósmy będziemy zbierali na stypendia dla dzieci ambitnych i pracowitych z ubogich rodzin. W siedmiu dotychczasowych edycjach wrzuciliśmy do puszek ok. 1 miliona złotych, dzięki czemu co rok setka gimnazjalistów, uczniów szkół średnich i studentów ma na chleb, buty i książki.

Likwidacja czy reorganizacja sądów rejonowych?

cz pt, 10 października 2008 12:37

Ministerstwo Sprawiedliwości dementuje informacje jakoby powstał plan likwidacji tzw. „małych” sądów rejonowych, ale przyznaje, że trwają prace nad reorganizacją wymiaru sprawiedliwości. W nadesłanych odpowiedzi na pytania dotyczące przyszłości „łomżyńskich sądów” czytamy: m.in. że „za konieczne uznać należy maksymalne ograniczenie dysproporcji między liczbą etatów a liczbą wpływających spraw w jednostkach tego samego szczebla”.

Karambol na „61”

Foto: Karambol na „61”
cz pt, 10 października 2008 07:08

Nocą, przez kilka godzin, utrudniony był przejazd drogą krajową nr 61 pomiędzy Łomża a Grajewem. Tuż po godzinie 22.00 w okolicach Kisielnicy doszło do karambolu, w którym zderzyło się aż pięć pojazdów. Na szczęście tylko jedna osoba trafiła do szpitala.

Do woja marsz... do pracy

Foto: Do woja marsz... do pracy
cz cz, 09 października 2008 15:36

Przed kilkoma miesiącami gruchnęła wieść, że łomżyńskie wojsko znowu ma być większe. Mówiono o kilkudziesięciu dodatkowych etatach. Póki co jednak informacja ta nie zmaterializowała się... - Jeśli tylko będziemy wiedzieć o nowych etatach dla szeregowych zawodowych w 1 Łomżyńskim Batalionie Remontowym, natychmiast poinformujemy wszystkich zainteresowanych kandydatów – zapewnia mjr Piotr Chełmicki, zastępca komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Łomży. - Na razie szukamy dla nich stanowisk w miejscowościach dość odległych od miejsca zamieszkania: Brygadzie Zmechanizowanej w Giżycku i pułku przeciwlotniczym w Gołdapi oraz w jednostkach w Węgorzewie, Bartoszycach, Braniewie, Suwałkach, Szczecinie i Kazuniu k. Warszawy.

Za mundurem panny sznurem...

Foto: Za mundurem panny sznurem...
cz cz, 09 października 2008 14:50

Pięciu nowych funkcjonariuszy zatrudniono w Komendzie Miejskiej Policji w Łomży. Są młodzi, odważni i co ciekawe... w większości to kobiety. W tym tygodniu wszyscy ślubowali przed komendantem „wiernie służyć Narodowi (…) nawet z narażeniem życia”.

Nasz drogi azbest...

cz cz, 09 października 2008 10:02

Na blisko 9 milionów złotych zostały oszacowane koszty jakie muszą ponieść mieszkańcy Łomży w związku z koniecznością usunięcia wyrobów zawierających azbest. Według szacunków dziś w mieście jest ponad 100 tys m2 wyrobów z azbestem. To przede wszystkim płyty eternitowe na dachach domów. Zgodnie z prawem wszystkie muszą zniknąć w przeciągu najbliższych 26 lat.

PO doradza...

Foto: PO doradza...
cz cz, 09 października 2008 09:00

Przez ostatnie 10 miesięcy doradzał województwie podlaskiemu, a teraz zaczął doradzać marszałkowi województwa podlaskiego. Mowa o Macieju Borysewiczu, szefie łomżyńskich struktur Platformy Obywatelskiej, który zamienił pracę w gabinecie politycznym wojewody na pracę w gabinecie marszałka. Oba gabinety łączy partia...

Pożar w Czaplicach

cz cz, 09 października 2008 07:09

Na około 40 tys złotych zostały wstępnie oszacowane straty jakie poniósł rolnik z podomżyńskich Czaplic. Wczoraj po południ, w póki co niewyjaśnionych okolicznościach, zapaliła się należąca do niego murowana obora wypełniona pod sam dach belami słomy i siana.

Droga do gwiazd gospodarki i turystyki

Foto: Droga do gwiazd gospodarki i turystyki
cz śr, 08 października 2008 18:54

Co oznaczał Czarny Czwartek na Wall Street? Kto może zdobyć uprawnienia przewodnika turystycznego? Który park narodowy jest najmłodszy w Polsce? Jaki jest markowy produkt turystyczny województwa podlaskiego? Nad takimi kwestiami głowiło się 78 uczniów z b. województwa łomżyńskiego (ponad dwa razy więcej niż rok temu), którzy rywalizowali o laury i nagrody w II Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Gospodarce i Turystyce. Na łopatki rozłożyła wszystkich drobna maturzystka Aneta Radziszewska z Technikum Ekonomicznego w Zespole Szkół Zawodowych w Wysokiem Mazowieckiem, a jej drużyna zwyciężyła zespołowo.

Celnicy mają serce dla dzieci...

Foto: Celnicy mają serce dla dzieci...
cz śr, 08 października 2008 17:23

- Jak młode małżeństwo przez kilkanaście lat wyposażaliśmy się i uznaliśmy, że wreszcie możemy zapraszać gości – witał w środę w południe ponad setkę dzieci i młodzieży Krzysztof Grygo, naczelnik Urzędu Celnego przy ul. Poznańskiej w Łomży. - Nasza placówka działa od 1991 r., a w tym roku obchodzimy 40-lecie Europejskiej Unii Celnej. Z okazji jubileuszu mali goście zwiedzili Urząd Celny dosłownie od stóp do głów. W gabinecie naczelnika przymierzyli jego czapkę, zajęli miejsce w fotelu i sprawdzili za pomocą kilkudziesięciu kamer, gdzie w labiryncie korytarzy i pomieszczeń jest reszta grupy.

Zabójstwo w szpitalu w Grajewie

cz śr, 08 października 2008 09:09

Policjanci z Grajewa wyjaśniają okoliczności tragicznej śmierci 73-letniej pacjentki miejscowego szpitala przez innego - chorego na schizofrenię - pacjenta. Do zabójstwa doszło dzisiaj w nocy. Jak informują policjanci 35 latek wieczkiem od puszki konserw poderżnął gardło śpiącej 73-letniej pacjentce.

„Opowieści z Narwi... Biebrzy i Pisy” na 2009 rok

Foto: „Opowieści z Narwi... Biebrzy i Pisy&...
cz wt, 07 października 2008 23:41

Łomżyniacy chętnie chwalą swoje miasto, że jest ciche i spokojne, ładne i atrakcyjnie położone. Jak ta opinia wygląda z perspektywy zainteresowania 1000-letnim grodem nad Narwią w oczach przyjezdnych i turystów? Moment na pytanie jest odpowiedni – zakończyły się wakacje. Czas przemyśleć strategię na nowy sezon. - Nie mamy danych, które pozwalałyby oddać obraz ruchu turystycznego w Łomży i na Ziemi Łomżyńskiej – ostrożnie stwierdza Mariola Jabłonowska, specjalistka ds. promocji w łomżyńskim ratuszu. - Wydaje się jednak, że z roku na rok turystów przybywa...

Zmiana na fotelu dyrektora w łomżyńskiej ARiMR

cz wt, 07 października 2008 17:00

Tylko pół roku Zbigniew Kamiński był dyrektorem Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. We wtorek działacz PSL został odwołany. Pełniącym obowiązki dyrektora wyznaczono dotychczasowego zastępcę Jerzego Leszczyńskiego.

Łapówkarstwo nie popłaca

cz wt, 07 października 2008 16:42

Trzy osoby zamieszane w łapówkarstwo przy planowaniu hipermarketu przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Zawadzkiej w Łomży zostały dziś skazane przez Sąd Okręgowy w Ostrołęce. Wśród nich jest także były architekt miejski Łomży Andrzej Z., który przyjął 14 tys zł łapówki od przedstawicieli firmy Echo Investment zainteresowanej zbudowaniem tego hipermarketu. Oskarżeni już wcześniej przyznali się do winy i złożyli wnioski o dobrowolne poddanie się karze. Sąd zgodził się na proponowane wysokości kar.

Jak za dawnych lat...

cz wt, 07 października 2008 14:43

Wrzesień był kolejnym miesiącem spadku bezrobocia w Łomży. Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w tutejszym PUP na koniec miesiąca wynosiła 3559 osób. To o 85 osób mniej niż na koniec sierpnia i o blisko 1300 mniej niż przed rokiem. Jak podkreślają pracownicy łomżyńskiego zatrudniaka tak mało bezrobotnych po raz ostatni było u nas w lipcu 1990 roku.

« · «« · 826 · 827 · 828 · 829 · 830 · 831 · 832 · 833 · 834 · 835 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę