niedziela, 15 grudnia 2019 napisz DONOS@

Pożar w starej szkole w Jedwabnem

cz pt, 30 maja 2008 07:20

Pali się opuszczony budynek szkoły rolniczej w Jedwabnem. W akcji gaśniczej bierze udział 16 strażaków z pięciu zastępów zarówno zawodowej jak i ochotniczej straży pożarnej. Pożar wybuch na poddaszu starej szkoły. Prawdopodobną przyczyną było podpalenie przez nieznanego sprawcę – podają strażacy.

Dzień bez wokandy...

Foto: Dzień bez wokandy...
cz pt, 30 maja 2008 06:48

W Sądach Rejonowych w Wysokiem Mazowieckiem i Grajewie nie odbędzie się żadna rozprawa. W Sądzie Okręgowym w Łomży będzie jedno posiedzenie, resztę zdjęto, a w łomżyńskiej rejonówce odbędą się tylko dwie rozprawy. Tak ma wyglądać u nas „Dzień bez wokandy”. Sędziowie w całym kraju walczą o większe pensje i zauważenie problemów środowiska stąd jednodniowy protest.

Dzień Dziecka czas zaczynać...

Foto: Dzień Dziecka czas zaczynać...
cz cz, 29 maja 2008 13:56

50 urodziny Oddziału dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży zainaugurowały obchody Dnia Dziecka. Przez miasto w towarzystwie maluchów przeparadowały znane z literatury dziecięcej postacie, a na Starym Rynku odbyło się spotkanie z Dorotą Gellner autorką książek dla dzieci. Jutro „sportowy” Festyn z okazji Dnia Dziecka na Skate Park przy ulicy Księżnej Anny organizuje Publiczne Gimnazjum Nr 8 w Łomży, a w niedzielę organizowane z myślą o dzieciach pierwsze w historii miasta zawody kartingowe...

Śmierć w browarze. Zmarł od obrażeń...

Foto: Śmierć w browarze. Zmarł od obrażeń...
cz cz, 29 maja 2008 12:37

- Przyczyną śmierci mężczyzny, który zginął w nocy w łomżyńskim browarze były uraz głowy i klatki piersiowej – podała prokurator Maria Kudyba rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łomży, powołując się na ustalenia biegłego. Przypomnijmy pomiędzy godziną 3.00 a 4.00 doszło do wypadku przy maszynie sortującej butelki. Obok znaleziono ciało 51-letniego pracownika zakładu. Prokurator Kudyba podkreśla, że póki co nie są znane przyczyny wypadku. Jeszce dziś w browarze ma pojawić się biegły inżynier, który ma określić czy do wypadku mogło dojść w skutek awarii maszyny.

Śmierć w browarze

cz cz, 29 maja 2008 08:40

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło nocą w łomżyńskim browarze. Przy linii sortującej butelki zginął - jak podaje policja 51 letni mężczyzna. Przyczyny wypadku nie są znana. Kierownik łomżyńskiego oddziału Inspekcji Pracy podkreśla, że najprawdopodobniej zawinił człowiek. "Wszyscy jesteśmy głęboko poruszeni tą tragedią. Firma dołoży wszelkich starań, aby wyjaśnić przyczyny wypadku, a także udzieli wszelkiego możliwego wsparcia rodzinie pracownika oraz wszystkim pracownikom obecnym przy tym wypadku" - zapowiada Maciej Rybicki Dyrektor Generalny Royal Unibrew Polska, do której należy łomżyński browar.

Zachowaj ostrożność w lasach – apelują strażacy

Foto: Zachowaj ostrożność w lasach – apeluj...
cz cz, 29 maja 2008 07:39

W lasach wokół Łomży obowiązuje duże zagrożenie pożarowe. Wczoraj po południu w lasach Nadleśnictw Nowogród i Łomża wilgotność ściółki wynosiła tylko nieco ponad 11%. Tymczasem z danych meteorologów wynika, że weekend zapowiada się bardzo ciepły, a po niedzieli temperatury powietrza w Łomży mogą sięgnąć nawet 30 st. Celsjusza. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Łomży zwraca się z apelem do społeczeństwa o zachowanie szczególnej ostrożności podczas posługiwania się ogniem w czasie przebywania na obszarach leśnych i wokół nich.

Poranny wypadek na 61.

cz cz, 29 maja 2008 07:02

Jedna osoba została ranna w wypadku jaki rano – około godziny 6.30 wydarzył się na krajowej 61. w okolicach Janowa pod Łomżą. Zderzyły się tu dwa samochody osobowe. Ruch odbywa się wahadłowo.

Nowy wątek skandalu obyczajowego w Szepietowie

Foto: Nowy wątek skandalu obyczajowego w Szepietowie
cz śr, 28 maja 2008 19:55

Po informacjach o nieobyczajnym zachowaniu byłego zastępcy dyrektora Ośrodka Doradztwa Rolniczego Kazimierza K. prokuratura w Wysokiem Mazowieckiem znajduje kolejne ślady działalności dyrektora. Jedna z pracownic zeznała przed prokuratorem, że były wicedyrektor żądał od niej seksu lub pieniędzy za pracę. Mimo to śledztwo nadal toczy się „w sprawie”, a nie przeciwko Kazimierzowi K.

Długowieczność bez nałogów...

Foto: Długowieczność bez nałogów...
cz śr, 28 maja 2008 19:29

Stanisław Dardziński z Kupisk Nowych świętuje 103 urodziny. W środę jubilata z kwiatami i życzeniami 200 lat odwiedził wójt gminy Jacek Nowakowski. Jak twierdzi opiekująca się starszym panem sąsiadka przed wizytą wójta pan Stanisław kosił jeszcze kosą trawę, aby wszystko dobrze wyglądało. 103-letni mężczyzna podkreśla, że zdrowie mu dopisuje, bo nie pali papierosów i za alkoholem też nie przepada.

Strajk pogotowia w Łomży

cz śr, 28 maja 2008 15:45

Strajk głodowy zapowiadają pracownicy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Powodem są jak zwykle niskie zarobki i brak porozumienia pracowników z dyrekcją. Jako zapowiedź strajku wywieszono flagi w Łomży, Kolnie, Grajewie, Zambrowie, Ciechanowcu i Wysokiem Mazowieckiem.

Największy „Łomżyniak z krwi i kości”

Foto: Największy „Łomżyniak z krwi i kości&...
cz śr, 28 maja 2008 07:22

Dziś mija 27. rocznica śmierci kardynała Stefana Wyszyńskiego. Nazywany Prymasem Tysiąclecia kierował polskim Kościołem w trudnych dla niego i nardu latach kształtowania i utrwalani „władzy ludowej” (1948 – 1981), a dzięki Jego nieugiętej postawie polski Kościół oparł się komunistycznym represjom. Prymas Wyszyński urodził się w Zuzeli nad Bugiem 3 sierpnia 1901, a w latach 1914-17 uczęszczał do gimnazjum męskiego im. Piotra Skargi w Łomży. To miasto pozostało w jego sercu... Tu jak sam mówił „kształtowało się moje powołanie kapłańskie”.

Autobusem na dwóch „gazach”

cz wt, 27 maja 2008 16:15

Kompletnie pijanego kierowcę autobusu zatrzymali w Piątnicy w nocy z poniedziałku na wtorek łomżyńscy policjanci. 60-letni kierowca wracał przez Łomżę do Ełku. O tym, ze może być pijany policjantów powiadomili inni kierowcy, których zaniepokoił jadący szlaczkiem autobus. Zatrzymano go tuż za mostem na Narwi i już po otworzeniu drzwi pojazdu czuć było dlaczego kierowca tak jechał...

Handlowy Dzień Dziecka

Foto: Handlowy Dzień Dziecka
cz wt, 27 maja 2008 15:18

- Przy wyborze prezentów powinniśmy kierować się rozwagą i ostrożnością – radzą pracownicy inspekcji handlowej przed zbliżającym się Dniem Dziecka. Okazuje się, że w naszych sklepach w dalszym ciągu można znaleźć zabawki niebezpieczne dla dzieci. Z pięciu kontroli z zakresu bezpieczeństwa zabawek przeprowadzonych w tym roku przez Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Białymstoku Delegatura w Łomży trzy wykazały nieprawidłowości w zakresie zarówno oznakowania zabawek jaki i ich konstrukcji.

POdwyżki...

Foto: POdwyżki...
cz wt, 27 maja 2008 07:00

Po ubiegłotygodniowej podwyżce wynagrodzenia prezydenta Łomży, wczoraj pensje szefom swoich samorządów podnieśli także radni miasta Białegostoku i sejmiku województwa podlaskiego. Co ciekawe wysokość zafundowanej przez radnych podwyżki nijak się miała do wielkości i zamożności samorządu którym kierują. Najniższą podwyżkę otrzymał marszałek województwa, największą prezydent Łomży, a najmniej zarabia teraz prezydent Białegostoku.

„Jedwabne” na deski teatru i do kina...

cz wt, 27 maja 2008 06:16

Reżyser Władysław Pasikowski, aktor Daniel Olbrychski oraz dramaturg Tadeusz Słobodzianek wzięli na warsztat tragiczne wydarzenia z 1941 roku - zamordowanie 350 Żydów przez mieszkańców Jedwabnego. Jak podaje dziennik „Polska” artyści chcą robić filmy i sztuki o Jedwabnem. Pasikowski ma już gotowy scenariusz filmu „Kadisz”, Olbrychski odgraża się, że własny scenariusz skończy jesienią, a dramat Słobodzianka „Nasza klasa” w zeszłym tygodniu znalazł się w finale konkursu Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej i w nadchodzącym sezonie trafi na deski warszawskiego Laboratorium Dramatu.

Niebezpieczny quad

cz pon, 26 maja 2008 08:59

Kobieta, mieszkanka Kołobrzegu i jej kilkuletni syn, doznali obrażeń gdy quad, którym kobieta wraz z dzieckiem jeździła po specjalnym torze spadł z kilkumetrowej skarpy. Kobieta ma złamaną rękę, a jej syna do szpitala zabrał śmigłowiec.

ODR prof. Kazimierz Rogoyskiego

Foto: ODR prof. Kazimierz Rogoyskiego
cz pon, 26 maja 2008 06:49

Działający od 60 lat Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie doczekał się patrona. Został nim prof. Kazimierz Rogoyski (12 marca 1870 r. - 10 maja 1940 r.), przedwojenny wykładowca uniwersytetów Jagiellońskiego i Wileńskiego, rozstrzelany przez NKWD, który przed wojną gospodarzył w Szepietowie i organizował na swoich włościach pokazy maszyn rolniczych i zwierząt hodowlanych.

Koncepcja na koncepcję... czyli opowieści o Drzewnej ciąg dalszy...

Foto: Koncepcja na koncepcję... czyli opowieści o Drz...
cz nie, 25 maja 2008 22:52

Choć od decyzji łomżyńskich radnych o przekazaniu budynku szkoły Drzewnej pod nową siedzibę Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży mija już dwa miesiące, w dalszym ciągu budynku placówce nie przekazano i jak się wydaje szybko nie zostanie on przekazany. Wszystko przez to, że władze miasta postanowiły przekazać budynek szkoły na potrzeby OKE wraz z uczniami Drzewnej. Pomysł wiceprezydenta Łomży Krzysztofa Choińskiego, który zaakceptowali radni miasta, zakładał, że po przekazaniu budynku OKE uczniowie szkoły zostaliby do końca czerwca przyszłego roku w jednym jego skrzydle, a w drugim, jeszcze w tym roku, Komisja rozpoczęłaby remont. Tymczasem zdaniem dyrektora OKE Waldemara Kurpiewskiego – oraz jego radców prawnych – prawo nie pozwala remontować budynków w którym przebywają dzieci i młodzież...

Łomża: Trudna sytuacja niepełnosprawnych dzieci

cz pt, 23 maja 2008 14:04

Dzieci głęboko upośledzone wymagają specjalnej troski, rehabilitacji i opieki. W Łomży mają ją w przedszkolu integracyjnym, a gdy je skończą - w domu dziennego pobytu. Tyle tylko, że za terapię rodzice muszą płacić i to niemało. Ci najgorzej sytuowani wybierają szkołę specjalną. A ta zapewnia tylko zajęcia lekcyjne i to - w domu dziecka, a nie z rówieśnikami.

Wypadek na skrzyżowaniu

cz pt, 23 maja 2008 08:23

Trzy osoby zostały ranne w wypadku do którego doszło tuż przed północą na skrzyżowaniu Alei Legionów z Aleją Piłsudskiego w Łomży. O godzinie 23.55 zderzyły się tu Volkswagen z Ładą. Do szpitala z lekkimi obrażeniami przewieziono kierowcę i dwóch pasażerów Łady, ale po opatrzeniu ran zwolniono ich do domów.

« · «« · 826 · 827 · 828 · 829 · 830 · 831 · 832 · 833 · 834 · 835 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę