środa, 20 lutego 2019 napisz DONOS@

Jest ślisko, ale jak do tej pory kierowcy w Łomży jeżdżą bezpiecznie

Foto: Jest ślisko, ale jak do tej pory kierowcy w Łom...
cz cz, 25 stycznia 2007 09:17

Tylko jeden wypadek związany z panującymi na drogach trudnymi warunkami jazdy wydarzył się w okolicach Łomży - mówi podinspektor Piotr Jarominiak, naczelnik Sekcji Ruchu Drogowego łomżyńskiej policji. Wczoraj kilka minut po godzinie 15. w poślizg wpadała kobieta jadąca droga pomiędzy Piątnicą a Wizną. Prowadzony przez nią maluch uderzył w przydrożne drzewo. 65-letnia kobieta ze złamanymi nogami trafiała do łomżyńskiego szpitala.

Pożar w schronisku dla bezpańskich psów

Foto: Pożar w schronisku dla bezpańskich psów
cz cz, 25 stycznia 2007 07:12

Kilkanaście psów – szczenięta i dorosłe – zginęło w pożarze jaki wczoraj późnym wieczorem wybuchł w schronisku dla bezpańskich psów Arka w Łomży. Pożar objął murowany budynek w którym znajdowało się kilka boksów dla psów. Zginęły wszystkie zwierzęta które tam się znajdowały.

Styczniowy atak zimy

Foto: Styczniowy atak zimy
cz śr, 24 stycznia 2007 15:58

Intensywne opady śniegu sprawiły, że po kilkumiesięcznym braku zimy, praktycznie w całym regionie pojawił się śnieg. Meteorolodzy szacują, że na koniec dnia pokrywa śnieżna wyniesie od 5 do nawet 15 cm na południu województwa podlaskiego. Sytuację pogarsza silnie wiejący wiatr, który w porywach osiąga prędkość 50 km/h. W czwartek opady śniegu powinny ustąpić a kolejne dni przyniosą poprawę pogody do tego stopnia, że w tę noc będziemy mogli podziwiać gwiazdy. Z drugiej strony warto zadbać o ciepłe ubranie, bo temperatury w nocy z czwartku na piątek mogą spaść poniżej -15 st.C. Spadnie również siła i prędkość wiatru, co sprawi, że panujący na dworze mróz nie będzie mocno uciążliwy.

Wójcik chce się poddać karze

Foto: Wójcik chce się poddać karze
cz śr, 24 stycznia 2007 15:29

„Nasz” poseł Janusz Wójcik (Samoobrona) chce bez procesu poddać się karze za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Akt oskarżenia skierowany do stołecznego sądu wnosi by ukarano go za to 10 tys. zł grzywny i 2-letnim zakazem prowadzenia samochodów.

Śmierć pod kołami tira

cz śr, 24 stycznia 2007 08:39

Tragicznie zakończył się wypadek do którego doszło wczoraj ok. godz. 10.25 w Zambrowie. Na przejściu dla pieszych 93-letni mężczyzna został potrącony przez tira. Mimo natychmiastowego przewiezienia do szpitala, poszkodowany mężczyzna niedługo później zmarł. Jak podają policjanci kierowca tira nie zachował należytej ostrożności, ale był trzeźwy.

Nieco później, ale zima ma dziś być

cz śr, 24 stycznia 2007 06:04

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku informuje, że na terenie woj. podlaskiego przed południem będą występować opady śniegu w południowej jego części. Po południu i w nocy strefa opadów śniegu sięgnie części północnej. Natężenie opadów może być miejscami umiarkowane lub silne. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej może wynieść od 5 w północnej do ok. 15 cm w południowej części województwa.

Idzie zima

Foto: Idzie zima
cz wt, 23 stycznia 2007 17:06

W środę w Łomży zrobi się zimowo – zapowiadają synoptycy. Nad ranem ma zacząć padać śnieg, który powinien sypać jutro przez cały dzień, a także w nocy z środy na czwartek i jeszcze w czwartek do wieczora. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej za cały okres może wynieść 10-15 cm.

Skrzyżowanie na pasach

Foto: Skrzyżowanie na pasach
cz wt, 23 stycznia 2007 14:10

Łagodna zima sprzyja prowadzeniu inwestycji. Widać to choćby przy skrzyżowaniu ulic Zwadzkiej i Alei Piłsudskiego, gdzie budowany jest supermarket dla Kauflanda. Zimą postawiono praktycznie cały budynek, a teraz wykonywany jest choćby dojazd do supermarketu od strony ulicy Porucznika Łagody. I wszystko byłoby ładnie gdyby nie fakt, że wjazd ten budowany na wprost przed wejściem do Centrum Katolickiego i w miejscu gdzie jest przejście dla pieszych....

Psychiatrzy zbadają pirata drogowego z Łomży

Foto: Psychiatrzy zbadają pirata drogowego z Łomży
cz pon, 22 stycznia 2007 16:31

Przemysław L. 30-letni kierowca z Łomży który zasłynął po tym jak białostocki fotoradar wykonał mu w ciągu godziny kilkadziesiąt zdjęć trafił na badania psychiatryczne do szpitala w Łomży – podał na swojej stronie internetowej Kurier Poranny. Badania mają pomóc ustalić, czy nie ma wskazań medycznych do odebrania mu prawa jazdy.

Starosta apeluje o zmiany w projektach „Rozwój Polski Wschodniej”

Foto: Starosta apeluje o zmiany w projektach &#82...
cz pon, 22 stycznia 2007 14:48

Starosta łomżyński chce aby na liście projektów realizowanych w ramach programu Rozwój Polski Wschodniej znalazł się także ten dotyczący przebudowy drogi Nowogród – Kuzie wraz z modernizacją mostu na rzece Pisie. W piątek starosta Krzysztof Kozicki przekazał Grażynie Gęsickiej Minister Rozwoju Regionalnego list w tej sprawie.

Patologia uderza w rodziny

Foto: Patologia uderza w rodziny
cz pon, 22 stycznia 2007 12:45

Niemal 10 procent wszystkich przestępstw, którymi zajmowali się w ubiegłym roku łomżyńscy prokuratorzy dotyczyło przestępstw przeciwko rodzinie i opiece – podał prokurator okręgowych Henryk Żochowski. W sumie w całym okręgu łomżyńskim odnotowano 904 takie sprawy. Najwięcej bo ponad 340 z nich dotyczyło Grajewa i najbliższej okolicy. W rejonie Łomży było ich 285.

Ranny motocyklista

cz pon, 22 stycznia 2007 07:58

Z połamanymi żebrami i ogólnymi potłuczeniami trafił wczoraj do łomżyńskiego szpitala 22 letni motocyklista. To poszkodowany w wypadku jaki wydarzył się w niedzielne popołudnie na skrzyżowaniu tuż przy kościele Krzyża Świętego. Zderzyły się tu motor i dwa samochody.

Fotoradarowy rekordzista jest już znany

cz nie, 21 stycznia 2007 22:14

Jest nim trzydziestoletni mieszkaniec Łomży Przemysław L. . Czwartkowego wieczoru na ulicy Branickiego 37 razy przekroczył prędkość przy tym samym fotoradarze, który za każdym razem robił mu fotografię. Zawracał na najbliższym skrzyżowaniu i znowu nabierał prędkości i tak w kółko. Kierując seatem jeździł z tak przez godzinę. Dzięki temu wyczynowi łomżanin ma na koncie 370 punktów karnych i prawie 20 tysięcy mandatu do zapłacenia.

Zlot Druha Szarego - Drozdowo 2007

Foto: Zlot Druha Szarego - Drozdowo 2007
cz so, 20 stycznia 2007 11:22

Łomżyńscy harcerze po raz czternasty uczczą rocznicę urodzin - w tym roku już 127. - współtwórcy polskiego harcerstwa i twórcę krzyża organizacji Druha Szarego, czyli ks. harcmistrza Kazimierza Lutosławskiego. Organizują w Łomży i w Drozdowie, skąd pochodzi i gdzie jest pochowany zasłużony społecznik, XIV Zlot Druha Szarego. Imprezie towarzyszyć będzie Polowa Zbiórka Naczelników Poczt Harcerskich ZHP z całej Polski.

37 razy w ciągu godziny złapany przez fotoradar

Foto: 37 razy w ciągu godziny złapany przez fotoradar
cz pt, 19 stycznia 2007 15:08

Aż 37 razy w ciągu jednej godziny przekroczył dozwoloną prędkość mieszkaniec Łomży, co odnotował fotoradar zainstalowany w centrum Białegostoku. Wszystkie wykroczenia popełnił w tym samym miejscu. Wyczyn pirata drogowego wykryto, gdy policjanci przejrzeli zapis z jednego z zamontowanych na stałe ulicznych fotoradarów w centrum Białegostoku.

Nowy p.o. łomżyńskiego ARiMR

cz pt, 19 stycznia 2007 09:57

Zamiana w kierownictwie Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży. Pełniący dotychczas obowiązki dyrektora Jerzy Leszczyński został zdegradowany do wicedyrektora, a nowym p.o. dyrektora został były wicedyrektor Bogdan Domagała.

„Cyryl” szaleje nad regionem

Foto: „Cyryl” szaleje nad regionem
cz pt, 19 stycznia 2007 09:56

Do 6.30 było na ogół spokojnie – mówią strażacy, którzy dyżurowali nocą w Miejskiem Stanowisku Kierowania. Do tego czasu wichura powaliła zaledwie 3 drzewa. Rano ich liczba gwałtownie jednak wzrosła. Do godziny 8.00 strażakom zgłoszono aż 16 powalonych drzew w Łomży i na terenie powiatu łomżyńskiego. W większości przypadków drzewa przewróciły się na drogi nie wyrządzając żadnych szkód. Trzy z nich spadły jednak na dachy domów przy ul. Nadnarwiańskiej, Kolegiackiej i Cegielnianej w Łomży. Strażacy informują, że straty spowodowane powalonymi drzewami nie są duże.

Nadciąga wichura

Foto: Nadciąga wichura
cz cz, 18 stycznia 2007 15:58

Meteorolodzy z Biuro Prognoz w Białystoku ostrzegają przed zbliżającą się wichurą. W nocy prędkość wiatru w porywach może wynieść nawet do 100 km/h. Dyżurny synoptyk Tomasz Siemieniuk ostrzega, że przy takiej pogodzie mogą wystąpić zniszczenia zabudowań, zrywanie dachów, uszkodzenia wież i kominów, zrywanie linii napowietrznych, wyrywanie drzew z korzeniami i utrudnienia komunikacyjne.

Proces o odszkodowanie za odmowę badań prenatalnych

cz śr, 17 stycznia 2007 16:16

Sąd Okręgowy w Łomży odroczył bezterminowo sprawę z powództwa małżeństwa Wojnarowskich z Łomży, przeciwko tamtejszemu szpitalowi i lekarzowi z tego szpitala o odszkodowanie za odmowę badań prenatalnych. Sąd chce uzupełnić opinie biegłych, które są kluczowe dla orzeczenia w tej sprawie. Dał biegłym na to sześć tygodni. To ponowny proces w tej sprawie. W pierwszym sąd uznał zasadność jedynie części roszczeń finansowych Wojnarowskich.

Liczą na twój procent

Foto: Liczą na twój procent
cz śr, 17 stycznia 2007 11:37

Sam zdecyduj na co idą twoje podatki – działacze stowarzyszeń i zachęcają do skorzystania z możliwości przekazania 1% płaconego podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego. Zgodnie z wykazem Ministerstwa Sprawiedliwości w Łomży jest 14 takich organizacji, a na terenie na terenie byłego województwa łomżyńskiego łącznie 28.

« · «« · 822 · 823 · 824 · 825 · 826 · 827 · 828 · 829 · 830 · 831 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę