poniedziałek, 20 sierpnia 2018 napisz DONOS@

Samorząd Czerniawskiego

cz pon, 07 listopada 2005 14:26

„Nie mam zamiaru emigrować do USA” – mówi były poseł Mieczysław Czerniawski i zapowiada powołanie komitet wyborczego swojego imienia na najbliższe wybory samorządowe. Miasto już dawno obiegła informacje, że Czerniawski chce być Prezydentem Łomży. Sam zainteresowany dziś na konferencji prasowej mówił tajemniecze: „Nie mówię nie i nie mówię tak. Nie zaprzeczam, że taką możliwość rozważam.”

Wyborcza niedziela w Kolnie

cz pon, 07 listopada 2005 08:42

W niedzielę przy urnach wyborczych ponownie stanęła część mieszkańców Kolna i okolic. W tamtejszym Okręgu Wyborczym nr 2 odbyły się wybory uzupełniające do Rada Gminy. Wybory stały sie konieczne po tym jak jeden z radnych wyprowadził się Kolna. W szranki stanęło dwóch chętnych do zajęcia miejsca zwolnionego w Radzie Gminy. Stefan Pisiak z listy Komitet Wyborczy Wyborców Wincenta i Waldemar Piwowarski z KWW Waszki Górszczyzna Kozioł. Pierwszy z kandydatów uzyskał 85 głosów poparcia, drugi o 44 głosy więcej i to właśnie Waldemar Piwowarski zostanie nowym Radnym Kolna

Pożar łąk w Biebrzańskim Parku Narodowym

cz nie, 06 listopada 2005 09:05

Ok. 1,5 tys. ha wysuszonych łąk i trzcinowisk spłonęło od piątku w Biebrzańskim Parku Narodowym, w okolicach miejscowości Goniądz-Dawidowizna. W sobotę wieczorem pożar udało się opanować poinformował PAP dyrektor parku Adam Sieńko.

Strajk głodowy w pogotowiu?

cz pt, 04 listopada 2005 16:46

Rozpoczęciem głodówki, natychmiast po decyzji Zarządu Województwa Podlaskiego o połączeniu trzech działających w podlaskim stacji pogotowia ratunkowego, grożą związkowcy z pogotowia w Łomży i Suwałkach. Pomysł połączenia stacji po raz trzeci w ciągu ostatnich trzech lata forsuje odpowiedzialny za opiekę zdrowotną Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Krzysztof Tołwiński. Związkowcy z pogotowia w Łomży i Suwałkach zarzucają mu niekompetencję. Boją się także, że po połączeniu ze stacją w Białymstoku, będą zwolnienia i to tylko w terenie.

Postawili na Głaza

Foto: Postawili na Głaza
cz pt, 04 listopada 2005 14:12

Maciej Głaz został nowym przewodniczącym Rady Miasta Łomży. Głaz wygrał w piątym głosowaniu. Radni Miasta wybierać przewodniczącego zaczęli już w środę tydzień temu. Wówczas głosowali trzy razy, ale żaden z kandydatów: Jerzy Brodziuk, Maciej Głaz, Ryszard Matuszewski i Jan Bajno nie zdołał zebrać wymaganego prawem poparcia 12 radnych. Dzisiaj do głosowań powrócono, a przewodniczącego udało się wyłonić już za drugim podejściem.

Powrócą do zabawy

Foto: Powrócą do zabawy
cz cz, 03 listopada 2005 23:02

W środę 26 października radnym Łomży mimo kilkugodzinnych przekomarzań, trzech głosowań i trzech przerw na ustalenie kogo poprzeć nie udało się wybrać przewodniczącego Rady Miasta. Dziś za to mają zabrać się ponownie. O fotel przewodniczącego, opróżniony przez dzisiejszego posła Jana Jarotę, w ubiegłym tygodniu wałczyło czterech radnych. Ilu wystartuje dziś? to w dalszym ciągu jest tajemnicą.

O grosze, ale taniej

cz cz, 03 listopada 2005 12:00

Po latach podwyżek łomżyński MPWiK obniża ceny wody i ścieków. Od stycznia za wodę zapłacimy o 2, a za ścieki o 12 grosze mniej niż dziś.

Bezpłatne badania i konsultacje onkologiczne

cz cz, 03 listopada 2005 07:14

Stowarzyszenie Kobiet z Problemem Onkologicznym zaprasza na “Otwarty dzień w onkologii”. W najbliższą sobotę 5 listopada w godzinach od 9-tej do 13-tej w przychodni onkologicznej i zakładzie diagnostyki obrazowej Szpitala Wojewódzkiego w Łomży na wszystkie panie bez względu na wiek i stan zdrowia czekać będą lekarze specjaliści z zakresu onkologii i radiologii. Na miejscu – pierwsze 40 pań będzie mogło wykonać bezpłatne badania USG piersi.

Spokojnie na drogach

cz śr, 02 listopada 2005 06:51

Trzynaście osób rannych w czterech wypadkach drogowych i szesnastu pijanych kierowców - to policyjny bilans z dróg województwa podlaskiego z minionej doby. Dzień Wszystkich Świętych minął w regionie bardzo spokojnie – podkreślają policjanci. Także w ciągu kilku przedświątecznych dni na drogach nie dochodziło do tragedii. Od piątkowego wieczoru, mimo wzmożonego ruchu, w całym województwie podlaskim na drogach nikt nie zginął.

30 tys zł z Kwesty

Foto: 30 tys zł z Kwesty
mm wt, 01 listopada 2005 20:59

Dokładnie 29 tys. 545 zł i 5 groszy uzbierano podczas kwesty „Ratujemy Łomżyńskie Zabytki Cmentarne”. W tym roku przez cały dzień przy zabytkowym cmentarzu przy ul. Kopernika pieniądze do puszek zbierało 111 osób. Piękna słoneczna pogoda sprzyjała wizytom na cmentarzach i zbierającym pieniądze.

Co drugi znicz felerny?

cz pon, 31 października 2005 06:49

Inspektorzy Państwowej Inspekcji Handlowej skontrolowali firmy produkujące znicze. Po lupę wzięli osiem zakładów w Białymstoku, Suwałkach, Łomży i Piątnicy. Z przebadanych 38 partii zniczy inspektorzy mieli zastrzeżenia do niemal połowy.

Podziemne miasto umarłych

Foto: Podziemne miasto umarłych
cz nie, 30 października 2005 09:16

„To prawdziwa rewelacja, że w 80-lecie diecezji i w 500-lecie Katedry możemy odkrywać korzenie chrześcijaństwa na Ziemi Łomżyńskiej” – tak arcybiskup Józef Michalik Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski komentował odkrycia krypt w łomżyńskiej Katedrze. Arcybiskup wraz z innymi dostojnikami Kościoła, goszcząc na uroczystościach jubileuszu diecezji, oglądał prowadzone pod nadzorem prof. Macieja Czarneckiego prace archeologiczne w prezbiterium Katedry.

Zmiany organizacji ruchu w Łomży

cz pt, 28 października 2005 07:57

Od dziś obowiązują zmiany organizacji ruchu przy cmentarzach łomżyńskich. Związane są one ze zbliżającymi się świętami Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym. Tradycyjnie największe zmiany są w rejonie cmentarza przy ul. Kopernika. Ta ulica od dziś jest ulicą jednokierunkową. Można nią jechać tylko od ulicy Zawadzkiej do Alei Legionów. Jeden kierunek jazdy obowiązuje także na ulicy Zawadzkiej od ronda przy Teatrze Lalki i Aktora do ul. Sikorskiego. Utrudnienia mogą wystąpić też na ulicy Sikorskiego od Alei Legionów do Szosy Zambrowskiej. Po obu stronach ulicy wyznaczono miejsca postojowe.

Nowi kanonicy na 80-lecie diecezji

Foto: Nowi kanonicy na 80-lecie diecezji
cz cz, 27 października 2005 15:59

Bp Stanisław Stefanek wyniósł o godności kanoników kapituły katedralnej 9-ciu kapłanów, o kolejnych 8-miu wzbogaciła się kapituła myszyniecka. Ordynariusz łomżyński ogłosił nominacje podczas Mszy św. koncelebrowanej, rozpoczynającej obchody jubileuszu 80-lecia diecezji łomżyńskiej.

UBecy na jubileuszu dieceji... 30 lat temu

cz śr, 26 października 2005 19:36

28 października 1975 roku Diecezja Łomżyńska obchodziła 50-lecie istnienia. Przygotowania do uroczystości religijnych rozpoczęto znacznie wcześniej i to zarówno w Kurii jak i w Służbie Bezpieczeństwa. Warto wspomnieć, że słowo bezpieczeństwo w nazwie tej drugiej instytucji, zwłaszcza gdy ona się kimś zainteresował, oznaczało wielkie niebezpieczenstwo...

Mniejsza podwyżka dla prezydenta

cz śr, 26 października 2005 17:24

Nie tysiąc złotych jak zakładał projekt uchwały, ale zaledwie około 250 złotych wyniesie podwyżka pensji prezydenta Łomży Jerzego Brzezińskiego. Radni miasta ustalili jego zarobki na najbliższy rok. Za pracę na rzecz Łomży prezydent będzie dostawał około 10 270 zł.

Trzy razy to mało... skończą w piątek

cz śr, 26 października 2005 15:37

W trzech kolejnych głosowaniach radnym Łomży nie udało się wybrać przewodniczącego Rady Miasta. W sumie o fotel pozostawiony przez Jana Jarotę dziś ubiegało sie czterech radnych. W pierwszym podejściu wystartowali Jerzy Brodziuk, Maciej Głaz i Ryszard Matuszewski, w drugim Brodziuk i Głaz, a w trzecim Matuszewski i Jan Bajno. Żaden z nich nie uzyskał jednak niezbędnego do objęcia funkcji przewodniczącego poparcia 12 radnych.

Do trzech razy sztuka?

cz śr, 26 października 2005 14:10

Radni Łomży dalej wybierają przewodniczącego. W pierwszym głosowaniu wystartowało trzech chętnych w drugim już tylko dwóch, ale rozstrzygnięcia w dalszym ciągu niema. Ani w pierwszym ani w drugim głosowaniu żaden z kandydatów nie uzbierał 12 głosów popierających go radnych.

Radni wybierają przewodniczącego...

cz śr, 26 października 2005 13:01

Trzech kandydatów Jerzy Brodziuk, Maciej Głaz i Ryszard Matuszewski wystartowało do funkcji przewodniczącego Rady Miasta Łomża. Funkcja ta jest dziś nieobsadzona, bo poprzedni przewodniczący Jan Jarota dostał się do Sejmu i z pracy w samorządzie musiał zrezygnować. Pierwsze głosowanie rozstrzygnięcia nie przyniosło. Żaden z kandydatów nie uzbierał 12 głosów popierających go radnych.

Łomżyńska młodzież na targach hotelarstwa w Poznaniu

Foto: Łomżyńska młodzież na targach hotelarstwa w Poz...
cz wt, 25 października 2005 17:56

Uczniowie klas pierwszych i drugich Technikum Hotelarstwa działającego przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Łomży uczestniczyli w Międzynarodowych Targach GASTRO-INVEST-HOTEL w Poznaniu. „Tego typu wycieczki wzbogacają program i ofertę kierunków kształcenia w naszej szkole” - mówi Bogusława Romanowska. Co ciekawe przyszli hotelarze z Łomży mogli nie tylko zwiedzać wystawy, ale także zobaczyć jak funkcjonuje prawdziwy duży hotel.

« · «« · 822 · 823 · 824 · 825 · 826 · 827 · 828 · 829 · 830 · 831 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę