poniedziałek, 22 lipca 2019 napisz DONOS@

Pożar w kamienicy na 3 Maja

cz wt, 06 listopada 2007 13:08

Dzisiejszy dzień zaczął się pechowo dla 30 mieszkańców kamienicy w Łomży. Tuż po północy został zauważony ogień wydobywający się z poddasza budynku na ul. 3 Maja. Pożar objął dwa mieszkania na II piętrze wraz z wyposażeniem, poddasze drewniane i część dachu oraz drewniana klatka schodowa między piętrem I a II. Na szczęście nikt z mieszkańców nie odniósł obrażeń.

Poseł Kołakowski

cz pon, 05 listopada 2007 17:17

Lech Antoni Kołakowski jest teraz jedynym parlamentarzystą z Łomży. Dziś po raz drugi (pierwszy raz dwa lata temu) złoży poselskie ślubowanie. Wśród posłów 460 posłów VI kadencji Sejmu jest jeszcze dwóch reprezentantów Ziemi Łomżyńskiej – Jacek Bogucki z Wysokiego Mazowieckiego i Kazimierz Gwiazdowski z Radziłowa. Wszyscy trzej są czzłonkami klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

Odwołany „łapówkarz”

cz pon, 05 listopada 2007 15:23

Podejrzany o przyjęcie korzyści majątkowej Andrzej Z. - były architekt miejski Łomży - nie jest już członkiem Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej. Po pięciu miesiącach od powołania go do tego gremium prezydent Jerzy Brzeziński zmienił skład komisji skreślając z listy jej członków Andrzeja Z. i zmarłą Wiesławę Szymańską.

Tiry w nocy powstrzymane

cz pon, 05 listopada 2007 12:50

Zakaz nocnej jazdy tirów przez Łomżę będzie obowiązywał dalej - przynajmniej na razie. Wojewoda podlaski, który pod koniec października nakazał prezydentowi wstrzymanie wszelkich prac zmierzających do wprowadzenia tego zakazu, a za niedostosowanie się groził działaniami egzekucyjnymi, przez miesiąc będzie oczekiwał na reakcję ministra transportu. Tymczasem dziś wojewoda Bohdan Paszkowski pożegnał się z urzędem, a po południu na złożyć ślubowanie senatora.

Policjanci podsumowują „Znicz-a 2007”

cz pon, 05 listopada 2007 09:56

Dwie osoby zginęły a 21 zostało rannych w 17 wypadkach do których doszło w ostatnich dniach na drogach województwa podlaskiego. Andrzej Baranowski z zespołu prasowego komendanta wojewódzkiego policji w Białymstoku mówi, że wypadków było co prawda więcej niż przed rokiem, ale mniej osób w nich zginęło. Mniej także było kolizji drogowych, za to dużo więcej pijanych kierowców.

Najdrożej jest u nas

Foto: Najdrożej jest u nas
cz pon, 05 listopada 2007 07:53

Opinie o tym, że żywność jest najtańsza tam, gdzie się ją produkuje, należy włożyć między bajki. Ceny mięsa, wędlin, mleka i masła na wsi i w małych miastach są zdecydowanie najwyższe w kraju – wynika z raportu GUS, do którego dotarł DZIENNIK. Przyczyna? Nie ma tam hipermarketów, a to one zbijają ceny.

Kolejny pijany kierowca tira

cz pon, 05 listopada 2007 07:29

Kontrolerzy Inspektoratu Transportu Drogowego zatrzymali w Łomży kolejnego pijanego kierowcę ciężarówki. Trym razem był to samochód na łotewskich numerach rejestracyjnych. Badania alkomatem wykazały, że kierowca prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. W czasie pierwszego pomiaru stwierdzono 0,86 mg/l, drugi pomiar wykazał 0,73 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kwesta na zabytkowym cmentarzu w Łomży

Foto: Kwesta na zabytkowym cmentarzu w Łomży
cz cz, 01 listopada 2007 22:51

Ponad 32 tys. złotych zebrali wolontariusze kwestujący na zabytkowym cmentarzu w Łomży (Podlaskie) - poinformował Józef Babiel z Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej. Dochód w całości będzie przeznaczony na ratowanie zabytkowych nagrobków. W kweście, jak co roku, udział wzięli harcerze, dziennikarze, władze miasta, byli i obecni posłowie pochodzący z Łomży, a także członkowie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, które organizuje akcję.

Kwesta na łomżyńskim cmentarzu

Foto: Kwesta na łomżyńskim cmentarzu
cz śr, 31 października 2007 16:17

Ponad sto osób przez cały czwartek, w okolicach zabytkowego cmentarza w Łomży, będzie zbierało pieniądze do puszek. Już po raz osiemnasty kwestę „Ratujemy łomżyńskie zabytki cmentarne” organizuje Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej. O datki na renowację najcenniejszych nagrobków najstarszego i najpiękniejszego cmentarza w regionie będą prosić członkowie władz miasta, parlamentarzyści, działacze organizacji społecznych, dziennikarze, harcerze...

Domowy arsenał

Foto: Domowy arsenał
cz śr, 31 października 2007 12:11

Minę, granaty, części do zapalników i amunicję przechowywał w domu mieszkaniec jednej z wsi koło Zambrowa. W trakcie zatrzymania okazało się, że właściciel domowego arsenału miał także ponad 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Radni Łomży chcą ślizgawki

cz śr, 31 października 2007 08:29

Większość radnych Łomży podpisało się pod wnioskiem do prezydenta miasta o błyskawiczne – najlepiej jeszcze na ten rok – wpisanie do planu inwestycji miejskich zakupu sztucznego lodowiska. Przyjemność taka o powierzchni 800 m.kw. ma kosztować 600 tys zł. Radni konieczność tej inwestycji tłumaczą ociepleniem klimatu.

Z miłością mówiła o ludziach, którym służyła...

Foto: Z miłością mówiła o ludziach, którym służyła...
mm wt, 30 października 2007 19:20

Łomża, godzina czternasta. W Katedrze katafalk. Prosta trumna z jasnego drewna. Na niej wieńce z białych kwiatów. Symbolicznie przypominają o niewinności, czystości. W środku drobne ciało świętej pamięci Siostry Zofii Franciszki Jaworskiej (28 stycznia 1912 – 27 października 2007). Urodziła się w Łomży, zmarła w Warszawie. Wróciła do rodzinnego miasta. We wtorek spoczęła na zabytkowym cmentarzu przy ulicy Kopernika. Garstkę złocistej ziemi rzucili na Jej trumnę ci, z którymi podążała całe życie: duchowni i świeccy. W ostatniej drodze nie opuścili Jej starzy, ubodzy i chorzy. Nawet na wózku inwalidzkim...

Półtonowa Hanka zasiądzie na Farnej

Foto: Półtonowa Hanka zasiądzie na Farnej
cz wt, 30 października 2007 18:40

Pół tony ma ważyć „pomnik ławka” Hanki Bielickiej, który na początku listopada przyjedzie do Łomży. Odlana z brązu Hanka Bielicka i jej ławeczka – wywołująca w mieście wiele kontrowersji - staną na ulicy Farnej, a 11 listopada – po uroczystej Mszy świętej z okazji Święta Niepodległości pomnik ma być uroczyście odsłonięty. O zbliżającej się „doniosłej” acz nieoczekiwanej chwili poinformował radnych podczas wtorkowej sesji prezydent Łomży Jerzy Brzeziński.

Los szpitala w Zambrowie nieznany

cz wt, 30 października 2007 16:27

Grupa radnych Zambrowa twierdzi, że burmistrz dąży do likwidacji miejscowego szpitala. Radni zerwali sesję, opuszczając salę, aby nie dopuścić do przyjęcia uchwały o przekazaniu tej spółki miejskiej starostwu powiatowemu. Samorząd Zambrowa przejął szpital od powiatu pięć lat temu. Teraz nie ma pieniędzy na remonty i kupno sprzętu, a radni nie godzą się na jego prywatyzację. Burmistrz zaproponował więc zwrócenie szpitala powiatowi. Opozycja nie była w stanie odrzucić projektu uchwały, więc wyszła z sali, zrywając sesję.

Dwa razy droższe psy

cz wt, 30 października 2007 16:21

O blisko 100% w przypadku mieszkańców bloków, i o ponad 100% w przypadku mieszkańców domków jednorodzinnych wzrosną w przyszłym roku opłaty jakie będą musieli wnieść do ratusza posiadacze psów. Radni Łomży po gwałtownej dyskusji zdecydowali się znacząco podnieść te opłaty, by – jak twierdzili – pozyskane dodatkowe środki przeznaczyć na zakup i montaż pojemników na psie odchody. Od stycznia za psa z bloku trzeba będzie zapłacić 100 zł, a za psa z domku jednorodzinnego 90 zł.

Kochana Siostra Zofia Franciszka Jaworska odeszła do Pana...

mm pon, 29 października 2007 18:23

W smutku i żałobie pogrążyło się Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo, do którego Siostra Zofia z Łomży została przyjęta w 1934 r. Nie ja jeden zapewne w smutku pozostanę z tymi wszystkimi, zwłaszcza starymi, chorymi i ubogimi, którym niemal do ostatnich dni służyła, niosąc pomoc duchową, medyczną i materialną, szczerą pociechę i czułą obecność. Niestrudzona, wrażliwa i ofiarna Szarytka na zawsze zamknęła oczy w sobotę, 27 października 2007 r. o godz. 16 w Domu Prowincjalnym Zgromadzenia przy ul. Tamka w Warszawie. We wtorek, 30 października o godz. 14 w łomżyńskiej Katedrze ks. bp Stanisław Stefanek odprawi mszę św. pogrzebową, po której nastąpi pochowanie na cmentarzu katedralnym...

CBA coraz bliżej

Foto: CBA coraz bliżej
cz pon, 29 października 2007 16:57

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zbliżają się... CBA właśnie otworzyło swoje biuro w Białymstoku. Mieści się w budynku przy ulicy Antoniukowskiej 21. Już przyjmuje interesantów i szuka pracowników.

Powalczą o Łomżę dla Linux-a

Foto: Powalczą o Łomżę dla Linux-a
cz pon, 29 października 2007 13:29

O „wyższości” Linux-a nad Windows-em są przekonani członkowie łomżyńskiej grupy miłośników Linux-a. Teraz do otwartego systemu operacyjnego chcą przekonywać także innych mieszkańców Łomży, którzy dotychczas korzystali wyłącznie z systemów Windows. „Krzewienie” Linux-a będzie odbywało się poprzez naukę... Otwarte wykłady i ćwiczenia mają odbywać się w siedzibach szkół wyższych na terenie miasta.

Kopernika, Zawadzka jednokierunkowe, na Przykoszarowej ograniczenie do 40 km/h już od kościoła

cz pon, 29 października 2007 12:33

Od jutra (wtorek, 30 października) na ulicach przy łomżyńskich cmentarzach zmienia się organizacja ruchu. Tradycyjnie największe zmiany będą wokół starego cmentarza przy ul. Kopernika. Zarówna na tej ulicy jak i na Zawadzkiej od rond Hanki Bielickiej ruch będzie odbywał się tylko w jednym kierunku. W tym roku zmienia się także lokalizacja okolicznościowego targowiska, które dotychczas było ustawiane na trawników vis a vis bramy głównej cmentarza, a w tym roku będzie na części parkingu przy urzędzie wojewódzkim.

Rusza przebudowa „61”

cz pon, 29 października 2007 11:47

Rusza przebudowa drogi krajowej nr 61 od granicy Łomży do granicy województwa podlaskiego i mazowieckiego. Jak informuje białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad roboty mają rozpoczną się jeszcze w październiku tego roku i potrwają przez cały rok 2008.

« · «« · 822 · 823 · 824 · 825 · 826 · 827 · 828 · 829 · 830 · 831 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę