Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 10 kwietnia 2020 napisz DONOS@
200316011340.png

Pobił na śmierć w Łomży, wpadł pod Warszawą

Foto: Pobił na śmierć w Łomży, wpadł pod Warszawą
cz pt, 16 stycznia 2009 11:36

Wczoraj późnym wieczorem specjalna grupa policjantów z Białegostoku wspólnie z funkcjonariuszami z Warszawy zatrzymała poszukiwanego listem gończym Huberta Ż. 32-latka z Grajewa. Jest on podejrzany o spowodowanie ciężkich obrażeń ciała dwóch mężczyzn, w następstwie czego jeden z pokrzywdzonych zmarł. Do tych zdarzeń doszło w październiku ubiegłego roku w Łomży.

Kolejnego łosia skłusowano w Biebrzańskim Parku Narodowym

cz pt, 16 stycznia 2009 10:59

Zabite zwierzę policjanci odnaleźli wczoraj w lesie w okolicach wsi Zubole. Jak wyjaśnia Justyna Aćman oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Mońkach odnaleziona tusza łosia była już częściowo wypatroszona. W poszukiwaniu sprawców policjanci udali się do pobliskiej wsi Boguszewo, gdzie na jednej z posesji znaleziono mięso łosia, a w domu, w wersalce ukrytą broń. W związku z ta sprawą zatrzymano trzech mężczyzn w wieku od 33 do 59 lat. Wszyscy to bezrobotni. Noc spędzili w policyjnej izbie zatrzymań, a dziś mają spotkać się z prokuratorem.

Strażnicy w trendy...

Foto: Strażnicy w trendy...
cz pt, 16 stycznia 2009 08:59

Strażnicy miejscy z Łomży na nowy rok dostali nowy samochód. To srebrny peugeot partner trendy właśnie dotarł do miasta i „wszedł” na służbę. Jest trzecim pojazdem służbowym Straży Miejskiej w Łomży. Poza nim do dyspozycji 13 strażników jest jeszcze pomarańczowy fiat doblo i - na ciepłe dni - biały melex.

Narkotyki w Zambrowie

cz pt, 16 stycznia 2009 07:30

Pojechali złapać włamywacza do piwnicy, a zatrzymali mężczyznę z pokaźna ilością narkotyków. Mowa o zambrowskich policjantach, którzy we wtorek późnym wieczorem otrzymali zgłoszenie z którego wynikało, że w bloku na jednym z tutejszych osiedli, ktoś włamuje się do piwnicy. Na miejscu zastali kilku mężczyzn, a jeden z nich miał przy sobie narkotyki. Później okazało się, że w domu ma większy zapas...

Od niedzieli drożej będziemy płacić za prąd

Foto: Od niedzieli drożej będziemy płacić za prąd
cz pt, 16 stycznia 2009 06:20

Tego dnia wchodzi w życie nowy cennik Zakładu Energetycznego Białystok. Podwyżkę zauważymy w momencie gdy otrzymamy nowe rachunki do zapłaty. Jak mówi Andrzej Piekarski rzecznik prasowy firmy będą one wyższe o 16,5%, choć sam prąd idzie w górę o 1/3.

Będą pieniądze dla małych szpitali

Foto: Będą pieniądze dla małych szpitali
cz cz, 15 stycznia 2009 09:35

Szpitale Grajewie, Kolnie, Wysokiem Mazowieckiem oraz Wojewódzki Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży znalazły się na przygotowanej przez ministerstwo zdrowia liście samorządowych szpitali które w tym roku mają otrzymać rządowe dofinansowanie w ramach programu „Wzmocnienie Bezpieczeństwa Zdrowotnego Obywateli”. Średnio do jednego szpitala trafi ok. 265 tys. zł – podano w uzasadnieniu do projektu zmiany odpowiedniej uchwały.

Zamarzł(?) w Łomży

Foto: Zamarzł(?) w Łomży
cz cz, 15 stycznia 2009 07:48

W domu na jednej z posesji przy ulicy Wojska Polskiego w Łomży znaleziono zwłoki 45 letniego mężczyzny. To bezdomny. Policjanci wykluczyli udział osób trzecich w jego zgonie. Prawdopodobną przyczyną śmierci było wychłodzenie organizmu.

Obwodnica może być szybciej?

cz śr, 14 stycznia 2009 22:59

O tym że istnieją realne szanse na przyspieszenie prac nad obwodnica Łomży przekonany jest wicewojewoda podlaski Wojciech Dzierzgowski. We wtorek uczestniczył on w spotkaniu z Lechem Witeckim dyrektorem generalnym Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie. - Jednym z głównych tematów rozmowy było również wpisanie obwodnicy Łomży do planów finansowych – poinformował urząd wojewódzki po tym spotkaniu.

Pijany i bez prawa jazdy 27-letni kierowca poloneza 20 km uciekał policjantom

cz śr, 14 stycznia 2009 14:06

Policjanci z posterunku w Ciechanowcu zauważyli jadącego ul. Kuczyńską poloneza. Kierowca jechał bez włączonych świateł mijania. Mundurowi postanowili zatrzymać samochód i przypomnieć o obowiązku jazdy z włączonymi światłami, ale ten ani myślał zatrzymać się na wezwania. Przycisnął tylko mocniej pedał gazu i zaczął uciekać w kierunku wsi Wyszonki Kościelne. Za uciekającym polonezem ruszył pościg

„Wczorajsi” dzisiaj tracili prawo jazdy

cz śr, 14 stycznia 2009 11:08

Osiem osób prowadzących samochody na „dwóch gazach” zatrzymano dziś rano na terenie województwa podlaskiego. Wśród zatrzymanych był także 55-letni mieszkaniec Łomży, który ciężarowym renaultem wiózł pieczywo do Zambrowa. Po badaniu okazało się, że jechał mając ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Światowe Spotkanie Rodzin w Meksyku

Foto: Światowe Spotkanie Rodzin w Meksyku
cz śr, 14 stycznia 2009 07:22

W Meksyku rozpoczyna się VI Światowe Spotkanie Rodzin. Czterodniowa konferencja odbędzie się pod hasłem „Rodzina szkołą wartości ludzkich i chrześcijańskich”. W spotkaniu wezmą udział małżeństwa z Polski zaangażowane w ruchy prorodzinne, duszpasterze rodzin oraz wiceprzewodniczący Rady do spraw Rodziny Konferencji Episkopatu Polski, Biskup Łomżyński, Stanisław Stefanek.

Do stolicy szybciej

cz wt, 13 stycznia 2009 15:58

Mieszkańcy Łomży i regionu już za kilka dni będą mogli szybciej dojechać do Warszawy. Jak zapowiada Artur Mrugasiewicz z biura prasowego centrali GDDKiA do końca tygodnia ma zostać puszczony ruch po dwóch nitkach drogi pomiędzy Wyszkowem a Radzyminem. - Formalnie to nie będzie jeszcze droga klasy „S” (tak będzie dopiero za pół roku - dop. red.), ale będzie się już po niej jeździło jak po prawdziwej ekspersówce – mówi Mrugasiewicz.

Zabił ją mróz …

Foto: Zabił ją mróz …
cz wt, 13 stycznia 2009 12:51

Kolejna ofiara mrozu w regionie. Tym razem ofiara to 81-letnia, chora na Alzheimera kobieta, która w nocy wyszła ze szpitala. W swetrze, kalesonach i kapciach nie miała szans na przeżycie na mrozie. Przeszła około 500 metrów. Zamarzniętą staruszkę znaleziono nad ranem.

Znaleźli jelenia?

cz wt, 13 stycznia 2009 10:23

Trzech mężczyzn przy ustrzelonym jeleniu zatrzymali w piątkową noc w okolicach wsi Stare Duchny (gmina Śniadowo) strażnicy leśni. Nie wiadomo czy to oni zastrzelili jelenia. Jak informuje Sławomir Dąbrowski oficer prasowy łomżyńskiej policji nie znaleziono przy nich broni. Niemniej i tak ze zdarzenia mają tłumaczyć się przed sądem. Postawiono im zarzut dotyczący posiadania bezprawnie pozyskanej tuszy zwierząt łownych.

Zapaliło się w stodole

cz wt, 13 stycznia 2009 07:14

Tuż przed północą łomżyńscy strażacy zostali wezwani do gaszenia pożaru jaki wybuchł w zabudowaniach przy ulicy Kraska w Łomży. W murowanej stodole zapalił się... ciągnik C-330.

Podlaskie zniknie?

cz wt, 13 stycznia 2009 07:01

- Nie ma się co oszukiwać - województwo podlaskie to twór sztuczny. Sklejony z co najmniej trzech, średnio zresztą do siebie pasujących, części – pisze na łamach Gazety Wyborczej Jakub Medek i proponuje ...zmianę nazwy województwa na „północno-wschodnie”. „Kurp spod Łomży czy mieszkaniec Suwalszczyzny nigdy nie będzie się czuł Podlasianinem. Podlasianin nigdy nie będzie się utożsamiał ze wschodnim Mazowszem. (…) Określanie naszej małej ojczyzny mianem Podlasia jest głębokim nieporozumieniem.”

Kolizja z łosiem

cz wt, 13 stycznia 2009 06:36

Jadący skodą felicją 46-letni mieszkaniec Łomży zderzył się z łosiem. Do wypadku doszło wczoraj tuz po godzinie 12.00 na drodze krajowej nr 65 w okolicach Osowca. Łoś nagle wybiegł z lasu wprost pod koła nadjeżdżającego samochodu. Zderzenia nie udało się uniknąć. Na szczęście kierowca skody i jego pasażerka wyszli z tego bez szwanku.

Karnawałowy Bal Przyjaciół Amazonek

Foto: Karnawałowy Bal Przyjaciół Amazonek
cz pon, 12 stycznia 2009 16:14

Szampańska zabawa do rana, świetna muzyka i pyszna kuchnia, a – co najważniejsze – aukcja obrazów na szczytny cel ściągnęły w sobotę, 10 stycznia A.D. 2009 do Hotelu Zbyszko w Nowogrodzie ok. 80 osób, zaprzyjaźnionych z łomżyńskim Stowarzyszeniem Kobiet z Problemem Onkologicznym. Pieniądze uzyskane z aukcji organizatorki przeznaczą na leki i endoprotezy dla walczących z chorobą nowotworową pań. W ubiegłym roku było to około 10 tysięcy złotych.

Trochę mrozu i sztuczne lodowisko działa

Foto: Trochę mrozu i sztuczne lodowisko działa
cz pon, 12 stycznia 2009 13:35

Pech prześladuje łomżyńskie lodowisko. Na samym początku musiano z powodu zbyt ciepłej zimy przesunąć o ponad tydzień uroczyste otwarcie lodowiska, potem jeden z łyżwiarzy przeciął łyżwą rurkę z substancją mrożącą, a teraz zawiódł agregat. - Awaria agregatu na lodowisku miejskim zdarzyła się już w sobotę – wyjaśnia Zbigniew Szewczyk, kierownik ślizgawki na pl. Niepodległości w Łomży. - Walka z agregatem trwała całą sobotę, lecz bez skutku, dlatego w niedzielę lodowisko było nieczynne. Teraz lodowisko działa, bo taflę lodu wystarczająco mrozi zima...

Chciał je przegłodzić, aby apetyt wrócił

cz pon, 12 stycznia 2009 12:20

W gospodarstwie w gminie Radziłów policjanci odnaleźli padnięte dwie jałówki, byka i prosię. Pijany 57-latek - właściciel zwierząt tłumaczył, że chciał je przegłodzić, aby wrócił im apetyt. Za znęcanie się nad zwierzętami mężczyźnie grozi kara grzywny albo pozbawienia wolności do roku.

« · «« · 822 · 823 · 824 · 825 · 826 · 827 · 828 · 829 · 830 · 831 · »» · »
 
200407122437.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę