Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Piekarski na kolejne 4 lata

Główne zdjęcie
Od lewej: Waldemar Dubiński, Andrzej Kropiwnicki i Henryk Piekarski

Od 10 lat kieruje łomżyńską „Solidarnością” i będzie kierował nią dalej. Delegaci z 23 Komisji Zakładowych i Międzyzakładowych łomżyńskiego oddziału NSZZ „Solidarność” Region Mazowsze wybrali władze związku na kolejną kadencję 2014 - 2018. Przewodniczącym oddziału został dotychczasowy przewodniczący Henryk Piekarski, który funkcję tę nieprzerwanie pełni od końca marca 2004 roku.

Wyboru władz dokonano podczas sobotniego już XIII Walnego Zebraniu Delegatów NSZZ „Solidarność” Region Mazowsze oddział w Łomży. Uczestniczyli w nim m.in. Andrzej Kropiwnicki, przewodniczący Regionu Mazowsze NSZZ „Solidarność” i Waldemar Dubiński jego zastępca oraz przewodniczący Regionalnej Komisji Wyborczej. Poza przewodniczącym oddziału wybrano także 11 członków Rady Oddziału i czteroosobową Komisję Rewizyjną.
Walne łomżyńskiej „Solidarności” odbywało się pod hasłem „Godna Praca – Godne Życie”. Jak przekazują związkowcy to ich odpowiedź na najnowsze propozycje złożone w Ministerstwie Pracy przez organizacje pracodawców, które zawierają między innymi: likwidację lub skrócenie 4-letniego okresu ochrony pracownika przed emeryturą, zniesienie obowiązku podawania przez pracodawcę przyczyn zwolnień w firmach do 50 pracowników oraz zmianę okresu wypowiedzenia umów o pracę. „Solidarność” stanowczo sprzeciwia się dalszej liberalizacji praw pracowniczych i zapowiada zdecydowaną walkę w obronie polskich pracowników.

Henryk Piekarski z „Solidarnością” związany jest od 1989 roku. Pracuje w łomżyńskim MPEC-u i jest radnym Rady Miasta Łomża.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę