środa, 20 marca 2019 napisz DONOS@

Piekarski na kolejne 4 lata

Od 10 lat kieruje łomżyńską „Solidarnością” i będzie kierował nią dalej. Delegaci z 23 Komisji Zakładowych i Międzyzakładowych łomżyńskiego oddziału NSZZ „Solidarność” Region Mazowsze wybrali władze związku na kolejną kadencję 2014 - 2018. Przewodniczącym oddziału został dotychczasowy przewodniczący Henryk Piekarski, który funkcję tę nieprzerwanie pełni od końca marca 2004 roku.

Od lewej: Waldemar Dubiński, Andrzej Kropiwnicki i Henryk Piekarski
Od lewej: Waldemar Dubiński, Andrzej Kropiwnicki i Henryk Piekarski

Wyboru władz dokonano podczas sobotniego już XIII Walnego Zebraniu Delegatów NSZZ „Solidarność” Region Mazowsze oddział w Łomży. Uczestniczyli w nim m.in. Andrzej Kropiwnicki, przewodniczący Regionu Mazowsze NSZZ „Solidarność” i Waldemar Dubiński jego zastępca oraz przewodniczący Regionalnej Komisji Wyborczej. Poza przewodniczącym oddziału wybrano także 11 członków Rady Oddziału i czteroosobową Komisję Rewizyjną.
Walne łomżyńskiej „Solidarności” odbywało się pod hasłem „Godna Praca – Godne Życie”. Jak przekazują związkowcy to ich odpowiedź na najnowsze propozycje złożone w Ministerstwie Pracy przez organizacje pracodawców, które zawierają między innymi: likwidację lub skrócenie 4-letniego okresu ochrony pracownika przed emeryturą, zniesienie obowiązku podawania przez pracodawcę przyczyn zwolnień w firmach do 50 pracowników oraz zmianę okresu wypowiedzenia umów o pracę. „Solidarność” stanowczo sprzeciwia się dalszej liberalizacji praw pracowniczych i zapowiada zdecydowaną walkę w obronie polskich pracowników.

Henryk Piekarski z „Solidarnością” związany jest od 1989 roku. Pracuje w łomżyńskim MPEC-u i jest radnym Rady Miasta Łomża.

190118031117.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę