piątek, 28 lutego 2020 napisz DONOS@

Dodatkowe pieniądze dla szpitala i na drogę...

cz pon, 27 października 2008 11:55

Dodatkowe czterdzieści milionów złotych otrzyma województwo podlaskie w najbliższych tygodniach z rezerwy budżetu państwa. Z tej kwoty do Łomży trafi blisko 5 mln zł. Zgodnie z decyzją zarządu województwa podlaskiego otrzyma szpital i samorząd miasta.

Policja poszukuje

Foto: Policja poszukuje
cz pt, 24 października 2008 19:09

We wtorek 21.10.2008 r. na terenie Łomży zaginął jej mieszkaniec Adrian Surowik lat 16. O godzinie 9:20 udał się do szkoły... do domu już nie powrócił. Uczy się w I LO w Łomży przy ul. Bernatowicza.

Tajemnicze korytarze pod ziemią

Foto: Tajemnicze korytarze pod ziemią
mm pt, 24 października 2008 18:01

Robotnicy prowadzący wykopy na podwórku bloku przy ul. Rządowej 10 w Łomży natrafili na tajemnicze podziemne ściany i stropy. Jeden z włazów prowadzi do ceglanej komory, która - być może – była przejściem ratunkowym ze znajdującego się dotąd w piwnicach budynku schronu.

Śledztwo ws. kobiety z Kolna należy wznowić

cz pt, 24 października 2008 13:28

Prawomocnie umorzone kilka lat temu śledztwo dotyczące podejrzeń zabójstwa młodej kobiety w Kolnie, należy podjąć na nowo - takie jest stanowisko badającej akta sprawy Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku. Badała je na polecenie Prokuratury Krajowej, po informacjach medialnych dotyczących sposobu prowadzenia tego śledztwa. 26- letnia kobieta, mężatka, matka dwójki dzieci, zaginęła w 2000 roku. Dotąd nie udało się odnaleźć jej zwłok, nie natrafiono też na żadne informacje pozwalające stwierdzić, że 26-latka wciąż żyje.

Czas na zimę, czas na...

Foto: Czas na zimę, czas na...
cz pt, 24 października 2008 12:57

W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas na zimowy. O godzinie 3:00 musimy cofnąć zegarki na godzinę 2:00. Dzięki temu dzień będzie wstawał szybciej i szybciej zrobi się ciemno, a więc wieczory będą jeszcze dłuższe... Okazuje się, że nie wszystkim to przeszkadza. Łomżyński browar na tę okoliczność wypuścił nawet specjalne piwo Łomża Specjalne Mocne. - Jest to napój, który podczas coraz dłuższych wieczorów pomoże rozgrzać się i miło spędzić czas – przekonuje Iwona Gniedziejko menedżer ds. public relations i sponsoringu Royal Unibrew Polska. Piwo jest dostępne w kluczowym regionie marki Łomża czyli w Polsce Północno-Wschodniej.

Giełczyńska zamknięta

Foto: Giełczyńska zamknięta
cz pt, 24 października 2008 12:10

Niemożliwy jest przejazd ulicą Giełczyńską od skrzyżowania z Dworną do Starego Rynku. Ze względu na awarię sieci wodociągowej służby miejskie całkowicie zamknęły ten fragment ulicy. Samochodu muszą jeździć objazdami.

Na pływalnię potrzeba będzie więcej?

Foto: Na pływalnię potrzeba będzie więcej?
cz pt, 24 października 2008 09:31

Dziesięć firm złożyło swoje oferty, na ogłoszony przez ratusz konkurs na budowę miejskiej pływalni w Łomży. Niestety - jak informuje Łukasz Czech z biura prasowego ratusza - wszystkie złożone oferty opiewają na kwoty powyżej 34 milionów złotych. Czyli znacznie więcej niż początkowo szacowano.

Poparzony, po wybuchu pyłu...

cz pt, 24 października 2008 07:12

41-letni mężczyzna został poparzony, po wybuchu pyły w piecu węglowym. Do nietypowego wypadku doszło wczoraj wieczorem - tuż przed godz. 18.00 - w jednym z domów przy ulicy Polnej w Łomży. Jak relacjonuje Marian Przybyłkiewicz dyżurny Miejskie Stanowisko Kierowania PSP w Łomży mężczyzna dosypywał do pieca trociny, gdy obłok pyłu nagle wybuchł tuż przed nim. Mężczyzna z poparzeniami twarzy, rąk i nóg został przewieziony do szpitala.

Łomżyńscy maturzyści jadą do Matki na Jasną Górę

Foto: Łomżyńscy maturzyści jadą do Matki na Jasną Górę
mm cz, 23 października 2008 17:34

- Jasna Góra zawsze była szczególnym miejscem w sercach i umysłach Polaków – przypomina ks. Piotr Mazurek, który w piątek, 24 października o godz. 6 rano wyjedzie do Częstochowy z młodzieżą „Wety”, gdzie jest katechetą, na Pielgrzymkę Maturzystów Diecezji Łomżyńskiej. - Przed maturą młodzi ludzie są pełni obaw i sięgają nie tylko po książkę, ale i po modlitewnik.

Sabaton przy grobie kpt. Władysława Raginisa

Foto: Sabaton przy grobie kpt. Władysława Raginisa
cz cz, 23 października 2008 16:15

Sabaton, znana w Europie szwedzka grupa heavymetalowa, gościła w Wiźnie! Muzycy chcieli zobaczyć Strękową Górę, gdzie bohaterską obroną w kampanii wrześniowej 1939 roku dowodził kpt. Władysław Raginis. Jeden z utworów Sabaton pt. „40 : 1” poświęcony został właśnie bohaterskim obrońcom Wizny. Wydarzenie, o którym muzycy z Falun dowiedzieli się od jednego ze swych polskich fanów, zrobiło na nich wstrząsające wrażenie: napisali pełen szacunku i podziwu tekst i stworzyli muzykę. Anonimowy internauta stworzył do tego utworu teledysk który w youtube obejrzało blisko milion osób.

Woda i ścieki w przyszłym roku będą droższe

cz cz, 23 października 2008 14:39

Średnio o niecałe 10 złotych miesięcznie więcej zapłaci rodzina z Łomży za dostarczaną do mieszkania wodę i odbierane ścieki. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Łomży przesłało w środę do prezydenta miasta proponowany cennik usług na przyszły rok. Kilkunastoprocentowy wzrost cen tłumaczony jest przede wszystkim rosnącymi kosztami funkcjonowania przedsiębiorstwa podyktowanymi wzrostem cen paliw i energii elektrycznej.

„Glogery 2008” rozdane

Foto: „Glogery 2008” rozdane
cz cz, 23 października 2008 11:47

Już po raz 19 Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze „STOPKA” w Łomży zorganizowało doroczny konkurs o Nagrodę i Medal Zygmunta Glogera. Był to wybitny polski etnograf, autor słynnej „Encyklopedii staropolskiej”, który urodził się w Tyborach Kamiance w pobliżu Łomży. Nagroda jego imienia jest przyznawana za szczególne zasługi w badaniu, ochronie i rozwoju kultury polskiej. Dodajmy, że w tym roku łączna suma przeznaczona na nagrody wynosi 30 500 zł.

Chwilowo bez prądu...

cz cz, 23 października 2008 07:19

Wczoraj na kilka godzin dopływu prądu zostali pozbawieni mieszkańcy niektórych domów przy ul. Nowogrodzkiej w Łomży, dziś prądu ma nie być w Kisielnicy i Budach Czarnockich, a dziś i jutro we wsiach Korzeniste, Korzeniste Kolonia, Krukówka na terenie gminy Mały Płock i w części Szumowa. Przerwy mają związek z prowadzonymi przez energetyków pracami remontowymi i są wcześniej zapowiadane.

Dodatkowe grupy przedszkolne w Zambrowie

cz śr, 22 października 2008 22:30

Dodatkową grupę w każdym przedszkolu utworzono w Zambrowie. Zainteresowanie edukacją dzieci było tak duże, że radni musieli szybko znaleźć dodatkowe pieniądze, tak, aby zapewnić edukację wszystkim chętnym przedszkolakom.

W środę „Zielonym do góry”!

Foto: W środę „Zielonym do góry”!
mm śr, 22 października 2008 10:34

- Ta trzymetrowa kopulasta katalpa o wielkich liściach była małym patyczkiem, kiedy ją sadziłem – pokazuje z dumą dorodne drzewko red. Adam Dąbrowski (lat 45), szef Studia Łomża Radia Białystok, które mieści się przy ul. Sadowej. - Ten jarząb to też moje własnoręcznie wkopane i podlewane dzieło! Od kilkunastu lat lubiana rozgłośnia prowadzi akcję „Zielonym do góry”. Również w środę, 22 października w godz. 11-13 dziennikarze zamierzają rozdać za darmo przy Sadowej ponad 2,5 tysiąca dużych i drugie tyle małych sadzonek drzew. W tym roku będzie ich pięć: modrzew, świerk, olsza, sosna i jarząb.

Policjant potrącił nastolatki

cz wt, 21 października 2008 22:23

Dwie 15-letnie dziewczynki zostały potrącone we wtorek po południu w pobliżu przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu Alei Piłsudskiego z ulicą Rycerską. Jak informuje sierżant Kamil Sorko z biura prasowego KWP w Białymstoku - obie z ogólnymi potłuczeniami zostały przewiezione do szpital w Łomży, gdzie pozostały na obserwacji. Jak się okazało za kierownicą lanosa, który uderzył w dziewczynki, siedział 42-letni policjant z Łomży.

Pijani (kochani) rodzice

cz wt, 21 października 2008 13:46

Wczoraj policjanci donieśli o tragicznym poszukiwaniu przez siedmiolatkę ze Szczuczyna pijanej mamy, dziś informują o pijanym małżeństwie, które w nocy znaleziono przy zaparkowanym polonezie wewnątrz którego znajdowały się ich dzieci - roczny chłopiec i jego 6-letnia siostrzyczka. Badanie alkomatem wykazało, że 40-letni ojciec w wydychanym powietrzu miał ponad 2,6 promila alkoholu, a mama prawie 2 promile alkoholu.

Warsztaty dobrej zabawy

cz wt, 21 października 2008 13:15

Czy można dobrze bawić się bez alkoholu? Można! Tak twierdzi Paweł Kołakowski dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży, który już po raz czwarty organizuje „Warsztaty dobrej zabawy” dla wodzirejów wesel i zabaw bezalkoholowych. Warsztaty, które odbędą się w drugi weekend listopada, prowadzą doświadczeni, czołowi specjaliści w Polsce. - W programie okazja intensywnej nauki jak bawić innych aż do „upojenia bezalkoholowego” i do dobrej zabawy – podkreśla Paweł Kołakowski.

Drzewa umierają bez krzyku...

Foto: Drzewa umierają bez krzyku...
cz wt, 21 października 2008 12:04

- Często odwiedzam swoich rodziców na cmentarzu – mówi łomżyniak Bogdan Majewski, który zrobił serię zdjęć drzewom, okaleczonym przez ludzi bez serca i wyobraźni. - Przeraża mnie to, co się dzieje: bezduszni chcą wyciąć drzewa, bo zrzucają na jesień liście! Ten skandaliczny proceder jak przyczajony rak bezlitośnie toczy ponad 200-letni cmentarz przy ul. Mikołaja Kopernika w Łomży.

Pracowity fiskus

cz wt, 21 października 2008 09:25

Z blisko 2,5 tysiąca w 2006 roku do zaledwie 1180 w 2007 roku spadła liczna kontroli przeprowadzonych przez pracowników Urzędów Skarbowych z terenu pięciu powiatów dawnego województwa łomżyńskiego. Ocenę sprawności i merytoryczności działania urzędników urzędów skarbowych w kraju po raz kolejny opublikował dziennik „Rzeczpospolita”. Ze sprawozdania wynika, że w naszym regionie znacznie zmalała liczba wydawanych decyzji podatkowych, skrócił się czas najdłużej prowadzonych postępowań i spadła roczna kwota nadpłat do zwrotu na skutek wadliwych - uchylonych przez Wojewódzki Sąd Administracyjny, Naczelny Sąd Administracyjny i izbę skarbową - decyzji podatkowych.

« · «« · 824 · 825 · 826 · 827 · 828 · 829 · 830 · 831 · 832 · 833 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę