poniedziałek, 20 maja 2019 napisz DONOS@

Obwodnica na papierze wzbudza protesty

Foto: Obwodnica na papierze wzbudza protesty
cz pon, 18 czerwca 2007 15:37

Ponad 60 osób – mieszkańców Janowa i Kupisk podpisało się pod protestem w sprawie przebiegu obwodnicy Łomży w wariancie „nr 3 zachodnim”, którego realizację poparli samorządowcy. Mieszkańcy obawiają się, że jego realizacja doprowadzi do wyburzeń ich domów. Dziś podczas sesji Rady Gminy Łomża protestujący spotkali się z przedstawicielami GDDKiA w Białymstoku i projektantami obwodnicy. Ci opowiadali, że to są tylko wstępne plany, które ciągle ulegają modyfikacją, że decyzje ostateczne nie zapadły...

Twarze bezpieki... także naszej

Foto: Twarze bezpieki... także naszej
cz nie, 17 czerwca 2007 20:54

Zdjęcia, dane osobowe i przebieg służby około czterdziestu wysokich rangą miejscowych funkcjonariuszy Urzędu Bezpieczeństwa i Służby Bezpieczeństwa z lat 1944-90, oglądać można na wystawie, otwartej w Białymstoku. Prezentując ekspozycję, szef oddziału IPN w Białymstoku prof. Cezary Kuklo podkreślił, że tzw. resort to jedna z "najbardziej tajemniczych i przerażających instytucji Polski Ludowej". Jak mówił, "na polecenie politycznych mocodawców" jego funkcjonariusze m.in. rozbijali legalnie działające partie polityczne, eliminowali potencjalnych przeciwników, zwalczali Kościół, a później wolne związki zawodowe. - To oni zamordowali księdza Popiełuszkę, księdza Suchowolca i wielu innych - powiedział Kuklo. Wśród prezetowanych w Białymstoku twarzy są także te znane z Łomży.

Jak reklamować wycieczkę?

Foto: Jak  reklamować wycieczkę?
cz pt, 15 czerwca 2007 15:00

Deklarowane przez organizatora warunki zakwaterowania lub pobytu nie odpowiadające tym, które zostały zawarte w umowie? - można reklamować Leszek Mironiuk z Inspekcji Handlowej w Białymstoku. Z reklamacją należy zwrócić się bezpośrednio do pilota bądź rezydenta reprezentującego organizatora wycieczki. Pilot ma obowiązek potwierdzenia złożenia reklamacji na piśmie. W wypadku odmowy uwzględnienia reklamacji organizator turystyki jest obowiązany szczegółowo uzasadnić na piśmie przyczyny odmowy.

Niech trwa w nas pamięć tamtych lat...

Foto: Niech trwa w nas pamięć tamtych lat...
cz pt, 15 czerwca 2007 13:46

„Niech trwa w nas pamięć tamtych lat” - mówi prezydent Jerzy Brzeziński podczas uroczystej sesji Rady Miasta z okazji 589 rocznicy nadania praw miejskich Łomży. Dziś miasto świętuje swoje urodziny. 15 czerwca 1418 r. książę Janusza I nadał Łomży prawo miejskie na prawie chełmińskim. Przywilej zezwalał na wybudowanie w mieście łaźni, wagi, postrzygalni, zwalniał mieszczan od ceł w granicach księstwa mazowieckiego, stanowił podstawę do ukonstytuowania samorządu miejskiego w zakresie administracji i sądownictwa.

Samochód uderzył w drzewo, pięć osób nie żyje

Foto: Samochód uderzył w drzewo, pięć osób nie żyje
cz pt, 15 czerwca 2007 06:16

Pięć osób zginęło w wypadku, do którego doszło w nocy na drodze lokalnej Ciechanowiec - Wysokie Mazowieckie. Opel wypadł z drogi na zakręcie, wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Zginęły wszystkie jadące tym autem osoby, pięciu mężczyzn - poinformował rzecznik prasowy podlaskiej policji Jacek Dobrzyński.

589. rocznicę urodzin świętuje dziś Łomża

Foto: 589. rocznicę urodzin świętuje dziś Łomża
cz pt, 15 czerwca 2007 05:58

15 czerwca 1418 roku książę Janusza I Mazowiecki nadął jej prawa miejskie tzw. chełmińskie. Dzięki życzliwości księcia mieszkańcy Łomży mogli wybudować łaźnię, postrzygalnie i wagę, a także od tego momentu nie musieli już płacić ceł w granicach Księstwa Mazowieckiego co miało kolosalne znaczenie dla rozwoju handlu.

Skradziono bonsai komendanta policji

Foto: Skradziono bonsai komendanta policji
cz cz, 14 czerwca 2007 18:11

Z gabinetu komendanta wojewódzkiego policji w Białymstoku ktoś przed dwoma miesiącami ukradł drzewko bonsai. Sprawa była ukrywana w największej tajemnicy. My dowiedzieliśmy się o niej od samych policjantów - napisze na swojej stronie internetowej Gazeta Wyborcza. Jak podaje dziennik policjanci aby odzyskać drzewko przeprowadzili wewnętrzne śledztwo, bo roślina była warta ponad tysiąc złotych. Zagadkę zniknięcia bonsai rozwiązała sprzątaczka.

Grzmiało, padało, a wiatr łamał gałęzie i ...wykręcał sygnalizatory

Foto: Grzmiało, padało, a wiatr łamał gałęzie i ...wy...
cz śr, 13 czerwca 2007 21:48

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków, nad region nadciągnęły burze. W Nowogrodzie padał nawet grad... W Łomży nawałnicy dużej nie było, ale efekty gwałtownej zmiany pogody dało się zauważyć. Przez kilkadziesiąt minut zablokowana była droga do Zambrowa po tym jak na jezdnię spadł ogromny konar. Na skrzyżowaniu przy stacji paliw BP wiatr „wykręcił” wysięgnik sygnalizatora świetlnego....

Ostrzeżenie o burzach

cz śr, 13 czerwca 2007 15:28

Nad region nadciągają burze – ostrzegają meteorolodzy. Zgodnie z ich przewidywaniami burzowo będzie do jutrzejszego poranka... Niektórym burzom niektórym towarzyszyć może ulewny deszcz, grad i porywy wiatru do 60-80 km/h.

Jaskółka doprowadziła do wypadku

cz śr, 13 czerwca 2007 15:25

Do niecodziennego zdarzenia doszło dziś ok. godziny 14:30 na drodze krajowej nr 8. Jadący z Suwałk do Białegostoku 30-letni kierowca fiata ducato właśnie zbliżał się do Kumiały. Nagle przez uchyloną szybę do kabiny wleciała jaskółka. Uderzony w głowę kierowca opędzając się od ptaka stracił panowanie nad pojazdem. Auto wpadło w poślizg i wywróciło się na bok tarasując drogę. Na szczęście kierowca nie został ranny.

Eksplozja butli z gazem

Foto: Eksplozja butli z gazem
cz śr, 13 czerwca 2007 10:29

O wielkim szczęściu mogą mówić mieszkańcy jednej z posesji przy ul. Przemysłowej w Grajewie. Wczoraj wieczorem w znajdującym się na niej budynku gospodarczym wybuchła butla z gazem. Eksplozja była na tyle silna, że zniszczyła część budynku.

Tragedia nad Narwią

Foto: Tragedia nad Narwią
cz śr, 13 czerwca 2007 07:25

Dwóch chłopców w wieku 10 i 11 lat utopiło się w Narwi. W nocy wyciągnięto z wody ciało jednego z nich, dziś przed południem znaleziono także ciało drugiego chłopca. Do tragicznego zdarzenia doszło w Drożęcinie-Lubiejewo – niewielkiej wsi w gminie Piątnica oddalonej o ok. 10 km. na zachód od Łomży. Jak podała policja, jeden z chłopców mieszkał we wsi Włodki, drugi we wsi Chludnie.

Budowa zatrzymana zasadnie...

Foto: Budowa zatrzymana zasadnie...
cz wt, 12 czerwca 2007 18:13

Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego w Warszawie utrzymał w mocy postanowienie wojewody podlaskiego, o wszczęciu postępowanie w kierunku stwierdzenia nieważności decyzji prezydenta Łomży na podstawie której prowadzona jest budowa supermarketu przy skrzyżowaniu ulic Zawadzkiej i Alei Piłsudskiego. W opinii urzędników wojewody przy wydawaniu pozwolenia na budowę doszło do rażącego naruszenia prawa. Budowany supermarket ma bowiem halę sprzedaży o ok. 800 m.kw. większą niż dopuszcza prawo. Opinię urzędników wojewody podzielił GINB, do którego odwołał się inwestor.

Pływalnia... jak marzenie

Foto: Pływalnia... jak marzenie
cz wt, 12 czerwca 2007 15:54

Basen sportowy i rekreacyjny, rwąca rzeka, zjeżdżalnie, trójprogowy wodospad, gejzery, kurtyny wodne, leżanki z masażem poziomym, bicze wodne, sauna a być może także basen do skoków z wieżą o wysokości 5 m i trampolinami o wysokości 1 i 2 m - to wszystko może się znaleźć w nowej pływalni w Łomży. Ratusz ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji technicznej krytej pływalni Miałaby ona stanąć przy Publicznym Gimnazjum Nr 1 i być połączoną z tą szkołą.

Zamordowani przez sądy Rzeczpospolitej

Foto: Zamordowani przez sądy Rzeczpospolitej
cz wt, 12 czerwca 2007 15:25

„W historii białostockiego oddziału IPN nie było tak tragicznej wystawy” – mówił historyk Piotr Łapiński otwierając w holu głównym łomżyńskiego ratusza ekspozycję „W imieniu Rzeczpospolitej... Skazani na karę śmierci w latach 1944–1956 w woj. Białostockim”. W pierwszych powojennych skazano na śmierć i stracono tu 313 osób w większości związanych z podziemiem niepodległościowym.

Weekendowa bójka nad jeziorem

cz wt, 12 czerwca 2007 06:42

Trzy osoby trafiły do szpitala po bójce do jakiej doszło w jednym z ośrodków wczasowych w miejscowości Tama k. Rajgrodu. W długi weekend na mieszkańców jednego z domków letniskowych napadła grupa 6 pijanych mężczyzn uzbrojonych w kije, sztachety i butelki. Na razie nie wiadomo czym była podyktowana agresja...

Kiedy „wszystko zdarzyć się może”...?

Foto: Kiedy „wszystko zdarzyć się może&...
cz pon, 11 czerwca 2007 17:59

Czytelnicy zaalarmowali nas, że na plaży miejskiej w Łomży obok nowego mostu wciąż nie ma ratowników, czynnych toalet i koszy na śmieci. Pojechaliśmy, sprawdziliśmy, zgadza się. Słonko przygrzewa, kilkuletnie dzieci przy brzegu stawiają babki i chlupią się w wodzie, śmiałkowie przepływają na drugi brzeg Narwi, puszki po piwie walają się w trawie, a za potrzebą chadza się w krzaczki. Co na to magistrat?!

Plastyk pomaga przytulisku dla psów

cz pon, 11 czerwca 2007 15:00

„Pomóżmy razem” to akcja na rzecz przytuliska dla psów „Arka”, którą organizują uczniowie Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka w Łomży. Na aukcji zostaną wystawione prace malarskie, rysunkowe oraz graficzne wykonane przez uczniów „Plastyka”, a dochód z ich sprzedaży wesprze Łomżyńskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, które prowadzi przytulisko.

Skazani na karę śmierci w Łomży

cz pon, 11 czerwca 2007 13:55

We wtorek w holu łomżyńskiego ratusza zostanie otwarta wystawa „W imieniu Rzeczpospolitej... Skazani na karę śmierci w latach 1944–1956 w woj. Białostockim”. Ekspozycja, przygotowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Białymstoku, ukazuje mieszkańców byłego woj. białostockiego (w tym Ziemi Łomżyńskiej), skazanych na karę śmierci w latach 1944–1956 oraz przypomina osoby, które te wyroki wydawały lub się do nich przyczyniły.

Laboratorium obecności Chrystusa

Foto: Laboratorium obecności Chrystusa
mm pon, 11 czerwca 2007 12:09

- Jak każdy ruch z bardziej oficjalnego i obrzędowego wyznawania wiary, tak i Gloriosa Trinita prowadzi do bardziej osobistego kontaktu z Panem Bogiem - powiedział mi w przerwie XI Międzynarodowej Kongregacji Ruchu Gloriosa Trinita ks. bp Stanisław Stefanek. - To laboratorium wiary, w którym każdy z nas obserwuje swoje relacje z bliźnimi i życie z Chrystusem i w Chrystusie. Ponad 500 uczestników Ruchu Gloriosa Trinita od małego do starszego, na nogach i na wózkach ponad trzy godziny spędziło w duchocie sali widowiskowej ŁOK na "uczcie modlitwy, uczcie słowa i uczcie dzielenia się doświadczeniami", jak określił spotkanie pochodzący z Grajewa założyciel RGT ks. diecezjalny Andrzej Święciński.

« · «« · 824 · 825 · 826 · 827 · 828 · 829 · 830 · 831 · 832 · 833 · »» · »
 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę