niedziela, 15 grudnia 2019 napisz DONOS@

O ciężarówkach w Łomży u wojewody....

Foto: O ciężarówkach w Łomży u wojewody....
cz cz, 12 czerwca 2008 07:07

Dyskusja o organizacji ruchu przy przejeździe samochodów ciężarowych przez Łomżę zdominowała ostatnie posiedzenie zespołu doradczego wojewody podlaskiego do spraw środowiska przewoźników. Przedstawiciele Stowarzyszenia Przewoźników Podlasia domagali się przywrócenia przejazdu przez Łomżę – bez żadnych ograniczeń czasowych - dla przewoźników lokalnych z terenu województwa podlaskiego. W odpowiedzi usłyszeli zapewnienie, że władze miasta nie będą wprowadzali żadnych nowych ograniczeń. Jedynym wspólnym wnioskiem do którego doszli uczestnicy spotkania, to konieczność jak najszybszego rozpoczęcia budowy niezbędnej obwodnicy miasta.

Policjanci na Partyzantów

Foto: Policjanci na Partyzantów
cz cz, 12 czerwca 2008 06:43

Przez kilka ostatnich dni w łomżyńskiej policji trwały wielkie przeprowadzki. Z głównego budynku Komendy Miejskiej Policji przy ul. Wojska Polskiego wyprowadzono część wydziałów do budynku dawnej „polikliniki” przy ul. Partyzantów 48b. Od wczoraj mieści się tam np. sekcja ruchu drogowego i część prewencji...

Odnaleziono topielca

Foto: Odnaleziono topielca
cz śr, 11 czerwca 2008 14:51

Kilka minut przed godziną 13.00 znaleziono ciało mężczyzny, który rankiem skoczył z nowego mostu do Narwi. To 28-letni mieszkaniec Łomży. Mężczyzna przyjechał nad rzekę samochodem. Wszedł na most i skoczył. Zdarzenie widzieli wędkarze i to oni zawiadomili policję. Akcja poszukiwawczo-ratunkowa rozpoczęła się już po kilkunastu minutach. Ciało mężczyzny odnaleziono w odległości około 300 metrów od mostu.

Wakacyjną wycieczkę można zareklamować

cz śr, 11 czerwca 2008 11:22

- Jeżeli podczas wakacyjnego wyjazdu deklarowane przez organizatora warunki zakwaterowania lub pobytu nie odpowiadają tym, które zostały opisane w umowie można taką usługę reklamować- przypomina Leszek Mironiuk rzecznik prasowy Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Białymstoku. Wśród informacji, które warto sobie przyswoić przed wakacyjną wycieczką jest także ta, że okresie 20 dni przed datą wyjazdu cena ustalona w umowie nie może być już podwyższona.

Poranny korek

cz śr, 11 czerwca 2008 10:00

Przez kilkadziesiąt minut utrudniony był ruch w pobliżu starego mostu łączącego Piątnicę z Łomżą. Przed godziną 8.00 na tym moście doszło tu do wypadku. Samochód terenowy zderzył się z osobówką. Trzy osoby jadące w samochodzie osobowym zostały ranne. Aby je wydobyć strażacy musieli specjalnymi nożycami porozcinać zmiażdżoną karoserię.

Skoczył z mostu...

Foto: Skoczył z mostu...
cz śr, 11 czerwca 2008 08:17

Strażacy poszukują mężczyzny, który nad ranem skoczył z mostu na Narwi. O zdarzeniu policję poinformowali wędkarze, którzy je widzieli. Już po kilku minutach rozpoczęła się akcja ratunkowa. Strażacy z łódki przeszukują rzekę, ale akcję utrudnia mętna woda.

Pożar w lesie

Foto: Pożar w lesie
cz wt, 10 czerwca 2008 16:48

Około 30 arów poszycia leśnego spłonęło w okolicach wsi Poniat w pobliżu Jeziorka. Tylko dzięki „zmasowanej akcji” strażaków udało się powstrzymać rozprzestrzenianie ognia. W akcję gaśniczą zaangażowano osiem jednostek Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. W lasach wokół Łomży jest bardzo sucho. Pomiar wilgotności ściółki wykonany dziś po południu w Baczach Mokrych wskazał, że wilgotność wyniosła zaledwie 4.4% przy temperaturze powietrza sięgającej 28 st. Celsjusza.

Znaleźli ciało 17-latka, który utopił się w niedzielę

Foto: Znaleźli ciało 17-latka, który utopił się w nie...
cz wt, 10 czerwca 2008 11:43

Z Narwi wyłowiono siedemnastolatka, który utopił się w niedziele po południu. Ciało unoszące się na wodzie znaleziono na wysokości budynku Hospicjum kilkaset metrów od miejsca gdzie utopił się nastolatek.

Radni Łomży chcieli więcej niż mogą...

cz wt, 10 czerwca 2008 08:37

Wojewoda podlaski unieważnił część zapisów nowelizacji uchwały Rada Miasta Łomża dotyczącej utrzymania czystości i porządku na terenie miasta. Zastrzeżenia prawników wojewody wzbudziły zapisy nakładające na wytwórców i posiadaczy odpadów przemysłowych, medycznych i weterynaryjnych obowiązek udokumentowania sposobu unieszkodliwiania tych odpadów bądź ich przekazania innym podmiotom, które uzyskałyby zezwolenie właściwego organu na prowadzenie działalności w zakresie gospodarowania odpadami. Zdaniem prawników wojewody rani Łomży nie mieli prawa nakładać takich obowiązków.

Pożar koparki w MPWiK

cz wt, 10 czerwca 2008 07:01

Pracowity dzień mieli wczoraj łomżyńscy strażacy. Aż siedem razy musieli wyjeżdżali do różnych interwencji. Poszukiwali (bez skutku) topielca w Narwi, zmywali plamę oleju z jezdni, pomagali postawić na koła samochód po dachowaniu na drodze Wizna – Niwkowo, a także usuwali gniazdo os. Nie obyło się także bez gaszenia pożarów. Do najgroźniejszego z nich doszło w jednym z garaży na terenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Łomży. Starty oceniane są na 120 tys zł, a dzięki szybkiej interwencji udało się uratować znacznie cenniejsze mienie.

Zrób zdjęcie, wygraj 700 zł...

Foto: Zrób zdjęcie, wygraj 700 zł...
cz pon, 09 czerwca 2008 15:04

Nagroda pieniężna w wysokości 700 złotych jest nagrodą główną w konkursie fotograficznym „ŁSM w fotografii”. Konkurs ogłosiła Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, która właśnie szykuje się do obchodów 50-lecia istnienia. Tematyka zdjęć jest dowolna, ale warunkiem przyjęcia fotografii do konkursu jest zawarcie w niej elementów pozwalających na powiązanie z tą spółdzielnią.

Poniedziałkowe wypadki na 61.

cz pon, 09 czerwca 2008 14:18

Jedna osoba została ranna na krajowej 61. Przed południem w okolicach wsi Guty pomiędzy Szczuczynem a Grajewem tir uderzył w ciągnik rolniczy, po czym kilkaset metrów dalej zderzyły się dwa samochody ciężarowe. Droga została zablokowana na kilka godzin, a policjanci kierowali samochody na objazdy.

Miejskie kąpielisko w Łomży zostanie otwarte za 12 dni

Foto: Miejskie kąpielisko w Łomży zostanie otwarte za...
cz pon, 09 czerwca 2008 08:53

Choć już od kilku dni setki łomżan w wodach Narwi szukają ochłodzenia, to dopiero za dwa tygodnie nad bezpieczeństwem kapiących się tu łomżan będą czuwali ratownicy. Zgodnie z umową ratusza z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, które od 14 lat prowadzi łomżyńskie kąpielisko, ma ono funkcjonować od 21 czerwca do 31 sierpnia 2008 roku.

Zabawa jakich mało...

Foto: Zabawa jakich mało...
cz pon, 09 czerwca 2008 07:24

Tysiące osób bawiło się na festynie z okazji Dnia Dziecka i 11 rocznicy powstania parafii Krzyża Świętego w Łomży. Przez całą niedzielę na placu przy budowanej świątyni parafialnej trwały gry, zabawy i konkursy z nagrodami. Na scenie prezentowały się zespoły muzyczne działające przy parafii, a na zakończenie wystąpił zespół Polityka.

Sprzątanie Narwi 2008

Foto: Sprzątanie Narwi 2008
cz pon, 09 czerwca 2008 07:01

To już stało się tradycją, że na początku czerwca członkowie Łomżyńskiego Klubu Płetwonurków „Podwodny Jeleń” organizują akcję sprzątania Narwi. W sobotę po południu na brzegu rzeki przy nowym moście w Łomży zebrało się kilkanaście osób, które następnie ochoczo ruszyły na poszukiwania śmieci.

Tragiczna niedziela nad wodą

Foto: Tragiczna niedziela nad wodą
cz pon, 09 czerwca 2008 06:37

Dwóch młodych mężczyzn utonęło wczoraj w wodach na terenie województwa podlaskiego. Po południu w Łomży 17-latek utopił się w Narwi nieopodal formalnie nieczynnego jeszcze kąpieliska miejskiego. Mimo zakrojonej na szeroką skalę akcji poszukiwawczej i udziału w niej Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-nurkowego z Augustowa ciała nastolatka z Łomży nie udało się odnaleźć. Kilka godzin wcześniej płetwonurkowie z Augustowa wyłowili natomiast ciało 18-latka, który utopił się przed południem w zalewie na rzecze Brzozówka w miejscowości Karpowicze w pobliżu Suchowoli. Policja podaje, że od 1 maja w podlaskich akwenach wodnych utonęło 7 osób.

Szef wojewódzkiego PSL z Łomży

Foto: Szef wojewódzkiego PSL z Łomży
cz nie, 08 czerwca 2008 23:14

Nowym prezesem Polskiego Stronnictw Ludowego w województwie podlaski został Wojciech Dzierzgowski z Łomży. Podczas niedzielnych obrad III Wojewódzkiego Zjazdu PSL w Białymstoku pokonał dotychczasowego szefa posła Jana Kamińskiego.

Nastolatek utopił się w Narwi

Foto: Nastolatek utopił się w Narwi
cz nie, 08 czerwca 2008 15:42

Tragicznie zaczyna się tegoroczne lato w Łomży. W Narwi w pobliżu formalnie nieczynnego jeszcze kąpieliska miejskiego utonął młody 17-letni chłopak. Nastolatek jak setki innych łomżan w zimnych wodach rzeki szukał ochłodzenia. Jak relacjonują świadkowie tragicznego zdarzenia około godziny 15.00 chłopak płyną środkiem rzeki. W pewnym momencie zaczął wołać pomocy. Mimo, że do rzeki natychmiast wskoczyło kilka osób nie udało się go wyciągnąć. Świadkowie mówią, że woda pochłonęła jego ciało.

Juwenalia wypełniły Stary Rynek

Foto: Juwenalia  wypełniły Stary Rynek
cz so, 07 czerwca 2008 11:52

Choć krótkie, to łomżyńskie Juwenalia 2008 przejdą do historii miasta i to nie tylko dlatego, że zorganizowano je po raz pierwszy w 590-letniej historii Łomży. Trwające tylko jeden dzień Juwenalia przyciągnęły nie tylko studentów. Na Starym Rynku, przy muzyce 14against5, Yorgus Band, East Clubbers i gwiazdy wieczoru Eweliny Flinty bawiły się tysiące łomżan.

„Veneda” choć dużo większa, ale komunikacyjnie nie będzie groźna...(?)

Foto: „Veneda” choć dużo większa,...
cz pt, 06 czerwca 2008 14:53

Planowana przy skrzyżowaniu ulic ul. Gen. Sikorskiego i Zawadzkiej Galeria „Veneda” ma być znacznie większa niż dotychczas twierdzono. Z materiałów do których dotarliśmy wynika, że ma ona mieć niemal 70 000 m2. (słownie: siedemdziesiąt tysięcy metrów kwadratowych) powierzchni czyli ponad trzy razy więcej niż podawano jeszcze w maju tego roku. Teraz budynek ma mieć dwie kondygnacje nadziemne i jedną podziemną.

« · «« · 824 · 825 · 826 · 827 · 828 · 829 · 830 · 831 · 832 · 833 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę