Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 05 sierpnia 2020 napisz DONOS@

Leśnicy czekają na deszcz

Foto: Leśnicy czekają na deszcz
cz pon, 04 maja 2009 14:23

- Jeżeli jutro lub pojutrze nie spadnie deszcz wprowadzimy okresowy zakaz wstępu do lasów – mówi Dariusz Godlewski nadleśniczy łomżyński. - W lasach jest bardzo sucho. Ścioła leśna pali się jak papier – dodaje nadleśniczy. W majowy weekend w lasach Nadleśnictwa Łomży wybuchły trzy pożary. Na szczęście wszystkie udało się bardzo szybko zlokalizować i ugasić. Leśniczych martwi jednak to, że wszystkie te trzy pożary wybuchały w jednym kompleksie leśnym Czerwony Bór i wszystkie najprawdopodobniej powstały w wyniku świadomego podpalenia.

Samorząd wspiera remont Katedry

Foto: Samorząd wspiera remont Katedry
cz pon, 04 maja 2009 12:40

Licząca sobie ponad pół tysiąca lat Katedra to najcenniejszy zabytek Łomży. Od kilku lat świątynia przechodzi gruntowny i kosztowny remont. Prace finansowane są przez parafię katedralną, ale bez wsparcia z zewnątrz nie byłyby możliwe. Od kilku lat pieniądze na remont świątyni przeznacza także samorząd miasta. W tym roku ma to być 130 tys zł. Podczas ubiegłotygodniowej sesji radni Łomży zdecydowali o przekazaniu właśnie takiej dotacji.

Prezes PKS w Łomży odznaczony

Foto: Prezes PKS w Łomży odznaczony
mm pon, 04 maja 2009 11:32

Adam Wykowski Prezes PKS w Łomży został odznaczony honorową odznaką „Za zasługi dla Transportu RP” nadawaną przez Ministra Infrastruktury. Wręczenie odbyło się z okazji Uroczystości Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Samochodowego w Warszawie. - To bardzo ważne dla nas osiągnięcie – mówi Adam Wykowski, prezes zarządu PKS w Łomży. – Tym bardziej, że drogowy transport pasażerski jest jedynym w regionie zaspokajającym tego rodzaju usługę. Jakość obsługi pasażerów – naszych klientów jest dla nas nie tylko obowiązkiem, ale także punktem honoru. Sukces jest zasługą wszystkich pracowników firmy, którym serdecznie dziękuję.

Egzamin na kierowcę będzie krótszy

Foto: Egzamin na kierowcę będzie krótszy
cz pon, 04 maja 2009 10:20

Szykują się zmiany w egzaminach na prawo jazdy. Zaczną obowiązywać prawdopodobnie za miesiąc. Będzie łatwiej..., ale i trudniej. W przypadku zdających egzamin w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Łomży na lepsze ma wyjść przede wszystkim skrócenie egzaminu z 40 do 25 minut. Jak podkreśla Mirosław Oliferuk, dyrektor WORD Łomża, dotychczas większość egzaminów w mieście była przerywana po 30. minucie jazdy.

Pijani po długim weekendzie

cz pon, 04 maja 2009 08:43

Sześciu pijanych kierowców zatrzymali w weekend łomżyńscy policjanci. Większość z nich wpadła wczoraj – 3 maja. Prawdziwym rekordzistą był 52-letni mieszkaniec Łomży. W niedzielne popołudnie jechał oplem ulicą Broniewskiego mając blisko 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Pijany kierowca wpadł w ręce policji i stracił prawo jazdy.

„Wolność trzeba szanować, pielęgnować i pieścić...”

Foto: „Wolność trzeba szanować, pielęgnować...
cz nie, 03 maja 2009 11:59

Wojsko, poczty sztandarowe, przedstawiciele władz, mieszkańcy Łomży zebrali przed południem na Placu Jana Pawła II by w 218 rocznicę uchwalenia oddać hołd twórcom Konstytucji 3 Maja. - 3 Maja to dzień chwały i tożsamości narodowej – mówił do zebranych prezydent Łomży Jerzy Brzeziński. Po złożeniu kwiatów przed pomnikiem Żołnierzy 33 Pułku Piechoty, w obecności orkiestry dętej przemaszerowano do Katedry, gdzie mszy świętej koncelebrowanej w intencji Ojczyzny przewodniczył biskup senior Tadeusz Zawistowski.

Łomżyński szeryf do dymisji

Foto: Łomżyński szeryf do dymisji
cz nie, 03 maja 2009 08:48

Lada dzień zostanie zdymisjonowany szef łomżyńskiej policji mł. insp. Mirosław Rozumek. W czwartek komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku wszczął procedurę rozpoczynającą odwołanie łomżyńskiego komendanta – informuje Gazeta Wyborcza.

Rowerzysta zginął pod Zambrowem

Foto: Rowerzysta zginął pod Zambrowem
cz nie, 03 maja 2009 08:16

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w nocy z 1 na 2 mają na krajowej ósemce w rejonie miejscowości w Gosie Małe w powiecie zambrowskim. Tuż przed północą rowerzysta, który chciał przejechać na drugą stronę drogi został śmiertelnie uderzony przez ciężarówkę.

„Wiwat maj, 3 Maj ...”

cz nie, 03 maja 2009 08:06

Niewiele osób pamięta, że jeszcze w latach osiemdziesiątych XX wieku, podobnie jak podczas rozbiorów, a następnie podczas okupacji niemieckiej i sowieckiej święto to było zakazane. Co zrozumiałe, nie chcą pamiętać o tym ci, którzy pilnowali jak najwyższej frekwencji, sprawdzali listy obecności i przeprowadzali dyscyplinujące rozmowy z tymi, którzy nie chcieli paradować dwa dni wcześniej przed I sekretarzem Komitetu Wojewódzkiego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej i jego świtą. Dopiero po zmianie ustroju, od kwietnia 1990 r. Święto Konstytucji 3 Maja znalazło na stałe miejsce w polskim kalendarzu. Można w tym miejscu zadać pytanie, dlaczego 3 Maja jest tak istotny w naszej historii i dlaczego z uporem maniaka co roku próbujemy przypomnieć, że nie jest to tylko dzień wolny od pracy.

Wywieśmy flagi

Foto: Wywieśmy flagi
cz so, 02 maja 2009 06:07

Dziś, 2 maja obchodzimy Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto to ustanowił Sejm w 2004 roku. Jego celem jest popularyzacja wiedzy o polskich symbolach narodowych, które wyrażają naszą tożsamość narodową. Prezydent Łomży, Starosta Łomżyński i Wojewoda Podlaski apelują do mieszkańców do wywieszanie flagi narodowej w dniach 2 i 3 maja. - Wywieszając biało-czerwoną flagę dajmy wyraz uczuciom patriotycznych – podkreśla wojewoda Maciej Żywno. - Nie obawiajmy się manifestowania swojej polskości, swojego związku z orłem oraz z bielą i czerwienią na sztandarach – dodaje prezydent Łomży Jerzy Brzeziński.

Będą przymrozki

cz pt, 01 maja 2009 19:03

Barbara Jakubowska, dyżurny synoptyk z białostockiego Biura Prognoz IMiGW ostrzega przed przymrozkami, które o poranku mogą spowodować straty w uprawach rolnych, sadach i ogrodach. Jak przewiduje w sobotę 2 maja temperatura przy gruncie miejscami może spaść do minus 3 stopni Celsjusza.

Nadleśnictwo Łomża apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności w lasach.

cz cz, 30 kwietnia 2009 22:16

Obecną wilgotność ściółki można porównać do wilgotności mebli w naszych mieszkaniach, czy też wilgotności kartki papieru. W lasach wokół Łomży, tak jak i całej Polski, obowiązuje III – najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Aktualnie w skali kraju okresowym zakazem wstępu do lasu objętych jest 49 z 430 nadleśnictw. W tej grupie są także lasy z sąsiedniego Nadleśnictwa Ostrołęka.

Majówkowe imprezy prawie dla każdego

cz cz, 30 kwietnia 2009 19:31

Wprawdzie majowy weekend w Łomży nie będzie obfitował w wydarzenia kulturalne, sportowe czy rekreacyjne, ale organizatorzy życia łomżyńskiej społeczności zaplanowali, chociaż skromnie, prawie dla każdego coś miłego. Mimo, że majówka zaczyna się w piątek tego dnia będzie można nawet grillować, bo biskup łomżyński ks. Stanisław Stefanek TChr udzielił dyspensy od powstrzymania się od pokarmów mięsnych wszystkim wiernym Diecezji Łomżyńskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Diecezji. - Zachęcam jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności – napisał biskup w dekrecie.

Kolej to rozwój...

Foto: Kolej to rozwój...
cz cz, 30 kwietnia 2009 15:30

- Chcemy kolei – zgodnym chórem mówią samorządowcy, którzy w czwartek spotkali się w starostwie powiatowym w Łomży. Chcą aby ich głos usłyszał marszałek Jarosław Dworzański i radni sejmiku wojewódzkiego, bo to oni musieliby zgodzić się na to, aby kolej pasażerska do Łomży ponownie dojeżdżała. - Jeśli samorząd województwa dotuje przewozy kolejowe w rejonie białostockim i suwalskim, to łaskawym okiem powinien spojrzeć także na region łomżyński – mówi Krzysztof Kozicki starosta łomżyński. Jeśli samorząd województwa „zgodziłby się” pasażerskie przewozy kolejowe z Łomży mogłyby ruszyć jeszcze w 2009 roku.

Jak to z 1 Maja bywało...

cz cz, 30 kwietnia 2009 14:20

1 Maja Święto Pracy obchodzone było corocznie od 1890 r. Wprowadziła je rok wcześniej II Międzynarodówka dla upamiętnienia wydarzeń, które miały miejsce w pierwszych dniach maja 1886 r. w Chicago, w Stanach Zjednoczonych podczas strajku będącego częścią ogólnokrajowej kampanii na rzecz wprowadzenia 8-godzinnego dnia pracy. W Polsce święto obchodzone było od samego początku istnienia, a dla robotników stanowiło wyraz ich walki o poprawę warunków życia i pracy. Sytuacja uległa zmianie po II wojnie światowej, kiedy to na ziemiach polskich siłą ustanowiono system komunistyczny. Chociaż początkowo nie nagłaśniano tego święta propagandowo (słabość władzy), to starano się wykorzystać robotników i głoszone przez nich hasła socjalne do legitymizowania nowych rządów. Od początku problemem była też bliskość Święta 3 Maja, kojarzącego się z Polską międzywojenną, w której panował inny ustrój.

Dla domu, ogrodu, mieszkania...

Foto: Dla domu, ogrodu, mieszkania...
cz cz, 30 kwietnia 2009 14:16

Od środowego poranka mieszkańcy Łomży i regionu mogą już robić zakupy w nowym – jak do tej pory - największym w mieście markecie budowlanym. To coś więcej niż zwykły sklep, a nawet hurtownia. Pod jednym dachem zgromadzono ponad 60 tysięcy produktów począwszy od zwykłej chemii gospodarczej, przez oświetlenie, elektronarzędzia, ceramika budowlana, panele podłogowe, drzwi, farby, kleje i tynki... - Wszystko oczywiście w konkurencyjnych cenach, tak aby każdemu opłacało się właśnie u nas robić zakupy – mówi Jacek Martela, współwłaściciel rodzinnej firmy z Ciechanowa, która otworzyła market „Dla domu, ogrodu, mieszkania” przy Alei Legionów w Łomży.

Listy kandydatów do PE

Foto: Listy kandydatów do PE
cz cz, 30 kwietnia 2009 10:11

45-letni mężczyzna – to uśredniony kandydat do Parlamentu Europejskiego w okręgu wyborczym obejmującym województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała listy wyborcze kandydatów, którzy 7 czerwca będą u nas walczyli o mandaty w Brukseli. Ze 110 kandydatów, na 11 lisach wyborczych, 86 to mężczyźni, a tylko 24 kobiety. Średni wiek kandydata to 45 lat - przy czym najmłodszy ma 21, a najstarszy 77 lat. Średnio kandydujący mężczyźni są o 6 lat starsi od kandydujących kobiet.

Za szybko...

Foto: Za szybko...
cz cz, 30 kwietnia 2009 07:47

Kolejny wypadek z udziałem motocyklisty. Tym razem doszło do niego około północy na drodze Grajewo – Szczuczyn. Jak podają policjanci 22-latek z Grajewa jadąc motorem marki honda, na łuku drogi, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożną skarpę.

Ostatnia chwila na złożenie PIT-ów

cz cz, 30 kwietnia 2009 06:23

Za spóźnienie się możemy zapłacić nawet 25520 zł grzywny. Tyle samo, plus odsetki, grozi tym wszystkim, którzy do północy nie przeleją na konta fiskusa należnych mu pieniędzy – czyli dopłaty do podatku dochodowego za ubiegły rok. Dziś 30 kwietnia, a więc ostatni dzień kampanii PIT-owej. Z danych Urzędu Skarbowego w Łomży wynikało, że na początku tygodnia, brakowało tu jeszcze około tysiąca rozliczeń.

Mleczne potęgi

cz śr, 29 kwietnia 2009 22:48

Wysokomazowiecka Mlekovita, grajewski Mlekpol i Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy to nasze firmy na opublikowanej przez dziennik Rzeczpospolita „liście 500” największych firm w kraju. I choć OSM Piątnica jest dopiero w połowie trzeciej setki, to jednak imponujący jest jej skok. Jeszcze na ubiegłorocznej „liście 500” znajdowała się na końcu stawki.

« · «« · 828 · 829 · 830 · 831 · 832 · 833 · 834 · 835 · 836 · 837 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę