niedziela, 23 września 2018 napisz DONOS@

Więcej za prąd

Foto: Więcej za prąd
cz pon, 19 grudnia 2005 09:44

W nowy roku powitają nas nowe wyższe ceny energii elektrycznej. Urząd Regulacji Energetyki (URE) zatwierdził nowe taryfy na sprzedaż energii i usługi przesyłowe m.in. Białostockiego Zakładu Energetycznego. Nowe taryfy zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2006 r. - W województwie podlaskim średni wzrost cen wyniesie 2,4 proc. Większość z nas za prąd zapłaci jednak znacznie więcej. Taryfa G-11 dla odbiorców indywidualnych wzrośnie aż o 4,3 proc.

Betlejem Łomżyńskie

Foto: Betlejem Łomżyńskie
mm so, 17 grudnia 2005 20:33

Na tydzień przed wigilią Bożego Narodzenia Anno Domini 2005, w sobotę, 17 grudnia, przy nakrytych białymi obrusami stołach, udekorowanych kwitnącymi gwiazdami betlejemskimi, zasiedli ludzie oddani sercem Ziemi Łomżyńskiej, którzy z jej historią związali własne losy, marzenia i nadzieje.

Wieczorna Łomża

Foto: Wieczorna Łomża
mm so, 17 grudnia 2005 11:11

Intensywne opady śniegu, ślisko a na koniec mróz. Kilka migawek z piątkowego wieczoru w Łomzy.

Policyjna obława

cz pt, 16 grudnia 2005 08:10

W Łomży i na terenie powiatu łomżyńskiego od rana trwa policyjna akcja pod kryptonimem „Alkohol i narkotyki”. Policyjne patrole stoją przy wszystkich głównych drogach regionu. W sumie jest ich osiem, a trzy z nich w samym mieście Łomży. Jak podkreśla Piotr Jarominiak Szef Sekcji Ruchu Drogowego KMP w Łomży kontrolowani kierowcy będą poddawani przede wszystkim badaniom sprawdzającym czy przypadkiem nie prowadzą samochodu pod wpływem alkoholu czy innych środków odurzających.

Pijana matka biła 8-miesięcznego chłopczyka

cz cz, 15 grudnia 2005 22:54

Do dwóch lat pozbawienia wolności grozi mieszkance Zambrowa, która w środę po południu uderzyła w twarz swojego 8-miesięcznego synka. Policja postawiła 29-letniej kobiecie zarzut pobicia dziecka. Do zdarzenia doszło w środę w jednym z bloków w Zambrowie. Policję powiadomili sąsiedzi, którzy usłyszeli głośne zachowanie w jednym z mieszkań.

Noworoczny Dar Serca

Foto: Noworoczny Dar Serca
cz cz, 15 grudnia 2005 11:48

W niedzielę 18 grudnia 2005 roku w Łomży, Ciechanowcu, Czyżewie, Grajewie, Jedwabnem, Kolnie, Kupiskach, Małym Płocku, Miastkowie, Nowogrodzie, Piątnicy, Puchałach, Stawiskach, Śniadowie, Szczuczynie, Wiźnie, Wygodzie, Wysokiem Mazowieckim i Zambrowie już po raz siódmy wyjdą na ulice gimnazjaliści. Wezmą udział jako kwestarze w akcji „ Noworoczny Dar Serca”. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na pomoc dzieciom chorym i niepełnosprawnym.

Bożonarodzeniowa zbiórka Caritas

cz cz, 15 grudnia 2005 11:33

Mieszkańcy Łomży mogą pomóc potrzebującym. Okazją jest zbiórka żywności, którą przed Świętami Bożego Narodzenia organizuje Caritas Diecezji Łomżyńskiej. W najbliższą sobotę 17 grudnia w godzinach od 9.00 do 18.00 w niemal 20 sklepach w Łomży stać będą wolontariusze, którzy zbierać będą żywność. Caritas prosi zwłaszcza o żywność trwałą - mąkę, cukier, ryż, makaron, olej, dżemy i słodycze dla dzieci.

Kto „oszczerza” radnych?

cz śr, 14 grudnia 2005 16:10

Radni Łomży powołali „speckomisję”, która ma zredagować pismo do redakcji Kuriera Porannego z żądaniem m.in. ujawnienia tajemniczego informatora, który rzucił oszczerstwo jakoby to radni Łomży za łapówkę zgodzili się na budowę hipermarketu w centrum miasta. W pismie tym będzie też żądanie sprostowania i przeprosin, a przewodniczący Rady Miasta i członek „speckomisji” Maciej Głaz podkreśla, że radni dobrego imienia gotowi są dochodzić nawet w sądzie.

Aby nie zapomniano...

Foto: Aby nie zapomniano...
cz wt, 13 grudnia 2005 23:51

Około 60 osób wzięło udział w konferencji pt. „Jak zamykano wolność” - Okoliczności powstania i likwidacji NSZZ „Solidarność” na Ziemi Łomżyńskiej w latach 1980-1982. Wśród przybyłych na konferencję upamiętniającą 24 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego byli także organizatorzy i działacze pierwszej Solidarności.

WOŚP także w Łomży

Foto: WOŚP także w Łomży
cz cz, 08 grudnia 2005 23:25

Dwa łomżyńskie sztaby przygotowują XIV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łomży. W niedzielę 8 stycznia po mieście będą chodzili kwestarze z puszkami, po ulicach będzie jeździł tradycyjny wesoły autobus, będą też koncerty i licytacje. Jeden sztab Orkiestry utworzono w Ekonomiku - szefuje my uczennica szkoły Kamila łada, drugim - przy ZNP, którym kieruje Teresa Polecka-Gryczan, kierownik łomżyńskiej delegatury Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Prokuratura łomżyńska oskarża kolejnych członków gangu wołomińskiego

cz cz, 08 grudnia 2005 17:32

Prokuratura Okręgowa w Łomży skierowała do Sądu Okręgowego w Warszawie akt oskarżenia dotyczący 8 osób związanych z zorganizowaną grupą przestępczą z Wołomina, którym zarzuciła m.in. handel narkotykami i wymuszenia haraczy. Trzem bossom grupy, w tym Robertowi R., pseudonim Rudy, zarzucono także m.in. zlecenie zabójstwa jednego z ważnych członków gangu, co było zemstą za próbę usamodzielnienia, oszukiwanie przy rozliczeniach finansowych i odmowę posłuszeństwa - poinformowano PAP w łomżyńskiej prokuraturze.

Jak partia porządek wprowadzała

cz cz, 08 grudnia 2005 11:55

Powstanie i masowy rozwój NSZZ „Solidarność” w 1980 r. był bez wątpienia dużym zaskoczeniem dla kierownictwa PZPR w Polsce. Przełożyło się to także na struktury terenowe partii, które początkowo nie potrafiły wypracować taktyki postępowania wobec przeciwnika, za jakiego uznano związek. Sytuacja ulegała jednak stopniowej zmianie wraz z przygotowaniami do siłowego rozprawienia się z „Solidarnością”. Najbardziej widoczne było to podczas prób zaprowadzenia „porządku” we własnych szeregach.

Ostrzeżenie o opadach śniegu i ochłodzeniu!!!

cz cz, 08 grudnia 2005 11:46

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku informuje, iż w woj. podlaskim i warmińsko -mazurskim występować będą nadal opady śniegu - w czwartek na ogół ciągłe, miejscami umiarkowanie silne a w piątek przelotne wywołujące śliskość pośniegową. W ciągu dzisiejszego dnia tj. 8.12.2005 rozpocznie się stopniowe ochłodzenie - temperatura obniży się do -1 , -2 st. , w nocy z 08/09.12 temperatura min od -2 do -5 st.

Szpitalne kolejki będą dłuższe

cz cz, 08 grudnia 2005 08:56

W tej chwili w operację zaćmy w łomżyńskim szpitalu czeka około 350 pacjentów, to tzw. kolejka, na najbliższe pół roku. Okazuje się jednak, że w przyszłym roku kolejki szpitalne w Łomży wydłużą się jeszcze bardziej. Wczoraj po południu szpital w Łomży podpisał kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na przyszły rok. Choć NFZ za tzw. punk medyczny, na który przelicza się wszelkie szpitalne usługi, zapłaci więcej, to łomżyński szpital otrzymał znacznie mniejszy limit punktów niż jest to w tym roku. Jak podkreśla dyrektor szpitala Marian Jaszewski oznacza to, że pacjenci na zabiegi będą musieli czekać jeszcze dłużej niż jest to obecnie.

Wyciekło z cysterny... zapłaci jej właściciel

Foto: Wyciekło z cysterny... zapłaci jej właściciel
cz śr, 07 grudnia 2005 09:22

Nawet około 20 tysięcy złotych mogła kosztować akcja usuwania rozlanego oleju opałowego na ulicach Łomży. Przypomnijmy wieczorem około godziny 16.00 na ulice Giełczyńską, Stary Rynek i Rządowa wylało się co najmniej kilkadziesiąt litrów oleju. Tłusta plama o szerokości ponad metr i długości około jednego kilometra ciągnęła się od skrzyżowania Giełczynskiej z Dworną aż po rondo na Placu Kościuszki. Akcja usuwania zanieczyszczenia trwała około 6 godzin. Krzysztof Wróblewski specjalista d.s. zarządzania kryzysowego ratusza, który ją koordynował podkreśla, że nie doszło do skażenia środowiska

Groźny przestępca zatrzymany w Kolnie

cz wt, 06 grudnia 2005 18:14

Policjanci zatrzymali w Kolnie Artura B., poszukiwanego trzema listami gończymi, w tym za pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Mężczyzna podejrzewany jest o kradzieże samochodów, wymuszenia rozbójnicze, napady i uprowadzenia. Jak poinformował st. sierż. Andrzej Browarek z zespołu prasowego komendy stołecznej policji, funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością samochodową wkroczyli do kilku wytypowanych wcześniej mieszkań. Według ustaleń policji, mógł się tam znajdować poszukiwany. W jednym z nich w Kolnie był Artur B.

Katastrofa ekologiczna? Zamknięte centrum Łomży!

Foto: Katastrofa ekologiczna? Zamknięte centrum Łomży!
cz wt, 06 grudnia 2005 16:58

Co najmniej kilkadziesiąt (a być może nawet kilkaset) litrów oleju, prawdopodobnie opałowego, wylało się na jezdnie ulic Giełczyńskiej i Rządowej w centrum Łomży. Plama oleju ma około kilometr długości. Strażacy i policjanci zamknęli ruch w centrum Łomży. Rządowa i Giełczyńska będą zamknięte przez kilka godzin. Strażacy nie mogą zmyć oleju w obawie przed przedostaniem się substancji do studzienek kanalizacyjnych i skażenia środowiska.

Uwaga! będzie ślisko

cz so, 03 grudnia 2005 21:00

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku ostrzega przed gołoledzią. W nocy (03/04.12.2005) z południowego zachodu na północny wschód województwa podlaskiego i będzie przemieszczać się strefa opadów śniegu, przechodzących w deszcz ze śniegiem i deszcz, przejściowo marznący i powodujący gołoledź.

Ratusz z kopułką i „antenką”

Foto: Ratusz z kopułką i „antenką”
cz so, 03 grudnia 2005 09:37

Ważąca ponad pół tony kopułę zamontowano w sobotę rano na świeżo wyremontowanej wieży ratusza. Dzięki temu historyczna siedziba władz miasta ma wyglądać tak jak ją zaprojektował Aleksander Groffe przed niemal 200 laty. Samo obsadzanie kopuły na ratuszowej wieży nie stworzyło większego problemu. Kłopot, ale niewielki powstał zaś przy obsadzaniu stelaża mierzącej ponad trzy metry szpicy, którą ustawiono na kopule.

Dłuższy numerek do Speeda i nie tylko tu

cz pt, 02 grudnia 2005 17:01

Od poniedziałku aby zadzwonić do sąsiada czy sąsiadki trzeba będzie wystukać - ewentualnie wykręcić - dłuższy numer telefonu. Telekomunikacja Polska wprowadza od tego dnia zmianę sposobu wybierania numerów w połączeniach lokalnych. Każde takie połączenie z telefonu stacjonarnego lub automatu telefonicznego tp będzie rozpoczynało się od wybrania cyfry 0, numeru kierunkowego (w łomżyńskim – 86) i dopiero wówczas siedmiocyfrowego numeru abonenta.

« · «« · 828 · 829 · 830 · 831 · 832 · 833 · 834 · 835 · 836 · 837 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę