Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 28 lutego 2024 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Hyzio, Dyzio i Zyzio - małe bociany spod Łomży mają już swoje imiona

Małe bociany spod Łomży, których gniazdo możemy podglądać w internecie mają już swoje imiona.

- Wybrali je pracownicy Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi spośród propozycji przysłanych przez fanów przyrody - mówi dyrektor Parku Mariusz Sachmaciński. - W tym konkursie było około 20 propozycji. Między innymi Bolek, Lolek i Tosia, Tytus, Romek i A'Tomek oraz jeszcze inne także bardziej polityczne. Ale w konkursie przeprowadzonym przez pracowników Parku wyłonione zostały imiona: Hyzio, Dyzio i Zyzio. Nie wiem jeszcze, który z tych osobników ma jaką płeć, ale chodzi o to, żeby takie sprawy traktować na wesoło - mówi Mariusz Sachmaciński.

Konkurs na imiona bocianów z tego gniazda przyrodnicy organizują od wielu lat - dodaje dyrektor. 

- Konkurs po raz pierwszy pojawił się w 2017 roku. Szukaliśmy wtedy imion w konkursie dla dwóch bocianów, które osiedliły się na gnieździe, które ma przekaz online z projektu Live. I wtedy zostały wyłonione dwa imiona rodziców, którzy dali początek całemu cyklowi populacyjnemu bociana białego właśnie w tej miejscowości Rakowo-Czachy. Imiona były wymyślone przez panią ze świata, Polkę i dała imiona: Raczka i Czach, to się dobrze przyjęło - mówi Mariusz Sachmaciński.


Link do kamery podglądającej gniazdo.

240206081801.gif
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę