Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Rafał Jastrzębski z łomżyńskiej "Wety" wygrał indeks na SGGW

Główne zdjęcie
Fot. Paweł Wądołowski / Radio Białystok

Dzień po otrzymaniu wyników egzaminu maturalnego Rafał Jastrzębski z Łomży został studentem Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W środę (06.07) wygrał konkurs organizowany wspólnie przez uczelnię i Zespół Szkół Ogólnokształcących i Weterynaryjnych, którego jest absolwentem.

Rywalizację na początku roku szkolnego rozpoczęło kilkunastu uczniów, a do ścisłego finału komisja zakwalifikowała dwoje, Katarzynę Wykowską i Rafała Jastrzębskiego. Uczniowie przygotowali prace i dzisiaj (06.07) prezentowali je przed przedstawicielami uczelni. 

- Przygotowałem pracę na temat przemieszczania trawieńca u krów mlecznych jako zabiegu coraz częściej spotykanego w stadach krów mlecznych. Dzięki temu konkursowi mogę się dostać na studia pokazując to co lubię, co potrafię - mówił Rafał Jastrzębski.

- Przede wszystkim zwierzęta są moją pasją, zwłaszcza te małe i zwłaszcza psy, tak że wybór był oczywisty. Przygotowałam pracę o kastracji psów. Udział w konkursie to pisanie pracy, przygotowanie prezentacji i wystąpień, uczenie się tego wszystkiego na bieżąco, plus jeszcze egzaminy zawodowe - mówiła Katarzyna Wykowska.

Komisja zdecydowała, że lepsza była praca Rafała Jastrzębskiego i od dzisiaj jest on już studentem Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Jak mówi jego dziekan Michał Skibniewski, komisja zwraca uwagę na prezentację i jakość pracy.

- Na jej merytoryczną wartość. Ale łomżyńska szkoła bardzo dobrze kształci przyszłych techników weterynarii. W związku z tym te prace mają wartość taką aplikacyjną, kliniczną. Niewątpliwe jest to duża szansa dla uczniów, bo nasza uczelnia cieszy się dość dużym zainteresowaniem, z reguły pięć osób ubiega się o jedno miejsce - mówi Michał Skibiniewski.

Konkurs im. Jana Stypuły odbył się po raz dziewiętnasty.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę