Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 09 grudnia 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

W Szepietowie powstał mural z wizerunkiem Kazimierza Pułaskiego

Główne zdjęcie
Fot. Adam Dąbrowski / Radio Biłaystok

To przypomnienie o roli gminy w historii – kilkumetrowej wysokości portret Kazimierza Pułaskiego powstał w Szepietowie przy wjeździe od strony Wysokiego Mazowieckiego.

Mural zajmujący całą boczną ścianę budynku, naprzeciwko stacji kolejowej, powstał z inicjatywy szepietowskiego stowarzyszenia Artszep.

- Poprzez Lokalną Grupę Działania „Brama na Podlasie” zdobyliśmy 8 tys. zł dotacji, 6 tys. zł dołożył samorząd gminy i to wystarczyło na ten mural, ponieważ gminna spółdzielnia udostępniła ścianę swojego budynku nieodpłatnie – mówi zastępca burmistrza Szepietowa Michał Gąsowski.

Portret generała, nazywanego bohaterem dwóch narodów, wybrany został nieprzypadkowo - jego dziadek Jakub Pułaski był posiadaczem ziemskim i właścicielem kilku wsi, m.in. Pułazi- Świerży, które znajdują się obecnie na terenie gminy.

Oficjalne symboliczne odsłonięcie muralu zaplanowano na tegoroczne Dni Szepietowa 27 lipca, a ze względu na osobę Pułaskiego, władze gminy zaprosiły na te uroczystości przedstawicieli Ambasady USA w Polsce i amerykańskich żołnierzy stacjonujących w woj. warmińsko-mazurskim.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę