Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży od października będzie miała nową nazwę

Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży od 1 października zmieni nazwę na - Międzynarodową Akademię Nauk Stosowanych – poinformowały podczas konferencji prasowej władze tej uczelni.

Łomżyńska uczelnia niepubliczna spełnia wszystkie warunki wymagane dla akademii nauk stosowanych i wystąpiła z takim wnioskiem do Ministra Edukacji i Nauki, który wyraził na to zgodę.

- WSA istnieje już 25 lat, wszyscy nasi pracownicy naukowi są u nas na etatach, prowadzimy studia na dziesięciu kierunkach i pozytywnie przeszliśmy ponad dwadzieścia kontroli Polskiej Komisji Akredytacyjnej – wymienia twórca uczelni i jej rektor dr hab. Roman Engler.

To, że należy jej się określenie „międzynarodowa”, uzasadniono w kilkudziesięciostronicowym raporcie. Uwzględniono w nim zarówno kraje pochodzenia studentów i pracowników naukowych, jak i projekty realizowane przez WSA w międzynarodowym partnerstwie.

Najnowszy to unijny projekt dotyczący ekologizacji i „zielonej transformacji” w ramach programu Horyzonty Europy. Łomżyńska uczelnia niepubliczna znalazła się nim wśród 21 partnerów z całej Europy, obok drugiego polskiego reprezentanta – Polskiej Akademii Nauk.

Wyższa Szkoła Agrobiznesu oficjalnie zmieni nazwę na Międzynarodową Akademię Nauk Stosowanych podczas inauguracji nowego roku akademickiego - 1 października 2022r. Od 1 marca tego roku nazwę na Akademia Nauk Stosowanych w Łomży zmieniła dotychczasowa Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę