Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 23 lipca 2024 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Są już wyniki matur - poszło gorzej, niż przed rokiem

Dużo gorzej niż przed rokiem - tak można podsumować wyniki tegorocznych matur.

Jak mówi dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży Agnieszka Muzyk, podlascy maturzyści osiągnęli wynik poniżej średniej krajowej.

- Niestety w tym roku poszło gorzej niż w roku ubiegłym. Wyniki są niższe, ponieważ w ubiegłym roku zdało 81,5 proc. przystępujących do egzaminu maturalnego w województwie podlaskim. Był to najwyższy wynik w kraju. W tym roku zdawalność wynosi 76,2 proc., podczas gdy w ogóle średnia w kraju to 78,2 proc - mówi Agnieszka Muzyk.

Najlepsze wyniki osiągnęli absolwenci szkół średnich ze stolicy województwa.

- W Białymstoku to jest 80 proc., w Suwałkach 79 proc., Łomża 77 proc. zdawalności. Ale również 77 proc. mamy w powiecie kolneńskim oraz augustowskim. Jeśli chodzi o odsetek sukcesów to na poziomie podstawowym najsłabiej poszła matematyka, to jest 85 proc., 95 proc. z języka polskiego, natomiast jeśli chodzi o język angielski to jest 96 proc. - informuje Agnieszka Muzyk.

Najlepsze wyniki w kraju uzyskali maturzyści z województw małopolskiego i mazowieckiego


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę