Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

We wsi Łuby-Kiertany otwarto fragment wyremontowanej drogi

Droga miała nawierzchnię szutrową, często po opadach deszczu była nieprzejezdna. Teraz mieszkańcy wsi Łuby-Kiertany w powiecie łomżyńskim mogą cieszyć się nową drogą o nawierzchni asfaltowej.

- To przede wszystkim zdecydowanie poprawia komfort życia - mówiła podczas uroczystego otwarta drogi sołtys Jolanta Czaplicka. - Jest bez porównania lepiej. Wszyscy mieszkańcy są zadowoleni. Tamta droga była żwirowa i już tyle lat bez nawożenia. Kiedy wiosna przyszła to była nieprzejezdna, kurz też był niesamowity, bo już tyle lat nie było podsypki robionej. Teraz cieszymy się, że w końcu mogliśmy się doczekać lepszej drogi. I okna umyć, bo teraz jak okna się umyje to chociaż dłużej mogą być czyste - podkreślała sołtys Czaplicka.

Jak mówił starosta łomżyński Lech Szabłowski, przebudowano bardzo długi odcinek drogi między trzema miejscowościami.

- Został przebudowany odcinek drogi relacji Leopoldowo - Łuby-Kurki - Łuby-Kiertany o długość 2360 m. Oczywiście inwestycja bardzo potrzebna i bardzo ważna. Wcześniej była to droga nawierzchni gruntowej, żwirowo-żużlowej, często nieprzejezdna. Dzisiaj mamy jezdnię o szerokości 5,5 m, do tego chodniki, odwodnienie, wjazdy na posesję. Zostały przebudowane trzy skrzyżowania

Obecny podczas otwarcia wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski podkreślał dobrą współpracę między samorządami przy realizacji tej inwestycji. 

- Cieszę się, że powiat łomżyński potrafił we współpracy z poszczególnymi gminami te inwestycje realizować. Dobrze, sprawnie ta droga została zrealizowana i niech jak najlepiej służy mieszkańcom

Inwestycja kosztowała ponad 3 300 000 zł. Udało się ją zrealizować dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, Inwestycji Lokalnych, a także z pieniędzy z budżetów powiatu łomżyńskiego i gminy Miastkowo.

 

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę