Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Uczniowie mogą prosić o weryfikację wyniku egzaminu maturalnego

- Uczniowie, którzy nie zgadzają się z wynikiem egzaminu maturalnego mogą prosić o jego weryfikację. Muszą jednak spełnić kilka warunków - mówi dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży Agnieszka Muzyk.

Przede wszystkim trzeba złożyć podanie, żeby móc zobaczyć swoją pracę.

- System przewiduje taka możliwość i na naszej stronie została umieszczona zakładka z plikiem dokumentów, który jest konieczny, by złożyć je do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży. Jest to podanie o wgląd do arkusza egzaminacyjnego. Absolwent podczas wglądu może zrobić zdjęcie swojego arkusza, żeby w sposób spokojny te zadania jeszcze przeanalizować w domu. I oczywiście może zgłosić zastrzeżenia w postaci takiego wniosku o weryfikację - mówi Agnieszka Muzyk.

Zastrzeżenia muszą być jednak konkretne. Nie wystarczy samo zgłoszenie, że maturzysta nie zgadza się z oceną.

- Te zastrzeżenie nie mogą wyglądać tak, że "nie zgadzam się z wynikiem". Tylko trzeba rzeczywiście wskazać zadanie i konkretnie ustosunkować się do tego dlaczego z tą punktacją, z taką oceną się nie zgadzamy. To musi być przemyślane. To może być tak, że widać, że jest to wynik, zdaniem ucznia, prawidłowy i może do tego absolutnie zgłosić swoje wątpliwości w postaci wniosku o weryfikację. Te zadania, do których absolwentów zgłasza wątpliwości są ponownie sprawdzane - dodaje Agnieszka Muzyk.

Maturzyści mają sześć miesięcy na złożenie podania o wgląd do pracy. Czas liczy się od terminu otrzymania wyniku egzaminu.

Na stronie OKE znajdują się niezbędne dokumenty

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę