Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

W Brzostowie w gminie Jedwabne oddano do użytku zmodernizowany fragment drogi

To bardzo ważna droga dla mieszkańców, ale także turystów odwiedzających okolice Biebrzy. W Brzostowie, w gminie Jedwabne, oddano do użytku zmodernizowany fragment drogi przebiegający przez miejscowość.

Wcześniej ciężko było w tym miejscu przejechać, bo nawierzchnia często była zalewana przez wodę. Były też bardzo duże dziury, ale przede wszystkim droga miała nawierzchnię gruntową i po każdym deszczu tworzyła się warstwa błota - mówili mieszkańcy. 

Jak mówił burmistrz Jedwabnego Adam Niebrzydowski, remont trwał dużej niż zakładali urzędnicy, ze względu na duży zakres prac, ale także zalanie drogi.

- Odcinek półtora kilometra drogi z nawierzchni z kostki brukowej. Dodatkowo zrobiona jest też melioracja, bo bez niej nie dałoby rady wybudować tej drogi. Prace się przeciągały, bo mieliśmy też nawałnicę, miejscowość była zalana wodą. To spowodowało przerwy w realizacji inwestycji - mówił Adam Niebrzydowski.

- Na remont tej drogi mieszkańcy czekali od wielu lat - mówił wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś. - Ta droga była strasznie zdegenerowana, między innymi dlatego, że znajduje się na terenie podmokłym. Kiedy była ulewa, to nie można było przejechać. Teraz mieszkańcy będę mieli normalną, dobrą drogę, a przede wszystkim bezpieczną - mówił.

Inwestycja kosztowała prawie 2 miliony 400 tysięcy złotych. Większość tej kwoty to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

 

Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę