Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 09 grudnia 2023 napisz DONOS@

W Kolnie powstanie jednostka Wojska Polskiego

Główne zdjęcie
Fot. Paweł Wądołowski / Radio Białystok

W Kolnie powstanie nowa jednostka w ramach tworzonej dywizji - potwierdził podczas wizyty w tym mieście wicepremier i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Szef MON podpisał w sobotę (5.11) porozumienie, na mocy którego miejski samorząd przekazał wojsku grunty.

- W Kolnie powstanie jednostka Wojska Polskiego. Ta jednostka będzie miała bardzo duże znaczenie dla bezpieczeństwa naszej ojczyzny. Będzie wchodziła w skład nowej dywizji zmechanizowanej, którą budujemy w województwie podlaskim. Zadaniem tej dywizji będzie obrona wschodniej części naszego kraju, przede wszystkim obrona województwa podlaskiego. A wszystko to robimy, żeby wróg na Polskę nie napadł - mówił Mariusz Błaszczak.

 

- To jest przełomowa chwila dla naszego miasta. Ta jednostka powstanie w szybkim tempie, bo widzimy, co dzieje się w Ukrainie. Myślę, że powiedzenie: "Chcesz pokoju - szykuj się do wojny", jest jak najbardziej na czasie. Mam nadzieję, że jednostka, która tu będzie, będzie nas chronić. Wierzę w to, że żołnierze, którzy tutaj przybędą, będą czuli się naprawdę dobrze. Jak u siebie - dodał Andrzej Duda.

W Kolnie ma stacjonować batalion, czyli do 700 żołnierzy.

 

źródło: radio.bialystok.pl

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę