Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 05 lipca 2020 napisz DONOS@

Papierowa walka o łomżyński szpital. Autor: Adam Dąbrowski

Foto: Papierowa walka o łomżyński szpital. Autor: Ada...
cz cz, 21 maja 2020 08:33

Gdyby ten temat nie był poważny i ważny społecznie dla Łomży, to wszystko byłoby tylko śmieszne. Stowarzyszenie o długiej i skomplikowanej nazwie, bo dwunastoczłonowej nie licząc spójników, wpisane zostało do rejestru 6. kwietnia. Czyli ponad trzy tygodnie po tym jak przez miasto przetoczyła się największa fala protestów związana z przekształceniem łomżyńskiego szpitala w jednoimienny. I zaczęło działać.

Dzieci z Łomży wróciły do przedszkoli

cz pon, 18 maja 2020 20:21

Niespełna 8 proc. dzieci wróciło do otwartych od poniedziałku (18.05) w Łomży przedszkoli miejskich. We wszystkich miejskich przedszkolach w Łomży pojawiło się 103 dzieci a prawie 1300 zapisanych.

Pracownik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego zakażony koronawirusem

Foto: Pracownik Urzędu Marszałkowskiego Województwa P...
cz pon, 18 maja 2020 08:09

Procedury bezpieczeństwa wprowadza Urząd Marszałkowski w Białymstoku. U jednego z pracowników testy potwierdziły obecność koronawirusa.

Ważą się losy szpitala w Łomży - od czerwca nie będzie jednoimiennym zakaźnym?

Foto: Ważą się losy szpitala w Łomży - od czerwca nie...
cz cz, 14 maja 2020 21:31

Marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki liczy na to, że od czerwca szpital wojewódzki w Łomży przestanie być jednoimiennym do opieki nad pacjentami z koronawirusem. Urząd wojewódzki odpowiada, że prowadzi konsultacje w tej sprawie także z resortem zdrowia.

Andrzej Grygoruk nie jest już dyrektorem Biebrzańskiego Parku Narodowego

Foto: Andrzej Grygoruk nie jest już dyrektorem Biebrz...
cz śr, 13 maja 2020 17:06

Minister Środowiska odwołał Andrzeja Grygoruka z pełnionej funkcji w środę (13.05). Jak nieoficjalnie dowiedział się reporter Polskiego Radia Białystok Paweł Wądołowski - Andrzej Grygoruk nie otrzymał uzasadnienia tej decyzji.

Wypłaty zasiłków z ZUS-u mogą być opóźnione

cz wt, 12 maja 2020 07:06

Chodzi np. o zasiłki chorobowe czy opiekuńcze na dziecko. O opóźnieniach informują przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Zwłoki noworodka na wysypisku odpadów w Czerwonym Borze

Foto: Zwłoki noworodka na wysypisku odpadów w Czerwon...
cz so, 09 maja 2020 21:43

Ciało noworodka znalazł w piątek (8.05) około 13:00 jeden z pracowników sortowni w Czerwonym Borze. Prokuratura wyjaśnia tę sprawę.

Ktoś prawdopodobnie ostrzelał jeden z autobusów komunikacji miejskiej w Łomży

cz pt, 08 maja 2020 11:57

To kolejny taki przypadek w ciągu roku. Ktoś najprawdopodobniej strzelił do autobusu komunikacji miejskiej w Łomży. Sprawę wyjaśniają policjanci.

Podejrzany o zabójstwo 23-latki przyznał się do winy - trafił do aresztu na 3 miesiące

cz nie, 03 maja 2020 11:55

Na trzy miesiące do aresztu trafi 20-letni Patryk D., podejrzany o zabójstwo kobiety, której rozkawałkowane ciało znaleziono w czwartek w lesie we wsi Piotrowo k. Nowego Dworu Gdańskiego. Mężczyzna przyznał się wcześniej do winy.

Podejrzany o zabójstwo 23-latki przyznał się do winy

mm so, 02 maja 2020 13:55

Kara dożywotniego więzienia grozi mężczyźnie podejrzanemu o zabójstwo kobiety, której rozkawałkowane ciało znaleziono w czwartek (30.04) w lesie we wsi Piotrowo k. Nowego Dworu Gdańskiego. Podejrzany przyznał się do winy.

Na wybrzeżu odnaleziono ciało poszukiwanej mieszkanki podłomżyńskiej miejscowości

cz pt, 01 maja 2020 09:36

Poszukiwana od blisko dwóch miesięcy 23-latka z Balik pod Łomżą najprawdopodobniej została zamordowana. Nieoficjalnie ustaliło to Radio Gdańsk. Ciało kobiety znaleziono w miejscowości Piotrowo, niedaleko Nowego Dworu Gdańskiego.

Dyrektor Biebrzańskiego PN wyznaczył nagrodę za wskazanie podpalacza

Foto: Dyrektor Biebrzańskiego PN wyznaczył nagrodę za...
cz pon, 27 kwietnia 2020 08:01

Nagroda za wskazanie podpalacza - wyznaczył ją dyrektor Biebrzańskiego Parku Narodowego, Andrzej Grygoruk. Jak mówi, w tym roku było już kilkanaście podpaleń. Także największy od wielu lat pożar w Parku to efekt podpalenia łąk.

Młody policjant z Komendy Powiatowej w Wysokiem Mazowieckiem zginął na służbie

cz nie, 26 kwietnia 2020 12:26

Policjant Damian Kryński zginął w wypadku samochodowym. Policjant, kiedy jechał na posterunek w Ciechanowcu, we wsi Szepietowo Żaki jego służbowy samochód zderzył się czołowo z innym pojazdem. Oba stanęły w płomieniach.

Andrzej Grygoruk: zakończyła się akcja w Biebrzańskim Parku Narodowym

Foto: Andrzej Grygoruk: zakończyła się akcja w Biebrz...
cz so, 25 kwietnia 2020 19:43

Zakończyła się akcja gaśnicza w Biebrzańskim Parku Narodowym - poinformował Polskie Radio Białystok dyrektor parku Andrzej Grygoruk. Strażacy do niedzieli (26.04) zostaną jeszcze na miejscu - mają kamerą termowizyjną sprawdzać czy nie ma kolejnych źródeł pożaru - szczególnie w okolicach lasu wroceńskiego, ale sytuacja wygląda na całkowicie opanowaną.

Komisja konkursowa ma wyłonić dyrektora szpitala wojewódzkiego w Łomży

Foto: Komisja konkursowa ma wyłonić dyrektora szpital...
cz cz, 16 kwietnia 2020 08:32

W czwartek (16.04) ma być wybrany dyrektor szpitala wojewódzkiego w Łomży. Placówka miesiąc temu została przekształcona - jako pierwsza w Podlaskiem - w jednoimienny szpital zakaźny. Wakat na stanowisku dyrektora jest od początku lutego. Teraz pełniącym obowiązki szefa placówki jest Jacek Roleder oddelegowany z Białostockiego Centrum Onkologii.

Starosta wysokomazowiecki: Mieszkańcy mają prawo wiedzieć, kto jest zakażony koronawirusem

Foto: Starosta wysokomazowiecki: Mieszkańcy mają praw...
cz śr, 15 kwietnia 2020 10:23

Mieszkańcy mają prawo wiedzieć, że w ich miejscowości mieszkają osoby zakażone koronawirusem – mówi starosta wysokomazowiecki Bogdan Zieliński. W ten sposób uzasadnia publikowanie w internecie szczegółowych danych zamieszkania chorych, choć takich danych nie udostępnia ani Ministerstwo Zdrowia ani służby wojewody.

RCKiK w Białymstoku poszukuje osób, które przeszły chorobę wywołaną koronawirusem

Foto: RCKiK w Białymstoku poszukuje osób, które przes...
cz wt, 14 kwietnia 2020 11:26

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku poszukuje osób, które przeszły chorobę wywołaną koronawirusem, by przy ich pomocy leczyć kolejnych chorych. Chodzi o terapię osoczem ozdrowieńców, które ma być podawane osobom z Covid 19.

W ciągu ostatnich kilkunastu godzin w Podlaskiem odnotowano 26 pożarów traw

cz pon, 13 kwietnia 2020 13:11

W ostatnich dniach najgroźniejszym pożarem do jakiego wzywano strażaków były płonące łąki i torfowiska w Biebrzańskim Parku Narodowym, gdzie ogień objął ponad trzy hektary trudno dostępnego terenu. Po wielogodzinnej akcji, pożar udało się opanować, ale nie były to jedyne tego typu zdarzenia w regionie.

Strażacy walczą z pożarem łąk i torfowisk w Biebrzańskim Parku Narodowym

cz nie, 12 kwietnia 2020 18:05

Płoną łąki i torfowiska na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego. W tej chwili strażacy walczą z ogniem w pobliżu miejscowości Mścichy, wcześniej też przy Olszowej Drodze. Pożar objął ponad trzy hektary terenu.

Jacek Żalek nowym wiceministrem funduszy i polityki regionalnej

Foto: Jacek Żalek nowym wiceministrem funduszy i poli...
cz pt, 10 kwietnia 2020 18:32

Premier Mateusz Morawiecki powołał Jacka Żalka na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej - podało w piątek (10.04) ministerstwo.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę