Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Do sądu w Grajewie trafił akt oskarżenia ws. Podlaskiego Trybunału Sprawiedliwości

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Akt oskarżenia w sprawie tzw. Podlaskiego Trybunału Sprawiedliwości trafił do Sądu Rejonowego w Grajewie. Skierowała go łomżyńska prokuratura przeciwko Marzannie G. i Robertowi P. - założycielom tego pseudo trybunału.

Oskarżeni sami powołali Podlaski Trybunał Sprawiedliwości i w jego imieniu wydawali wyroki, m.in. "na twórców i wykonawców reżimu sanitarnego, w czasie pandemii koronawirusa" - mówi zastępca Prokuratora Okręgowego w Łomży Anna Zejer.

- Wyroki te, w swojej treści odwoływały się do konfiskat mienia, zakazu pełnienia funkcji publicznych, zakazu pracy w urzędach państwowych, czy do pozbawienia praw publicznych. Wyroki te zawierały w swojej treści groźby karalne i miały na celu zniesławienie osób pokrzywdzonych - mówi Anna Zejer.

W sumie oskarżeni usłyszeli 31 zarzutów. Jeden dotyczył sytuacji z 15 stycznia 2022 roku, kiedy po manifestacji antyszczepionkowców Marzanna G. i Robert P. poszli pod dom prezydenta Białegostoku.

- Jeden czyn dotyczy nawoływania do popełnienia zbrodni, a mianowicie udania się do miejsca zamieszkania prezydenta Białegostoku i wykonania tam pseudo wyroku zawierającego karę śmierci - dodaje Anna Zejer.

Za to grozi im do 3 lat pozbawienia wolności. Pozostałe przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności do 2 lat. Marzanna G. i Robert P. nie przyznali się do winy.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę