Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Uczniowie z Wizny i okolic wzięli udział w nietypowej lekcji historii

Główne zdjęcie
Fot. Adam Dąbrowski / Radio Białystok

Lekcję historii z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości zorganizowano w podstawówce w Wiźnie. To jedna z nielicznych podlaskich szkół, w której realizowany jest ministerialny projekt wykorzystywania w nauczaniu technologii VR.

„Innowacyjna historia” to pokaz dwóch filmów nakręconych w technice wirtualnej rzeczywistości, gdzie widz ma wrażenie uczestnictwa w oglądanych wydarzeniach.

Gdy uczniowie byli widzami „Pocztówki z Powstania” i „Victorii 1920”, ich nauczyciele brali udział w szkoleniu, na którym poznawali gogle wirtualnej rzeczywistości i dowiadywali się jak mogą wykorzystywać ten sprzęt na własnych lekcjach.

- Chcielibyśmy, żeby nauczyciele mieli możliwość korzystania z tych najnowszych technologii - powiedział wiceminister Dariusz Piontkowski.

- Niektóre szkoły mają już zakupione urządzenia do VR i poznają teraz możliwości ich wykorzystywania, a inne - może zachęcone tym pokazem - rozważą możliwość takiego zakupu. Są już materiały do nauki przy pomocy wirtualnej rzeczywistości nie tylko historii, ale też np. biologii, chemii czy fizyki - mówił.

W tym tygodniu pokazy „Innowacyjnej historii” odbędą się jeszcze w Wysokiem Mazowieckiem i w Brańsku, a kolejne w naszym województwie zaplanowane są na listopad.

To część projektu realizowanego w całej Polsce przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

 

www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/219390

mm
śr, 19 października 2022 21:15
Data ostatniej edycji: cz, 20 października 2022 08:09:49

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę