poniedziałek, 30 marca 2020 napisz DONOS@
200316011340.png

Pieniędzy zabraknie...

cz wt, 29 kwietnia 2008 07:29

Blisko 700 mln zł to ogólna wartość projektów złożonych do dwóch pierwszych konkursów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. W działaniu 2.1.2 - Lokalna infrastruktura drogowa - zapotrzebowanie ponad dwukrotnie przekroczyło możliwości programu, a w przypadku działania 6.2 - Rozwój infrastruktury z zakresu opieki zdrowotnej - różnica pomiędzy zapotrzebowaniem, a możliwościami jest czterokrotna.

Chwila nieuwagi

cz pon, 28 kwietnia 2008 22:06

Wystarczyła chwila nieuwagi by niespełna dwuletnie dziecko wypadło z okna. Chłopczyk z poważnymi obrażeniami głowy trafił do szpitala. Do zdarzenia doszło w pobliskich Kuleszach Kościelnych w okolicach Wysokiego Mazowieckiego. Z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że chłopczyk przebywał w domu pod opieką matki. W pewnym momencie malec korzystając z chwilowej nieuwagi 39-letniej kobiety poszedł do sąsiedniego pokoju. Tam wdrapał się na parapet i wypadł przez okno na znajdujące się 2 metry niżej schody.

Aresztowani dilerzy

cz pt, 25 kwietnia 2008 14:27

Siatki dilerów narkotykowych zajmujących się rozprowadzaniem substancji psychotropowych i środków odurzających na terenie Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego rozbijają łomżyńscy prokuratorzy. Łącznie w obu sprawach w tym roku zarzuty przedstawiono już dwudziestu osobom. Piętnastu pośród nich trafiło do tymczasowego aresztu.

Lokalni przedsiębiorcy ruszają do walki z obcymi „L”-kami

Foto: Lokalni przedsiębiorcy ruszają do walki z obcym...
cz pt, 25 kwietnia 2008 13:30

Samochody nauki jazdy na ulicach miasta dają się we znaki kierowcom. W powszechnej opinii jest ich „za dużo” przez co coraz trudniej jeździ się po coraz bardziej zatłoczonych ulicach. „L”-ki, ale tylko te zarejestrowane poza Łomżą, teraz dokuczyły łomżyńskim biznesmenom. Właśnie Rada Łomżyńskiej Izby Przemysłowo – Handlowej zwróciła się z prośbą do prezydenta miasta o rozważenie możliwości ograniczenia poruszania się ich po ulicach Łomży. Biznesmeni chcieliby aby „L” nie jeździły w godzinach od 7.00 do 9.00 i od 15.00 do 17.00. Oczywiście zakaz dotyczyłby tylko tych samochodów, które nie są zarejestrowane w Łomży. Te łomżyńskie mogłyby jeździć cały czas...

Wnuczek zabił babcię?

Foto: Wnuczek zabił babcię?
cz pt, 25 kwietnia 2008 11:38

78-letnia kobieta została zabita we wsi pod Zambrowem. Kilka godzin później policjanci zatrzymali jej wnuczka. Podejrzewają, że to on jest sprawcą tej zbrodni. Teraz funkcjonariusze wyjaśniają jaki był motyw zabójstwa.

Trybuna, orzeł i... zostanie

Foto: Trybuna, orzeł i...  zostanie
cz pt, 25 kwietnia 2008 10:33

Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej zabrali się za modernizację Placu Niepodległości. Nieco starszym mieszkańcom kojarzy się on z dworcem autobusowym, który znajdował się tu do początku lat 90-tych ubiegłego wieku, a także z pochodami i defiladami w związku ze świętami ustanowionymi przez komunistyczne władze PRL-u. Aby władze mogły spoglądać na defiladujący na placu naród wybudowano im specjalną trybunę. Jak się okazuje ona sama i znajdujące się na jej frontowej ścianie orzeł bez korony pozostaną nietknięte, bo jak twierdzą w ratuszu to nie godło PRL-u, a Herb Książąt Mazowieckich...

Druga „Galeria Stokrotka”

Foto: Druga „Galeria Stokrotka”
cz cz, 24 kwietnia 2008 14:23

W okolicy skrzyżowania Alei Piłsudskiego i Zawadzkiej w Łomży powstaje największe (póki co) centrum handlowe miasta. Nieco ponad trzy lata temu otwarto tu Galerię „Stokrotka”, a teraz dobiegają końca prace wokół, znajdującego się po drugiej stronie Al. Piłsudskiego, supermarketu Kaufland. Jakby tego było mało właśnie rozpoczęto przygotowania do budowy drugiej galerii „Stokrotki”.

Prokurator co tropi mafię paliwową

Foto: Prokurator co tropi mafię paliwową
cz cz, 24 kwietnia 2008 12:47

Już do blisko 50 osób wzrosła liczba osób podejrzanych w tzw. aferze paliwowej. To największa sprawa prowadzona przez łomżyńskich prokuratorów. Chodzi o wyłudzenie zwrotu naliczonego podatku od towarów i usług (VAT). Działalność grupy naraziła Skarb Państwa na wielomilionowe straty. Przed kilkoma dniami w ręce organów ścigania wpadł 65-letni Lech S. To oszust za którym różne sądy i prokuratury przez ostanie dziesięć lat wysłały 12 listów gończych.

Kolejny wypadek z udziałem motocyklisty

cz cz, 24 kwietnia 2008 08:39

Co się stanie gdy motor zderzy się z ciągnikiem rolniczym? O tym na własnej skórze przekonał się 18-latek. Wczoraj po południu jadąc motocyklem marki honda, w okolicach wsi Bronowo pod Wizną – jak podkreśla Kamil Tomaszczuk z zespołu prasowego KWP w Białymstoku - nie zachował należytej ostrożności i uderzył w prawy bok ciągnika rolniczego.

Radni Łomży chcą laptopów...

Foto: Radni Łomży chcą  laptopów...
cz cz, 24 kwietnia 2008 07:26

- Z sesji na sesję mamy coraz więcej papierów – żalił się podczas wczorajszej sesji Rady Miasta radny Piotr Grabani i poprosił prezydenta aby ten z kasy miasta kupił każdemu radnemu, ale także prezydentom i pracownikom obsługującym radnych laptopy. Radny przekonywał, że zyska na tym i miasto i przyroda, bo jak oszacował na „papierologię” związaną z obsługą radnych Łomża rocznie wydaje około 30 tys zł.

Marta utopiła się(?) w Narwi...

Foto: Marta utopiła się(?) w Narwi...
cz śr, 23 kwietnia 2008 15:29

Wyłowione wczoraj z Narwi ciało młodej dziewczyny to zwłoki poszukiwanej od ponad trzech tygodni Marty. Rodzina, która dziś uczestniczyła w okazaniu zwłok w Zakładzie Medycyny Sądowej w Białymstoku, rozpoznała zaginioną. - Rodzina zidentyfikowała zwłoki, jako zwłoki Marty, po ogólnym wyglądzie sylwetki, wzroście, biżuterii i ubraniu - podała Polska Agencja Prasowa powołując się na łomżyńską prokuraturę. Jutro prokuratura powinna otrzymać wyniki sekcji zwłok, które mają ostatecznie pomóc ustalić przyczynę śmierci.

Bp Zawistowski – Honorowym Obywatelem

Foto: Bp Zawistowski – Honorowym Obywatelem
cz śr, 23 kwietnia 2008 14:34

Ksiądz biskup senior Tadeusz Zawistowski odebrał z rąk starosty łomżyńskiego i przewodniczącego Rady Powiatu Łomżyńskiego tytuł Honorowego Obywatela Powiatu Łomżyńskiego. To jak podkreślano najwyższy z będących w gestii samorządowców sposobów docenienia kogoś wybitnego. Biskupowi Tadeuszowi tytuł przyznano „w uznaniu całokształtu dokonań na rzecz formacji duchowej i osobowej Społeczności Ziemi Łomżyńskiej zgodnie z wartościami chrześcijańskimi i ideałami narodowymi”. - Posłuszny Kościołowi, głosiłem Boga, godność człowieka i wielkość naszego narodu – mówił biskup Tadeusz dziękując za uhonorowanie.

Prezydent z absolutorium

Foto: Prezydent z absolutorium
cz śr, 23 kwietnia 2008 11:54

Radni Łomży udzielili prezydentowi Jerzemu Brzezińskiemu absolutorium. Zdecydowana większość radnych – wstrzymał się tylko jeden, a reszta głosowała „za” - uznała, że prezydent i podlegli mu pracownicy prawidłowo zrealizowali ubiegłoroczny budżety miasta. Przedstawiciele wszystkich klubów, którzy przedstawiali stanowiska swoich ugrupowań przed głosowaniem, zwracali uwagę, że w ciągu 2007 roku nie udało się zrealizować wydatków inwestycyjnych na poziomie 25%, ale uznawali, że w znacznej części odpowiedzialne za to są „przyczyny obiektywne” niezależne od władz miasta.

Tragiczna sytuacja na rynku mleczarskim – alarmują specjaliści

cz śr, 23 kwietnia 2008 09:52

Ceny serów, mleka w proszku i masła gwałtownie spadają. W zeszłym roku ponad 1/3 całej produkcji mleczarskiej udało nam się sprzedać za granicą. Teraz przy bardzo silnej złotówce jest to zupełnie nieopłacalne, a nadprodukcja na krajowym rynku spowodowała kryzys branży. Od listopada do końca marca artykuły mleczarskie staniały już o 25%. A w ostatnich dniach doszły do tego jeszcze gwałtowne przeceny. Trudno się więc dziwić, że kolejny miesiąc spadają też ceny skupu mleka.

Sezon na motory i... wypadki(?)

Foto: Sezon na motory i... wypadki(?)
cz śr, 23 kwietnia 2008 05:56

Sezon motocyklowy właśnie się rozpoczyna (łomżyńscy miłośnicy jednośladów zainaugurują go w sobotę) i już zdarzają się wypadki z udziałem motocyklistów. Wczoraj, przed południem, w centrum Kolna - na ulicy Wojska Polskiego - kierujący motocyklem marki honda podczas wyprzedzania nie zachował ostrożności i uderzył w tył samochodu marki łada. Kierowca motoru z obrażeniami ciała został odwieziony do szpitala.

Rekordziści z „punktami”

cz wt, 22 kwietnia 2008 22:16

W niespełna rok po otrzymaniu prawa jazdy 21-latek - mieszkaniec wsi położonej niedaleko Wysokiego Mazowieckiego - za popełnione wykroczenia drogowe dostał 49 punktów karnych. Inny kierowca, tylko jednego dnia, „zarobił” 24 punkty. W pierwszym kwartale tego roku podlaska Policja skierowała do starostw powiatowych 88 wniosków o sprawdzenie kwalifikacji i 3 wnioski o cofnięcie prawa jazdy.

„Jantary” nowy łomżyński dukat

Foto: „Jantary” nowy łomżyński dukat
cz wt, 22 kwietnia 2008 09:01

Łomża wzorem kilku miast turystycznych w kraju zamierza wprowadzić własną walutę. Jak informuje Łukasz Czech z biura prasowego ratusza „po długich dyskusjach i debatach” jako nazwa łomżyńskiego dukata wybrano określenie „jantar”. Monety zostaną wybite z okazji przypadającej w tym roku 590 rocznicy nadania praw miejskich Łomży. Władze miasta chcą, aby przez pewien czas można było nimi płacić w sklepach na terenie Łomży...

Na drogach lepiej...

Foto: Na drogach lepiej...
cz pon, 21 kwietnia 2008 14:58

Około 36% dróg krajowych w województwie podlaskim wymaga remontu. Na blisko 15% nawierzchni remont należałoby przeprowadzić natychmiast – wynika z corocznego raportu o stanie nawierzchni dróg krajowych przygotowanego przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad po roku 2007 roku. Największym problemem drogowców i kierowców są – tak jak i w całym kraju - koleiny.

Ogrodnicze Hity z Zambrowa i Łomży

Foto: Ogrodnicze Hity z Zambrowa i Łomży
cz pon, 21 kwietnia 2008 13:27

Tuja Szmaragd oferowana przez firmę EDEN Zdzisława Kaczyńskiego z Woli Zambrowskiej została uznana „Hitem” odbywających się w sobotę i niedziele w Szepietowie Wiosennych Targów Ogrodniczych. Targi na których swoją ofertę zaprezentowało ponad sto firmy ogrodniczych i szkółkarskich z kraju, mimo niekorzystnej pogody, odwiedziło ponad 20 tysięcy osób. „Najatrakcyjniejsze stoisko”, zaaranżowane w formie ogrodu, przygotowało Gospodarstwo Rolne i Ogrodnicze „Cztery Pory Roku” Mirosławy i Jerzego Grzymałów z Łomży.

Ukwieci się Łomża

Foto: Ukwieci się Łomża
cz pon, 21 kwietnia 2008 12:08

Już w tym tygodniu Pracownicy Zakładu Zieleni Miejskiej rozpoczną sadzanie na skwerach i klombach Łomży około 4 tysięcy bratków. Później w tysiącach i dziesiątkach tysięcy będą sadzone także inne odmiany. Łącznie będzie to około 200 tysięcy kwiatów, a ich koszt wyniesie ok. 150 tys. zł.

« · «« · 856 · 857 · 858 · 859 · 860 · 861 · 862 · 863 · 864 · 865 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę