wtorek, 28 stycznia 2020 napisz DONOS@

Wolontariusze XVI Finału Orkiestry Serc w Łomżyńskiem nie zawiedli

Foto: Wolontariusze XVI Finału Orkiestry Serc w Łomży...
mm nie, 13 stycznia 2008 23:14

Siema! W Łomży ok. 45 tysięcy złotych zebrali wolontariusze Sztabu WOŚP, którym kierowała Kamila Łada. To drugi po ponad 70 tys. zł w XIII Finale łomżyński rekord, gdy sztabem kierowali Marcin Skawski i ś.p. Barbara Lenart. Dobiegła końca niedziela, podczas której na apel Jurka Owsiaka kwestowało w naszym regionie dla dzieci chorych laryngologicznie blisko 400 wolontariuszy: w Łomży (ok. 150), Zambrowie, Szumowie, Rutkach i Kołakach (50), Kolnie (33), Grajewie (50), Wąsoszu (6), Szczuczynie (7), Zbójnej (ok. 90) i pięciu w zakładzie Karnym w Czerwonym Borze.

XVI Finał WOŚP w Łomżyńskiem

Foto: XVI Finał WOŚP w Łomżyńskiem
cz so, 12 stycznia 2008 08:46

Niedziela 13 stycznia br. zapewne zapisze się jako największe wydarzenie charytatywne i medialne zimy w Polsce, a być może i w Europie. Jednak akcja Jurka Owsiaka budzi od kilku lat coraz mniej zapału do organizacji i wzięcia udziału w Łomżyńskiem. Mniej imprez, mniej wolontariuszy i mniejsze wyniki zbiórki na chore dzieci – w tym roku laryngologiczne. Ale jednak „Oj, będzie sie działo!”

Aby ptaki mogły przetrwać zimę

Foto: Aby ptaki mogły przetrwać zimę
cz pt, 11 stycznia 2008 17:36

Nawet 500 zł można „dostać” za karmnik. Tyle bowiem wynosi nagroda główna w IX edycji konkursu na najładniejszy karmnik i budkę lęgową „Animals 2008”. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzież z łomżyńskich przedszkoli oraz szkół podstawowych. Na zbudowanie konkursowego karmnika jest jeszcze nieco ponad trzy tygodnie.

Pechowe skrzyżowanie?

Foto: Pechowe skrzyżowanie?
cz pt, 11 stycznia 2008 16:59

W piątkowe popołudnie doszło do dwóch niezależnych kolizji na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Wojska Polskiego Łomży. Około 15.10 zderzyły się tu osobowe: mercedes (TAXI) i ford, a trzy kwadranse później, nim zdążono posprzątać po pierwszej kolizji, Tir uderzył w tył zatrzymującej się przed nim toyoty. Utrudnienia w ruchu na jednym z głównych skrzyżowań w Łomży trwały około półtorej godziny.

Szkolna choinka z muzyką wprost z za więziennych krat

Foto: Szkolna choinka z muzyką wprost z za więziennyc...
cz pt, 11 stycznia 2008 13:00

Muzyczny zespół złożony z więźniów Zakładu Karnego w Czerwony Borze przygrywał podczas zabawie karnawałowej zorganizowanej w szkole podstawowej nr.4 w Zambrowie. Była to już kolejna impreza przygotowana przez więźniów dla uczniów tej szkoły. Wcześniej osadzeni przygotowali program muzyczny na spotkanie wigilijne z dziećmi ze świetlicy socjoterapeutycznej podczas którego przekazali najbardziej potrzebującym dzieciom paczki świąteczne przygotowane przez osadzonych w ramach akcji „I Ty możesz zostać Św. Mikołajem”.

Rok 2007 w statystykach łomżyńskich strażaków

Foto: Rok 2007 w statystykach łomżyńskich strażaków
cz cz, 10 stycznia 2008 22:56

W blisko 1100 akcjach ratunkowych brali udział w ubiegłym roku łomżyńscy strażacy. Najczęściej z remizy przy ulicy Sikorskiego wzywani byli do tzw. miejscowych zagrożeń. Wyjazdy do pożarów stanowią tylko około 40% wszystkich interwencji. Z danych PSP w Łomży wynika, że najbardziej pracowity był styczeń 2007. Wówczas strażaków wzywano aż 129 razy. Najmniej napracowali się w listopadzie, gdzie odnotowano tylko 62 interwencje.

Nocny wypadek od Śniadowem

cz cz, 10 stycznia 2008 07:59

23 – letnim mężczyzna ze złamaną kością czołową czaszki i ogólnymi potłuczeniami trafił w nocy do łomżyńskiego szpitala. To pasażer samochodu, który uderzył w drzewo w okolicach miejscowości Truszki pod Śniadowem. Kierowca tego samochodu miał więcej szczęścia. Trafił tylko do policyjnej izby wytrzeźwień, bo w wydychanym powietrzu miał ponad promil alkoholu.

W tym roku nad Biebrzą najważniejsze będą motyle

Foto: W tym roku nad Biebrzą najważniejsze będą motyle
cz śr, 09 stycznia 2008 18:35

Zgodnie ze zwyczajem każdy kolejny rok funkcjonowania Biebrzańskiego Parku Narodowego poświęcony jest jakiemuś gatunkowi fauny, flory lub wydarzeniu związanym z ochroną przyrody Bagien Biebrzańskich. W tym roku „patronem” w Parku będą motyle.

Wyrok jest! Co dalej? Nie wiadomo....

cz śr, 09 stycznia 2008 16:49

„Wyroku Sądu nie komentujemy. Obecnie trwają konsultacje prawne i ich wynik będzie stanowił podstawę dalszych działań pracowników Urzędu” - tak w całości brzmi odpowiedź z ratusza na pytanie o przegraną sprawę uchwały scalającej i ponownie dzielącej działki w obrębie ulic Sikorskiego i Mickiewicza w Łomży. Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku zapadł 20 grudnia 2007 roku.

Sąd uchylił decyzję ministra środowiska ws. kolejnej obwodnicy

cz wt, 08 stycznia 2008 22:05

Decyzja ministra środowiska w sprawie obwodnicy Wasilkowa koło Białegostoku, mającej przebiegać przez chronione obszary Puszczy Knyszyńskiej, została uchylona przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie. Wyrok sądu dotyczył środowiskowych warunków zgody na budowę obwodnicy. Wyrok nie jest prawomocny. Przedstawiciel GDDKiA zapowiedział, że decyzję o ewentualnym odwołaniu podejmie po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem sądu.

Plantatorzy buraka cukrowego wzywają na pomoc mieszkańców regionu ...i Donalda Tuska

cz wt, 08 stycznia 2008 17:50

Plantatorzy buraka cukrowego i pracownicy Cukrowni Łapy rozpoczynają akcję zbierania podpisów pod apelem do Premiera RP o obronę Cukrowni oraz rejonu tego plantacyjnego. Kilkudniowa akcja będzie prowadzona m.in. w Łomży, Wysokiem Mazowieckiem i Zambrowie. W najbliższy piątek Apel wraz z podpisami mieszkańców ma trafić na ręce Donalda Tuska.

Odliczanie ulgi na dzieci

cz pon, 07 stycznia 2008 13:37

Izba Skarbowa w Białymstoku przypomina osobom, które chcą rozliczyć się z podatku dochodowego za 2007 rok za pośrednictwem m.in. swoich zakładów pracy o możliwości skorzystania z ulgi rodzinnej z tytułu wychowywania dzieci. Wystarczy, że podatnicy w terminie do 10 stycznia 2008 roku złożą płatnikom specjalne oświadczenie, w którym stwierdzą, że spełniają warunki do odliczenia z tytułu wychowywania dzieci oraz wskażą liczbę dzieci, na które przysługuje to odliczenie.

Utonął podczas ratowania dziecka

cz pon, 07 stycznia 2008 06:01

W Jeziorze Rajgrodzkim utonął w niedzielę po południu 47-letni mężczyzna. Próbował ratował 7-latka, pod którym załamał się lód. Jak podaje sierżant Kamil Tomaszczuk z zespołu prasowego KWP w Białymstoku mężczyzna przez kilkanaście minut utrzymywał chłopca na powierzchni wody aż do czasu gdy przypłynęła łódka by go wyłowić. Niestety sam 47-latek nie miał już siły na wydostanie się z lodowatej wody i zatonął.

K + M + B

cz nie, 06 stycznia 2008 12:19

W Kościele obchodzimy dziś uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli święto Trzech Króli: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Kończy ono trwające od Wigilii obchody święta Bożego Narodzenia. Tradycja nakazuje, aby po powrocie z Mszy świętej naznaczyć drzwi swoich domów początkowymi literami trzech mędrców.

Ostrzeżenie o marznących opadach

cz nie, 06 stycznia 2008 11:48

Biuro Prognoz Meteorologicznych Białystok ostrzega przed możliwością wystąpienia marznących opadów deszczu lub mżawki powodujące gołoledź. Taka sytuacja będzie towarzyszyła nam dziś do wieczora, i może powtórzyć się także w kolejnych dniach. Spodziewane skutki to pogorszenie się warunków jazdy zwiększone ryzyko wypadków i kolizji.

Bezcenne ślizganie

Foto: Bezcenne ślizganie
cz pt, 04 stycznia 2008 15:44

Ponad ponad 66 tys. zł wydali przez dwa tygodnie łomżanie na jazdę po lodzie. Tyle – jak podał ratusz - pieniędzy wpłynęło w grudniu do kasy lodowiska, którego oficjalne otwarcie odbyło się w połowie ubiegłego miesiąca. W tym czasie sprzedano blisko 11 tysięcy biletów wstępu na lodowisko i ponad 12 tysięcy razy wypożyczano łyżwy.

Zimno? Nocą mróz będzie jeszcze większy!

Foto: Zimno? Nocą mróz będzie jeszcze większy!
cz pt, 04 stycznia 2008 13:31

Za nami najmroźniejsza noc tej zimy. Ta przed nami ma być jeszcze bardziej mroźna informują synoptycy z Biura Prognoz w Białymstoku. Miejscami temperatura powietrza może spaść nawet do minus 16 stopni Celsjusza. Odczucie mrozu potęguje silny wiatr. Temperatura odczuwalna dziś w Łomży wynosi około minus 20 st.C, a nocą spadnie o kolejne 5-6 stopni.

XV Ogólnopolski Jubileuszowy Zlot Druha Szarego 2008

cz pt, 04 stycznia 2008 11:54

Od 29 lutego do 2 marca w Łomży i Drozdowie odbędzie się XV Zlot Druha Szarego – Twórcy Krzyża Harcerskiego. Imprezie towarzyszyć będą Warsztaty Naczelników Poczt Harcerskich ZHP. Organizatorem Zlotu jest Naczelnictwo Poczt Harcerskich Wydziału Specjalności GK ZHP pod „wodzą” pomysłodawcy i organizatora tychże – dh. HF. Karwowskiego. Patronat nad organizacją tegorocznego Zlotu przyjęło Diecezjalne Duszpasterstwo Harcerek i Harcerzy w Łomży.

Akt oskarżenia za zabicie Damianka

Foto: Akt oskarżenia za zabicie Damianka
cz pt, 04 stycznia 2008 09:56

Prokuratura Rejonowa w Łomży skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie tragicznej śmierci 9-letniego Damiana. O jej spowodowanie prokuratura oskarża Seweryna W. z Łomży. To on na początku maja ubiegłego roku kierował czarnym BMW, które rozjechało idącego poboczem drogi chłopca. Jak podaje Tomasz Wilk Prokurator Rejonowy w Łomży, sąd po zapoznaniu się aktem oskarżenia zdecydował o przedłużeniu tymczasowego aresztowania Seweryna W. na kolejne trzy miesiące.

Pozew przeciwko Łomży oddalony

cz cz, 03 stycznia 2008 16:17

Sąd Rejonowy Wydział Grodzki oddalił pozew przeciwko miastu, wytoczony przez przedsiębiorcę któremu prezydent wypowiedział umowę dzierżawy działki przy ul. Zjazd – tuż za stadionem miejskim. Przedsiębiorca chciał tu wybudować stanicę wodną. Przez cztery lata „podnosił” teren przyjmując tu ziemię, gruz i... Inwestor ponoć był już bliski rozpoczęcia prawdziwej inwestycji, gdy w listopadzie prezydent wypowiedział mu umowę dzierżawy działki zarzucając, że złamał jej warunki. Przedsiębiorca twierdził, że wszystko co robił było zgodne z prawem i oddał sprawę do sądu. Teraz sąd I instancji oddalił jego pozew, tym samym – jak przekonuje ratusz - „umowa dzierżawy została rozwiązana”.

« · «« · 856 · 857 · 858 · 859 · 860 · 861 · 862 · 863 · 864 · 865 · »» · »
 
190904015236.gif
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę