Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@

Hala będzie na święta... Wielkiej Nocy?

Główne zdjęcie
Budowa hali targowej z wiatą przy dworcu PKS w Łomży

Nie ma szans na skończenie budowy hali na targowisku miejskim w planowanym terminie. Do tego przyznaje się już ratusz. Zgodnie z planem i zapowiedziami hala mia być gotowa do końca października, ale jak podaje Anna Sobocińska, rzeczniczka prezydenta Łomży, w stosunku do założonego harmonogramu opóźnienie wynosi około czterech tygodni. - Prezydent Miasta rozważa podjęcie decyzji o przedłużeniu terminu zakończenia prac o miesiąc. Taki wniosek złożył główny wykonawca budowy hali Masbud Invest – przekazuje Sobocińska. Praktycznie nie ma więc już szansy aby kupcy z targowiska w nowoczesnej, ogrzewanej hali targowej mogli zacząć sprzedawać przed świętami Bożego Narodzenia.

Budowa hali targowej z wiatą przy dworcu PKS w Łomży
Budowa hali targowej z wiatą przy dworcu PKS w Łomży
Budowa hali targowej z wiatą przy dworcu PKS w Łomży
Budowa hali targowej z wiatą przy dworcu PKS w Łomży

Budowa hali targowej z wiatą na terenie targowiska przy dworcu PKS w Łomży już na samym  początku nabrała opóźnienia. Plac budowy miasto wykonawcy przekazało w styczniu, prace rozpoczęły się jednak dopiero w połowie kwietnia, a konstrukcję hali zaczęto stawiać w połowie sierpnia. I mimo zapowiadanego przez ratusz „przyspieszenia prac” i „zmniejszania opóźnienia w realizacji inwestycji”, choć do końca terminu pozostało raptem kilka dni, prac jest jeszcze dużo.
- M.in. ocieplenie i pokrycie dachu, wykonanie posadzki w hali, dokończenie montażu stolarki okiennej i drzwiowej, prace tynkarskie i wykończeniowe zabudowy boksów oraz dokończenie zagospodarowania terenu – wymienia Anna Sobocińska. 
Ratusz przekazuje, że opóźnienia wynikały z przedłużającego się okresu wyłaniania podwykonawców, a w trakcie prac doszło też do upadłości jednego z nich. 
- Ponadto prace przy budowie hali rozpoczęły się później niż planowano, ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne – tłumaczy rzeczniczka prezydenta.
Praktycznie nie juz szansy aby kupcy z targowiska w ogrzewanej hali targowej mogli zacząć sprzedawać przed świętami Bożego Narodzenia - tak jak im obiecano jeszcze w 2012 roku. Jeśli do końca listopada uda się prace zakończyć trzeba będzie obiekt odebrać i uzyskać pozwolenie na jego użytkowanie, i dopiero po tym kupcy mogliby dostosowywać wynajmowane boksy do swoich potrzeb. Póki co nieznany jest także termin przetargu jaki musi się odbyć na wynajem pomieszczeń w nowej hali. 
Ratusz zapowiada, że termin otwarcia hali zostanie ustalony z kupcami. W najbliższym czasie ma dojść do spotkania osób zainteresowanych najmem lokali z przedstawicielami Urzędu Miejskiego w Łomży oraz MPGKiM. 

Nieznany jest nie tylko termin otwarcia hali, ale także i ceny najmu lokali jakie mają w niej obowiązywać. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, które po zakończeniu miejskiej inwestycji, ma przejąć halę dokonało już szacunkowych obliczeń, i przekazało je do ratusza. Ten jednak nie chce ich teraz zdradzać. Według nieoficjalnych informacji ceny mogłyby wahać się do 10 do 20 zł/m2. w zależności od miejsca w hali. 

Nowa miejska hala targowa ma około 100 metrów długości i blisko 30 szerokości. W budynku będzie 86. pawilonów „na wynajem” dla handlu i usług, wraz z zapleczem oraz pomieszczenia administracyjne Straży Miejskiej, która ma tam się przeprowadzić z hali na Starym Rynku. Jednocześnie budowany jest przylegająca do hali wiata o długości ponad 70 metronów pod którą miałby być prowadzony m.in. handel warzywami bezpośrednio z samochodów.  Koszt realizacji inwestycji wyniesie 8 mln 286 tys. zł.

240206081801.gif
cz
śr, 23 października 2013 09:59
Data ostatniej edycji: śr, 23 października 2013 10:01:25

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę