Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 19 września 2020 napisz DONOS@

Na dobre i na złe...

cz pt, 13 lutego 2009 16:03

Piotr Kolendo (najwyższa średnia zawartość skrobi w dostarczonych ziemniakach), Bogdan Świderski (najwyższa jakość dostarczonych ziemniaków), Piotr Archutowski (najlepszy debiut), Tomasz Witkowski (najwyższy procent realizacji umowy kontraktacji w ekwiwalencie skrobi), Edward Nalepa (największa ilość dostarczonych ziemniaków wczesnych) oraz Spółdzielcza Grupa Produkcyjna „Bulwa” (największa ilość dostarczonych ziemniaków późnych) - to najlepsi plantatorzy ziemniaka dostarczający surowiec do łomżyńskiego PEPEES-u. Trójka laureatów reprezentuje województwo mazowieckie, dwóch podlaskie i jeden kujawsko-pomorskie.

Bohaterowie upamiętnieni

Foto: Bohaterowie upamiętnieni
cz pt, 13 lutego 2009 14:54

Żołnierze Związku Walki Zbrojnej - Armii Krajowej Obwodu Łomża: kpt. Franciszek Skowronek ps. Jackowski, kpt. Hieronim Leszek Łagoda ps. Lak, mjr Stanisław Cieślewski ps. Lipiec oraz mjr Jan Tabortowski ps. Bruzda zostali upamiętnieni na tablicy odsłoniętej przed budynkiem III LO przy ul. Senatorskiej w Łomży. Uroczystego odsłonięcia tablicy dokonał Henryk Wiśniewski - Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Obwód w Łomży w towarzystwie Krzysztofa Choińskiego – z-ca prezydenta Łomży.

Śnieżny atak zimy

cz pt, 13 lutego 2009 11:57

Synoptycy z białostockiego Biura Prognoz Meteorologicznych ostrzegają przed silnymi opadami śniegi, które przez najbliższe 24 godziny mogą znacznie utrudnić życie mieszkańców regionu. Jak podaje Andrzej Wołkowycki dyżurny synoptyk przewidywany przyrost pokrywy śnieżnej może wynieść od 5 cm na północy do 15 cm na południu województwa.

Unikat pomoże pokonać niepełnosprawność

Foto: Unikat pomoże pokonać niepełnosprawność
cz pt, 13 lutego 2009 06:32

Trzymiesięcznego labradora przekazali podczas zabawy karnawałowej uczniom Zespołu Szkół Specjalnych ich starsi koledzy z Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących w Łomży. Unikat – bo tak się wabi pies - został kupiony za pieniądze zebrane przez nastoletnich społeczników z „Wety” w trakcie festynu z okazji dnia św. Franciszka na początku października A.D. 2008.

Koniec narkotykowego biznesu

Foto: Koniec narkotykowego biznesu
cz cz, 12 lutego 2009 15:45

Łomżyńscy policjanci zatrzymali 7 osób zamieszanych w handel narkotykami. Zabezpieczyli 2000 działek amfetaminy i marihuany. Akcja zaczęła się wczoraj wieczorem. Około godziny 22.00 funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku i kryminalni z Łomży przy wsparciu antyterrorystów weszli do jednego z mieszkań w bloku przy ul. Prusa. 24-letni mężczyzna nie spodziewał się mundurowych, był zaskoczony. Na biurku stała waga do ważenia narkotyków. W słoikach i foliowych torebkach była marihuana i amfetamina. Jak informuje policja w trakcie akcji na miejsce wezwano także saperów, bo w mieszkaniu znaleziono pocisk rakietowy.

Zaczną (wreszcie) budować pływalnię

Foto: Zaczną (wreszcie) budować pływalnię
cz cz, 12 lutego 2009 14:59

Już niedługo rozpocznie się w Łomży budowa pływalni miejskiej. Marszałek województwa podlaskiego Jarosław Dworzański, członek zarządu Jacek Piorunek i wiceprezydent Łomży Marcin Sroczyński podpisali w czwartek w Białymstoku umowę na dofinansowanie z środków unijnych realizowanej przez miasto inwestycji. Pływalnia będzie nas kosztowała niemal 35 mln zł., a z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego miasto ma na ten cel otrzymać dokładnie 12 mln 499 tys 999 zł i 97 gr, co stanowi niemal 40 % kosztów kwalifikowanych zadania.

Katedra w Łomży pięknieje z wiekiem

Foto: Katedra w Łomży pięknieje z wiekiem
cz cz, 12 lutego 2009 14:21

W czerwcu Diecezja Łomżyńska będzie uroczyście obchodziła 1000-lecie męczeńskiej śmierci w 1009 r. misjonarza tych ziem św. Brunona z Kwerfurtu. Do uświetnienia obchodów przyczynią się prace remontowe w liczącej blisko pięć wieków łomżyńskiej Katedrze, jednej z najstarszych świątyń północno-wschodniego Mazowsza. Znowu nabrały rozmachu i tempa.

Morderca aresztowany

cz cz, 12 lutego 2009 10:08

Sąd w Łomży na wniosek prokuratury zastosował trzymiesięczny tymczasowy areszt wobec Sławomira S. 53-letniego mieszkańca Łomży. Jest on podejrzany o zabicie 84-letniej kobiety, której ciało z licznymi ranami głowy, znaleziono w poniedziałek rano na niezamieszkałej posesji przy ulicy Spokojnej w Łomży. Zamordowana kobieta była matką 53-latka. Jak informuje Prokurator Rejonowy Tomasz Wilk mężczyzna podczas wczorajszych przesłuchań przyznał się do zabicia matki. Śledczym tłumaczy, że zabił bo matka go zdenerwowała.

Zabił, bo go zdenerwowała...

cz cz, 12 lutego 2009 08:38

53-letni mieszkaniec Łomży, który we wtorek został zatrzymany przez policję, podczas wczorajszych przesłuchań przyznał się do zabicia własnej matki. Przypomnijmy ciało 84-letniej staruszki, z licznymi ranami głowy, znaleziono w poniedziałek rano na niezamieszkałej posesji przy ulicy Spokojnej w Łomży. Wyniki sekcji zwłok potwierdziły, że kobieta została brutalnie zamordowana. Prokuratorzy postawili mężczyźnie zarzut zabójstwa, a do sądu skierowano wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

Przyszłość PKS-ów zaplanowana

cz cz, 12 lutego 2009 08:04

Prywatyzacja lub komunalizacja czyli nieodpłatne przekazywanie na rzecz samorządów, to przyszłość jaka czeka PKS w Łomży i Zambrowie. Oba Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej znalazły się na zaakceptowanej we wtorek przez rząd liście spółek przeznaczonych do włączenia do „Planu Prywatyzacji na lata 2008 – 2011”. Zgodnie z planem zambrowski PKS miały zostać sprywatyzowany lub skomunalizowany w 2010, a łomżyński w 2011 roku.

Zaginął na rybach

Foto: Zaginął na rybach
cz śr, 11 lutego 2009 19:15

Policjanci proszą o pomoc w odnalezieniu 49-letniego Mieczysława Górskiego. 30 stycznia wyjechał on z domu w Zambrowie białym oplem astrą. Trzy dni później jego samochód został odnaleziony w Wiźnie koło Łomży, gdzie zaginiony jeździł na ryby nad Narew. Do dzisiaj mężczyzna nie powrócił do domu, ani nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Światowy Dzień Chorego w Diecezji Łomżyńskiej

Foto: Światowy Dzień Chorego w Diecezji Łomżyńskiej
cz śr, 11 lutego 2009 18:58

Mszę świętą w intencji chorych odprawił w Godzinie Miłosierdzia w kaplicy Szpitala Wojewódzkiego w Łomży ks. bp Stanisław Stefanek TChr. W dziewięciu szpitalach na terenie Diecezji Łomżyńskiej pojawili się lub wkrótce pojawią z życzeniami i zabawkami dla chorych dzieci wolontariusze Caritas. Z kolei w kaplicy Krzyża Świętego Mszę św. odprawił ks. bp Tadeusz Bronakowski, biskup pomocniczy Diecezji Łomżyńskiej. Po niej Łomżyńska Rada Zakonu Rycerzy Kolumba im. Błogosławionego Adama Bargielskiego przekazała 50 wózków inwalidzkich, sfinansowanych przez rycerzy amerykańskich i Wheelchair Foundation z USA. Po błogosławieństwie i poświęceniu wózków przez biskupa ordynariusza ofiarowano je osobom potrzebującym.

Rajgrodzka Śniadecja na sprzedaż

cz śr, 11 lutego 2009 18:38

Ośrodek wypoczynkowy Śniadecja w Rajgrodzie ma zostać sprzedany. Tak zdecydował zarząd województwa podlaskiego. To właśnie samorząd województwa jest właścicielem ośrodka położonego nad Jeziorem Rajgrodzkim.

Rolnicy rezygnują z unijnych pieniędzy

cz śr, 11 lutego 2009 09:42

Co dziesiąty rolnik z województwa podlaskiego zrezygnował z unijnych dotacji na modernizację gospodarstwa, mimo że jego wniosek został przyjęty - poinformował szef podlaskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży Walenty Korycki. Z ponad ponad 1,5 tys. rolników, których wnioski zostały zaakceptowane z inwestycji zrezygnowało już 151. Jednym z powodów rezygnacji jest zbyt długi okres oczekiwania na pieniądze.

To było brutalne morderstwo

Foto: To było brutalne morderstwo
cz śr, 11 lutego 2009 09:25

Wyniki sekcji zwłok kobiety, której ciało znaleziono w poniedziałek rano przy ulicy Spokojnej w Łomży wskazują, że została ona brutalnie zamordowana. Jak podaje prokurator Joanna Gołaszewska z Prokuratury Rejonowej w Łomży przyczyną śmierci kobiety był wstrząs krwotoczny i urazowy spowodowany licznymi urazami głowy. Jak ujawniła sekcja zwłok starsza kobieta miała m.in. złamaną podstawę czaszki. Brutalnie zabita kobieta to 84 letnia mieszkanka Łomży. Wczoraj policjanci zatrzymali jej 53-letniego syna

Komu i ile obcięto czyli wielomilionowe oszczędności u wojewody

Foto: Komu i ile obcięto czyli wielomilionowe oszczęd...
cz wt, 10 lutego 2009 16:02

W związku z rządowym planem oszczędnościowym, wojewoda podlaski musi zmniejszyć wydatki o blisko 67 milionów złotych. To 10% budżetu województwa. Oszczędności pojawiają się niemal we wszystkich dziedzinach życia finansowanych przez wojewodę począwszy od zakupów samochodów dla straży pożarnej, przez pomoc społeczną, a na rolnictwie kończąc. Najwięcej oszczędności przynieść mają cięcia w pomocy społecznej, ale jak podkreśla Jolanta Gadek rzecznik prasowy Wojewody Podlaskiego znaczna część ograniczeń dotyczy zadań, na realizację których zaplanowano budżet przewyższający przewidywane wykonanie wydatków.

Muzeum Północno-Mazowieckie będzie remontowane

Foto: Muzeum Północno-Mazowieckie będzie remontowane
cz wt, 10 lutego 2009 14:40

Po latach oczekiwań budynek Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży (przy skrzyżowaniu ulic Dwornej i Giełczyńskiej) ma szansę na remont. Zarząd województwa podlaskiego zaakceptował do realizacji zgłoszony przez władze miasta projekt modernizacji i adaptacji na potrzeby muzeum budynku po dawnej SP nr 6. Wartość projektu wynosi 5,183 mln zł, a z funduszy unijnych w ramach RPO na ten cel ma iść 3,887 mln zł.

Okradli automat do gier...

cz wt, 10 lutego 2009 14:19

Tego dawno w Łomży nie było. W nocy z niedzieli na poniedziałek ktoś ukradł kasetkę z pieniędzmi z automatu do gier znajdującego się w jednym z lokali gastronomicznych. Wewnątrz niej mogło być nawet kilka tysięcy złotych.

„Liczna armia przestępców nieletnich”

Foto: „Liczna armia przestępców nieletnich&...
cz wt, 10 lutego 2009 13:32

W ubiegłym roku nieletni dopuścili się aż 379 czynów karalnych. Najwięcej z nich stanowią bójki i pobicia, zniszczenia mienia i kradzieże z włamaniem, ale są także przestępstwa narkotykowe, których w ubiegłym roku było łącznie 25, z tego aż 15 w Łomży. - To tylko to co policji udało się ujawnić” - mówił prokurator Henryk Żochowski, szef Prokuratury Okręgowej w Łomży, podczas specjalnej narady poświęconej przestępczości wśród nieletnich. Poza prokuratorami uczestniczyli w niej także policjanci i przedstawiciel kuratorium oświaty. Prokurator Żochowski z ubolewaniem stwierdzał, że szkoły niezwykle rzadko informują policję i prokuraturę o przestępstwach popełnionych na ich terenie. W ubiegłym roku, w skali całego okręgu obejmującego byłe województwo łomżyńskie, były tylko cztery takie przypadki.

Ks. Wojsławski powróci do Katedry

Foto: Ks. Wojsławski powróci do Katedry
cz wt, 10 lutego 2009 12:21

Trumna ze szczątkami budowniczego Katedry w Łomży ks. Jana Wojsławskiego (ok. 1480 – 1549) stanie do czerwca A.D. 2009 w podziemnej krypcie pod prezbiterium najstarszej świątyni północno-wschodniego Mazowsza. Szczątki pierwszego proboszcza liczącego blisko pięć wieków kościoła już spoczęły w specjalnej trumnie.

« · «« · 855 · 856 · 857 · 858 · 859 · 860 · 861 · 862 · 863 · 864 · »» · »
 
200831084255.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę