piątek, 28 lutego 2020 napisz DONOS@

Śmierć pod gruzami

Foto: Śmierć pod gruzami
cz wt, 11 marca 2008 13:09

Jedna osoba zginęła, druga została ranna w wyniku zawalenia się ściany przy nowo budowanej galerii handlowej w Białymstoku. Jak informują strażacy ściana runęła na odcinku kilkunastu metrów, na wszystkich trzech kondygnacjach starego budynku, do którego dobudowywana była nowoczesna galeria. W rejonie katastrofy pracowało 8 osób.

Płoną trawy

Foto: Płoną trawy
cz wt, 11 marca 2008 06:46

Coraz więcej pracy z płonącymi trawami mają strażacy. Płomienie ognia obejmują przede wszystkim nieużytki. Charakterystyczne jest to, że wszystkie pożary spowodowane są podpaleniami. Tylko wczoraj łomżyńscy strażacy na takie akcje wyjeżdżali czterokrotnie.

Ludowcy wracają do ARiMR w Łomży

Foto: Ludowcy wracają do ARiMR w Łomży
cz pon, 10 marca 2008 17:50

Działacze partii ludowej przejmują kolejne stołki w administracji. Właśnie jeden z nich Zbigniew Kamiński z Turośli został nowym dyrektorem podlaskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży. Kamiński jest członkiem prezydium Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego.

W łomżyńskim PKS bez zmian.. chwilowo?

cz pon, 10 marca 2008 13:08

Nie doszło do zmiany na stanowisku zarządcy łomżyńskiego PKS-u. W czwartek, w tym ostatnim państwowym przedsiębiorstwie w Łomży, zakończyła się kontrola zlecona przez wojewodę podlaskiego. W piątek o jej wynikach wojewoda Maciej Żywno miał rozmawiać z zarządca Adamem Wykowskim. Jak informuje Jolanta Gadek do rozmowy nie doszło, bo zarządca zachorował.

Łomżanin w walce o fotel kuratora

Foto: Łomżanin w walce o fotel kuratora
cz nie, 09 marca 2008 22:11

Czesław Rybicki – 52-letni nauczyciel i działacz PO z Łomży jest jednym z czterech kandydatów do objęcia fotela kuratora oświaty w województwie podlaskim. O tym kto obejmie funkcję ma zdecydować specjalna komisja, która jutro spotka się ze wszystkimi kandydatami.

Wileńskie Kaziuki na Starym Rynku w Łomży

Foto: Wileńskie Kaziuki na Starym Rynku w Łomży
mm so, 08 marca 2008 21:44

Już od kilku lat w okresie przed świętami Wielkanocy łomżyński oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” zaprasza do miasta twórców z Wileńszczyzny. Podczas specjalnego kiermaszu - nawiązującego do tradycyjnych Wileńskich Kaziuków łomżanie mogą kupić oryginalne palmy wileńskie, spróbować litewskiego chleba i zobaczyć występy polskich ludowych zespołów z Litwy.

Zaproszenie na cytologię zamiast kwiatka

Foto: Zaproszenie na cytologię zamiast kwiatka
cz pt, 07 marca 2008 12:07

W oryginalny sposób policjanci chcą uczcić przypadający w sobotę Dzień Kobiet. Zatrzymując tego dnia samochody do kontroli drogowej, funkcjonariusze znajdującym się w nich kobietom będą wręczać ulotki zachęcające do bezpłatnych badań cytologicznych. W ten sposób policjanci włączą się w kampanię społeczną „Wybierz życie”.

Mniej bezrobotnych

cz pt, 07 marca 2008 11:00

Po styczniowym wzroście w lutym ponownie w Łomży spada bezrobocie. Z danych Powiatowego Urzędu Pracy wynika, że w końcu lutego 2008 roku bez pracy w mieście i na terenie powiatu pozostawało 5228 osób. To o blisko 3% mniej niż bezrobotnych niż na koniec stycznia. Zdaniem analityków łomżyńskiego PUP zanotowany spadek poziomu bezrobocia związany jest z rozpoczęciem kierowania osób bezrobotnych na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu oraz większą liczbą podjęć pracy niesubsydiowanej.

Potrąceni...

cz pt, 07 marca 2008 07:42

Do dwóch wypadków z udziałem rowerzystki i pieszego doszło wczoraj po południu. Najpierw w Wiźnie kierowca ciężarowego Iveco jadąc ulicą Czarnieckiego potrącił rowerzystkę, a nieco ponad dwie godziny później kierowca osobowego Opla na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Wojska Polskiego w Łomży potrącił przechodzącego na przejściu dla pieszych starszego mężczyznę.

Więcej tirów pojedzie przez Łomżę

cz pt, 07 marca 2008 06:34

Dziś zmieniają się godziny nocnego zakazu dla jazdy ciężarówek przez Łomżę. Dotychczas samochody o masie powyżej 10 ton nie mogły przejeżdżać ulicami miasta od godziny 22.00 do 6.00. Teraz zakaz ten prezydent skrócił o trzy godziny. Tiry ulicami miasta nie przejadą od 24.00 do 5.00.

W Perspektywie za nowe skrzynki pocztowe zapłaci spółdzielnia

Foto: W Perspektywie za nowe skrzynki pocztowe  zapła...
cz cz, 06 marca 2008 16:13

Zarząd i Rada Nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej Perspektywa w Łomży chcą aby za zakup i montaż nowych skrzynek pocztowych zapłaciła spółdzielnia, a nie poszczególni jej mieszkańcy. Zakup ma zostać sfinansowany z nadwyżki uzyskanej przez spółdzielnię w ubiegłym roku - mówi prezes SM Perspektywa Zbigniew Lipski. Odpowiedni projekt uchwały trafi na Walne Zgromadzenie Członków Spółdzielni.

Wykowski nie jest odwołany, a Głaz nie jest powołany – podkreśla rzecznik prasowy wojewody

cz cz, 06 marca 2008 12:14

Nieprawdą jest, że Wojewoda Podlaski Maciej Żywno podjął decyzję o odwołaniu dotychczasowego zarządcy PKS w Łomży, Adama Wykowskiego i powołaniu na jego miejsce pana Macieja Głaza, radnego Rady Miejskiej w Łomży.

Łomżyńscy sędziowie protestują przeciw niskim zarobkom

cz cz, 06 marca 2008 06:54

Trzydzieści pozwów o zaniżenie wynagrodzeń i zapłatę za nadgodziny wnieśli sędziowie do sądów pracy. W okręgu łomżyńskim pozwy złożyło 57% sędziów, a w tutejszym sądzie rejonowym nr 12, wszyscy z wyjątkiem prezesa - informuje „Rzeczpospolita”. Domagają się oni wyrównania wynagrodzenia od lipca 2007 r,, kiedy to obniżono składkę rentową (sędziowie jej nie odprowadzają). W ten sposób sędziowie protestują przeciw zbyt niskim, ich zdaniem, wynagrodzeniom.

Mniej na alkohol

Foto: Mniej na alkohol
cz śr, 05 marca 2008 20:10

Mieszkańcy Łomży w ubiegłym roku wydali na alkohol mniej pieniędzy niż w 2006 roku. Tak wynika z danych które do ratusza napłynęły od osób zajmujących się sprzedażą trunków. W sumie przez cały 2007 roku w Łomży sprzedano napojów alkoholowych na łączną sumę 38 mln 774 tys zł. Przyjmując, że alkohole kupowali tylko łomżanie każdy z nas wydał na ten cel średnio po około 625 zł, czyli o około 40 zł mniej niż przed rokiem.

Autobusy PKS-u znowu staną?

Foto: Autobusy PKS-u znowu staną?
cz śr, 05 marca 2008 19:36

Jeżeli wojewoda odwoła zarządcę PPKS-u Adama Wykowskiego podejmiemy wszelkie kroki – prawne i poza prawne do storpedowania tej decyzji – mówią związkowcy z łomżyńskiego PKS-u. Według ich informacji wojewoda chce na nowego zarządce powołać Macieja Głaza z PO. O takiej roszadzie związkowców z tej firmy miał powiadomić sam wojewoda Maciej Żywno.

Burza na szczycie władzy wojewódzkiej

Foto: Burza na szczycie władzy wojewódzkiej
cz śr, 05 marca 2008 19:14

Czy sport i rekreacja może zaważyć na losie władzy w sejmiku wojewódzkim? Coraz więcej wskazuje na to, że sejmikowa koalicja PO-PSL ma poważne kłopoty z trwaniem. Dziś Polskie Stronnictwo Ludowe grozi zerwaniem koalicji. Pretekstem jest nowy podział kompetencji w zarządzie województwa.

Będzie blokada Łomży?

cz śr, 05 marca 2008 07:15

Mieszkańcy domów przy ulicy Wojska Polskiego w Łomży tracą cierpliwość gdy widzą, słyszą i czują coraz więcej tirów jadących w pobliżu ich domów. Ich irytację spotęgowała zapowiedź skrócenia od najbliższego piątku o trzy godziny nocnego zakazu jazdy ciężarówek przez miasto. - Po świętach zablokujemy ulicę - zapowiadano podczas wieczornego spotkania członków nieformalnego Komitetu Społeczno-Protestacyjnego.

Uchwała o powiększeniu Łomży formalnie nieważna

Foto: Uchwała o powiększeniu Łomży formalnie nieważna
cz wt, 04 marca 2008 15:18

Wojewoda podlaski Maciej Żywno formalnie stwierdził nieważność uchwały Rady Miasta w sprawie powiększenia Łomży. Po analizie dokumentu uchwalonego 30 stycznia przez miejskich rajców prawnicy wojewody nie mieli wątpliwości, że poprzez znajdujące się w niej błędy, jest ona nieważna. Prawnicy wytknęli nawet błędny tytuł samej uchwały.

POlityczna (re)akcja

cz wt, 04 marca 2008 13:52

Wojewoda podlaski z Platformy Obywatelskiej powołał specjalny zespołu do spraw współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego w sprawach związanych z aplikowaniem o środki z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Podobny zespół do spraw wsparcia samorządów, których projekty zostały wykluczone z podstawowej listy indykatywnej projektów kluczowych tego programu powołał także marszałek województwa także z PO, a jakby tego było mało pomoc w zabieganiu o te środki obiecał również szef wojewódzkich struktur PO. Najciekawsze jest jednak to, że projekty lokalnych samorządów z listy skreśliła minister rozwoju regionalnego z PO

Ostatni żołnierz II Rzeczypospolitej

Foto: Ostatni żołnierz II Rzeczypospolitej
cz wt, 04 marca 2008 10:09

Przed 51 laty, 4 marca 1957 roku, zginął jeden z ostatnich żołnierzy podziemia antykomunistycznego w północno-wschodniej Polsce. Podporucznik Stanisław Marchewka ps. „Ryba” został zastrzelony przez funkcjonariuszy SB-KBW w Jeziorku, gdzie ukrywał się w bunkrze pod zabudowaniami gospodarskimi. Zdradzony przez jednego z podwładnych, "Ryba" zginął z bronią w ręku. Przed rokiem z inicjatywy Instytutu Pamięci Narodowej, przy szkole w Jeziorku, odsłonięto tablicę upamiętniającą ostatniego partyzanta w północno-wschodniej Polsce.

« · «« · 855 · 856 · 857 · 858 · 859 · 860 · 861 · 862 · 863 · 864 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę