piątek, 06 grudnia 2019 napisz DONOS@

Najstarszy mieszkaniec powiatu

Foto: Najstarszy mieszkaniec powiatu
cz pt, 26 października 2007 09:17

102 lata ukończył porucznik Stanisław Dardziński z Nowych Kupisk gmina Łomża. Były żołnierz 33 Pułku Piechoty w Łomży jest najstarszym mieszkańcem powiatu łomżyńskiego. Dostojny Jubilat imponuje pogodą ducha, wewnętrznym spokojem i dyscypliną. Wciąż czuje się żołnierzem! Czyta bez okularów(!), słucha radia, ogląda telewizję, bo, jak mówi, zawsze jest ciekawy świata.

Trzy razy audi

cz pt, 26 października 2007 07:23

Rano na drodze nr 61 pomiędzy Łomżą a Ostrołęką doszło do groźnie wyglądającego wypadku. W okolicach miejscowości Chojny około 6 rano zderzyły się trzy samochody osobowe marki audi. Jak podaje dyżurny PSP w Łomży samochody są poważnie zniszczone, ale na szczęście tym razem ofiar nie było. Lekko ranne w tym wypadku zostały dwie osoby. Lekarze pogotowia opatrzyli ich na miejscu i nie zabierali do szpitala.

Tir z wyłącznikiem tachografu

cz cz, 25 października 2007 06:50

Przemęczeni, jadący ciągle przez kilka, a czasami kilkanaście godzin, kierowcy tirów stanowią duże zagrożenie dla innych użytkowników dróg. W zderzeniu z takim kolosem jadący osobówkami nie mają większych szans na przeżycie. Mimo zakazów i coraz częstszych kontroli kierowcy tirów decydują się na dłuższe przejazdy. Ich wykryciu miły służyć tachografy, które muszą być zamontowane w każdej ciężarówce. Okazuje sie jednak, że i na to jest sposób. W Świdrach na „61” kontrolerzy Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali tira z dorobionym wyłącznikiem tachografu.

Ile dostali kandydaci - wyniki niedzielnego głosowania

cz śr, 24 października 2007 07:50

W okręgu wyborczym nr 24 z siedzibą w Białymstoku wybierano 15 posłów. Zarejestrowano 8 list okręgowych z 216 kandydatami. Uprawnionych do głosowania było 951 236 osób. W głosowaniu wzięło udział 470 908 osób. Frekwencja wyborcza wyniosła 49,50%.

Wypadek pod Zambrowem

cz śr, 24 października 2007 07:27

Pięć, a nie siedem osób trafiło do szpitala po wypadku jaki rano wydarzył się w miejscowości Stary Laskowiec w powiecie zambrowskim. Policja sprostowała wcześniej podawane dane. Tuż przed godziną 6 rano zderzyły się tu dwa samochody osobowe - ford i audi. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierowca forda wyjeżdżają z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla audi. W wyniku wypadku do szpitala z obu pojazdów trafiło łącznie 5 osób.

Zielona Łomża

Foto: Zielona Łomża
cz wt, 23 października 2007 17:05

Świerki, modrzewie, lipy i m.in. dęby będą mogli posadzić łomżanie. Drzewka dostaną za darmo w ramach akcji Zielonym do góry. Już od 14 lat Polskie Radio Białystok zaprasza jesienią swoich słuchaczy także z Łomży do sadzenia drzew na osiedlowych trawnikach, przy szkołach, wokół domów i wszędzie tam gdzie brakuje zieleni.

Nowa koalicja w podlaskim sejmiku?

cz wt, 23 października 2007 16:33

PO przejmuje władzę w kraju i chce ją przejąć w podlaskim samorządzie. Wspólnie z PSL-em i LiD-em prawdopodobnie złoży wniosek o odwołanie marszałka województwa, Dariusza Piontkowskiego. Od dawna było wiadomo, że koalicja PiS-u z PSL-em była małżeństwem z rozsądku, a nie z miłości.

Morderstwo w Kupiskach Starych

cz wt, 23 października 2007 16:29

Starszy mężczyzna został zamordowany w swoim domu w Kupiskach Starych pod Łomżą. Ciało ponad 60-letniego mężczyzny znaleźli rano jego sąsiedzi. Jak wyjaśnia Krzysztof Leończak rzecznik prasowy łomżyńskiej policji w tej chwili prowadzone są czynności mające wyjaśnić kto dokonał zabójstwa i jakie były motywy zbrodni.

Szefowie „Podwodnego Jelenia” za kratami

Foto: Szefowie „Podwodnego Jelenia&#822...
cz wt, 23 października 2007 16:01

I stało się! Na skutek niestrudzonych zabiegów prezes wraz z wiceprezesem Łomżyńskiego Klubu Płetwonurków „Podwodny Jeleń”, znaleźli sie w więzieniu w Czerwonym Borze. - Za „kratki” nie trafiliśmy za zakręcanie pod wodą, zaworów od butli innym nurkom, ani za zażywanie narkozy azotowej, nie donieśli też na nas wędkarze czy inni użytkownicy jezior. Znaleźliśmy się tam z własnej nie przymuszonej woli, aby więźniom pokazać „inny świat” - mówi Michał Kempa wiceprezes „Podwodnego Jelenia”

Ewangelizacjia w tysiąc lat po św. Brunonie

cz wt, 23 października 2007 12:18

Kościół Łomżyński przeżywa pierwszy rok przygotowania do uroczystości tysiąclecia męczeńskiej śmierci św. Brunona z Kwerfurtu – ewangelizatora naszych ziem i patrona naszej diecezji. W tym czasie Ruchy i Stowarzyszenia katolickie diecezji pragną odnowić i ożywić właściwy im charyzmat ewangelizacyjny w służbie Kościołowi lokalnemu. Ma temu służyć m.in. konferencja Ewangelizacja w charyzmatach Ruchów i Stowarzyszeń Diecezji Łomżyńskiej, która odbędzie się w najbliższą sobotę w Łomży.

Przegrali wybory i...

cz pon, 22 października 2007 15:09

Głaz, Jarota, Zalewski i Czerniawski – to jak się wydaje najwięksi łomżyńscy przegrani z niedzielnych wyborów. Pierwszy z nich stracił tylko wydane na kampanię pieniądze. Dwaj kolejni, poza zainwestowanymi pieniędzmi stracili także fotele – pierwszy z nich w Sejmie, drugi w Senacie. Czwarty z tej grupy stracił pieniądze i... nadzieję na powrót do dużej polityki.

Łomża została z jednym posłem, Ziemia Łomżyńska będzie ich miała trzech

Foto: Łomża została z jednym posłem, Ziemia Łomżyńska...
cz pon, 22 października 2007 12:49

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Lech Antoni Kołakowski będzie jedynym łomżyńskim posłem. Do Sejmu z naszego regionu mają wejść także Jacek Bogucki (Wysokie Mazowieckie) i Kazimierz Gwiazdowski (Radziłów). Wszyscy trzej stratowali z listy Prawa i Sprawiedliwości. Posłem najprawdopodobniej nie będzie za to łomżyński kandydat Platformy Obywatelskiej Maciej Głaz.

Łomża wybrała PiS

Foto: Łomża wybrała PiS
cz pon, 22 października 2007 11:53

Ponad 10 głosów oddali łomżanie na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. Partia ta uzyskała największe poparcie w mieście. Na jej kandydatów głosowało 41,8% spośród tych którzy wczoraj odwiedzili lokale wyborcze w mieście. Platforma Obywatelska zdobyła 35,09% poparcia, czyli nieco ponad 8700 głosów mieszkańców Łomży. Frekwencja wyborcza w mieście wyniosła 51,4 %.

Kiepskie łomżyńskie eMPKi

cz pon, 22 października 2007 11:43

Dowody rejestracyjne czterech łomżyńskich eMPK-ów zatrzymali kontrolerzy Inspekcji Transportu Drogowego. Kontrole autobusów miejskiego przewoźnika zorganizowano w piątek. Jak tłumaczy Janusz Nowakowski z MPK w Łomży kontrola pokazał to, co wiemy od dawna - najstarsze z naszych autobusów nie nadają się do użytku i powinny być wycofane z łomżyńskich ulic.

Pożary w domach

cz pon, 22 października 2007 07:09

Aż czterokrotnie w ciągu ostatniej doby łomżyńscy strażacy wyjeżdżali do gaszenia pożarów, które wybuchały w domach. W tej chwili strażacy gaszą pożar w Zbójnej. Ogień pojawił się w piwnicy domu tuż obok pieca. Jak wyjaśnia dyżurny PSP w Łomży podobnie było także w pożarach Jadwabnem i Podgórzu. Wczoraj spłonął także drewniany dom we wsi Stara Łomża nad rzeką. W tym wypadku był on jednak niezamieszkały.

Odwrotnie niż w kraju

Foto: Odwrotnie niż w kraju
cz pon, 22 października 2007 06:29

Prawo i Sprawiedliwość wygrywa wybory parlamentarne w województwie podlaskim. Po przeliczeniu głosów z ponad 40% lokali wyborczych z województwa wynika, że na PiS głosowało blisko 39% mieszkańców, podczas gdy Platformę Obywatelską poparło 32,3% z tych, którzy wczoraj udali się do lokali wyborczych. Z cząstkowych danych wynika, że na terenie powiatu łomżyńskiego zdecydowane zwycięstwo w wyborach odnieśli kandydaci PiS. Po przeliczeniu głosów z 1/4 lokali wyborczych na terenie powiatu łomżyńskiego wynika, że Prawo i Sprawiedliwość poparło 61.10% wyborców, a Platformę Obywatelską - 18.60%. Trzecie miejsce zajmuje PSL z oparciem rzędu 9%. PiS póki co wygrywa także w innych powiatach dawnego województwa łomżyńskiego. Na uwagę zasługuje fakt, że w powiatach grajewskim, kolneńskim i zambrowskim na drugim miejscu jest PSL.

Za mało przy urnach

Foto: Za mało przy urnach
cz nie, 21 października 2007 18:22

Tylko co trzeci wyborca z Łomży i regionu wziął udział w wyborach do godziny 16.30 – podała Państwowa Komisja Wyborcza. W skali kraju frekwencja na trzy i pół godziny przed zamknięciem lokali wyborczych była wyższa o blisko 5 punktów procentowych. W regionie łomżyńskim najwięcej wyborców głosowało dotychczas w gminie Kołaki Kościelne w powiecie zambrowskim. Tu frekwencja wyniosła 48,35%.

Pożar na 33 Pułku Piechoty. Zapaliło się od kominka

Foto: Pożar na 33 Pułku Piechoty. Zapaliło się od kom...
cz so, 20 października 2007 22:18

Nieszczelna instalacja kominowa była prawdopodobnie przyczyną pożaru budynku jednorodzinnego przy ul. 33 Pułku Piechoty w Łomży. Wieczorem w płomieniach stanęło poddasze tzw. bliźniaka. Na miejsce natychmiast wezwano straż pożarną i pogotowie. Jedna kobieta - lokatorka palącego się domu - zasłabła i została przewieziona do szpitala.

Jechał tirem przez ponad 20 godzin i wpadł w Łomży

cz so, 20 października 2007 09:25

Na szczęście tym razem obyło się bez ofiar. Kierowca łotewskiego tira, który przez prawie dobę prowadził samochód wpadł w Łomży na kontrolę Inspekcji Transportu Drogowego. Sprawdzając dokumenty samochodu kontrolerzy ITD odkryli, że kierowca prowadził pojazd do chwili kontroli bez wymaganego odpoczynku dziennego przez 20 godzin i 40 minut. Został ukarany grzywną w wysokości 150 zł, a na jego pracodawcę nałożono karę 10350 zł.

W niedzielę wybory

Foto: W niedzielę wybory
cz so, 20 października 2007 08:37

Urna na karty do głosowania – jest. Stół dla komisji wyborczej – jest. Godło na ścianie – jest. Kabiny do głosowania – są. Karty do głosowania - są. Wszystko co mogło być zrobione przed niedzielnymi wyborami już w większości przypadków zostało zrobione. Teraz wystarczy poczekać na wyborców i wynik ich wyboru... Tylko na terenie byłego województwa łomżyńskiego nad właściwym przebiegiem głosowania czuwać będzie w sumie 1936 osób – członków poszczególnych komisji wyborczych.

« · «« · 855 · 856 · 857 · 858 · 859 · 860 · 861 · 862 · 863 · 864 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę