środa, 17 lipca 2019 napisz DONOS@

Korek na Zjeździe

Foto: Korek na Zjeździe
cz pt, 02 lutego 2007 18:02

Niemal do samej Piątnicy sięgał korek, który utworzył się w piątkowy wieczór na ulic Zjazd w Łomży. Wjeżdżający do miasta Tir nie zdołał wjechać pod górkę. Ciężarówka popsuła się na wysokości ulicy Rybaki. Aby samochody mogły tą drogą do miasta wjechać, lub z Łomży wyjechać, ruchem musiało kierować jednocześnie trzech policjantów.

Ostrzeżenie przed pijanymi ciężarówkami...

cz pt, 02 lutego 2007 16:57

Pijany człowiek na rowerze może być niebezpieczny na drodze, a co dopiero powiedzieć o kimś kto kompletnie pijany kieruje ogromną ciężarówką? Co najbardziej smutne w tym wszystkim, to fakt, że nie są to odosobnione przypadki. W ciągu trzech dni zambrowscy policjanci zatrzymali trzech pijanych kierowców Tirów. Każdy miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu i każdy w tym stanie prowadził 40-tonową ciężarówkę.

Mistrzowie Agroligi

Foto: Mistrzowie Agroligi
cz pt, 02 lutego 2007 13:18

Katarzyna i Tadeusz Olszewscy, rolnicy ze wsi Glinki w gminie Radziłów zostali wicemistrzami krajowymi w prestiżowym konkursie Agroliga. Warszawie podsumowano XIV edycję konkursu, w którym uczestniczyli najlepsi rolnicy i firmy z branży przetwórstwa rolnego.

Światowy Dzień Mokradeł

Foto: Światowy Dzień Mokradeł
cz cz, 01 lutego 2007 22:20

2 lutego – w rocznicę podpisania w irańskiej miejscowości Ramsar nad Morzem Kaspijskim, międzynarodowego porozumienia o ochronie mokradeł – na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Mokradeł. Wśród najcenniejszych na świecie mokradeł znajduje się także pobliski Biebrzański Park Narodowy. BPN został wpisany na listę w 1995r. Dzięki unikatowym walorom przyrodniczym, uznany został za miejsce o dużym znaczeniu jako środowisko życia wielu rzadkich gatunków ptaków wodno-błotnych i ryb żyjących w Biebrzy.

Mięsny piątek – dyspensa biskupia

Foto: Mięsny piątek – dyspensa biskupia
cz cz, 01 lutego 2007 17:49

Biskup łomżyński Stanisław Stefanek zwolnił diecezjan i wszystkich którzy przebywają na terenie diecezji łomżyńskiej od obowiązku poszczenia w ten piątek (2 lutego 2007). Dyspensa biskupia została podyktowana szczególnym charakterem Święta Ofiarowania Pańskiego, które jest obchodzone jutro. Biskup zachęca jednocześnie „do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności”.

Kto zechece RO EFS?

cz cz, 01 lutego 2007 13:48

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w oparciu o organizacje pozarządowe buduje ogólnopolską sieć Regionalnych Ośrodków Europejskiego Funduszu Społecznego. Właśnie został ogłoszony dodatkowy konkurs na prowadzenie takiego ośrodka m.in. w Łomży. Każda z organizacji pozarządowych, która będzie chciała przyłączyć się do sieci Regionalnych Ośrodków EFS będzie mogła otrzymać nawet 450 tys. złotych na działalność ośrodka, bez konieczności wnoszenia wkładu własnego.

Łomżyńskie „pieluszkowe”

cz śr, 31 stycznia 2007 15:30

Być może kobiety rodzące i wychowujące dzieci w Łomży będą pierwszymi w kraju, które zamiast „becikowego” od samorządu będą otrzymywały „pieluszkowe”. Komisja Rodziny, Opieki Społecznej i Zdrowia Rady Miasta wnioskuje o przyznanie specjalnej „nagrody opiekuńczej” w wysokości 1 tys zł dla rodzin, które należycie opiekowałyby się dzieckiem przez pierwsze 18 miesięcy jego życia. - To nie jest rozdawnictwo pieniędzy, ale elementy polityki prorodzinnej połączone z ochroną zdrowia i pomocą społeczną – argumentuje pomysłodawczyni „pieluszkowego” radna Alicja Bandzul.

Eksplozja w Łomży

Foto: Eksplozja w Łomży
cz śr, 31 stycznia 2007 14:05

Kilkanaście minut przed godziną 12.00 potężny wybuch wstrząsnął jednym z budynków przy ulicy Szosa Zambrowska w Łomży. Jak informują strażacy w budynku gospodarczym znajdującym sie obok domu wybuchł piec węglowy. Nikt z ludzi nie ucierpiał, ale straty materialne są znaczne.

Sprzątaj śnieg bo cię ukarzą

cz śr, 31 stycznia 2007 08:25

Władze miasta przypominają o zimowych obowiązkach jaki ciąża na właścicielach, zarządcach i administratorach budynków oraz obiektów budowlanych. W śród nich jest nie tylko odśnieżania chodników przed posesją ale także usuwanie zwisających z dachów sopli lodu i zwałów śniegu, a także zalegającego śniegu i lodu na dachach budynków. Ewentualne mandaty za niepodporządkowanie się powyższym zaleceniom mogą wynieść nawet do 500 złotych.

Nie chcą „zdrajcy” Towińskiego

cz wt, 30 stycznia 2007 17:22

Krzysztof Tołwiński po raz kolejny nie został wybrany na wicemarszałka województwa podlaskiego. We wtorkowe popołudnie na wyborczej sesji ponownie spotkali się radni sejmiku województwa podlaskiego. Od listopada wybierają oni nowy zarząd województwa. Kompletowanie zarządu utknęło przy wyborze wicemarszałka. Mimo wcześniejszego trzykrotnego odrzucenia kandydatury Krzysztofa Tołwińskiego, we wtorek marszałek elekt Bogusław Dębski ponownie trzykrotnie zgłaszał go na „nowego” wicemarszałka.

Ministranci na stoku

Foto: Ministranci na stoku
cz wt, 30 stycznia 2007 14:34

Zima choć późno, ale chyba na dobre zagościła w regionie. Z białego szaleństwa cieszą się przede wszystkim dzieci, ale nie tylko one... W Rybnie nieopodal Łomży na jedynym w regionie stoku narciarskim obok siebie szusują na nartach i deskach kilkuletnie dzieci, nastolatki i osoby dorosłe. Wśród nich było także kilkunastu ministrantów z parafii pw. NMP Częstochowskiej w Łomży.

W Kuleszach Kościelnych losowali radnego

cz wt, 30 stycznia 2007 13:36

Dopiero losowanie zdecydowało o wyniku niedzielnych wyborów uzupełniających do rady gminy w Kuleszach Kościelnych w powiecie wysokomazowieckim. Dwoje kandydatów na radnego otrzymało tam po tyle samo głosów. W losowaniu mandat otrzymała Danuta Wnorowska.

Uwaga na zabawki – ostrzega Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Białymstoku

cz pon, 29 stycznia 2007 23:19

W ostatnich tygodniach kontrolerzy Inspekcji Handlowej odwiedzili kilka sklepów i hurtowni sprzedających dziecinne zabawki. To co w nich odkryli jeży włos na głowie. Nieprawidłowości stwierdzono w 70 % podmiotów objętych sprawdzeniem. Niektóre z oferowanych zabawek w ocenie inspektorów mogły stanowić bezpośrednie zagrożenie zdrowia, a nawet życia dla dzieci.

"Ratownicy"

pon, 29 stycznia 2007 11:47

Kilku mężczyzn niedaleko Śniadowa najpierw ratowało ze śnieżnej opresji kierowców osobowego samochodu, później ich pobili i zniszczyli auto, ponieważ nie otrzymali zapłaty za przysługę. Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem. W miejscowości Ratowo Piotrowo kilku mężczyzn, którzy ze śnieżnej zaspy wyciągali osobowe BMW, od kierowcy samochodu i dwóch jego pasażerów zażądali zapłaty. Po tym jak ci odmówili, traktorzysta najechał na auto niszcząc bok samochodu. Doszło do bójki, w której po stronie fatalnej „ekipy ratunkowej” stanęło kilku mieszkańców wioski.

Zakaz wjazdu cięższym niż 10 ton

mm nie, 28 stycznia 2007 19:01

Komenda Miejska Policji w Łomży przypomina, że od poniedziałku, 29 stycznia 2007 r. obowiązuje zakaz wjazdu na al. Legionów samochodom ciężarowym o masie całkowitej powyżej 10 ton. Pojazdy takie nie mogą wjeżdżać zarówno od strony pl. Kościuszki, jak i od stony stacji BP. Wyjątkiem są ciężarówki w ruch lokalnym, w tym te, które zaopatrują firmy i sklepy w mieście.

Wypadek w Konopkach

mm nie, 28 stycznia 2007 18:44

Około godziny 18.00 we wsi Konopki na drodze Łomża - Śniadowo doszło do wypadku. Podczas wymijania samochód osobowy Daewoo Espero uderzył w tył samochodu ciężarowego. W wyniku zderzenia 3 osoby, pasażerowie Espero zostalio ranni i przewiezieni do Łomżyńskiego szpitala. Nie znamy stanu zdrowia poszkodowanych.

Zima w regionie

Foto: Zima w regionie
mm so, 27 stycznia 2007 12:41

Zgodnie z zapowiedziami, minionej nocy w regionie zanotowano intensywne opady śniegu, miejscami połączone i silnymi podmuchami wiatru. Na głównych drogach regionu warunki jazdy są już dobre, miejscami tylko może zalegać błoto śniegowe. W Łomży jeździ się już lepiej, zalega jeszcze śnieg na mniejszych uliczkach.

Zawieje i zamiecie

Foto: Zawieje i zamiecie
cz pt, 26 stycznia 2007 16:31

Wiesław Winnicki z białostockiego Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed zbliżającymi się nad region opadami śniegu, momentami nawet bardzo intensywnymi. Będzie im towarzyszył dość silny wiatr co spowoduje zawieje i zamiecie śnieżne. Wieczorem i w nocy warunki jazdy po drogach znowu się pogorszą.

Średniowieczny gród stanie na łomżyńskim brzegu Narwi

Foto: Średniowieczny gród stanie na łomżyńskim brzegu...
cz cz, 25 stycznia 2007 22:02

Pierwsza łopata pod budowę Grodu Łomżyńskiego wbita – mówi Krzysztof Babiński - prezes Stowarzyszenia na Rzecz Budowy Grodu w Łomży. Rekonstrukcja średniowiecznych budowli ma stanąć w malowniczym zakolu Narwi tuż obok nowego mostu. - Okazuje się, że teren ten już od czasów pradziejowych stanowił atrakcyjne miejsce osadnicze. Dowiodły tego przeprowadzone pod koniec 2006 roku badania archeologiczne – podkreśla Babiński.

W Katedrze powstała podziemna kaplica

Foto: W Katedrze powstała podziemna kaplica
cz cz, 25 stycznia 2007 22:01

Prawie 200 m sześciennych betonu, 11 ton grubej stali kształtowej i pięć ton prętów stalowych zużyli do tej pory budowlańcy, którzy od czerwca ubiegłego 2006 rekonstruują podłogę prezbiterium o powierzchni blisko 200 m kwadratowych, która będzie stropem podziemnej kaplicy w łomżyńskiej Katedrze. "Podziemny kościółek" powstał w miejscu odkrytych przed dwoma laty dziesięciu ceglanych krypt. Najstarsza, datowana na połowę XVI wieku, zawierała prawdopodobnie szczątki budowniczego Katedry ks. Jana Wojsławskiego. Zanim pod prezbiterium zostanie zrekonstruowana z oryginalnych cegieł, a jego szczątki wrócą pod ziemię, tynkarze muszą uporać się z pracami wykończeniowymi...

« · «« · 855 · 856 · 857 · 858 · 859 · 860 · 861 · 862 · 863 · 864 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę