wtorek, 28 stycznia 2020 napisz DONOS@

Suszarnio-spalarnia już działa

cz cz, 03 stycznia 2008 15:28

Pod koniec grudnia oddano do użytku suszarnio-spalarnię osadu powstającego w miejskiej oczyszczalni ścieków. To pierwsza tej wielkości i tego typu instalacja w kraju. Kosztowało blisko 10 mln zł, a dzięki niej zamiast 7 tysięcy ton osadu rocznie, z łomżyńskiej oczyszczalni trzeba będzie wywieźć poniżej 700 ton żużlu. Z komina spalarni do powietrze idzie tylko para wodna, bo spaliny są bardzo dobrze oczyszczane - zapewnia Gilbert Okulicz-Kazaryn wiceprezes MPWiK.

Wypadki 2007

cz cz, 03 stycznia 2008 08:00

W 2007 roku na drogach województwa podlaskiego doszło do większej liczy wypadków niż przed rokiem, ale zginęło w nich nieco mniej osób. Z danych policyjnych wynika że przez cały 2007 roku na drogach regionu doszło do 1162 wypadków. To o 12 więcej niż w 2006 roku. Więcej było także osób, które w nich ucierpiały. W 2006 roku w wypadkach drogowych zostało rannych 1439 osób, a w 2007 roku 1449.

Policja potwierdza - 17-latek z Łomży w Sylwestra spadł z dachu

cz śr, 02 stycznia 2008 14:22

17-latek z Łomży w stanie bardzo ciężkim trafił do szpitala po tym jak w sylwestrową noc spadł z dachu czteropiętrowego bloku. Ma połamane dwa kręgi kręgosłupa i m.in. obrzęk mózgu. Jak informuje Krzysztof Leończak oficer prasowy łomżyńskiej policji chłopak, gdy wychodził na dach był pod wpływem alkoholu.

Osiem opli, trzy kia i pięć motocykli BMW – to nowe radiowozy policjantów

Foto: Osiem opli, trzy kia i pięć motocykli BMW &...
cz śr, 02 stycznia 2008 13:52

Dzisiaj do służby na podlaskie drogi wyjechały nowe radiowozy. W najszybszych z nich oplach vectra zainstalowane będą videorejestratory. Do tej pory w województwie jeździły cztery takie auta, teraz jest już ich dwanaście. Trafią one między innymi do Białegostoku, Łomży, Suwałk i Zambrowa. Są to powiaty, przez które przebiegają największe ciągi komunikacyjne województwa - drogi numer 8, 61 czy 19.

Już blisko co drugi rolnik otrzymał dopłaty do gruntów.

cz śr, 02 stycznia 2008 07:15

Do końca 2007 r. na konta ponad 650 tys. rolników w całej Polsce trafiło 2,2 mld zł – podała w komunikacje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. To około 40% rolników, którzy wystąpili o przyznanie im dopłat i nieco ponad ¼ pieniędzy, które mają być z tego tytułu wypłacone.

Zginął w Sylwestra na przydrożnym drzewie

cz wt, 01 stycznia 2008 12:46

Tragiczny wypadek wydarzył sie w sylwestrowe popołudnie w okolicach Kolna. 44-letni mężczyzna zginął, gdy jego samochód - osobowy daewoo tico - uderzył w przydrożne drzewo. Jak podaje policja przyczyną wypadku prawdopodobnie było niedostosowanie prędkości do warunków na śliskiej drodze

Od petardy stracił oko

Foto: Od petardy stracił oko
cz wt, 01 stycznia 2008 12:38

Sylwestrowa nocy w regionie była spokojna, ale nie obyło się bez nieszczęśliwych wypadków podczas zabaw z fajerwerkami. Policji zgłoszono kilka tego typu zdarzeń. W Ciechanowcu petarda trafiło a woko 47-letniego mężczyznę. Mimo przewiezienia go do szpitala w Łomży mężczyzna stracił oko.

Przekaż 1% swojego podatku potrzebującym

Foto: Przekaż 1% swojego podatku potrzebującym
cz pon, 31 grudnia 2007 11:20

Teraz łatwiej można przekazać 1% swojego podatku dochodowego na organizację pożytku publicznego. Od 1 stycznia to urząd skarbowy a nie podatnik dokona wpłaty darowizny na rachunek bankowy konkretnej organizacji wskazanej przez darczyńcę. Tylko na terenie dawnego województwa łomżyńskiego jest 30 takich OPP. W tej grupie są m.in. „Caritas Bliźnim” organizacja, która wspiera działania charytatywne Caritas Diecezji Łomżyńskiej, Stowarzyszenie Kobiet z Problemem Onkologicznym w Łomży – które zajmuje się przede wszystkim profilaktyką chorób nowotworowych, oraz Łomżyńskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” Pod Wezwaniem Świętego Ducha, które prowadzi łomżyńskie hospicjum. Oni czekają na Twój 1%.

Z książeczkowym dowodem osobistym póki co bezpiecznie

cz pon, 31 grudnia 2007 07:37

Od nowego roku wnioski o wydanie dowodu będą przyjmowane na dotychczasowych zasadach. Choć 31 grudnia 2007 roku zgodnie z prawem jest ostatnim dniem na złożenie wniosku o wymianę starego książeczkowego dowodu osobistego na nowy osobom, które tego nie uczynią póki co nic nie grozi. MSWiA zapewnia, że nie będzie prowadziło polityki karania osób, które z tego obowiązku się nie wywiążą.

Policyjnych 10 rad bezpiecznego odpalania fajerwerków

Foto: Policyjnych 10 rad bezpiecznego odpalania fajer...
cz pon, 31 grudnia 2007 06:36

Okres noworoczny tradycyjnie jest związany z używaniem różnego rodzaju środków pirotechnicznych. Jak pokazuje praktyka tzw. wypadki z fajerwerkami najczęściej zdarzają się na skutek błędów ludzkich. Z reguły jest to niewłaściwe obchodzenie się z gotowymi fajerwerkami, używanie środków nie przeznaczonych do zabawy, a także niedopuszczalne manipulowanie – przerabianie lub łącznie środków pirotechnicznych Aby zabawa z fajerwerkami była przyjemnością, muszą być one używane w sposób odpowiedzialny i bezpieczny. Policja przedstawia 10 rad bezpiecznego korzystania z fajerwerków.

Firma biotechnologiczna chce zapłacić za leczenie hormonem wzrostu dzieci Wojnarowskich

Foto: Firma biotechnologiczna chce zapłacić za leczen...
cz so, 29 grudnia 2007 21:29

Jak poinformowała telewizja TVN24 dzięki sponsorowi, dzieci małżeństwa Wojnarowskich z Łomży będą leczone hormonem wzrostu - niezbędnym przy ich wadzie genetycznej. - Nie jesteśmy w stanie ukryć łez wzruszenia - mówi ojciec. Choć sąd przyznał rodzicom prawie 200 tys. zł odszkodowania, na takie leczenie ich nie stać. Teraz zgłosiła się firma biotechnologiczna, która chce pokryć koszt leczenia dzieci hormonem wzrostu sięgający 1,6 mln zł.

Odszkodowanie i renta za odmowę badań prenatalnych

Foto: Odszkodowanie i renta za odmowę badań prenatalnych
cz pt, 28 grudnia 2007 15:05

Sąd Okręgowy w Łomża wydał wyrok w głośnej sprawie o odmowę badań prenatalnych. Małżeństwo z Łomży otrzyma odszkodowanie od szpitala w łącznej kwocie 192 tys zł z odsetkami i dwie comiesięczne renty na łączną kwotę 2,2 tys zł - za utratę możliwości pracy i zwiększone obciążenia utrzymania chorego - z rzadką wadą genetyczną - dziecka. Sąd oddalił roszczenia rodziny wobec lekarzy, ordynatora i byłej wicedyrektor szpitala. Wyrok nie jest prawomocny

Miliony, których nie wydaliśmy na inwestycje

Foto: Miliony, których nie wydaliśmy na inwestycje
cz pt, 28 grudnia 2007 13:28

8 mln 144 tys. 591 zł – tyle wynoszą wydatki budżetu miasta Łomża, które nie wygasają z upływem roku budżetowego 2007 wraz z ostatecznym terminem ich realizacji. Gro tej kwoty – niemal 7 mln 370 tys zł - to wydatki inwestycyjne. Oznacza to, że w stosunku do zaplanowanych na 2007 rok pieniędzy na inwestycje, nie udało się wydać więcej niż co czwartej złotówki.

Ostrzeżenie przed gołoledzią

cz pt, 28 grudnia 2007 11:16

Magdalena Pękala dyżurny synoptyk z Biuro Prognoz Meteorologicznych Białystok ostrzega przed gołoledzią, która dziś do końca dnia może utrzymywać się w regionie. Opady marznącej mżawki lub deszczu, powodujące gołoledź już pojawiły się w niektórych rejonach województwa podlaskiego. W związku z tym wzrasta ryzyko wypadków drogowych.

W kolejce po dowód

cz pt, 28 grudnia 2007 07:46

O godzinie 7.35 – czyli w pięć minut po otwarciu łomżyńskiego ratusza - w kolejce po nowy dowód osobisty stało już ponad 30 osób. Jak informuje Łukasz Czech z biura prasowego ratusza starych – książeczkowych - dowodów osobistych na nowe plastikowe w Łomży nie wymieniło jeszcze blisko 4 tysiące mieszkańców. Jak ocenia Czech dziś w kolejce po nowy dowód osobisty łomżanie będą musieli spędzić co najmniej dwie – trzy godziny. I to tylko po to aby złożyć wniosek... Nowy dowód otrzymają najwcześniej za miesiąc, bo taka sama sytuacja jest także w innych urzędach w kraju i wytwórnia produkująca nowe dowody osobiste nie wyrabia się z ich produkcją.

Z petardami uważaj

cz cz, 27 grudnia 2007 18:46

Aby zmniejszyć ryzyko nieszczęśliwych wypadków kupując petardy i inne środki pirotechniczne sprawdzić opakowanie – musi być szczelne, bez zarysowań i wgnieceń. Sprawdź też, czy petarda posiada znaczek literowy NWP (jej używanie nie wymaga pozwolenia), oraz przestrzegaj zaleceń zawartych w instrukcji obsługi - radzi inspekcja handlowa. Jej inspektorzy przypominają też, że petard nie można sprzedawać osobom nieletnim.

Mirek Grużewski - wspomnienie

Foto: Mirek Grużewski - wspomnienie
cz cz, 27 grudnia 2007 16:32

Sercem oddany miłośnik przyrody – flory i fauny, i człowieka - Mirosław Grużewski (15 lutego 1964 - 24 grudnia 2007) odszedł tam.... O ludziach, którzy swoim życiem, pasją i pracą ubogacili intelektualny i kulturalny krajobraz Ziemi Łomżyńskiej pisać mi najtrudniej, gdy znam ich osobiście. Gdy ich podziwiam za wiedzę, wytrwałość i powagę w traktowaniu spraw boskich i ludzkich. Takim był właśnie, pewnie nie tylko w moim odczuciu, ś.p. Pan Dyrektor Muzeum Przyrody w Drozdowie...

Mirosław Grużewski nie żyje

Foto: Mirosław Grużewski nie żyje
cz cz, 27 grudnia 2007 13:05

24 grudnia, w wigilię Bożego Narodzenia, zmarł Mirosław Grużewski. Miłośnik przyrody zafascynowany bogactwem form życia występujących w dolinie Narwi Przyrodnik, przez blisko 10 lat pełnił funkcję dyrektora Muzeum Przyrody w Drozdowie.

Z opłatkiem po Venedę

Foto: Z opłatkiem po Venedę
cz cz, 27 grudnia 2007 12:54

Po długiej i żarliwej dyskusji radni Łomży zmienili „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Łomży” dla obszaru pomiędzy ulicami: Wyszyńskiego, Sikorskiego i Zawadzką. Dokument to „pierwszy krok” w administracyjnej drodze do uzyskania przez firmę Echo Investment możliwości wybudowania tu Galerii Veneda z hipermarketem. Za przyjęciem odpowiedniej uchwały głosowało tylko 11 z 23 radnych, ale została ona przyjęta, bo tylko 7 było przeciwko.

Na drogach było bezpiecznie

cz cz, 27 grudnia 2007 09:15

Wyjątkowo spokojne święta – tak trzy (z wigilią) świątecznie dni podsumowują policjanci. Andrzej Baranowski z zespołu prasowego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku podkreśla, że w tym czasie na drogach województwa podlaskiego nikt nie zginął. Od poniedziałku do dzisiejszego poranka doszło tu jedynie do czterech wypadków drogowych w których siedem osób zostało rannych.

« · «« · 857 · 858 · 859 · 860 · 861 · 862 · 863 · 864 · 865 · 866 · »» · »
 
180410021817.gif
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę