czwartek, 21 lutego 2019 napisz DONOS@

W Piątnicy będzie bezpieczniej

Foto: W Piątnicy będzie bezpieczniej
cz pon, 06 marca 2006 23:17

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na przebudowę skrzyżowania drogi krajowej nr 64 Piątnica – Jeżewo z drogą powiatową Nr 371 Piątnica – Kalinowo w Piątnicy. Nakładem rzędu 1 mln 700 tys złotych zostanie wybudowane tu małe rondo. GDDKiA planuje, że inwestycja zostanie zrealizowana w ciągu 5 miesięcy. Skrzyżowanie z Piątnicy jest pierwszym z 25 skrzyżowań, które zostaną przebudowane w tym roku w ramach projektu, finansowanego przez Sektorowy Program Operacyjny Transport.

Ośmiu do fotela w łomżyńskim ARiMR

Foto: Ośmiu do fotela w łomżyńskim ARiMR
cz pon, 06 marca 2006 12:41

W centrali Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęły się przesłuchania kandydatów chcących objąć stanowisko dyrektora Podlaskiego Oddziału ARiMR w Łomży. Wśród ośmiu pretendentów czterech jest z Łomży – Czechowski, Olbryś, Piorunek i Przechodzki.

Wicewojewoda Schabieński

cz so, 04 marca 2006 22:05

Jarosław Schabieński z Suwałk został wicewojewodą podlaskim. Jak podał Kurier Poranny w piątek premier Kazimierz Marcinkiewicz podpisał nominację suwalskiego działacza PiS na wicewojewodę podlaskiego. Nowy wicewojewoda urodził się w Łomży, studiował w Białymstoku, a mieszka w Suwałkach.

„Na styku kultur” Łomża w Łodzi

Foto: „Na styku kultur” Łomża w Ł...
cz so, 04 marca 2006 19:47

Odbywające się w Łodzi XII Międzynarodowe Targi Regiony Turystyczne „Na styku kultur” są pierwszą tego typu imprezą targową na których prezentuje się Łomża. Marcin Sroczyński wiceprezydent Łomży podkreśla, że „to sukces”.

Biskup Tadeusz wyświęcony

Foto: Biskup Tadeusz wyświęcony
cz so, 04 marca 2006 13:03

W sobotę przed południem w łomżyńskiej Katedrze biskup Tadeusz Bronakowski przyjął sakrę biskupią. Święceń dokonał Biskup Łomżyński Stanisław Stefanek Tchr w towarzystwie dwóch współkonsekratorów arcybiskupa Wojciecha Ziemby Metropolity Białostockiego i biskupa seniora Tadeusza Zawistowskiego. W uroczystości uczestniczyło 10 biskupów z abp Józefem Michalikiem Przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski na czele, setki kapłanów i tysiące wiernych. Łomżyńska Katedra wypełniła się po same brzegi...

„Podwodny Jeleń” pod lodem

Foto: „Podwodny Jeleń” pod lodem
cz pt, 03 marca 2006 16:45

Miłośnikom nurkowania z Łomży nie straszny śnieg, mróz, ani lód. Aby zejść na kilkadziesiąt minut pod wodę gotowi są do różnych wyrzeczeń i poświęceń. O ostatniej wyprawie pod lód i o perypetiach z tym związanych opowiada Adam Siwek – prezes Łomżyńskiego Klubu Płetwonurków „Podwodny Jeleń”

Poranne wypadki – cztery osoby ranne

Foto: Poranne wypadki – cztery osoby ranne
cz pt, 03 marca 2006 08:28

Statystycznie najbardziej niebezpiecznie na drogach Łomży jest w piątek w godz. od 12.00 do 15.00, ale także rankiem wcale nie jest spokojnej. Można było przekonać się o tym dziś rano na ulicy Sikorskiego. W odległości zaledwie kilkuset merów od siebie wydarzyły się dwa wypadki, w których w sumie cztery osoby zostały ranne.

Bez świateł

Foto: Bez świateł
cz wt, 28 lutego 2006 16:40

Od 1 marca możemy jeździć bez włączonych świateł mijania. Policja apeluje jednak, abyśmy mimo to w dalszym ciągu używali świateł. Funkcjonariusze zapewniają, że poprawi to nasze bezpieczeństwo. Jak tłumaczą, auto oświetlone jest dużo lepiej widoczne w oślepiającym słońcu, czy blasku zalegającego na poboczu śniegu lub lodu.

Więzienie za wandalizm

cz pon, 27 lutego 2006 10:00

Na pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, oraz naprawienie poniesionych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji strat został skazany 21-letni łomżanin. Mężczyzna w listopadzie ubiegłego roku zniszczył jeden z foteli w nowym autobusie MPK. Sprawca nie zdawał sobie sprawy, z tego że wszystko co dzieje się autobusach marki Volvo jest rejestrowane przez system wewnętrznych kamer. Gdy pracownicy MPK dostrzegli zniszczenia powiadomili policję, która po przeanalizowaniu zdjęć i zapisów z kamer szybko ustaliła 21 letniego sprawcę wandalizmu. Widząc zapis z kamer łomżanin przyznał się on do winy.

Pedofil z Łomży w międzynarodowej szajce

cz pt, 24 lutego 2006 17:32

12 Polaków, w tym łomżyński lekarz, zostało zatrzymanych pod zarzutem rozpowszechniania treści pedofilskich w internecie. Do aresztowań doszło m. in. w Krakowie, Gdańsku. Zatrzymania pedofilii w Polsce były częścią większej europejskiej akcji.

Fatalne warunki jazdy

cz śr, 22 lutego 2006 20:24

Bardzo trudne warunki panują na drogach regionu. W środę policjanci z Łomży do godziny 20.00 odnotowali osiem kolizji i jeden wypadek. Przez cały dzień jazdę utrudniał padający śnieg, wieczorem choć przestało padać, jeździło się fatalnie bo chwycił mróz i na drogach zrobiła się szklanka... W Siemieniu do rowu wpadł autobus PKS-u.

Radni (nie)walczą z alkoholem

cz śr, 22 lutego 2006 14:30

Ograniczenie dostępności alkoholu to jeden z priorytetów przyjętego przez radnych Łomży Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2006 rok. Tyle tylko, że priorytet pozostaje na papierze i z rzeczywistością ma niewiele wspólnego. Radni nie zgodzili się aby do tzw. grupy obiektów chronionych - bezpośrednio wokół których nie może być sprzedawany alkohol - włączyć biblioteki. Upadła także poprawka, aby przywrócić odległość minimum 100 metrów sklepu z alkoholem do szkoły czy kościoła.

Tydzień pomocy ofiarom przestępstw

cz wt, 21 lutego 2006 23:59

Codziennie przez tydzień we wszystkich prokuraturach i sądach, a także niektórych kancelariach prawnych prokuratorzy, sędziowie, kuratorzy i adwokaci za darmo będą udzielać pomocy prawnej ofiarom przestępstw. Dziś rozpoczyna się IV Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. Akcja ma wymiar ogólnopolski a zainicjowało ją Ministerstwo Sprawiedliwości.

Ślisko... coraz bardziej...

Foto: Ślisko... coraz bardziej...
cz wt, 21 lutego 2006 14:59

Warunki jazdy psują się coraz bardziej. W tej chwili na drogach jest bardzo ślisko, a zdaniem meteorologów wieczorem będzie jeszcze gorzej. Do godziny 14.00 w Łomy i najbliższej okolicy wydarzyło się pięć kolizji. Dwie osoby odwieziono do szpitala...

Czarny luty

cz wt, 21 lutego 2006 06:28

Trzynaście osób rannych w pięciu wypadkach, do tego jeszcze kilkanaście stłuczek to drogowy bilans poniedziałku na drogach województwa podlaskiego. Przez cały dzień na drogach szczególnie wokół Łomży było bardzo niebezpiecznie. Jazdę utrudniały przede wszystkim mgły, ale także oblodzone rankiem jezdnie i kierowcy, którzy mimo fatalnych warunków drogowych często nie zdejmowali nogi z gazu. Tylko w Łomży i najbliższej okolicy doszło wczoraj do dwóch wypadków i dziewięciu kolizji.

Łomżyńscy wędkarze nie zimują ...

Foto: Łomżyńscy wędkarze nie zimują ...
cz nie, 19 lutego 2006 23:38

Niskie temperatury, śnieg i lód nie stanowią żadnej przeszkody dla miłośników wędkowania skupionych przy łomżyńskich kołach Polskiego Związku Wędkarskiego. Samotnie tudzież w sposób zorganizowany wyruszają na mazurskie jeziora z nadzieją przywiezienia do Łomży taaaakiej ryby.

Mleczne rekordy Londy, Kalii i Liny

cz nie, 19 lutego 2006 23:20

Wojciech Kowalewski, hodowca krów ze Srebrowa (gm. Wizna) już po raz drugi rok z rzędu jest rekordzistą Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy. W ubiegłym roku dostarczył 1 milion 89 tys. 974 litry mleka!

Jurgiel zamyka ptaki...

cz pt, 17 lutego 2006 17:08

Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel wydał rozporządzenie nakazujące rolnikom trzymanie drobiu w zamknięciu. Kaczki, kury, gęsi, indyki, przepiórki, perlice, strusie oraz inne bezgrzebieniowce, gołębie, bażanty i kuropatwy mogą być utrzymywane jedynie w miejscu ogrodzonym i zabezpieczonym przed dostępem dzikich ptaków.

Wrócili z wojny...

Foto: Wrócili z wojny...
cz pt, 17 lutego 2006 13:07

Pięciu żołnierzy 1 Łomżyńskiego Batalionu Remontowego powróciło z misji w Iraku. Przed południem na placu jednostki powitali ich przełożeni, koledzy, rodziny... a także m.in. biskup Stanisław Stefanek i prezydent Jerzy Brzeziński. Żołnierze z Łomży w Iraku spędzili ponad 200 dni. Jak podkreślali - wrócili do domu z wojny.

Trzech do fotela w Jedwabnem

cz pt, 17 lutego 2006 00:04

Były burmistrz Michał Chajewski, były dyrektor jedwabieńskiej szkoły Krzysztof Moenke i lokalny biznesmen Marek Zabielski to kandydaci, którzy wystartują przedterminowych wyborach na urząd burmistrza w Jedwabnem. O północy miną termon zgłaszania kandydatów. Wybory odbędą się pierwszą niedziele marca.

« · «« · 857 · 858 · 859 · 860 · 861 · 862 · 863 · 864 · 865 · 866 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę