poniedziałek, 24 września 2018 napisz DONOS@

Demonstracja w obronie demokracji na Ukrainie

Foto: Demonstracja w obronie demokracji na Ukrainie
cz pt, 26 listopada 2004 06:50

Dziś pomiędzy 14.00, a 16.00 na ulicy Farnej od strony Starego Rynku w Łomży demonstrować będą lokalni działacze Platformy Obywatelskiej i do udziału w niej zachęcają także tych, którzy tak jak i oni, chcą dać wyraz swojej dezaprobacie dla działań władzy ograniczającej demokrację na Ukrainie. Jak podkreśla Zbigniew Ciszek - członek zarządu powiatowego Platformy Obywatelskiej w Łomży i koordynator demonstracji – nie chodzi tu o poparcie Wiktora Juszczenki, ale o wyrażenia sprzeciwu wobec fałszowania wyników wyborów.

Lokatorzy i najemcy winni ŁSM 1,2 mln zł

cz cz, 25 listopada 2004 22:08

Na koniec III kwartału 2004 roku zadłużenie w lokalach mieszkalnych zarządzanych przez największa w mieście Łomżyńską Spółdzielnię Mieszkaniową wyniosło około 1,1 mln zł., zaś w lokalach użytkowych kwota zadłużenia sięga blisko 100 tys. złotych. Zadłużenie spada – na koniec 2003 roku wynosiło 1,4 mln zł. Zarząd Spółdzielni tłumaczy to swoimi działaniami w tym nasileniem postępowań eksmisyjnych.

Uwaga kierowcy - będzie bardzo ślisko

cz cz, 25 listopada 2004 11:41

IMGW Biuro Prognoz w Białymstoku ostrzega, ze w godz. południowych 25.11.2004 i nocą z 25/26.11.2004 wystąpią przejściowo opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź, stopniowo w piątek 26.11.2004 r. zanikające. Spowodują one utrudnia w komunikacji.

Trzy śmiertelne ofiary zimy

Foto: Trzy śmiertelne ofiary zimy
cz wt, 23 listopada 2004 18:59

Trzech mężczyzn, prawdopodobnie bezdomnych, zginęło w pożarze, do którego doszło w węźle ciepłowiniczym przy ul. Żabiej w Łomży. Zwłoki zneleziono we wtorek po południu. Jeden z mieszkańców pobliskich domków jednorodzinnych powiadomił policję, że nad studzienką węzła ciepłowniczego “kiwa” się jakiś człowiek – powiedział nadk. Krzysztof Leończak z Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Przybyły na miejsce patrol policji poza tym mężczyzną w węźle znalazł także trzy ciała. Z otwartego włazu ulatniał się dym.

Poseł Zieliński i jego asystenci

Foto: Poseł Zieliński i jego asystenci
cz pon, 22 listopada 2004 18:17

Dziesięciu społecznych asystentów w Łomży ma od poniedziałku poseł Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Zieliński. Wszyscy to członkowie lub sympatycy lokalnego koła PiS. Społeczny asystent posła Zielińskiego ma pomagać mu w kontakcie z wyborcami, a także tworzyć zaplecze pod przyszłoroczną kampanię wyborczą. PiS w Łomży i powiecie łomżyńskim ma 20 członków.

Bedą zamiecie i zawieje

cz pon, 22 listopada 2004 13:16

Wieczorem 22.11.2004r. z zachodu na wschód nad regionem będzie przemieszczała się strefa opadów śniegu, lokalnie dość intensywnych, miejscami przechodzących w deszcz ze śniegiem i marznący deszcz powodujący gołoledź. Wzrośnie też prędkość wiatru południowego i zachodniego do dość silnego i silnego, który w porywach w nocy może osiągać 20m/s, a jutro w ciągu dnia 27 m/s. Wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie.

Próbną maturę czas zacząć

cz nie, 21 listopada 2004 23:20

Uczniowie trzecich klas ogólniaków i liceów profilowanych rozpoczynają pisanie nowych matur. Teraz to tylko próba, ale zasady egzaminu już nie powinny się zmienić do wiosny, gdy nowa matura, po latach odwlekania wejdzie wreszcie w życie. Próbna matura potrwa dwa tygodnie. Na pierwszy ogień idzie język polski, a więc w ławkach zasiądą wszyscy maturzyści.

Białostocki adwokat nowym szefem SLD na Podlasiu

cz so, 20 listopada 2004 21:27

52-letni białostocki adwokat Wojciech Siemonek został wybrany w sobotę wieczorem na nowego przewodniczącego SLD na Podlasiu. Obradujący w Białymstoku delegaci wojewódzkiego zjazdu sprawozdawczo-wyborczego potrzebowali do tego aż czterech głosowań. W decydującym głosowaniu Siemonek pokonał Anatola Borowika, dyrektora gabinetu wojewody podlaskiego. Na nowego przewodniczącego podlaskiego Sojuszu głosowało 105, spośród 170 delegatów uczestniczących w głosowaniu. Zastąpił on na tym stanowisku Eugeniusza Berezowca, który od ponad pół roku pełnił obowiązki szefa podlaskiego SLD. Stało się tak po rezygnacji Marka Strzalińskiego, wybranego na przewodniczącego na zjeździe w marcu 2003 roku, który - decyzją władz krajowych SLD - nie mógł tej funkcji łączyć ze stanowiskiem wojewody podlaskiego.

Zdmuchnęło jelenia... z ratusza

Foto: Zdmuchnęło jelenia... z ratusza
cz pt, 19 listopada 2004 13:42

Czwartkowy wiatr zwiał nam z ratusza herb z jeleniem. Gdyby nie ten herb, nie brak prądu w niektórych częściach miasta i tu i ówdzie pozrywanymi niewielkimi kawałkami poszyć dachowych właściwie można by powiedzieć, że miasto wygrało potyczkę nawałnicą. W reginie straty są o wiele większe.

Efekty wirchury

Foto: Efekty wirchury
cz cz, 18 listopada 2004 23:39

Około stu miejscowości z okolicach Łomży nie ma prądu. To efekt wichury, która przeszła nad regionem, i pozrywała linie energetyczne. Usuwanie awarii i naprawa linii potrwa cały dzisiejszy dzień, i najprawdopodobniej będzie trwała też jutro. Energetycy ciągle bowiem notują nowe awarie spowodowane najczęściej spadającymi na linie gałęziami.

Policyjny apel do kierowców z kościelnych ambon

cz cz, 18 listopada 2004 23:31

„Człowiek, a tym bardziej chrześcijanin nie może zapomnieć, że jedną z podstawowych zasad moralnych jest troska o ochronę życia i zdrowia ludzkiego. Nie ulega wątpliwości, że pojazd jest środkiem transportu utworzonym dla wygodniejszego życia, nie może być on jednak narzędziem zbrodni przeciwko bliźniemu. Jakże często przyczyną nieszczęść na drodze są ludzkie słabości i ułomności. Należą do nich brawura, nietrzeźwość, lekkomyślność.” Tak zaczyna się apel Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku do kierowców który wiernym w kościołach Diecezji Łomżyńskiej w najbliższą niedzielę mają odczytać proboszczowie.

Krótka historia inwestycji

Foto: Krótka historia inwestycji
cz cz, 18 listopada 2004 12:50

Na finiszu jest, wydawałoby się trwający bez końca, remont Szosy Zambrowskiej. We wtorek wieczorem na ulicę wróciły autobusy komunikacji miejskiej. Póki co ruch na tej jednej z głównych tras wylotowych z miasta jest - zgodnie z znakiem - tylko dla tych, którzy przy Szosie Zambrowskiej mieszkają. Remont 670 metrów drogi trwa już 135 dni (licząc z sobotami i niedzielami)

Ford najechał na grupę ludzi

cz śr, 17 listopada 2004 21:28

Jedna osoba zginęła, a cztery zostały ranne, gdy wieczorem na trasie Wąsosz-Ławsk, około półtora kilometra od Wąsosza, osobowy ford najechał na grupę kilkunastu osób idących poboczem - poinformowała policja. W wypadku zginął blisko 40-letni mężczyzna. Ranni to dwie kobiety i dwóch mężczyzn. Trafili do szpitala. Według pierwszych ustaleń policji, grupa licząca około piętnastu osób szła do Ławska po obraz religijny, peregrynujący z parafii do parafii.

Dwa urzędy skarbowe z województwa podlaskiego nagrodzone przez BCC i MF

mm śr, 17 listopada 2004 14:49

Pierwszy Urząd Skarbowy w Białymstoku oraz Podlaski Urząd Skarbowy obsługujący tzw. dużych podatników znalazły się wśród 56 urzędów skarbowych z całej Polski, które zostały uhonorowane certyfikatem „Urzędu skarbowego przyjaznego przedsiębiorcy”. W tym, zorganizowanym przez Bussines Centre Club oraz Ministerstwo Finansów konkursie, oceniającymi byli sami przedsiębiorcy, którzy wypełniali specjalne ankiety oceniające przekazane później do Kanclerzy Lóż regionalnych BCC. Na podstawie tych ankiet wyłoniono urzędy, które są najlepiej oceniane przez podatników.

Będzie wiało!

cz śr, 17 listopada 2004 12:43

IMGW Biuro Prognoz w Białymstoku ostrzega, że w nocy 17/18.11.2004 i w ciągu dnia 18.11.2004. w woj. warminsko-mazurskim i podlaskim (głównie północne powiaty województwa) będzie wiał dość silny i porywisty wiatr z kierunków zachodnich, osiągający w porywach ok. 20 m/s, lokalnie porywy mogą dochodzi do 25 m/s.

MPK już na Zambrowskiej

cz śr, 17 listopada 2004 07:06

Ku końcowi zbliża się, wydawałoby się trwający bez końca, remont Szosy Zambrowskiej w Łomży. Wczoraj wieczorem na ulice tę wróciły autobusy komunikacji miejskiej. Ruch na tej jednej z głównych tras wylotowych z miasta zamknięto 5 lipca – jak wówczas twierdzono na dwa miesiące. Prace jednak się przedłużały, a terminy otwarcia co rusz przesuwano, najpierw na połowę października, później na początek listopada.

Sukces kolneńskiej policji

cz wt, 16 listopada 2004 10:55

Z samego rana policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kolnie przeprowadzili 11. przeszukań w Kolnie, okolicznych miejscowościach, a także m.in. w Piszu, Gołdapi i Grajewie. Cała akcja miała związek z przestępczą działalnością 31-letniego mieszkańca Kolna, który został dziś przez policję zatrzymany. Podczas przeszukań policjanci znaleźli m.in.: pochodzący z około 1400 roku – czyli z czasów Gutenberga - starodruk. Póki co nie wiadomo co to za książka. Policjanci podają jedynie, że jest ona bez okładek. Na razie nie wiadomo także w jaki sposób tak cenna publikacja mogła znaleźć się w posiadaniu kolnianina.

Podlaskie wraca do Brukseli

cz wt, 16 listopada 2004 06:01

Samorząd województwa podlaskiego chce ponownie mieć swoje biuro w stolicy Unii Europejskiej. Tak na wniosek zarządu województwa zdecydowali wczoraj radni sejmiku. Na jego roczne utrzymanie przeznaczono ćwierć miliona złotych. W całej sprawie zaskakujące jest jednak fakt, że przed dwoma laty na wniosek tego samego lewicowego zarządu województwa radni sejmikowej lewicy zdecydowali o likwidacji takowego biura, które ustanowiono za czasów poprzedniego prawicowego zarządu województwa, któremu przewodził Sławomir Zgrzywa.

Zdelegalizowana łomżyńska partia

cz pon, 15 listopada 2004 10:18

Pierwsza i jedyna łomżyńska partia polityczna „Współny Dom Łomża” została zdelegalizowana. O likwidacji partii zdecydował kilka dni temu Sąd Okręgowy w Warszawie. Powodem decyzji było nie złożenie przez partię sprawozdania o źródłach pozyskania środków finansowych w 2003 r. Dodajmy, że WDŁ została zarejestrowana niemal dokładnie dwa lata temu.

14 tys zł otrzymał Dom Dziecka z Łomży

cz pon, 15 listopada 2004 07:33

Pieniądze to efekt rozegranego w Rajgrodzie turnieju piłkarskiego samorządowców. Do walki o tytuł najlepszego stanęły 4 składy piłkarskie z Grajewa, Rajgrodu, Ełku i Łomży. Najgorzej wypadła łomżyńska drużyna samorządowców, ale nie o zwycięstwo przecież chodziło. Na zakończenie turnieju jedna – złożona z najlepszych zawodników ze wszystkich drużyn - ekipa samorządowców rozegrała mecz towarzyski z drużyną artystów polskich.

« · «« · 857 · 858 · 859 · 860 · 861 · 862 · 863 · 864 · 865 · 866 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę