poniedziałek, 30 marca 2020 napisz DONOS@
200316011340.png

Złodzieje samochodowych radioodbiorników wpadli w ręce policji

cz pon, 21 kwietnia 2008 09:51

Dwóch mieszkańców Łomży podejrzanych o włamania do samochodów i kradzieże znajdujących się w nich radioodbiorników i zestawów CB zatrzymali łomżyńscy policjanci. 20-letni Łukasz Ż. i 17-letni Adrian B. łącznie mieli dokonać 31 takich włamań z kradzieżami, przy czym niemal co trzeciego z nich dokonali w ubiegłym roku.

Staruszka zginęła na „ósemce”

cz pon, 21 kwietnia 2008 07:04

W niedziele wieczorem doszło do tragicznego w skutkach wypadku w miejscowości Rutki-Kossaki w powiecie zambrowskim. Starsza kobieta zginęła pod kołami opla. Jak podają policjanci 66-letnia kobieta zza autobusu, z którego wysiadła, wyszła na jezdnię wprost pod koła nadjeżdżającego samochodu osobowego. Zginęła na miejscu.

Dni piosenki, muzyki i poezji chrześcijańskiej

Foto: Dni piosenki, muzyki i poezji chrześcijańskiej
cz pon, 21 kwietnia 2008 06:21

Blisko 800 uczestników zgromadził Diecezjalny Przegląd Piosenki Religijnej, który w sobotę do sali koncertowej Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej Ściągnął solistów, zespoły i grupy wokalne z 45 parafii Diecezji Łomżyńskiej. Spotkanie miało charakter integracyjny podwójnie, gdyż wystąpiły m.in. wychowanki Domu Pomocy Społecznej z Łomży. Przegląd odbywał się w ramach XIV Dni Kultury Chrześcijańskiej. Było radośnie, muzycznie i tanecznie, bo dzieci i młodzi bawili się zarówno na scenie, jak i przed nią oraz między rzędami foteli.

Zginął pod kołami renaulta

cz nie, 20 kwietnia 2008 11:12

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło nocą w Konarzycach. Samochód dostawczy renault trafic potrącił mężczyznę. Uderzenie była tak silne, że pieszy zginął na miejscu. Policjanci ustalają zarówno personali zabitego jak i przyczyny wypadku. Wiadomo, że samochód uderzył pieszego prawa stroną. Kamil Tomaszczuk z zespołu prasowego KWP w Białymstoku podkreśla, że nie wiadomo czy mężczyzna wtargnął na jezdnię czy też kierowca w porę nie zauważył idącego poboczem jezdni człowieka.

Wypadek w Kupiskach. Droga na Nowogród zablokowana

Foto: Wypadek w Kupiskach. Droga na Nowogród zablokowana
cz pt, 18 kwietnia 2008 16:18

Dwie osoby zostały ranne w wypadku do którego doszło około godziny 16.00 w Kupiskach. Polonez zderzył się z ciężarowym Manem. Ciężarówka przewróciła się. Droga Łomża – Nowogród jest zablokowana. Karetka pogotowia zabrała rannych do szpitala.

Pod gruzami nie było ludzi - akcja ratunkowa zakończona

Foto: Pod gruzami nie było ludzi - akcja ratunkowa za...
cz pt, 18 kwietnia 2008 15:16

Po południu zakończyła się akcja poszukiwawcza na terenie zawalonej kamienicy przy ul. Długiej w Łomży. Przez kilka godzin strażacy z Łomży, ale także specjalistyczna strażacka grupa poszukiwawczo-ratownicza z Warszawy, przy użyciu sprzętu technicznego i wyszkolonych psów sprawdzała czy pod zwałami gruzu zostali uwięzieni ludzie. Po tych czynnościach można że 100% pewnością powiedzieć, że w porannej katastrofie budowlanej nikt nie ucierpiał. Po zakończeniu poszukiwań strażacy przystąpili do zabezpieczania pozostałych fragmentów zniszczonego budynku.

Nie ma ludzi pod gruzowiskiem! (?)

Foto: Nie ma ludzi pod gruzowiskiem! (?)
cz pt, 18 kwietnia 2008 11:04

Gruzowisko powstałe w wyniku zawalenia się kamienicy przy ul. Długiej w Łomży przeszukują dwa specjalnie wyszkolone psy. Zwierzęta przyjechały wraz ze specjalistyczną ekipa poszukiwawczą z Warszawy. Wcześniej łomżyńscy strażacy przeszukiwali teren ręcznie i sprawdzali go przy pomocy kamer termowizyjnych. Jak podkreśla Krzysztof Leończak oficer prasowy łomżyńskiej policji dotychczas nie natrafiono na żaden ślad wskazujący, że pod gruzami mogą być ludzie. Przypomnijmy w piątek przed ósmą rano zawalił się dach i dwie kondygnacje remontowanej kamienicy znajdującej się nieopodal skrzyżowania Długiej i Krótkiej w Łomży.

Na Długiej zawaliła się kamienica

Foto: Na Długiej zawaliła się kamienica
cz pt, 18 kwietnia 2008 08:29

Kilkanaście minut przed godziną 8.00 zawaliła się kamienica stojąca przy skrzyżowaniu ulic Długiej i Krótkiej w Łomży. Budynek praktycznie cały się rozsypał. Dach spadając zgniótł dwie kondygnacje budynku. Krzysztof Leończak oficer prasowy łomżyńskiej policji podkreśla, ze na razie nie ma żadnych informacji o ewentualnych osobach rannych. Na miejscu trwa akcja ratunkowa. Jest kilka jednostek straży pożarnej, karetki pogotowia i policja. Strażacy przeczesują gruzowisko w poszukiwaniu ewentualnie znajdujących się pod zwałami budynku osób.

Łomżyński ZNP apeluje do nauczycieli o poparcie akcji strajkowej

Foto: Łomżyński ZNP apeluje do nauczycieli o poparcie...
cz pt, 18 kwietnia 2008 07:03

Działacze Związku Nauczycielstwa Polskiego oddział w Łomży przygotowują się do strajku. Zarząd Oddziału ZNP podjął uchwałę w której zobowiązał poszczególne szkolne ogniwa do wystąpienia do dyrektorów szkół i placówek oświatowych z postulatami: zagwarantowania zwiększenia do 2010 r. o co najmniej 50-proc. wynagrodzeń nauczycieli i pracowników niepedagogicznych, utrzymania dotychczasowego zakresu praw i obowiązków nauczycielskich wynikających z ustawy Karta Nauczyciela i utrzymania dotychczasowych uprawnień emerytalnych nauczycieli. Na spełnienie tych postulatów związkowcy dyrektorom dają 3 dni.

Polska Wschodnia informatyzowana i „sprzedawana”

cz pt, 18 kwietnia 2008 06:44

Do 2015 roku - 90 proc. mieszkańców Polski Wschodniej będzie miało dostęp do bardzo dobrego, taniego internetu – nadzieję, że tak będzie wyraża wiceminister rozwoju regionalnego Krzysztof Hetman. Wczoraj, w zastępstwie swojej szefowej, odwiedził on Białystok by o rządowej rozwoju najbiedniejszych regionów kraju powiedzieć samorządowcom i przedsiębiorcom. Wiceminister zapowiedział także, że Polska Wschodnia będzie „sprzedawana” jako dobre miejsce do inwestycji i robienia biznesu, a odpowiednia akcja reklamowa ma kosztować 20 mln euro.

Święty Kościół Grzeszników...

Foto: Święty Kościół Grzeszników...
cz cz, 17 kwietnia 2008 15:30

- Czy Pan Bóg po to stworzył świat, aby go diabli wzięli...? – tymi słowami francuskiego myśliciela Pierre'a Teilharda de Chardin jezuita ks. prof. Józef Kulisz mobilizował słuchaczy do wysiłku refleksji na temat świętości i grzechu w świecie współczesnym. - Słychać narzekania na jednoczącą się Europę, ale co jako chrześcijanie robimy, aby jednoczyć ludzi w swoim miejscu zamieszkania i w pracy...? Kościół ma nieść jednoczącą moc Chrystusa! W Wyższym Seminarium Duchownym odbyło się sympozjum naukowe „Święty Kościół Grzeszników”, którego prelegentami byli wykładowcy odważnie stawiający pytania i diagnozy wykraczające poza obiegowe stereotypy.

Rolnicy z całego świata zjadą do Łomży

Foto: Rolnicy z całego świata zjadą do Łomży
cz cz, 17 kwietnia 2008 11:12

Łomża została wybrana na jedno z miast, w którym odbywały się będą sesje tematyczne 38. Światowego Kongresu Rolników, który na przełomie maja i czerwca odbędzie się w Polsce. Impreza organizowana przez Światowa Federację Producentów Rolnych (IFAP) po raz pierwszy odbywa się w państwie Europy Środkowo-Wschodniej. U nas ma pracować grupa robocza „mleko”.

„Jestem wolny” w murach więzienia w Czerwonym Borze

Foto: „Jestem wolny” w murach wię...
cz cz, 17 kwietnia 2008 10:48

Piosenki zespołów The Animal, Led Zeppelin, Metallica, Oddział Zamknięty, Dżem na chwilę zagościły murach więzienia w Czerwonym Borze. Wszystko za sprawą gitary i głosu Wojtka Kubiaka, który zagrał specjalny koncert dla osadzonych tu więźniów. Wojciech Kubiak - to gwiazda zespołu Chocolate Spoon znanego odkurzonego przez serial Magda M. przeboju „Jestem wolny”.

Droga śmierci

Foto: Droga śmierci
cz cz, 17 kwietnia 2008 07:43

Droga krajowa nr 61 już jest najbardziej niebezpieczną drogą w województwie podlaskim... Drogą śmierci ponownie stała się gdy w lipcu 2006 roku powróciły na nią Tiry. Podinsp. Andrzej Baranowski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku podaje, że od lipca 2006 roku do 15 kwietnia 2008 roku, tylko na 124 km jej odcinku przebiegającym przez województwo podlaskie wydarzyły się 124 wypadki. Zginęło w nich 41 osób, a 173 zostały ranne. W ubiegłym roku wydarzyło się tu 70 wypadków. To o niemal 20% więcej niż w 2006 roku i 25% więcej niż w 2005 roku.

W kwestiach rolnictwa PO stawia na doświadczenia z Samoobrony

Foto: W kwestiach rolnictwa PO stawia na doświadczeni...
cz śr, 16 kwietnia 2008 12:41

Sławomir Gromadzki z wsi Stary Gromadzyn pod Kolnem, który do niedawna był jednym z najważniejszy działacz Samoobrony w regionie, dziś z rąk wojewody podlaskiego z Platformy Obywatelskiej odebrał powołanie na dyrektora Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. 33-letni Gromadzki, który jest także radnym województwa, ma przeprowadzić proces przekazania tej „rządowej” instytucji w gestię samorządu. Powołaniem Gromadzkiego zaskoczeni są koalicjanci PO – działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego, ale nie chcą tego komentować.

Wiosenne Targi Ogrodnicze w Szepietowie

Foto: Wiosenne Targi Ogrodnicze w Szepietowie
cz śr, 16 kwietnia 2008 09:47

W najbliższą sobotę i niedziele w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie odbędą się Wiosenne Targi Ogrodnicze. Będzie to już czternasta edycja imprezy, która skupia firmy szkółkarskie, ogrodnicze i sadownicze z całego kraju. W tym roku swój udział zapowiedziało blisko 100 wystawców. Będzie ciekawy i duży wybór kwiatów, drzew i krzewów ozdobnych i owocowych, a także nawozów i środków ochrony roślin, torfów i podłoży ogrodniczych.

Niebezpieczna Aleja Legionów

Foto: Niebezpieczna Aleja Legionów
cz śr, 16 kwietnia 2008 09:27

Aleja Legionów to najbardziej niebezpiecznie miejsce dla kierowców w Łomży. W ubiegłym roku wydarzyło się tu 12 wypadków i 200 kolizji. Jak wynika z danych policyjnych w Łomży od kilku lat obserwuje się stały spadek liczby wypadków drogowych. W ciągu dziewięciu ostatnich lat spadek liczby wypadków wyniósł aż 44%. W ubiegłym roku na terenie miasta doszło do 58 wypadków, a w 1999 roku było ich 102. Spadek liczby wypadków w Łomży wiąże się z dynamicznym wzrostem liczby kolizji.

Ostatnia droga...

Foto: Ostatnia droga...
cz śr, 16 kwietnia 2008 07:36

Setki osób... rodzina, przyjaciele, znajomi ze szkoły, a także mieszkańcy Grajewa, Szczuczyna i okolicznych wsi towarzyszyli wczoraj w ostatniej drodze czterem młodym dziewczynom. Trzy siostry i ich koleżanka – Ania, Ewa, Monika i Emilka, w wieku od 17 do 20 lat - zginęły w poniedziałkowym wypadku na drodze nr 61 pod Szczuczynem.

Zaczynamy przyspieszać...

Foto: Zaczynamy przyspieszać...
cz wt, 15 kwietnia 2008 17:08

Obwodnica Łomży jest ważna nie tylko dla Łomży, ale dla całego województwa – przekonywał wojewoda podlaski Maciej Żywno podsekretarza stanu w ministerstwie infrastruktury Zbigniewa Rapciaka. - Jest duża szansa na przyspieszenie budowy obwodnicy Łomży – obiecał Zbigniew Rapciak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Składajcie wnioski – apeluje wicewojewoda do rolników

Foto: Składajcie wnioski – apeluje wicewoje...
cz wt, 15 kwietnia 2008 15:46

Choć minęła już połowa czasu jaką mają rolnicy na składanie wniosków o płatności obszarowe, do Agencji restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa spłynęło raptem niespełna 20 % spodziewanych wniosków. Ilość złożonych wniosków jest czterokrotnie większa niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, ale wicewojewoda podlaski Wojciech Dzierzgowski apeluje do rolników aby nie zostawiali wypełniania wniosków na ostatnią chwilę.

« · «« · 857 · 858 · 859 · 860 · 861 · 862 · 863 · 864 · 865 · 866 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę