Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Sejmik w obronie Łomży

Główne zdjęcie
fot. UM WP

„Sejmik Województwa Podlaskiego z niepokojem przyjmuje fakt o braku konkretnej informacji dotyczącej przyszłości Ośrodka Migracyjnego Ksiąg Wieczystych w Łomży”, czytamy w przyjętym wczoraj stanowisku samorządowych władz województwa w sprawie wygaszenia jego działalności. Termin wygaszenia działalności Ośrodka, który działa w Łomży od 2005 roku, planowany jest na połowę przyszłego roku, a los zatrudnionych w nim ponad 60 osób jest niepewny.

Oto kompletna treść stanowiska Sejmiku, podjęta z inicjatywy Jacka Piorunka Członka Zarządu Województwa:

Sejmik Województwa Podlaskiego z niepokojem przyjmuje fakt o braku konkretnej informacji dotyczącej przyszłości Ośrodka Migracyjnego Ksiąg Wieczystych w Łomży. 
Ośrodek istnieje od 2005 roku i jest jedną z 11 tego typu placówek w Polsce. Jego praca polega na przenoszeniu treści dotychczasowych ksiąg wieczystych prowadzonych w postaci papierowej do postaci elektronicznej i umieszczanie tak przekształconych ksiąg w Centralnej Bazie Danych Ksiąg Wieczystych. Termin wygaszenia działalności Ośrodka planowany jest na dzień 30 czerwca 2014 roku. OMKW w Łomży jest jedynym tego typu zakładem pracy w ramach apelacji białostockiej i jednym z większych zakładów pracy w Łomży. Zatrudnia 64 pracowników o dużym doświadczeniu i kwalifikacjach, w tym 14 pracowników to referendarze sądowi, 50 to migratorzy ksiąg wieczystych z czego 20 to także transkrybenci. Z docierających do nas informacji wynika, iż pracownicy innych tego typu ośrodków w kraju znajdują zatrudnienie w Sądach Okręgowych i Rejonowych w miejscowościach odpowiadających siedzibom ich ośrodków bez konkursów zewnętrznych. Na dzień dzisiejszy nie istnieje możliwość zatrudnienia pracowników OMWP w Łomży lub w Regionie. Niepowetowaną stratą zarówno dla Województwa Podlaskiego jak i rodzin pracowników Ośrodka w Łomży byłaby sytuacja w której pracownicy Ośrodka dołączyliby do grona osób bezrobotnych, szczególnie, iż są to osoby z wysokimi kwalifikacjami i bogatym doświadczeniem.
Jednocześnie Sejmik Województwa Podlaskiego zwraca się do Ministra Sprawiedliwości z prośbą o informację o planach odnośnie osób zatrudnionych w Ośrodku Migracyjnym Ksiąg Wieczystych w Łomży.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę