Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Czerwonokrzyska Gwiazdka PCK w Kauflandzie

- Zbieramy datki do puszek i produkty żywnościowe do koszy dla ludzi najbardziej potrzebujących i dla najuboższych rodzin z Łomży – wyjaśnia Halina Wolańska, opiekunka szkolnego koła PCK w Akademickim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łomży, która ze swoją młodzieżą od rana do obiadu kwestowała w środę w supermarkecie Kaufland na Górce Zawadzkiej. - Pomagać to nasz statutowy obowiązek w PCK, ale i bez tego potrzeba niesienia pomocy ludziom w potrzebie jest wśród naszej młodzieży silna. Nikogo z nich nie trzeba było specjalnie zachęcać ani przekonywać.

Natomiast dziewczęta i chłopcy, nie tylko z tego zespołu szkół, będą klientów społecznie zachęcali i przekonywali do podzielenia się groszem czy złotówką oraz produktami spożywczymi i słodyczami na Boże Narodzenia 2013 także w czwartek i piątek w ramach akcji Czerwonokrzyska Gwiazdka.      
- Łomżyński Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża przystąpił do ogólnopolskiej akcji Czerwonokrzyska Gwiazdka – informuje Agnieszka Kuczyńska, pracująca w oddziale. - Celem jest udzielenie pomocy rodzinom i dzieciom w najtrudniejszej sytuacji materialnej na terenie Łomży. 
W supermarkecie Kaufland przy alei Józefa Piłsudskiego 33 pełnoletnia młodzież ze szkolnych kół PCK zbiera pieniądze do zaplombowanych puszek kwestarskich i produkty do oznakowanego kosza logiem PCK. W środę po wolontariuszach z AZSP stanęła do pakowania klientom zakupów przy kasach młodzież z Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących. Z kolei w czwartek od godziny 10. do 18. pojawią się kwestarze z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, natomiast w piątek w godz. 9. - 15. - uczennice i uczniowie II Liceum Ogólnokształcące w Łomży.
Za zebrane pieniądze Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Łomży zakupi talony żywnościowe dla najbiedniejszych rodzin w mieście, których wykaz przygotował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. - Ponadto z zebranych produktów zrobimy paczki świąteczne, które zostaną przekazane najbiedniejszym mieszkańcom Łomży – dodaje Agnieszka Kuczyńska. - Planujemy także przekazać część paczek świątecznych dla dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych nr 8 w Łomży.  
Organizatorzy i społecznie pracujący wolontariusze liczą na Państwa życzliwość i przychylność oraz mają nadzieję, że wzorem lat ubiegłych prowadzona przez PCK akcja pozwoli osiągnąć cel. - Często pojedyncze, symboliczne akty dobroci wspólnie tworzą wielkie dobro i pozwalają biednym godnie spędzić ten wyjątkowy czas w święta – podsumowuje działaczka PCK. - Podarujmy razem chociaż odrobinę radości tym mieszkańcom Łomży, dla których święta to czas troski i samotności. Państwa dary z Czerwonokrzyską Gwiazdką na pewno dotrą do ludzi najbardziej potrzebujących.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę