Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Bilans zabitych rośnie

Główne zdjęcie
fot. podlaska.policja.gov.pl

Do sześciu ofiar śmiertelnych i pięciu rannych wzrósł bilans pięciu niedzielnych wypadków na drogach województwa podlaskiego. Jak podaje policja w przypadku czterech wypadków ich ośmiu uczestników nie miało zapiętych pasów bezpieczeństwa. Czworo z nich nie żyje.

fot. podlaska.policja.gov.pl
fot. podlaska.policja.gov.pl
fot. podlaska.policja.gov.pl
fot. podlaska.policja.gov.pl

Pierwszy wypadek miał miejsce rano, około godziny 6.30, na drodze krajowej nr 63 w miejscowości Mały Płock w powiecie kolneńskim. Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 27-letni kierowca bmw wjeżdżając na skrzyżowanie najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu volkswagenowi, którym kierowała 25-latka. W wyniku zderzenia pojazdów na miejscu zginął jeden z trzech pasażerów bmw - 38-letni mieszkaniec Kolna, a pozostałych dwóch zostało przewiezionych do szpitala, z czego jeden w stanie ciężkim. Trafili tam też ranni oboje kierujący. Okazało się, że wszyscy uczestnicy tego wypadku nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta była trzeźwa, natomiast stan 27-latka wskaże badanie pobranej krwi.

Do kolejnego zdarzenia doszło tuż przed godziną 11.00 w miejscowości Brzozówka niedaleko Augustowa. Jadący golfem 21-latek w pewnym momencie na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. W wyniku wypadku zginął na miejscu. Mężczyzna również nie miał zapiętych pasów.
Około 13.00 w miejscowości Saniki Kolonia 35-letni kierowca dacii, jadąc od strony Sawina, na prostej drodze z nieustalonej przyczyny zjechał na pobocze, gdzie samochód kilkukrotnie dachował. Podczas wypadku kierujący wypadł z pojazdu i został nim przygnieciony. Zginął na miejscu. On także prawdopodobnie nie korzystał z pasów.
Najtragiczniejszy z niedzielnych wypadków miał miejsce około godziny 14.30 w Białymstoku na ulicy Świętokrzyskiej. 37-letni kierowca kawasaki zderzył się z 80-letnim rowerzystą - obaj kierowcy jednośladów zginęli na miejscu.
Do ostatniego śmiertelnego zdarzenia doszło około godziny 18.00 na krajowej „ósemce” w pobliżu Mężenina w powiecie zambrowskim. Dotychczasowe ustalenia mundurowych wskazują, że 33-latek wyjeżdżając volkswagenem z drogi podporządkowanej najprawdopodobniej wymusił pierwszeństwo przejazdu dla ciężarowego mercedesa jadącego w stronę Warszawy. Zderzenie było na tyle silne, że 27-letni pasażer jetty został zakleszczony w pojeździe. Mężczyzna nie miał zapiętych pasów, zginął na miejscu. Natomiast kierujący w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Analiza wypadków z pierwszego półrocza 2013 roku wskazuje, że w dalszym ciągu najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych jest nadmierna lub niedostosowana do warunków na drodze prędkość (blisko 30% ogółu wypadków), co w połączeniu z nieskorzystaniem z pasów bezpieczeństwa znacznie zwiększa prawdopodobieństwo wypadku ze skutkiem śmiertelnym lub ciężkimi obrażeniami. W tym czasie na terenie województwa podlaskiego doszło do 2722 wypadków drogowych, w wyniku których 478 osób zginęło, a 1451 zostało rannych. Wśród tych zdarzeń 124 to wypadki, gdzie ich uczestnicy nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. W tych zdarzeniach zginęły 52 osoby, a 238 zostało rannych.

230804070022.gif
cz
pon, 21 października 2013 14:07
Data ostatniej edycji: pon, 21 października 2013 14:37:20

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę