sobota, 25 stycznia 2020 napisz DONOS@

Hipermarket w Łomży za dwa lata?

cz cz, 26 czerwca 2008 11:01

Centrum handlowo-rozrywkowe Veneda w Łomży zgodnie z planami inwestora Echo Inwestment ma zostać ukończone w 2010 roku. Tak wynika z informacji opublikowanej w dzienniku Parkiet. Gazeta potwierdza także nasze wcześniejsze informacje o tym, że inwestycja ma być znacznie większa niż pierwotnie informowano.

Wyrok za śmiertelne potrącenie Damiana prawomocny

Foto: Wyrok za śmiertelne potrącenie Damiana prawomocny
cz śr, 25 czerwca 2008 19:09

Uprawomocnił się wyrok ośmiu lat więzienia wobec Seweryna W. sprawcy wypadku drogowego na ulicy Przykoszarowej w Łomży, w którym zginął potrącony 9-latek. Żadna ze stron nie zdecydował się na wniesienie apelacji od wyroku, który zapadł na początku maja przed Sądem Okręgowym w Łomży. Przypomnijmy, że prokuratura oskarżyła kierowcę o zabójstwo i domagała się kary 15 lat więzienia, ale sąd zmienił jednak kwalifikację prawną czynu z zabójstwa na wypadek ze skutkiem śmiertelnym.

ZPORRo pieniędzy było, a jest jeszcze więcej

cz śr, 25 czerwca 2008 09:28

Około 110 mln euro otrzymało województwo podlaskie ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Głównym beneficjentem programu realizowanego w latach 2004-2006 były samorządy, organizacje pozarządowe i przedsiębiorcy. Łącznie za pieniądze z Unii Europejskiej zrealizowano blisko 300 projektów.

Zablokowana 61. po zderzeniu dwóch tirów

cz wt, 24 czerwca 2008 08:18

Przez pięć godzin była zablokowana droga krajowa nr 61. Około 2.30 w nocy tuż przed Rajgrodem zderzyły się czołowo dwa litewskie tiry. Jeden z kierowców z poważnymi obrażeniami w tym - jak podają policjanci - licznymi złamaniami kości został przewieziony do szpitala w Łomży. Ruch na drodze przywrócono dopiero o godzinie 7.30.

Woda nadaje się do kąpieli

Foto: Woda nadaje się do kąpieli
cz wt, 24 czerwca 2008 07:46

W ponad 20 kąpieliskach na terenie województwa podlaskiego można bezpiecznie się kąpać. Tak wynika z najnowszego komunikatu Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Białymstoku, którego służby badały jakość wody. Bezpiecznie można wchodzić m.in. do wód Narwi w Łomży, a także do sześciu kąpielisk zlokalizowanych na obrzeżach jeziora Rajgrodzkiego.

Piroman grasuje z okolicach Wizny?

Foto: Piroman grasuje z okolicach Wizny?
cz wt, 24 czerwca 2008 07:26

W nocy z niedzieli na poniedziałek i w poniedziałek po południu łomżyńscy strażacy musieli gasić pożar tego samego lasu. Za pierwszym razem płomienie ognia objęły około 20 arów, za drugim – tylko 5 arów ściółki leśnej. O obu przypadkach ktoś podpalił las...

Wakacyjny szał

Foto: Wakacyjny szał
cz pon, 23 czerwca 2008 17:07

Jedynie co piąte dziecko będzie miało okazję spędzić wakacje poza Łomżą – wynika z danych ratusza. Zdecydowana większość zostaje w mieście z dwoma miesiącami wolnego czasu do zagospodarowania.

Uwaga pirat...

Foto: Uwaga pirat...
cz pon, 23 czerwca 2008 14:32

Tylko podczas pierwszego wakacyjnego weekendu policjanci ruchu drogowego zatrzymali na drogach województwa podlaskiego kilkunastu niebezpiecznych piratów drogowych. Jeden z nich „ósemką” jechał z prędkością 202 km./h. Wpadł, bo policyjne samochody z videorejestratorami są szybsze...

Czy Benedykt XVI przyjedzie za rok do Łomży?

Foto: Czy Benedykt XVI przyjedzie za rok do Łomży?
cz pon, 23 czerwca 2008 10:52

Grupa posłów PiS z Podlasia rozpoczyna starania o kolejny przyjazd papieża do Polski - pisze w dzisiejszym wydaniu dziennik POLSKA. Posłowie chcieliby, aby papież pojawił się w lipcu przyszłego roku w Łomży z okazji tysięcznej rocznicy męczeńskiej śmierci św. Brunona z Kwerfurtu, głównego patrona diecezji łomżyńskiej. - Gdy posłowie zgłoszą się do nas, rozpatrzymy możliwość wysłania oficjalnego zaproszenia - mówią przedstawiciele episkopatu i rządu.

Groźnie wyglądało

Foto: Groźnie wyglądało
cz pon, 23 czerwca 2008 08:48

Jedna osoba niegroźnie został ranna w wypadku, jaki w niedzielę wieczorem wydarzył się na drodze krajowej nr 64 pomiędzy Wizną a Piątnicą. Około godziny 18.30 w okolicach Elżbiecina jadący fiatem palio 20-letni kierowca w skutek nadmiernej prędkości stracił panowanie nad samochodem, wypał z drogi i dachował. Na szczęście, choć samochód poważnie został zniszczony, dwie jadące wewnątrz osoby nie doznały poważnych ran.

Nocny podpalacz lasów?

Foto: Nocny podpalacz lasów?
cz pon, 23 czerwca 2008 08:46

Około trzech hektarów lasów było zagrożonych pożarami, które nad ranem musieli ugasić łomżyńscy strażacy. W okolicach wsi Boguszki spłonęło 20 arów, a w okolicach wsi Kucze Małe kolejnych 5 arów poszycia leśnego. Obie wsie dzieli odległość około 5 km. Strażacy są przekonani, że oba pożary są dziełem podpalacza.

Region nawiedziły burze z silnym wiatrem

cz nie, 22 czerwca 2008 09:37

Wczoraj wieczorem przeszły nad regionem burze z silnym wiatrem. W całym województwie było około 20 przypadków związanych z burzą. W powiecie augustowskim w miejscowości Tobołowo trąba powietrzna całkowicie zerwała dach z jednego z budynków gospodarczych, w drugim częściowo go uszkodziła. Na tej samej posesji przewróciła też 2 samochody osobowe. W Augustowie na jeziorze Necko wiatr wywrócił jacht.

Odznaki dla wspierających ZHP

cz so, 21 czerwca 2008 12:13

W czwartek (19 czerwca) podczas uroczystości szkolnych w Publicznym Gimnazjum nr 3 im. 33 pp w Łomży Wiceprzewodniczący Związku Harcerstwa Polskiego – hm. Andrzej Starski wręczył odznaki „Ruch Przyjaciół Harcerstwa” przyznane rozkazem Naczelnika ZHP wieloletnim, niezawodnym sponsorom i ludziom dobrej woli wspierających organizatorów kolejnych Zlotów Druha Szarego. Złotą Zbiorową Honorowa Odznakę RPH otrzymało Publiczne Gimnazjum nr 3 im. 33 Pułku Piechoty w Łomży, a Srebrne Zbiorowe Honorowe Odznaki RPH Polska Grupa Farmaceutyczna w Łomży i Szpital Wojewódzki im. Kardynała Wyszyńskiego w Łomży. Ponadto Srebrną Honorową Odznaką RPH uhonorowano byłą Dyrektor PG-3 w Łomży mgr Elżbietę Bukowską, która przed laty zapoczątkowała udzielanie nieodpłatnego schronienia w gościnnych murach tej szkoły uczestnikom kolejnych zlotów.

Powrót drogi śmierci

cz so, 21 czerwca 2008 11:37

Na szlak z Augustowa do Łomży razem z tirami dwa lata temu wróciło więcej wypadków. Ze statystyk wynika, że osławiona - przebiegająca przez Białystok - "ósemka" jest bezpieczniejsza niż droga krajowa nr 61

Sobótka, czyli zabawa do białego rana

Foto: Sobótka, czyli zabawa do białego rana
cz pt, 20 czerwca 2008 16:28

Noc Kupały, Noc Świętojańska, albo Sobótka – to popularne nazwy starego słowiańskiego święta związanego z letnim przesileniem słońca - obchodzonego w najkrótszą noc w roku. Ta magiczna – jak dawniej sądzono - noc już się zbliża. I ponownie w coraz częściej staje się ona pretekstem do zabawy...

...w Krakowie

Foto: ...w Krakowie
cz pt, 20 czerwca 2008 11:59

Grupa teatralna Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Zakładach Spożywczych „Bona” w Łomży jako laureaci Przeglądu Teatralnego Osób Niepełnosprawnych Albertiana 2008 (II miejsce) 14 czerwca 2008 r. przedstawiła swój spektakl „Nie Tylko w Tobie” na krakowskim rynku podczas Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty.

„Oczami” Jacka Babiela

Foto: „Oczami” Jacka Babiela
cz cz, 19 czerwca 2008 16:13

„Niedokończona” - to tytuł debiutanckiej książki młodego łomżanina, Jacka Babiela. We środę w miejskiej bibliotece, w ramach Klubu Dyskusyjnego Książki, odbyło się spotkanie z jej autorem. Książka opowiada o tym, co działo się na polskiej scenie politycznej od końca 2005 do listopada 2007 roku.

Prawie jak corrida...

Foto: Prawie jak corrida...
cz cz, 19 czerwca 2008 07:28

Chwile grozy przeżyli wczoraj mieszkańcy Szczuczyna. Wszystko za sprawa ważącego ok. 700 kg byka, którego właściciel przywiózł go do tutejszego punktu skupu bydła. Gdy zwierzę chciano wyprowadzić z przyczepy byk wpadł w szał... , a obecni na placu ludzie w popłochu uciekali za ogrodzenie placu. W pewnym momencie byk dostał się nawet do biura, w którym znajdowała się kobieta. Udało jej się uciec, ale nie obyło się bez sińców... Na razie nie wiadomo czy powstały one w skutek ataku byka, czy też podczas pospiesznej ucieczki.

Za szybko....

cz cz, 19 czerwca 2008 07:01

Trzy osoby zostały ranne w wypadku jaki wczoraj przed wieczorem wydarzył się w okolicach Czarnocina. Skoda favorit wypadła z drogi i dachowała. Przyczyną wypadku była nadmierna prędkość.

Niemcy przyjechali

cz śr, 18 czerwca 2008 22:47

Po raz kolejny do Łomży przyjechała delegacja samorządowców z Bawarii w Niemczech. Powiat łomżyński aktywnie współpracuje z niemieckim Dingolfing-Landau już od 1999 roku. Tegoroczny pobyt niemieckich samorządowców związany jest z realizacją wspólnego projektu pod nazwą „TRADYCJA – NATURA - PERSPEKTYWY”, który współfinansowane został ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

« · «« · 832 · 833 · 834 · 835 · 836 · 837 · 838 · 839 · 840 · 841 · »» · »
 
180410021817.gif
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę