sobota, 28 marca 2020 napisz DONOS@
200316011340.png

Sabaton przy grobie kpt. Władysława Raginisa

Foto: Sabaton przy grobie kpt. Władysława Raginisa
cz cz, 23 października 2008 16:15

Sabaton, znana w Europie szwedzka grupa heavymetalowa, gościła w Wiźnie! Muzycy chcieli zobaczyć Strękową Górę, gdzie bohaterską obroną w kampanii wrześniowej 1939 roku dowodził kpt. Władysław Raginis. Jeden z utworów Sabaton pt. „40 : 1” poświęcony został właśnie bohaterskim obrońcom Wizny. Wydarzenie, o którym muzycy z Falun dowiedzieli się od jednego ze swych polskich fanów, zrobiło na nich wstrząsające wrażenie: napisali pełen szacunku i podziwu tekst i stworzyli muzykę. Anonimowy internauta stworzył do tego utworu teledysk który w youtube obejrzało blisko milion osób.

Woda i ścieki w przyszłym roku będą droższe

cz cz, 23 października 2008 14:39

Średnio o niecałe 10 złotych miesięcznie więcej zapłaci rodzina z Łomży za dostarczaną do mieszkania wodę i odbierane ścieki. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Łomży przesłało w środę do prezydenta miasta proponowany cennik usług na przyszły rok. Kilkunastoprocentowy wzrost cen tłumaczony jest przede wszystkim rosnącymi kosztami funkcjonowania przedsiębiorstwa podyktowanymi wzrostem cen paliw i energii elektrycznej.

„Glogery 2008” rozdane

Foto: „Glogery 2008” rozdane
cz cz, 23 października 2008 11:47

Już po raz 19 Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze „STOPKA” w Łomży zorganizowało doroczny konkurs o Nagrodę i Medal Zygmunta Glogera. Był to wybitny polski etnograf, autor słynnej „Encyklopedii staropolskiej”, który urodził się w Tyborach Kamiance w pobliżu Łomży. Nagroda jego imienia jest przyznawana za szczególne zasługi w badaniu, ochronie i rozwoju kultury polskiej. Dodajmy, że w tym roku łączna suma przeznaczona na nagrody wynosi 30 500 zł.

Chwilowo bez prądu...

cz cz, 23 października 2008 07:19

Wczoraj na kilka godzin dopływu prądu zostali pozbawieni mieszkańcy niektórych domów przy ul. Nowogrodzkiej w Łomży, dziś prądu ma nie być w Kisielnicy i Budach Czarnockich, a dziś i jutro we wsiach Korzeniste, Korzeniste Kolonia, Krukówka na terenie gminy Mały Płock i w części Szumowa. Przerwy mają związek z prowadzonymi przez energetyków pracami remontowymi i są wcześniej zapowiadane.

Dodatkowe grupy przedszkolne w Zambrowie

cz śr, 22 października 2008 22:30

Dodatkową grupę w każdym przedszkolu utworzono w Zambrowie. Zainteresowanie edukacją dzieci było tak duże, że radni musieli szybko znaleźć dodatkowe pieniądze, tak, aby zapewnić edukację wszystkim chętnym przedszkolakom.

W środę „Zielonym do góry”!

Foto: W środę „Zielonym do góry”!
mm śr, 22 października 2008 10:34

- Ta trzymetrowa kopulasta katalpa o wielkich liściach była małym patyczkiem, kiedy ją sadziłem – pokazuje z dumą dorodne drzewko red. Adam Dąbrowski (lat 45), szef Studia Łomża Radia Białystok, które mieści się przy ul. Sadowej. - Ten jarząb to też moje własnoręcznie wkopane i podlewane dzieło! Od kilkunastu lat lubiana rozgłośnia prowadzi akcję „Zielonym do góry”. Również w środę, 22 października w godz. 11-13 dziennikarze zamierzają rozdać za darmo przy Sadowej ponad 2,5 tysiąca dużych i drugie tyle małych sadzonek drzew. W tym roku będzie ich pięć: modrzew, świerk, olsza, sosna i jarząb.

Policjant potrącił nastolatki

cz wt, 21 października 2008 22:23

Dwie 15-letnie dziewczynki zostały potrącone we wtorek po południu w pobliżu przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu Alei Piłsudskiego z ulicą Rycerską. Jak informuje sierżant Kamil Sorko z biura prasowego KWP w Białymstoku - obie z ogólnymi potłuczeniami zostały przewiezione do szpital w Łomży, gdzie pozostały na obserwacji. Jak się okazało za kierownicą lanosa, który uderzył w dziewczynki, siedział 42-letni policjant z Łomży.

Pijani (kochani) rodzice

cz wt, 21 października 2008 13:46

Wczoraj policjanci donieśli o tragicznym poszukiwaniu przez siedmiolatkę ze Szczuczyna pijanej mamy, dziś informują o pijanym małżeństwie, które w nocy znaleziono przy zaparkowanym polonezie wewnątrz którego znajdowały się ich dzieci - roczny chłopiec i jego 6-letnia siostrzyczka. Badanie alkomatem wykazało, że 40-letni ojciec w wydychanym powietrzu miał ponad 2,6 promila alkoholu, a mama prawie 2 promile alkoholu.

Warsztaty dobrej zabawy

cz wt, 21 października 2008 13:15

Czy można dobrze bawić się bez alkoholu? Można! Tak twierdzi Paweł Kołakowski dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży, który już po raz czwarty organizuje „Warsztaty dobrej zabawy” dla wodzirejów wesel i zabaw bezalkoholowych. Warsztaty, które odbędą się w drugi weekend listopada, prowadzą doświadczeni, czołowi specjaliści w Polsce. - W programie okazja intensywnej nauki jak bawić innych aż do „upojenia bezalkoholowego” i do dobrej zabawy – podkreśla Paweł Kołakowski.

Drzewa umierają bez krzyku...

Foto: Drzewa umierają bez krzyku...
cz wt, 21 października 2008 12:04

- Często odwiedzam swoich rodziców na cmentarzu – mówi łomżyniak Bogdan Majewski, który zrobił serię zdjęć drzewom, okaleczonym przez ludzi bez serca i wyobraźni. - Przeraża mnie to, co się dzieje: bezduszni chcą wyciąć drzewa, bo zrzucają na jesień liście! Ten skandaliczny proceder jak przyczajony rak bezlitośnie toczy ponad 200-letni cmentarz przy ul. Mikołaja Kopernika w Łomży.

Pracowity fiskus

cz wt, 21 października 2008 09:25

Z blisko 2,5 tysiąca w 2006 roku do zaledwie 1180 w 2007 roku spadła liczna kontroli przeprowadzonych przez pracowników Urzędów Skarbowych z terenu pięciu powiatów dawnego województwa łomżyńskiego. Ocenę sprawności i merytoryczności działania urzędników urzędów skarbowych w kraju po raz kolejny opublikował dziennik „Rzeczpospolita”. Ze sprawozdania wynika, że w naszym regionie znacznie zmalała liczba wydawanych decyzji podatkowych, skrócił się czas najdłużej prowadzonych postępowań i spadła roczna kwota nadpłat do zwrotu na skutek wadliwych - uchylonych przez Wojewódzki Sąd Administracyjny, Naczelny Sąd Administracyjny i izbę skarbową - decyzji podatkowych.

Budują nową Komendę

Foto: Budują nową Komendę
cz pon, 20 października 2008 22:31

W Grajewie przy ul. Wojska Polskiego został wmurowany i poświęcony „kamień węgielny” pod budowę nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji. Większy i nowocześniejszy od poprzedniego oraz spełniający wszystkie stawiane przed nim wymagania budynek ma zostać oddany do użytku już pod koniec przyszłego roku. Przewidywany koszt całej inwestycji łącznie z wyposażeniem ma zamknąć się w kwocie blisko 20 mln złotych.

Szukała mamy, wpadła pod samochód

cz pon, 20 października 2008 10:07

Mała, 7-letnia, dziewczynka szukając mamy wpadła pod samochód w Szczuczynie. Ranna, ze złamaną nogą i potłuczoną głową, trafiła do szpitala. W jej domu policjanci odnaleźli jeszcze pozostawionych bez opieki dwóch małych chłopców. Matka dzieci, gdy już się odnalazła miała ponad 2,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Bo droga była za wąska?

cz pon, 20 października 2008 07:29

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek na drodze z Piątnicy do Jeziorka. Jak informują strażacy kilkadziesiąt minut po północy zderzyły się tu – niemal czołowo – dwa mijające się fordy. Samochody zostały niemal doszczętnie zniszczone. Strażacy podają, że samochodami podróżowało piąć osób, ale policjanci dodają, że tylko jeden kierowca forda ze złamaną kością śródstopia i potłuczeniami trafił szpitala.

Taniej był ukraść niż kupić

Foto: Taniej był ukraść niż kupić
cz nie, 19 października 2008 23:18

- Po co miałem płacić tysiąc złotych, taniej był ukraść – tak oświadczył zatrzymany przez policjantów Sekcji Kryminalnej wysokomazowieckiej Policji 41 letni Kazimierz S mieszkaniec wsi Tybory Kamianka. Teraz miłośnik relaksu na huśtawce odpowie za kradzież, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 5 lat.

Wyścigi na ulicy?

Foto: Wyścigi na ulicy?
mm so, 18 października 2008 22:46

Kilka minut po 21 w Kupiskach doszło do wypadku. Jak informują świadkowie z dużą prędkością jechały w stronę Łomży dwa osobowe auta. W pewnym momencie pierwszy pojazd marki Rover przyhamował. Kierowca goniącego go Golfa nie zdążył zareagować i uderzył w tył pierwszego. Następnie Rover z ogromną siłą uderzył w kamienne ogrodzenie. Siła uderzenia była tak duża, ze odpadł silnik samochodu. Części obu pojazdów porozrzucane były na przestrzeni około 150m.

Pamiętali, pamiętają...

cz pt, 17 października 2008 16:05

„Wychodzisz w bieli z samolotu, całujesz swą prastarą ziemię. Na twarzy Twojej uśmiech, spokój - tyś nasza krew, słowiańskie plemię. Nadzieją jesteś i podporą, gdy innych słowa nic nie znaczą...” - na słowa tej pieśni niektórzy ukradkiem ocierali łzy wzruszenia, gdy w czwartkowy wieczór w kościele oo. kapucynów śpiewała Anna Domalewska. Z okazji 30. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na odbył się koncert „Słowiański papież”.

Jubileusz Amazonek

Foto: Jubileusz Amazonek
cz pt, 17 października 2008 15:43

Jubileusz 15-lecia świętować będą łomżyńskie Amazonki. Inicjatorka powołania stowarzyszenia była nieżyjąca już lekarka dr Ewa Iwanowska. 19 października 1993 roku zebrała ona grupę 18 kobiet w celu powołania do życia Stowarzyszenia Kobiet z Problemem Onkologicznym w Łomży. Amazonki wyznaczyły sobie cele: wzajemne wsparcie, podnoszenie kondycji psychicznej i fizycznej członkiń, profilaktyka chorób nowotworowych, promocja zdrowia, współpraca z instytucjami i stowarzyszeniami działającymi na rzecz chorych i niepełnosprawnych i pomoc rodzinom z problemem onkologicznym i od tamtej pory nieustannie, mimo przeciwności losu, je realizują.

Szepietowska „Jesień w sadzie i ogrodzie”

Foto: Szepietowska „Jesień w sadzie i ogrod...
cz pt, 17 października 2008 14:31

Piętnastoletnia tradycja sprawia, że jesienią do Szepietowa przyjeżdża coraz więcej miłośników ogrodów. Ogród jesienią zmienia się i szykuje się do zimy, a opiekujący się nimi w sobotę i niedzielę w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie będą mogli obejrzeć, dobrać i kupić wszystko co jest potrzebne do sadu i ogrodu. W tym roku dodatkowo na terenie szepietowskiej Agroareny zaprezentują się producenci miodu i sprzętu pszczelarskiego, którzy przyjadą tu na I Targi Pszczelarskie.

Droższa woda...

cz pt, 17 października 2008 10:04

W Łomży szykuje się podwyżka cen wody i ścieków. Dziś łomżanie za zużycie tysiąca litrów wody dostarczonej przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji muszą zapłacić 6 zł i 31 groszy plus opłata za licznik 5,35 zł miesięcznie. Od nowego roku będzie drożej o jakieś 12,5%.

« · «« · 832 · 833 · 834 · 835 · 836 · 837 · 838 · 839 · 840 · 841 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę