piątek, 19 kwietnia 2019 napisz DONOS@

Pijany policjant spowodował wypadek

cz śr, 14 lutego 2007 15:42

Nadmierna prędkość, poślizg i samochód wpadł na drzewo - dodajmy samochód, którym kierował policjant. Do wypadku doszło wczoraj w okolicy Brańska. 26-letni starszy posterunkowy w Policji pracował od niemal 5-lat. W chwili wypadku miał prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Siedmiu poszkodowanych w wypadku busa z Litwy

cz śr, 14 lutego 2007 15:27

Siedem osób trafiło do szpitala po wypadku busa z Litwy, który w okolicach Stawisk, na drodze krajowej nr 61 zderzył się z ciężarówką. Stan rannych nie jest jeszcze znany, ale wstępnie policja i strażacy mówią o niezbyt groźnych obrażeniach.

Ślisko: ciężarówka przewróciła się pod Grajewem

cz śr, 14 lutego 2007 12:21

Ciężarówka przewożąca olej opałowy przewróciła w okolicach miejscowości Bogusze niedaleko Grajewa. Ranny w wypadku kierowca cysterny trafił do szpitala miejskiego w Grajewie. Jak podaje serwis grajewo24.pl droga Grajewo - Ełk jest zablokowana, a policja zorganizowała objazdy.

Zambrowianin na metropolitę warszawskiego?

Foto: Zambrowianin na metropolitę warszawskiego?
cz wt, 13 lutego 2007 23:02

Urodzony w Zambrowie arcybiskup Józef Michalik jest jednym z trzech kandydatów na metropolitę warszawskiego - podała PAP powołując się na źródła kościelne. Nazwisko abp. Michalika znalazło się na liście kandydatów na nowego arcybiskupa Warszawy, zaproponowanej w tych dniach Watykanowi przez Nuncjusza Apostolskiego Józefa Kowalczyka w oparciu o sugestie Episkopatu Polski. Poza abp. Michalikiem kandydatami są także abp. Henryk Hoser oraz biskup Kazimierz Nycz.

Kryminal story z Łomży

Foto: Kryminal story z Łomży
cz wt, 13 lutego 2007 22:51

Trzy osoby ranne, pięć potłuczonych samochodów w tym dwa policyjne radiowozy – to efekt policyjnego pościgu po ulicach Łomży. Wszystko działo się jak w kryminalnym serialu. Najpierw mieszkaniec Łomży poinformował policję, o pijanym kierowcy jeżdżącym ciemnym audi kombi po ulicy Kazańskiej. Później kierowca audi nie chciał zatrzymać się do kontroli. W pościg za nim ruszyły radiowozy. Uciekinier nie reagował na wezwania policji, padł strzał ostrzegawczy, a pędzące audi niemalże rozjechało funkcjonariusza próbującego zatrzymać je na blokadzie...

Ślisko, bardzo ślisko...

Foto: Ślisko, bardzo ślisko...
cz wt, 13 lutego 2007 14:16

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków mamy gołoledź. Zamarzającą mżawka sprawiła, że drogi i chodniki pokrywa warstwa lodu. Jest bardzo ślisko... Zgodnie z najnowszymi prognozami taka pogoda utrzyma się przez najbliższe dni.

Uwaga zaginął Piotr.

Foto: Uwaga zaginął Piotr.
mm wt, 13 lutego 2007 09:59

W dniu 10.02.2007 roku na terenie Łomży zaginął PIOTR MOŚCICKI, lat 28, mieszkaniec Wysokiego Mazowieckiego. Piotra ostatni raz widziano w sobotę 10 lutego o godz 12.20 jak wychodził z WSZiP im. B. Jańskiego w Łomży, w której studiował i udał się w kierunku ronda.

Uwaga na gołoledź

cz pon, 12 lutego 2007 15:04

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku ostrzega przed marznącymi opadami deszczu jakie nadciągają nad region. Ślisko zrobi się już dziś wieczorem. W nocy oraz jutro (13.02.2007 r.) rano, przed południem i po południu województwie podlaskim będą występowały miejscami marznące opady deszczu.

Odpust dla chorych i ich opiekunów

cz so, 10 lutego 2007 22:49

Ludzie chorzy oraz osoby im posługujące będą mogli uzyskać w niedzielę odpust zupełny. W Watykanie opublikowano dekret Penitencjarii Apostolskiej o odpustach, których Benedykt XVI udzielił w związku z obchodzonym w niedzielę 11 lutego XV Światowym Dniem Chorego. Jest on w tym roku w sposób szczególny poświęcony osobom nieuleczalnie i terminalnie chorym.

Ogrzewalnia w Łomży

cz so, 10 lutego 2007 14:59

Ogrzewalnia dla bezdomnych to kolejna inicjatywa pomocy potrzebującym diecezjalnej Caritas. Ogrzewalnie otwarto w piątek. Mieście się ona w pomieszczeniach budynku przy ul. Poznańskiej 3. (niedaleko ul. Wojska Polskiego). Jak podkreśla ks. Wojciech Zyśk dyrektor łomżyńskiej Caritas to pierwsze miejsce w Łomży, gdzie przed mrozem będą mogły skryć się osoby pijanie.

Obwodnica Łomży w ciągu drogi nr 61...

Foto: Obwodnica Łomży w ciągu drogi nr 61...
cz so, 10 lutego 2007 12:01

Najwyraźniej zmienia się koncepcja budowy obwodnicy Łomży. O ile jeszcze do niedawna mówiono, że będzie ona usytuowana w ciągu drogi krajowej nr 63 (Kolno – Zambrów), teraz mówi się już i projektuje ją w ciągu drogi krajowej nr 61 9 Suwałki – Ostrołęka). W czwartek o takim przebiegu obwodnicy Łomży mówił w Ostrołęce Dyrektor Generalny Dróg Krajowych i Autostrad Zbigniew Kotlarek. Także najnowsze plany obwodnicy Łomży jakie dosłano do ratusza wskazują na takie rozwiązanie.

Sprzęt o wartości blisko 200 tys złotych przekaże podlaskim szkołom WOŚP

cz pt, 09 lutego 2007 15:31

Są to urządzenia i materiały dydaktyczne, które służą do nauki pierwszej pomocy. W przyszłym tygodniu, podczas trzech szkoleń w Łomży, Kolnie i Zambrowie instruktorzy z Fundacji przeszkolą nauczycieli z prawie 50 szkół. Nauczą ich jak udzielać pierwszej pomocy i jak taką wiedzę przekazać uczniom. Do nauki będą służyły min fantomy - każda ze szkół dostanie 4 takie urządzenia. Oprócz tego dostaną specjalne podręczniki dla uczniów i nauczycieli, a także materiały na DVD.

Nowe Wiadomosci Łomżyńskie już w sprzedaży

Foto: Nowe Wiadomosci Łomżyńskie już w sprzedaży
cz pt, 09 lutego 2007 14:56

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej zaprasza do lektury ósmego już kwartalnika "Wiadomości Łomżyńskie". Numer otwiera zdjęcie nowej siedziby Towarzystwa przy ul. Sienkiewicza 8. Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński w specjalnej rozmowie z Wawrzyńcem Kłosińskim mówi m.in. o tym jak Łomża będzie wyglądała za cztery lata. Bardzo szczegółowy i wzruszający materiał publicystyczny o statku "Łomża", którego Polska Żegluga Morska pozbyła się w ubiegłym roku, nie informując o tym nawet Matki Chrzestnej statku, dr Teresy Schramm.

Ślisko, ale bezpiecznie

cz pt, 09 lutego 2007 09:49

Na większości dróg w regionie leży śnieg, a tam gdzie śniegu nie ma jest błoto pośniegowa – w obu przypadkach nawierzchnie dróg są więc śliskie i jak twierdzą synoptycy raczej nie powinniśmy liczyć, że to się szybko zmieni. Choć w całym regionie zima ponownie zaatakowała śniegiem to jak twierdza policjanci tym razem nie zaskoczyła ona kierowców. Na drogach, choć ślisko było bezpiecznie. Minionej doby na terenie całego województwa podlaskiego nie wydarzył się nawet jeden wypadek. Więcej niż zwykle było za to kolizji.

Zima powróciła... coraz trudniejsze warunki na drogach

Foto: Zima powróciła... coraz trudniejsze warunki na ...
cz cz, 08 lutego 2007 14:56

Do godziny 14.00 w Łomży wydarzyły się tylko cztery kolizje drogowe. Choć w całym regionie zima zaatakowała śniegiem póki co w województwie podlaskim do 14.00 nie odnotowano żadnego wypadku drogowego – podkreśla sierż. Kamil Tomaszczuk z zespołu prasowego KWP w Białymstoku.

Odwołany, bo nie jest związany z „braćmi Kaczyńskimi”?

Foto: Odwołany, bo nie jest związany z „bra...
cz cz, 08 lutego 2007 12:40

- Nie jestem związany z „braćmi Kaczyńskimi” - tak wczorajsze odwołanie z funkcji sekretarza powiatu łomżyńskiego tłumaczy Wojciech Dzierzgowski. Były sekretarz w rozesłanym do mediów liście dziękuje za dotychczasową współpracę wszystkim „z którymi miałem okazję i przyjemność pracować, współpracować oraz spotykać się podczas mojej publicznej służby”. Wojciech Dzierzgowski w liście ujawnia także polityczne kulisy odwołania go z funkcji.

Lekarka z Łomży oskarżona

cz śr, 07 lutego 2007 18:38

Prokuratura Okręgowa w Łomży skierowała do sądu rejonowego akt oskarżenia w sprawie lekarki Wandy P., której zarzucono narażenie życia operowanego pacjenta. Biegli w śledztwie ocenili, że lekarka popełniła błąd w sztuce, ale nie przesądzili ostatecznie, czy to było przyczyną zgonu. Ocenili jednak, że błąd lekarza uniemożliwił ratowanie życia pacjenta.

Nowy Sekretarz w starostwie

cz śr, 07 lutego 2007 16:02

Radni ziemscy zmienili Sekretarza Powiatu Łomżyńskiego. Podczas dzisiejszej sesji odwołali z tej funkcji Wojciecha Dzierzgowskiego. Dziś także powołano nowego Sekretarza. Został nim Wiesław Jemielity dotychczasowy Naczelnik Wydziału Promocji, Rozwoju i Komunikacji w łomżyńskim starostwie.

zwykła sprawiedliwość i zwykła przyzwoitość ludzka

Foto: zwykła sprawiedliwość i zwykła przyzwoitość ludzka
cz śr, 07 lutego 2007 15:39

- Najważniejsze na tej wystawie jest to, że po raz pierwszy w takim stopniu pokazujemy tych, którzy realizowali, wprowadzali w praktyce stan wojenny na Ziemi Łomżyńskiej – mówił prof. Cezary Kuklo szef białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej otwierając w łomżyńskim ratuszu wystawę pt. „Represje stanu wojennego. Województwo białostockie 1981-1983/1989”. Wśród wielkich plansz są także te z twarzami „esbeków” stosujących represje wobec mieszkańców Łomży i okolicy.

Zapadł precedensowy wyrok w sprawie aukcji na Allegro

cz wt, 06 lutego 2007 18:03

Wygrana licytacja w internetowym serwisie aukcyjnym Allegro to umowa kupna-sprzedaży, ze wszystkimi konsekwencjami - orzekł Sąd Rejonowy dla Warszawy-Pragi Północ w precedensowym procesie dotyczącym wirtualnej aukcji samochodu terenowego.

« · «« · 832 · 833 · 834 · 835 · 836 · 837 · 838 · 839 · 840 · 841 · »» · »
 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę