Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Doktor habilitowany

Główne zdjęcie
Dr hab. Krzysztof Sychowicz

Łomżyński historyk Krzysztof Sychowicz zdobył tytuł doktora habilitowanego. Nadała mu go Rada Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie doceniając dotychczasowy dorobek naukowy oraz przedstawioną pracę habilitacyjną pt. „Władze komunistyczne wobec kościołów i związków wyznaniowy w województwie białostockim w latach 1944-1975”.

Krzysztof Sychowicz ma 45 lat. W 1995 roku ukończył studia na Uniwersytecie Wrocławskim, Wydział Historii. W 2002 roku tam się doktoryzował. 
Pracę zaczynał jako nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 10 w Łomży, a później także w III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży. Był m.in. doradcą metodyczny dla nauczycieli historii szkół średnich w woj. łomżyńskim, przewodniczącym regionalnej grupy przedmiotowej z historii, oraz członkiem krajowego zespołu Programu Nowa Matura.
Dziś jest wykładowcą w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży oraz pracownikiem naukowym białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.

Dr hab. Krzysztof Sychowicz równie mocno jak historią - przede wszystkim przemianami społeczno-politycznymi w Polsce lat 1945-90 - pasjonuje się wędkarstwem.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę