Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 grudnia 2023 napisz DONOS@

Sterylizacja zwierząt za pół ceny

Sześć lecznic weterynaryjnych na terenie Łomży włączyło się w ogólnopolską akcję sterylizacji i kastracji psów oraz kotów. Potrwa ona do końca marca i w jej ramach można wysterylizować swego pupila znacznie taniej niż zwykle. Ma to duży wpływ nie tylko na zmniejszenie się ilości bezpańskich zwierząt w mieście, ale również na ich stan zdrowia. – Sterylizacja w żadnym stopniu nie wpływa szkodliwie na organizm zwierzęcia – podkreśla lekarz weterynarii, specjalista chirurg Marek Leończak z przychodni przy ul Hipokratesa 40. – Wręcz przeciwnie, dzięki temu zabiegowi zapobiega się nie tylko niechcianym ciążom, ale też wielu poważnym chorobom u psów i kotów!

Dr Janusz Karpiński i pies po sterylizacji
Dr Janusz Karpiński i pies po sterylizacji

Wbrew obiegowym opiniom sterylizacja i kastracja psów oraz kotów nie wpływa negatywnie na ich zdrowie. Samice chroni przed zachorowaniem na nowotwory gruczołu sutkowego i narządów rodnych, ropomaciczem oraz ciążami urojonymi, u samców zapobiega zaś nowotworom układu płciowego i schorzeniom prostaty. Akcje tego typu sukcesywnie zmniejszają też ilość bezdomnych zwierząt na ulicach miasta.
– Bardzo się cieszymy, że jest taka akcja! – podkreśla dr n. wet. Janusz Karpiński, prowadzący  z synem Wojciechem lecznicę przy ul. Krótkiej. – Jest ona bardzo potrzebna, bo bezpańskich kotów jest bardzo dużo. Dzisiaj np. robimy sterylizację czterech kotek. Sami włączyliśmy się do tej akcji, wiadomo, że są to koszty, ale ich nie liczymy, chodzi przede wszystkim o dobro zwierząt. A jeśli przyjdzie starsza osoba i powie, że ma mniej pieniędzy – zrobimy zabieg po kosztach, tylko za cenę nici, materiałów – bezinteresownie!
Również inne lecznice, jak np. Oaza Adama Ołdziejewskiego, obserwują większe zainteresowanie zabiegami sterylizacyjnymi w marcu. Jak podają pracownicy tej lecznicy w obniżoną cenę zabiegu wliczona jest też opieka pooperacyjna, w tym leki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Podkreślają też, że przy okazji sterylizacji warto pomyśleć wcześniej o dodatkowych badaniach krwi zwierzęcia, w celu wykrycia przeciwwskazań, np. schorzeń nerek. Lekarze akcentują też znaczenie odpowiedniej opieki po zabiegu. Część lecznic, np. ta na ul. Krótkiej 14, zapewnia zwierzęciu kilkudniowy pobyt na obserwacji, inne możliwość stałej konsultacji i monitorowania jego stanu.
Według organizatorów akcji, Fundacji Pro Animals i Stowarzyszenia Arka, maksymalne ceny zabiegów nie powinny przekraczać:  przy małej i średniej suce 200 zł, a przy większej 250 zł,  psów odpowiednio 120 i 170zł.
Zabiegi przeprowadzają następujące lecznice w Łomży: 
– Izabela Grudzińska – Cztery łapy, ul. Hipokratesa 7,
– Wojciech Karpiński, ul. Krótka 14,
– Marek Leończak, ul. Hipokratesa 40,
– Adam Ołdziejewski, Oaza, ul. Wojska Polskiego 129b,
– Andrzej Rumiński, ul. Mazowiecka 6c,
– Sylwia Rutkowska, Alfa, ul. Polowa 15/75

Wojciech Chamryk


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę