Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 21 września 2020 napisz DONOS@

Kurski walczy o głosy w Łomży

Foto: Kurski walczy o głosy w Łomży
cz pon, 01 czerwca 2009 18:13

Jacek Kurski, jest tym politykiem z „góry”, który wskazanie partii „na doły” potraktował na serio i o głosy wyborców zabiega nawet w małych miastach i większych wsiach regionu. Choć kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego jest krótka już – jak podkreślał - po raz trzeci pojawił się w Łomży i liczy na duże poparcie mieszkańców. - 7 czerwca, to dobry moment, aby pokazać rządzącym żółtą kartkę – mówi Kurski, który poniedziałek w okolicy Starego Rynku udzielał wywiadów, rozdawał ulotki i wspomógł potrzebującego, który prosił go „o 5 zł na chleb”.

Dzień Dziecka w Łomży

Foto: Dzień Dziecka w Łomży
cz pon, 01 czerwca 2009 17:36

Były gry, koncerty i zabawy. Były też cukierki... m.in. od prezydenta Jerzego Brzezińskiego. Mimo kapryśnej pogody w Łomży Dzień Dziecka świętowano hucznie i z rozmachem... na Starym Rynku, na skate parku przy ul. Ks. Anny i dawnej strzelnicy na osiedlu Konstytucji 3 Maja. Wszędzie tam było gwarno, wesoło i... mimo deszczowych chmur słonecznie.

Czuma w Łomży

Foto: Czuma w Łomży
cz pon, 01 czerwca 2009 17:27

Minister sprawiedliwości, Andrzej Czuma w poniedziałek wizytował łomżyńską prokuraturę i sądy. Podczas spotkań z prokuratorami i sędziami przedstawiał założenia przygotowywanych w ministerstwie reform i jak podkreślał chciał wysłuchać opinii jakie na jej temat mają pracujący „na dołach” prokuratorzy i sędziowie.

Złodzieje z hurtowni

cz pon, 01 czerwca 2009 15:23

Na około 150 tysięcy złotych zostały wycenione straty jakie poniosła jedna z łomżyńskich hurtowni. W weekend złodzieje skradli z niej papierosy różnych marek na taką właśnie kwotę. Aby dostać się do wnętrza budynku wybili dziurę w jednej ze ścian. To przez nią wynoszono łup.

Rozumek chce na emeryturę

cz pon, 01 czerwca 2009 09:50

Komendant Miejski Policji w Łomży mł. insp. Mirosław Rozumek złożył raport o przejście na emeryturę. Informację tę potwierdził Jacek Dobrzyński rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku. Oficjalnie jeszcze rezygnacja nie została przyjęta, ale ma to nastąpić niebawem.

Po burzy...

cz pon, 01 czerwca 2009 07:30

Trzykrotnie interweniowali łomżyńscy strażacy w związku z burzą jaka w niedzielne popołudnie przeszła nad regionem. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a straty materialne także są minimalne. Pod Nowogrodem gałąź która spadła na linię wysokiego napięcia spowodowała pożar ściółki leśnej. Padający deszcz skutecznie ograniczał jednak rozprzestrzeniania się ognia i nim dotarli na miejsce strażacy, obszar jaki objęły płomienie nie był większy niż jeden ar.

Międzynarodowy Dzień Dziecka w Łomży

cz pon, 01 czerwca 2009 06:30

Opady deszczu psują szyki organizatorom Dnia Dziecka w Łomży. Ze względu na niepogodę i grząskie podłoże zmieniono miejsce festynu „Słoneczna Estrada” z dawnej strzelnicy wojskowej przy ul. Konstytucji 3 Maja na Stary Rynek. Na terenach sportowo - rekreacyjnych na os. Konstytucji 3-go Maja odbędą się jedynie Mistrzostwa Łomży w piłce plażowej kobiet oraz konkurs jazdy na deskorolkach o Puchar Prezydenta Miasta Łomża i jazdy na BMX o puchar American Ramp Company.

Strażacy z powiatu łomżyńskiego świętowali w Piątnicy

Foto: Strażacy z powiatu łomżyńskiego świętowali w Pi...
cz nie, 31 maja 2009 15:18

- Dzięki tym ramionom, tym dłoniom możemy czuć się bezpieczni – mówił mł. bryg. Jan Gradkowski, Komendant Wojewódzki PSP, podczas powiatowych obchodów Dnia Strażaka. Uroczystości odbyły się w niedzielne przedpołudnie w Piątnicy i połączono je z jubileuszem 85-lecia tutejszej Ochotniczej Straży Pożarnej. Z tej okazji były awanse, odznaczenia i podziękowania. - Ta jednostka jest wzorcowa w województwie podlaskim w zakresie szkolenia, przygotowania i akcji ratowniczych – podkreślał komendant Gradkowski.

Będą burze, możliwe że z gradem

Foto: Będą burze, możliwe że z gradem
cz nie, 31 maja 2009 13:56

Barbara Jakubowska, dyżurny synoptyk Białostockiego Biura Prognoz ostrzega przed możliwymi burzami, a nawet lokalnie gradobicia. Ostrzeżenie ważne jest dziś (w niedzielę) od godz. 12:00 do godz. 22:00 na terenie całego województwa podlaskiego.

Wędkarze spod znaku „Solidarność”

Foto: Wędkarze spod znaku „Solidarność&...
cz nie, 31 maja 2009 13:41

Krzysztof Sychowicz wygrał XI Zawody Wędkarskie o Puchar Prezesa Oddziału NSZZ „Solidarność” w Łomży. To on złowił największą rybę sobotnich zawodów – szczupaka o wadze 2,8 kg i długości 71cm.

Oszustwa internetowe

cz so, 30 maja 2009 16:33

Policjanci z Łomży od początku roku prowadzą kilkadziesiąt spraw dotyczących oszustwa internetowego. Największe, jakie do tej pory zostało zgłoszone to wpłata ponad 38 tyś. złotych za markową odzież. 33-letnia kobieta w kwietniu dokonała przelewu pieniędzy i do tej pory nie otrzymała zakupionego towaru. Kontakt ze sprzedającym urwał się.

Możliwe burze z gradem

cz so, 30 maja 2009 16:22

Jak poinformowała Bogumiła Dąbrowska-Sakowicz, dyżurny synoptyk w białostockim biurze prognoz w sobotę do wieczora w całym województwie podlaskim spodziewane są burze, którym towarzyszyć będą opady deszczu, a lokalnie gradu.

Mali artyści nie próżnują

Foto: Mali artyści nie próżnują
cz so, 30 maja 2009 07:18

- Jesteście wszyscy gotowi?! - wykrzykuje pytanie przez mikrofon do gwarnego i ruchliwego tłumu Małgorzata Grudka. - Zaraz woda będzie pompowana i odgonimy deszcz! Syrena alarmowa wyje na pół osiedla, klakson z syreną ściga się w decybelach, a zachwycona dzieciarnia piszczy, ilekroć pod niebo wzbija się strumień ze strażackiej sikawki. Gdzie jesteśmy? Nie w skansenie im. Adama Chętnika w Nowogrodzie, tylko obok czerwonego wozu strażackiego na festynie rodzinnym w przedszkolu Mały Artysta w Łomży. Atrakcji było moc!

Katedra i Dworna pięknieją jubileuszowo

Foto: Katedra i Dworna pięknieją jubileuszowo
cz pt, 29 maja 2009 17:09

Jeden z najstarszych, liczący pięć wieków sakralny zabytek Łomży i Ziemi Łomżyńskiej wraz z historycznym otoczeniem zyskuje blask. Trwające od ponad pięciu lat kompleksowe prace renowacyjne i remontowe znów błyskawicznie nabrały tempa, gdyż 19 czerwca 2009r. będziemy świętować jednocześnie dwa wielkie jubileusze: millennium męczeńskiej śmierci misjonarza naszych ziem św. Brunona z Kwerfurtu oraz inaugurację w Polsce roku kapłańskiego, ogłoszonego przez papieża Benedykta XVI. Z tej okazji do Łomży zawita Episkopat Polski z prymasem kardynałem Józefem Glempem i przewodniczącym arcybiskupem Józefem Michalikiem na czele. Na trzy tygodnie przed historycznymi wydarzeniami w Katedrze i w jej sąsiedztwie uwijają się pracowicie robotnicy.

Łomżyńska Solidarność już wybrała...

Foto: Łomżyńska Solidarność już wybrała...
cz pt, 29 maja 2009 16:26

„Jest on znakomicie przygotowany aby walczyć w Brukseli o sprawy ważne dla naszego Regionu i Polski” - tak o kandydacie na europarlamentarzystę, piszą związkowcy z łomżyńskiej Solidarności. W specjalnym stanowisku, podpisanym przez Henryka Piekarskiego, przewodniczącego Rady Oddziału NSZZ „Solidarność” w Łomży, działacze związku wzywają członków i sympatyków Solidarności do głosowania właśnie na niego.

Szpitalne jubileusze i certyfikaty...

Foto: Szpitalne jubileusze i certyfikaty...
cz pt, 29 maja 2009 15:12

Szpital Wojewódzki w Łomży ponownie może poszczycić się certyfikatem Szpitala Przyjaznego Dziecku. Po raz pierwszy Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i UNICEF przyznała mu go w 2000 roku. W kwietniu bieżącego roku szpital pomyślnie przeszedł recertyfikację. - To nie jest zwyczajny tytuł. To oznacza, że ten szpital stoi na najwyższym światowym poziomie i że spełnia światowe kryteria – mówił Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska, podkreślając, że certyfikat dotyczy całego szpitala, a nie tylko oddziału noworodkowego. Wręczenie certyfikatu odbyło się podczas uroczystości zorganizowany z okazji jubileuszu 10-lecia Szpitala Wojewódzkiego w Łomży i 10-lecie oddziału urologicznego tego szpitala. Na specjalną konferencję naukową do Łomży przyjechały sławy urologiczne z Polski i zagranicy.

Zgubił portfel z 5 tys zł...

cz pt, 29 maja 2009 09:46

Nietypowe zdarzenie zgłoszono łomżyńskiej policji. Pracownik Poczty Polskiej rozwożący paczki po Łomży zgubił portfel wypchany gotówką. Było w nim 5 tysięcy 64 złote. Poszkodowanym jest Poczta Polska, bo zgubione pieniądze, to opłaty za rozwiezione paczki, które pracownik pobierał od klientów.

Ośrodek rewalidacyjno – wychowawczy ...czy przechowalnia

cz pt, 29 maja 2009 08:18

W Łomży powstaje pierwszy w województwie podlaskim ośrodek rewalidacyjno – wychowawczy dla dzieci z głęboko upośledzonych. Do życia powołali go radni miasta podczas środowej sesji. Będzie się mieścił w trzech pomieszczeniach w budynku Zespołu Szkół Specjalnych, do którego także administracyjnie został włączony. Na takie rozwiązanie problemu z niepokojem patrzą rodzice dzieci upośledzonych. Jak podkreślała podczas sesji Lilianna Lechowicz, matka chorego dziecka, nie ma takiego przykładu w Polsce i pozostaje mieć tylko nadzieję, że będzie to dobre rozwiązanie. - Nikt nam nie dał gwarancji, że w tym ośrodku będą zapewnione wszystkie potrzeby tych dzieci. Mówienie tylko w kontekście oświaty, to jest kompletna bzdura – mówiła podkreślając, że takim w ośrodku powinny być specjalistyczny sprzęt i urządzenia choćby „sala doświadczania świata”, których niestety tam nie ma.

Dom Polski Wschodniej w Brukseli

cz pt, 29 maja 2009 07:16

Dom Polski Wschodniej – tak – jak zapowiada Rzeczpospolita - będzie się nazywać przedstawicielstwo pięciu województw ściany wschodniej w Brukseli Biuro ma rozpocząć działalność jesienią tego roku w pięciokondygnacyjnej kamienicy przy alei Tervuren 45. Każde z województw ma zająć po jednej kondygnacji.

Mistrzyni inwestowania ...z Łomży

cz pt, 29 maja 2009 07:06

Marta Kisielewska z Łomży wygrała IV edycji Mistrzostw Polski Inwestorów Parkiet Challenge w kategorii akcje. Mając 10 tys zł na start przez trzy miesiące jej rachunek powiększył się do blisko 24 tys zł czyli o 138 proc. Jak zapowiada gazeta „Parkiet”, współorganizator konkursu, najlepsi uczestnicy poza realnie wypracowanymi zyskami otrzymają niezwykle cenne nagrody, a Marta Kisielewska z Łomży mazdę CX 7.

« · «« · 833 · 834 · 835 · 836 · 837 · 838 · 839 · 840 · 841 · 842 · »» · »
 
200831084255.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę