wtorek, 18 lutego 2020 napisz DONOS@

Piranie w Drozdowie

Foto: Piranie w Drozdowie
cz śr, 30 lipca 2008 23:09

Na temat krwiożerczości piranii krąży wiele fantastycznych opowieści. Ich autorzy opisują pożeranie przez te rybki dużych zwierząt lub ludzi w ciągu kilku minut, z dokładnym „oczyszczeniem” szkieletu z części miękkich. Prawie wszystkie te opisy są jednak mocno przesadzone. Prawdziwe piranie, a także dziesiątki gatunków innych słodkowodnych ryb z Ameryki Środkowej, Zachodniej i Południowej, Afryki, Azji, Australii i Europy można oglądać w Drozdowie.

Czas, a pieniądz

Foto: Czas, a pieniądz
cz śr, 30 lipca 2008 15:14

Mieszkańcy bloków przy ulicy Pocztarskiej i Rządowej tracą cierpliwość. Bezskutecznie ubiegają się o remont popadających w ruinę budynków, w których wykupili mieszkania. - Od 50 lat klatka schodowa była remontowana tylko raz! To skandal! - mówi jedna z lokatorek. Według relacji właścicieli mieszkań przy ulicy Pocztarskiej 1 i 3, warunki panujące w administrowanych przez należące do miasta MPGKiM blokach są trudne do zniesienia. Tynk odpada płatami, miejscami widać nawet cegły z przed 50 lat. Dach jest nieszczelny, gdyż nie ma izolacji, przez samą blachę przecieka woda i zalewa mieszkania, które są zawilgocone i zagrzybione.

Ale nas zareklamowali... cz. 2 - ostatnia(?)

Foto: Ale nas zareklamowali... cz. 2 - ostatnia(?)
cz śr, 30 lipca 2008 13:37

Nikt się nie dowie, że Łomża, to miasto „bez perspektyw na przyszłość”, a „historyczne uwarunkowania powiatu łomżyńskiego (...) nie pozwalają rozwijać się (nam – dop. red.) równie szybko, jak innym”. Po publikacji na 4lomza.pl artykułu o „promocji”, jaką zafundowano Łomży w albumie „Województwo podlaskie. Od rzemiosła do przemysłu”, marszałek i wojewoda zapewniają, że tych książek nikomu nie sprezentują.

Odpowiedzialność hotelarzy

cz śr, 30 lipca 2008 11:56

Trwa sezon urlopów i wycieczek. Ale nawet najwspanialsze wczasy mogą być zepsute przez nieprzyjemne zdarzenie – kradzież naszych rzeczy z pokoju hotelowego. Jak wynika z doświadczenia Delegatury Inspekcji Handlowej w Łomży – temat ten otacza wciąż sporo niejasności, co jest przyczyną licznych sporów.

Apel o pamięć...

Foto: Apel o pamięć...
cz śr, 30 lipca 2008 07:45

Wojewoda podlaski Maciej Żywno zaapelował do mieszkańców regionu o uczczenie kolejnej rocznicy Powstania Warszawskiego. W najbliższy piątek 1 sierpnia o godz 17.00 na jedna minutę zostaną włączone syreny alarmowe Obrony Cywilnej na terenie całego województwa. Wojewoda apeluje do samorządowców i mieszkańców regionu o wywieszenie tego dnia biało-czerwonych flag państwowych

Ruszą inwestycje za 100 mln zł...

Foto: Ruszą inwestycje za 100 mln zł...
cz wt, 29 lipca 2008 13:22

Marszałek Województwa Podlaskiego oraz prezydenci: Białegostoku, Łomży i Suwałk podpisali pierwsze pre-umowy na realizacje inwestycji znajdujących się na liście projektów kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. W przypadku Łomży pre-umowy dotyczą modernizacji Alei Legionów, ulic Piłsudskiego i Spokojnej oraz budowy pływalni i stadionu.

Wypadki ...od motorynki do Harleya

cz wt, 29 lipca 2008 08:14

Sześć osób, w tym dwoje dzieci, zostało rannych w wypadkach drogowych jakie wczoraj po południu wydarzyły się na terenie województwa podlaskiego. Większość z rannych jechało jednośladami.

Po odszkodowania do sądu

cz pon, 28 lipca 2008 15:44

„Jeżeli ktoś czuje się pokrzywdzony tą uchwałą, przed sądem cywilnym będzie musiał udowodnić, jakie szkody w wyniku scalenia poniósł” - to komentarz ratusza do przegranej przez miasto batalii w sprawie prawomocności przyjętej w grudniu 2005 roku uchwały w sprawie scalenia tzw. „Zielonej dzielnicy”. Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie, oddalił skargę kasacyjną miasta, tym samym ostatecznie kończąc ciągnący się od dwóch lat proces, który miastu wytoczył jeden z „poszkodowanych” właścicieli działek. Sąd uznał, że uchwała została podjęta z naruszeniem prawa i jako taka jest niezgodna z prawem.

Ale nas zareklamowali...

Foto: Ale nas zareklamowali...
cz pon, 28 lipca 2008 14:28

Łomża, to miasto „bez perspektyw na przyszłość”, a „historyczne uwarunkowania powiatu łomżyńskiego (...) nie pozwalają rozwijać się (nam – dop. red.) równie szybko, jak innym” - m.in. takie zapisy znajdują się w najnowszym dziele wydanym pod patronatem marszałka i wojewody podlaskiego. Gruby, wydany w twardych oprawach album „Województwo podlaskie. Od rzemiosła do przemysłu” miał być prezentem dla zacnych gości odwiedzających tę część Polski.

Pożary w lasach

cz pon, 28 lipca 2008 07:59

Około hektar poszycia leśnego spłonęło w dwóch pożarach lasów, które wczoraj przed wieczorem wybuchły na terenie gminy Miastkowo. Jak informuje dyżurny Komendy Miejskiej PSP w najpierw – około godziny 17.00 - zapalił się las w okolicach Czartorii, mniej więcej godzinę później paliło się także w lesie w okolicach wsi Łuby-Kurki. W obu przypadkach, nim strażakom udało się ugasić pożary, spłonęło po około pół hektara poszycia leśnego. Strażacy podejrzewają, że wczorajsze pożary lasów były spowodowane przez człowieka.

Gwałciciel z Wysokiego Mazowieckiego złapany w USA

cz pon, 28 lipca 2008 07:23

Brutalne gwałty, tortury, pobicia, grożenie świadkom i fałszowanie dokumentów - o to wszystko oskarżany jest Robert Ł z Wysokiego Mazowieckiego, który od ośmiu lat ukrywał się przed policją. Wpadł w Stanach Zjednoczonych, a teraz siedzi już w polskim areszcie. Obecnie 36-letni mężczyzna w lipcu został przetransportowany do Wysokiego Mazowieckiego, gdzie ma odpowiedzieć za czyny sprzed lat. Grozi mu do 15 lat więzienia.

Żywa lekcja historii... na Fortach

Foto: Żywa lekcja historii... na Fortach
cz nie, 27 lipca 2008 14:50

Grubo ponad tysiąc osób oglądało inscenizację obrony Łomży z 1920 roku. Inscenizację przygotowano na Forcie nr III w Piątnicy, to właśnie tu, przed 88 laty, przez pięć dni, Polacy powstrzymywali natarcie wielokrotnie silniejszych wojsk bolszewickich idących na Warszawę. Tak jak i w 1920 roku, także i dziś czerwonoarmistom nie udało się zdobyć Fortów.

Obrona Łomży

Foto: Obrona Łomży
cz pt, 25 lipca 2008 10:02

Przed 88 laty, na przełomie lipca i czerwca 1920 roku, na przedpolach Łomży rozegrała się jedna z najważniejszych bitew broniącej się przed zalewem bolszewizmu niepodległej Polski. Na Fortach w Piątnicy przez pięć dni Polacy – żołnierze wspierani przez mieszkańców Łomży – powstrzymywali ataki wielokrotnie silniejszych wojsk Armii Czerwonej idącej na Warszawę. W najbliższą niedzielę, na Forcie nr III, zostanie odtworzony jeden z ataków czerwonoarmistów na bronione przez Polaków umocnienia.

Tragiczny wypadek w Zambrowie

cz pt, 25 lipca 2008 08:09

Do nietypowego wypadku drogowego doszło wczoraj przed południem w Zambrowie. Zginą w nim starszy mężczyzna, który szedł w pobliżu skrzyżowania Alei Wojska Polskiego i ulicy 71. Pułku Piechoty. To na tym skrzyżowaniu doszło do zderzenia osobowego opla i ciężarówki volvo, po czym uderzony opel wjechał na przejcie dla pieszych gdzie potrącił 68-letniego mieszkańca Zambrowa. Mimo pomocy lekarskiej i przewiezieniu do szpitala mężczyzna zmarł dwie godziny później.

Przewróciło się...

Foto: Przewróciło się...
cz cz, 24 lipca 2008 14:07

Znajdująca się u zbiegu ulic Polowej i Giełczyńskiej, licząca sobie ponad 200 lat, kapliczka świętego Mikołaja przewróciła się... Murowana kapliczka nie utrzymała równowagi, gdy w jej pobliżu, robotnicy wykopali głęboki dół. Kapliczka choć stara, formalnie nie jest (była) zabytkiem. Jak na ironię tabliczkę informującą o tym, ze obiekt jest zabytkowy i podlega prawnej ochronie, ktoś przykleił do znajdującego się w pobliżu pomnika wybudowanego w 2002 roku.

Krowie trojaczki spod Wizny

cz cz, 24 lipca 2008 11:35

Taki przypadek zdarza się raz na kilkadziesiąt tysięcy porodów mówią lekarze weterynarii. We wsi Kramkowo koło Wizny krowa rasy: nizinna czarno - biała, urodziła trojaczki. Maleństwa i ich mama czują się dobrze.

O włos od kolejnej masakry na „61”

cz cz, 24 lipca 2008 08:21

Trzy osoby – w tym dwutygodniowe niemowlę - zostały ranne w wypadku jakie wczoraj po południu wydarzył się w Szczuczynie. W tył skręcającej w lewo astry uderzyła skoda. Do wypadku doszło na skrzyżowaniu drogi nr 61 z ulicą Sportową, czyli w tym samym miejscu, w którym w kwietniu, w niemal identycznym wypadku, zginęły cztery młode dziewczyny. Ich polonez został wówczas wepchnięty pod tira.

Trzeźwemu motocykliście na drodze stanęła sarna, pijanemu garaż

cz śr, 23 lipca 2008 12:38

Rośnie liczba motocyklistów i motorowerzystów na drogach, a wraz z tym rośnie również liczba wypadków z ich udziałem - alarmują policjanci. Ich przyczyny od lat pozostają te same - nadmierna prędkość i alkohol. Tylko wczoraj policjanci odnotowali kolejne dwa zdarzenia z udziałem motocyklistów. Do pierwszego z nich doszło kilka minut po godzinie 19.00 na drodze między Białymstokiem, a Waliłami. 25-latek jadąc kawasaki wpadł na sarnę, która wbiegła na jezdnię. Potężna siła zderzenia zabiła zwierzę. Motocyklista z ogólnymi potłuczeniami ciała został przewieziony do szpitala. Dokładnie w tym samym czasie w Białymstoku inny miłośnik jednośladów testował możliwości pożyczonego kawasaki. Pędząc po trawniku pomiędzy blokami przy ul. Palmowej stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w garaż. W rezultacie potłukł się i złamał rękę. Dodatkowo odpowie za jazdę po użyciu alkoholu. Badanie alkomatem w wydychanym przez niego powietrzu wykazało ponad 0,3 promila.

„Solidarność” przeciw drożyźnie

Foto: „Solidarność” przeciw droży...
cz wt, 22 lipca 2008 14:56

Kilkaset tysięcy osób, w ostatni piątek wakacji, chce zgromadzić na Placu Piłsudskiego w Warszawie mazowiecka „Solidarność”. Działacze związek rozpoczęli akcję „Godna praca - godna emerytura”, w której chcą zwrócić uwagę na problem niskich płac, złych warunków pracy i braku rozwiązań systemowych w zakresie ubezpieczeń społecznych, której zwieńczeniem ma być właśnie warszawska manifestacja. We wtorek do udziału w niej zachęcali także łomżan.

Uwaga na rowerzystów – ostrzegają policjanci

cz wt, 22 lipca 2008 08:24

Tylko wczoraj rowerzyści byli sprawcami dwóch z wypadków drogowych jakie wydarzyły się na terenie województwa podlaskiego. Jeden z tych wypadków zakończył się tragicznie. Rowerzysta, który usiłował wymusić pierwszeństwo przejazdu na kierowcy osobowego subaru zmarł w wyniku ran odniesionych po zderzeniu z tym samochodem.

« · «« · 833 · 834 · 835 · 836 · 837 · 838 · 839 · 840 · 841 · 842 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę