Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Uważaj przy zakupach w wiejskich sklepach

W 20 z 32 skontrolowanych przez inspekcję handlową wiejskich sklepach stwierdzono nieprawidłowości. Najczęściej występującym uchybieniem było oferowanie do sprzedaży artykułów spożywczych po upływie dat minimalnej trwałości bądź terminów przydatności do spożycia. Kontrolerzy WIIH przeterminowane produkty znaleźli aż w co drugiem ze skontrolowanych wiejskim sklepie.

Jak przekazuje Leszek Mironiuk Rzecznik prasowy WIIH w Białymstoku kontrolerzy pojawili się w wiejskich sklepach porozrzucanych praktycznie na terenie całego województwa: Złotoria, Siekierki, Chraboły, Kulikówka, Dobrzyniewo Kościelne, Dasze, Nurzec Stacja, Doktorce, Strabla, Skiwy Duże, Kłopoty Stanisławy, Baciuty, Trypucie, Tołcze, Jaświły, Jasionówka, Zofiówka, Bełda, Lipsk, Siółek, Rutki Nowe, Rutki-Kossaki, Szczuczyn, Wąsosz. Nieprawidłowości ujawniono w 20 placówkach, czyli w 63% z objętych kontrolą. Stwierdzone uchybienia dotyczyły: oferowania do sprzedaży artykułów spożywczych po upływie dat minimalnej trwałości bądź terminów przydatności do spożycia -  w 16 placówkach (50 % kontrolowanych), naruszenia przepisów o cenach - w 9 placówkach (28 % kontrolowanych), oraz stosowania przyrządów pomiarowych z nieaktualnymi cechami legalizacji - w 4 placówkach (13 % kontrolowanych),
Stwierdzając nieprawidłowości kontrolerzy WIIH na właścicieli wiejskich sklepików nałożyli 20 mandatów karnych, a w 13 przypadkach tam, gdzie nieprawidłowości dotyczyły cen i narzędzi pomiarowych wydali też żądania ich usunięcia.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę