wtorek, 18 lutego 2020 napisz DONOS@

Eksperci dopasują lotnisko do...

cz pt, 11 lipca 2008 09:08

Ponad 700 tys. zł zapłaci samorząd województwa podlaskiego, za koncepcję przestrzenną lotniska regionalnego. Dokument rozstrzygnie nie tylko jak będzie wyglądać lotnisko i ile zajmie miejsca, ale przede wszystkim wskaże gdzie mogłoby się ono zmieścić. Wśród siedmiu potencjalnych lokalizacji są także tereny gminy Zawady mniej więcej w połowie drogi pomiędzy Łomżą a Białymstokiem.

Aktywni strażnicy...

cz pt, 11 lipca 2008 08:33

Blisko 140 tys. złotych „zarobili” w tym roku z mandatów strażnicy miejscy w Łomży. Łącznie wystawiono ich ponad tysiąc, przy czym około 85% z nich to mandaty wystawione dzięki fotoradarowi, który uwiecznił przekroczenia prędkości, przez kierowców aut zbyt szybko jeżdżących po mieście. Co ciekawe wynik ten zrobiono w 25 dni, bo tylko tyle razy w okresie od 1 stycznia do 30 czerwca strażnicy miejscy zabierali fotoradar z magazynu i rozstawiali go przy głównych ulicach miasta.

Zamiast cukrowni będzie fabryka biopaliw?

Foto: Zamiast cukrowni będzie fabryka biopaliw?
cz pt, 11 lipca 2008 07:43

W ministerstwie rolnictwa i rozwoju wsi odbyło się spotkanie ministra Marka Sawickiego z podmiotami zainteresowanymi rozwojem produkcji bioenergii w Polsce na bazie majątku likwidowanych cukrowni. Uczestnicy spotkania dyskutowali o możliwość pilotażowego uruchomienia w likwidowanej łapskiej cukrowni produkcji bioenergii.

Bocianie wypadki...

cz pt, 11 lipca 2008 07:37

Młode bociany coraz intensywniej trenują sztukę latania. Póki co ogranicza się to jednak tylko do podskakiwania w gnieździe i machania skrzydłami. Okazuje się jednak, że tu zdarzają się wypadki... i to nawet dosłownie. Wczoraj po południu podczas takich treningów bocian wypadł z gniazda na stodole w Bronowie.

Lepper powrócił ...na drogi

Foto: Lepper powrócił ...na drogi
cz cz, 10 lipca 2008 16:09

Kilkadziesiąt osób – działaczy Samoobrony - na krótko zablokowało drogę nr 8 w Mężeninie nieopodal Zambrowa. W ten sposób domagali się zahamowania wzrostu cen paliw i żywności i opłacalności pracy w rolnictwie. Wśród protestujących był m.in. szef Samoobrony Andrzej Lepper Protest nie spowodował większych utrudnień w ruchu.

Drogi nasze (bez)cenne...

cz cz, 10 lipca 2008 09:59

Niemal 34 mln złotych będzie kosztowało wybudowanie 1 km dwupasmowej „ósemki” w okolicach Białegostoku. Dla porównania na odbywająca teraz przebudowę krajowej „61” na odcinku niemal 20 km od Łomży w kierunku Ostrołęki białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wyda raptem 46 mln zł, a na rozpoczynająca się przebudowę 17 km odcinka krajówki nr „66” Zambrów - Osipy (kierunek na Wysokie Mazowieckie) ponad 61 mln. zł.

Dzierzgowski w PSL-u ma zastępców

cz cz, 10 lipca 2008 07:13

Trzech wiceprezesów skarbnika i sekretarza wybrało obradujące wczoraj w Białymstoku Prezydium Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wśród nowych wiceprezesów jest także Zbigniew Kamiński dyrektor Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Łomży.

Samoobrona zablokuje drogę

cz śr, 09 lipca 2008 22:48

Utrudnień w ruchu należy spodziewać się w południe w Mężeninie koło Zambrowa, na krajowej „ósemce”. Przez godzinę zamierzają tam protestować rolnicy ze związku zawodowego Samoobrona - To nasz protest przeciwko wzrostom kosztów życia. Wszystko drożeje, chociażby paliwa czy nawozy. Rolnicy już nie najzwyczajniej w świecie nie wyrabiają - mówił Wyborczej szef podlaskiej Samoobrony, wojewódzki radny Andrzej Chmielewski. Podkreślał, że rolnicy sami rwą się do protestów i już planują następne: m.in. w Kisielnicy i Budzisku.

Złodzieje wpadli na gorącym uczynku

cz śr, 09 lipca 2008 15:26

Dwóch łomżan okradających samochody zatrzymali na gorącym uczynku policjanci. 20-latkowie Bartosz R. i Albert M. wpadli gdy włamywali się do samochodów na parkingu przed szpitalem. Jak się okazało obaj łomżanie przestępczy proceder prowadzili od kilku miesięcy. - Łącznie skradli z samochodów mienie warte około 15 tys zł. - podlicza Krzysztof Leończak rzecznik prasowy łomżyńskiej policji.

Zginęli na przejeździe kolejowym

cz śr, 09 lipca 2008 12:15

Wśród zabitych przez pociąg w Niemczech jest tylko jeden mieszkaniec Łomży. Pozostali trzej młodzi mężczyźni to mieszkańcy Chojn Młodych, Mikołajek (gm. Łomża) i Jedwabnego. Przypomnijmy, do tragicznego wypadku doszło wczoraj po południu na przejeździe kolejowym. Samochód którym jechała piątką mieszkańców regionu wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg.

Łomżanin przemycał Wietnamczyków

cz śr, 09 lipca 2008 09:53

Mieszkaniec Łomży – 34-letni Leszek T. został zatrzymany przez straż graniczną w Bieszczadach, gdy wraz z kolegą z Warszawy i Ukraińcem przerzucał do kraju 10 Wietnamczyków. Teraz grozi mu od 6 miesięcy do nawet 8 lat więzienia.

Pojechali zarobić, zginęli na torach

cz śr, 09 lipca 2008 09:00

Cztery osoby, które wczoraj wieczorem zginęły w wypadku na przejeździe kolejowym w okolicach niemieckiego miasta Lindwedel w Dolnej Saksonii to mieszkańcy Łomży i okolic Łomży – potwierdza nadkomisarz Jacek Dobrzyński rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Białymstoku. Mężczyźni mieli od 18 do 24 lat i pracowali sezonowo przy zbiorach jagód na pobliskiej plantacji.

Opel dachował w Łomży

Foto: Opel dachował w Łomży
cz wt, 08 lipca 2008 23:01

Do nietypowego wypadku doszło we wtorkowe popołudnie w Łomży. Na skrzyżowaniu ulic Broniewskiego z Aleją Piłsudskiego zderzyły się opel kadet i seat alhambra. W efekcie stłuczki opel wylądował na dachu...

Spłonęła stodoła w Wiźnie

Foto: Spłonęła stodoła w Wiźnie
cz wt, 08 lipca 2008 22:41

Na około 200 tys złotych strażacy oszacowali straty jakie spowodował pożar, który we wtorkowe popołudnie wybuchł w Wiźnie. W ogniu stanęła duża, murowana stodoła kryta eternitem wypełniona belami wysuszonego siana i słomy. Ogień rozprzestrzeniał się błyskawicznie. Choć pierwsze jednostki straży przybyły na miejsce już w 5 minut po zgłoszeniu ogień obejmował cały dach stodoły. W akcji gaśniczej brało udział w sumie 36 strażaków.

Ostatnia kąpiel...

Foto: Ostatnia kąpiel...
cz wt, 08 lipca 2008 13:48

Mieszkańcy Łomży mają ostatnią szansę na kąpiel w basenie przy Szkole Podstawowej nr 10. Jeszcze w lipcu basen trafi do remontu na co najmniej 15 miesięcy... Prezydent podpisał właśnie umowę z firmą z Bielska Podlaskiego, która ma zmodernizować funkcjonujący od 14 lat basen. Za jego remont zapłacimy niemal równe 9,5 mln zł.

Proboszcz mazi

Foto: Proboszcz mazi
mm wt, 08 lipca 2008 10:44

Baziny mają swojego Jozina, Donald ma swoje marzenia, a Łomża proboszcza wielkiego budowniczego. Grupa parafian do popularnej melodii nagrała swoją wersję piosenkę i teledysk ku czci proboszcza budowniczego... Choć w utworze nazwisko owego kapłana nie pada, nie trudno domyśleć się, że bohaterem jest ks. Andrzej Godlewski proboszcz parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży.

Zniesiony zakaz wstępu do lasów

cz wt, 08 lipca 2008 09:30

Opady deszczu poprawiły sytuację w lasach. Zagrożenie pożarowe spadło, a Nadleśniczy Łomży zdecydował się na wycofanie okresowego zakazu wstępu do lasów. Zakaz ten wprowadzono blisko miesiąc temu – 12 czerwca.

Nuda?

cz pon, 07 lipca 2008 14:52

"Czytam książkę, oglądam film i siedzę w internecie, albo oglądam film, siedzę w internecie i czytam książkę, albo siedzę w internecie, czytam książkę i śpię. Moje życie jest szare i nudne..." - ironicznie podsumowuje swoje urozmaicone wakacje w Łomży nastoletnia Monika. Takie stwierdzenie trudno jest uznać za wyjątkowe. Wśród odpoczywających w tym mieście uczniów, z pewnością znajdą się tacy, którzy przynajmniej raz doświadczyli wakacyjnej apatii.

Napadł, teraz siedzi

Foto: Napadł, teraz siedzi
cz pon, 07 lipca 2008 14:49

Marek K. 33-letni mieszkaniec Łomży trafił na trzy miesiące do aresztu po tym jak napadł na właścicielkę jednego z punktów handlowych w centrum miasta. Mężczyzna odepchnął kobietę, po czym wyrwał jej reklamówkę, w której była saszetka z pieniędzmi – 25 tys. zł. Bandyta uciekł, ale długo nie cieszył się łupem. Już następnego dnia został złapany przez policję. Dodatkowo policjanci w szafie mieszkania w którym się ukrywał znaleźli także 39 letniego Mirosława K. - mieszkańca Piątnicy. On także teraz siedzi za kratami, bo jak się okazało był poszukiwany za ucieczkę z zakładu karnego.

Więcej wypadków i rannych, ale mniej zabitych...

cz pon, 07 lipca 2008 07:49

63 zabitych, 684 rannych – to ofiary wypadków drogowych, które wydarzyły się w pierwszym półroczu na drogach województwa podlaskiego. Z danych policji wynika, że łącznie od 1 stycznia do 30 czerwca w województwie doszło do 534 wypadków drogowych.

« · «« · 835 · 836 · 837 · 838 · 839 · 840 · 841 · 842 · 843 · 844 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę