Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 19 września 2020 napisz DONOS@

Inwestorzy w Łomży nie dopisali...

cz wt, 26 maja 2009 12:53

Czyżby kryzys dotknął rynek nieruchomości... (?) Nikt nie przystąpił do ogłoszonego przez miasto przetargu na oddanie w użytkowanie wieczyste na okres 99 lat, około czterohektarowej działki położonej przy Alei Piłsudskiego „za Gaspolem”. Miasto w grudniu ubiegłego roku odkupiło za blisko 1,4 mln zł prawa użytkowania tej działki od Gaspolu. Jak wówczas argumentowano grunt był potrzebny pod „konkretnego inwestora”, który chciał tu utworzyć zakład produkcyjny. Dziś jednak, gdy w ratuszu miał odbyć się przetarg na „ich odsprzedanie” „konkretnego inwestora”, ani żadnego innego, nie było...

Badania internetu w Łomży

cz wt, 26 maja 2009 09:55

Jestem studentką socjologii i obecnie pisze pracę magisterską. Mam ogromną prośbę do wszystkich ludzi chcących zrobić dobry uczynek dla mnie i dla swojego miasta. Przeprowadzam badania na temat rozwoju Internetu w mieście Łomża. Badania te pozwolą mi na odpowiedzieć na pytania dotyczące stanu rozwoju Internetu i stopnia wykorzystania jego przez mieszkańców Łomży. Na ich podstawie będę mogła wnioskować o tym, co można zrobić by Internet uczynić bardziej przydatnym w codziennym życiu mieszkańców Łomży.

Jak strażacy z Łomży wojsko przed pszczołami obronili...

cz wt, 26 maja 2009 08:02

Rój dzikich pszczół „zaatakował” wczoraj łomżyńskie wojsko. Tysiące owadów najpierw „jak szalone” latało na terenie jednostki wojskowej przy Alei Legionów, po czym owady osiadły na jednym z drzew w pobliżu Klubu Garnizonowego. I to wystarczyło by je pokonać. Wojsko wezwało strażaków.

Dziś Dzień Matki

Foto: Dziś Dzień Matki
cz wt, 26 maja 2009 07:39

Przedszkolaki m.in. z Grajewa, Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego będą zachęcać swoje mamy do badań profilaktycznych. Po raz trzeci Podlaski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia organizuje akcję „Mamo, jesteś potrzebna” mającą na celu zachęcenie jak największej liczby kobiet do zgłoszenia się na bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku raka szyjki macicy. Do przedszkoli trafiło 10 tysięcy kolorowanek, które maluchy pomalują i jako laurki wręcza swoim mamom. Na odwrocie kolorowanek znajduje się informacja o programie badań profilaktycznych.

Bender i Poteraj - eurosceptycy z Łomży

Foto: Bender i Poteraj - eurosceptycy z Łomży
cz pon, 25 maja 2009 17:12

Ryszard Bender (Libertas) i Jarosław Poteraj (UPR) to „jedynki” list wyborczych, które w poniedziałek promowały się w Łomży. Obaj pochodzą z Łomży, dla obu istotne są wartości chrześcijańskie, które jak podkreślali dziś w Europie są marginalizowane i obaj chcą dostać się do Parlamentu Europejskiego by Unię zmienić na lepsze.

Bił i ...zabił

cz pon, 25 maja 2009 15:16

37-letnia kobieta nie żyje. W trakcie libacji alkoholowej prawdopodobnie została pobita przez swojego konkubenta – podają wysokomazowieccy policjanci, którzy wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia do którego doszło w Ciechanowcu.

Nietrzeźwy weekend

cz pon, 25 maja 2009 14:53

Ośmiu pijanych kierowców zatrzymali w miniony weekend łomżyńscy policjanci. Rekordowy wynik to prawie 3,2 promila alkoholu w organizmie. Tyle „wydmuchał” 36-letni kierowca poloneza. Niewiele trzeźwiejsi byli rowerzyści...

Ściągają z Krakowa...

Foto: Ściągają z Krakowa...
cz pon, 25 maja 2009 14:44

Na łomżyńskiej „starówce” restauracje z alkoholem będą mogły być bliżej kościołów? Tego chce środowisko przedsiębiorców i część radnych Łomży, którzy na wniosek Łomżyńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej skierowali na najbliższą sesję Rady Miasta projekt zmiany uchwały w sprawie zasad usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych na terenie Łomży. Zgodnie z zapisami projektu na „starówce” nie obowiązywałaby granica 90 metrów m.in. od szkół, przedszkoli i kościołów, poniżej której dziś tego typu obiektów nie wolno otwierać. - W Krakowie takie przepisy są w Łomży też by mogły – mówi Maciej Zajkowski, który w poniedziałkowe przedpołudnie „z 90 metra” na ulicy Farnej w Łomży, apelował do radnych o poparcie zmian w uchwale.

Hurtap może przejąć łomżyńską hurtownię Multi Pharme

cz pon, 25 maja 2009 09:46

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) zgodziła się na przejęcie przez Hurtap kontroli nad Przedsiębiorstwem Zaopatrzenia Aptek Multi Pharme w Łomży. Obie firmy działają na rynku sprzedaży wyrobów farmaceutycznych do aptek, ale w ocenie UOKiK koncentracja nie przyczyni się do istotnego ograniczenia konkurencji, w szczególności przez powstanie lub umocnienie pozycji dominującej na rynku.

Uważaj na rowerzystów – apelują policjanci

cz pon, 25 maja 2009 09:01

Do wypadków z udziałem rowerzystów doszło wczoraj w województwie podlaskim. 46-letni rowerzysta zginął po potrąceniu przez 18-letniego kierowcę mercedesa. W innym wypadku motocyklista potrącił pięciolatkę, która prowadziła rowerek drogą gruntową. Mężczyzna zamiast pomóc dziewczynce uciekł z miejsca wypadku.

Muzeum będzie jak nowe...

Foto: Muzeum będzie jak nowe...
cz pon, 25 maja 2009 07:40

Jeżeli wszystko się uda jesienią przyszłego roku Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży będzie mogło zaprosić łomżan i gości do nowej (pozyskanej przed trzema laty) siedziby. Wówczas zakończy się remont blisko 100-letniego, zabytkowego, budynku dawnej szkoły na rogu ulic Dwornej i Giełczyńskiej. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na wykonawcę remontu i rozbudowy siedziby Muzeum. Wartość całego zadania jest szacowana na ponad 5 mln zł, przy czym blisko 4 mln zł będzie pochodziło z funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Wbił się w TIRa

cz pon, 25 maja 2009 06:55

Tragiczny wypadek z udziałem dwóch samochodów osobowych i tira wydarzył się w nocy z piątku na sobotę w miejscowości Miecze na krajowej 61. Na miejscu zginął 35-letni kierowca audi, który próbując uniknąć zderzenia z samochodem osobowym wyjeżdżającym z drogi podporządkowanej z ogromną siłą wbił się w nadjeżdżającego z przeciwka tira.

Nauczyciele na zieloną trawkę

cz so, 23 maja 2009 13:20

- Najgorszą sytuację mają szkoły podstawowe, bo w niektórych dyrektorzy zwolnią nawet po kilku nauczycieli – alarmuje Aleutyna Kołos, prezes łomżyńskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. - Przedszkola mają dobrą sytuację kadrową, gdyż przyjęły dzieci do granic możliwości, spokojniej jest w gimnazjach, ale wciąż niepewna sytuacja panuje w szkołach ponadgimnazjalnych.

Pijani na drogach Łomży

cz pt, 22 maja 2009 16:26

Jeżdżąc po ulicach miasta i drogach regionu nie trudno trafić na pijanego kierowcę. Tylko w czwartek ujęto trzech takich delikwentów. Dwóch z nich zatrzymali policjanci, a trzeciego słup oświetleniowy. Okazuje się, że dwóch kierowców, nie tylko wczoraj, nie powinno siadać za kierownicą samochodów.

Coraz więcej przestępstw nieletnich

cz pt, 22 maja 2009 15:59

Niby jest lepiej. W pierwszych czterech miesiącach roku do prokuratur okręgu łomżyńskiego wpłynęło znacznie mniej spraw niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Niestety inaczej jest z przestępczością nieletnich. Ta rośnie. W tym roku w Łomży zgłoszonych zostało 80 przestępstw popełnionych przez osoby nieletnie, podczas gdy rok temu było ich „tylko” 53.

Łomża bez ciepłej wody - Komunikat MPEC

Foto: Łomża bez ciepłej wody - Komunikat MPEC
cz pt, 22 maja 2009 14:00

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Łomży informuje, że w dniach od 25 do 27 maja (poniedziałek - środa) nastąpi przerwa w dostawie ciepłej wody do wszystkich obiektów zasilanych w energię cieplną z miejskiej sieci ciepłowniczej.

Powiat łomżyński ma swoją flagę, herb, a teraz szuka hasła...

Foto: Powiat łomżyński ma swoją flagę, herb, a teraz ...
cz pt, 22 maja 2009 12:22

Wystarczy że będzie czytelne i funkcjonalne, będzie wywoływało pozytywne skojarzenia, da się łatwo rozpoznać i zapamiętać, a na dodatek będzie inspirowane dziedzictwem historycznym, kulturowym, przyrodniczym oraz wiernie odda specyfikę, elementy charakterystyczne i oryginalność... Mowa o haśle promocyjny powiatu łomżyńskiego. Szuka go starosta, który właśnie ogłosił konkurs. Do wygrania MP4.

17-latka pod kołami ciężarówki

cz pt, 22 maja 2009 08:13

17-letnia dziewczyna została ranna na krajowej 61. Jak informuje sierż. Marek Skutnik z zespołu prasowego KWP w Białymstoku dziewczyna wyszła zza stojącego na przystanku autobusu i wtargnęła wprost pod koła ciężarowego mercedesa. Kierowca nie miał szans na zatrzymanie kolosa. Uderzona 17-latka doznała m.in. otwartego złamania nogi i ogólnych obrażeń ciała. Do wypadku doszło około 16.00 na odcinku pomiędzy Miastkowem a Chojnami.

Piorun powalił drzewo

cz pt, 22 maja 2009 07:28

Front przechodzący nad środkową Europą, związany z licznymi niżami znad północnej i zachodniej części kontynentu przyniósł nam opady deszczu, a miejscami nawet burze. Zdaniem meteorologów taka pogoda utrzyma się dziś i jutro. Tymczasem jak informują strażacy nocą piorun powalił na drogę drzewo przy wjeździe do Piątnicy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Oszuści „polują” na staruszków

cz pt, 22 maja 2009 06:13

Mimo ostrzeżeń i próśb starsze osoby ciągle dają się podejść oszustom. Tylko w tym tygodniu oszuści złodziej okradli starszych ludzi pod Łomżą i Zambrowem. W jednym wypadku podawali się za osoby zajmujące się odszkodowaniami dla kombatantów wojennych, w drugim skupowali stare książki. W obu przypadkach efekt wpuszczenia ich do domów był taki sam. Starsi ludzie stracili swoje oszczędności.

« · «« · 834 · 835 · 836 · 837 · 838 · 839 · 840 · 841 · 842 · 843 · »» · »
 
200831084255.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę