wtorek, 23 kwietnia 2019 napisz DONOS@

Alkohol zabija! Syn zabił ojca, brat zabił brata

cz cz, 01 marca 2007 12:07

Alkohol, nóż w dłoni i nieporozumienia rodzinne stały się przyczyną tragedii - informuje podinsp. Andrzej Baranowski z zespołu prasowego KWP w Białymstoku. Koło Grajewa syn zabił ojca, a w Augustowie brat zabił brata. Obie tragedie wydarzyły się wczoraj wieczorem.

Straży pełne ręce roboty

Foto: Straży pełne ręce roboty
cz śr, 28 lutego 2007 19:51

W całym 2006 roku w powiecie łomżyńskim strażacy interweniowali co 7 godzin i 15 minut. Wśród statystyk opublikowanych przez łomżyńską Państwową Straż Pożarną możemy dopatrzeć się również liczb określających pożary, które wybuchały co 16 godzin i 43 minuty, zdarzenia miejscowe (głównie usuwanie skutków wypadków drogowych czy silnie wiejącego wiatru) co 13 godzin i 55 minut. Co 6 dni, 18 godzin i 13 minut ekipy strażackie wyjeżdżały z powodu fałszywych alarmów.

Policjanci zatrzymali ... policjantów

cz śr, 28 lutego 2007 17:32

Trzech policjantów z Moniek zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy z Biura Spraw Wewnętrznych KGP – poinformował sierż. Kamil Tomaszczuk z zespołu prasowego KWP w Białymstoku. Zatrzymania dokonano w związku z podejrzeniem przyjęcia korzyści majątkowej i niedopełnieniem obowiązków służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Skargi radnych bezzasadne

cz pon, 26 lutego 2007 15:31

Jako bezzasadne uznali prawnicy wojewody podlaskiego skargi trzech radnych rozwiązanego sejmiku województwa, którzy podważali prawidłowość głosowania nad wyborem członków zarządu województwa. Radny Samoobrony Samoobrony Tomasz Gan (który miał być jednym z członków zarządu województwa) i dwaj radni PiS twierdzili, że podczas jednego z głosowań doszło do złamania zasady tajności głosowania, bo dwaj radni oznaczyli swoje karty inicjałami. Podnosili, oni że takie głosy powinny zostać uznane za nieważne, a to by oznaczało, że zamiast remisu w głosowaniach dokonano wyboru członków zarządu, a przez to sejmik nie powinien zostać rozwiązany.

Bulwary powracają

Foto: Bulwary powracają
cz pon, 26 lutego 2007 13:53

Władze Łomży ponownie zabierają się za opracowanie koncepcji zagospodarowania łomżyńskiego nabrzeża Narwi. Właśnie ogłoszono przetarg. „Łomżyńskie Bulwary” mają objąć teren pomiędzy dwoma mostami. Długość linii brzegowej rzeki – podlegającej zagospodarowaniu - wynosi niemal 3 km.

Abp. Paetz świadomym współpracownikiem SB?

Foto: Abp. Paetz świadomym współpracownikiem SB?
cz pon, 26 lutego 2007 12:16

Arcybiskup Juliusz Paetz – były ordynariusz diecezji łomżyńskiej - zaprzecza jakoby współpracowała z peerelowską Służbą Bezpieczeństwa. Dowody na taką współpracę mają znajdować się w najnowszej książce ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego „Księża wobec bezpieki na przykładzie archidiecezji krakowskiej”. W aktach SB mają znajdować się adnotacja, że jego „współpraca była bardzo cenna”, ale według książki, wywiad PRL nie wykluczał, że ks. Paetz „przekazuje informacje z inspiracji Watykanu”. Kościelna Komisja Historyczna stwierdziła, że w materiałach brak jest podpisanej przez arcybiskupa deklaracji, zobowiązania do współpracy z wywiadem PRL.

„Pierwsza afera IV RP” w Białymstoku?

cz nie, 25 lutego 2007 20:34

"Pierwsza afera IV RP" rozpoczęła się od budowy oczyszczalni ścieków w Białymstoku. Oczyszczalni, która nie działa po dziś dzień - pisze "Newsweek". Protokół odbioru oczyszczalni podpisał między innymi obecny wicemarszałek Senatu Krzysztof Putra.

Niezadowoleni z rozwiązania sejmiku

cz so, 24 lutego 2007 19:35

Trzech radnych rozwiązanego sejmiku województwa podlaskiego skierowało skargi do wojewody. Radni uważają, że doszło do nieprawidłowości podczas głosowań nad wyborem członków zarządu województwa, co w efekcie spowodowało, że zarząd nie został powołany, a w regionie mają się odbyć przedterminowe wybory do sejmiku.

Gdzie i czyj hipermarket?

Foto: Gdzie i czyj hipermarket?
cz so, 24 lutego 2007 13:25

O potrzebie budowy w Łomży hipermarketu już chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Chce go zdecydowana większość mieszkańców. Problem jest tylko miejsce w którym miałby zostać wybudowany i ...aby przy tym znowu nie załamano prawa. Na razie rysują się dwie koncepcje budowy wielkiego centrum handlowego. Jedno z nich miałoby się znajdować przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Zawadzkiej, drugie na Bawełnie. Jakie są plany dotyczące budowy w Łomży hipermarketu można będzie się przekonać już we wtorek.

Prezes prawie nowy

Foto: Prezes prawie nowy
cz pt, 23 lutego 2007 22:34

Krzysztof Putra z Białegostoku, dotychczasowy szef wojewódzkiego PiS, jest kandydatem na nowego prezesa wojewódzkich struktur partii. Wybory odbędą się w sobotę podczas regionalnego kongresu Prawa i Sprawiedliwości. Niespodzianek nie będzie. Wicemarszałek Senatu jest jedynym kandydatem do tego fotela, a wskazał go sam prezes PiS Jarosław Kaczyński.

„Reklamacji nie podlega....” niezgodne z prawem

Foto: „Reklamacji nie podlega....&#8221...
cz pt, 23 lutego 2007 15:26

Sześć mandatów karnych i 19 wystąpień pokontrolnych do producentów, importerów i dystrybutorów kwestionowanego obuwia – to efekt kontroli legalności i rzetelności działalności przedsiębiorców prowadzących sprzedaż obuwia. Najwięcej zastrzeżeń Kontrolerzy Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Białymstoku zgłaszali do znajdujących się przy butach wywieszek „Reklamacji nie podlega....” Jak twierdzą inspektorzy reklamacji podlega wszystko, a takie działania należy zaliczyć do praktyk w istotny sposób zagrażających interesom konsumentów...

Obwodnica Łomży...

Foto: Obwodnica Łomży...
cz pt, 23 lutego 2007 13:19

W ratuszu odbyło się spotkanie prezydenta Łomży i wójtów gmin Łomża i Piątnica z projektantami firmy Transprojekt Warszawa wytyczającymi trasę przebiegu obwodnicy miasta. Póki co rozważanych jest aż sześć wariantów obwodnicy przy czym trzy z nich przebiegają po stronie zachodniej i trzy po stronie wschodniej miasta. Jak mówi Marcin Sroczyński wiceprezydent Łomży d.s. inwestycyjnych samorządowcy popierają wszystkie warianty po stronie wschodniej i jeden po zachodniej.

Samochód zderzył się z łosiem, kierowca nie żyje

cz cz, 22 lutego 2007 18:21

27-letni mężczyzna zginął po zderzeniu jego samochodu z łosiem, który przebiegał przez drogę. Do wypadku doszło na trasie krajowej nr 65, między Grajewem a miejscowością Ruda. Według strażaków, opel vectra którym jechał mężczyzna, mieszkaniec Białegostoku, po zderzeniu ze zwierzęciem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Zwierzę także zginęło na miejscu.

Z wicewojewody na komisarza

Foto: Z wicewojewody na komisarza
cz cz, 22 lutego 2007 14:49

Jarosław Schabieński został komisarzem pełniącym obowiązki organów samorządu terytorialnego województwa podlaskiego. W czwartek na to stanowisko powołał go premier Jarosław Kaczyński. Schabieński urodził się w Łomży i tu mieszkał do czasów studenckich, po czym przeprowadził się do Suwałk.

Mróz jak na...

Foto: Mróz jak na...
cz cz, 22 lutego 2007 11:56

Meteorolodzy ostrzegają przed zbliżającymi się mrozami. W nocy temperatura powietrza spadnie do -20, a nawet -22 st. Celsjusza. Mroźno będzie także w najbliższych dniach. Niskim temperaturom towarzyszyć będzie okresami dość silny wiatr potęgujący odczucie chłodu. Jutro w trakcie dnia tzw. temperatura odczuwalna będzie wynosiła ok. -25 st. C.

Wybory do 20 maja

cz śr, 21 lutego 2007 22:31

W Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego nr 47 z dnia 21 lutego 2007 r. ukazało się obwieszczenie Wojewody Podlaskiego o rozwiązaniu Sejmiku Województwa Podlaskiego. Przedterminowe ponowne wybory do sejmiku województwa podlaskiego odbędą się najpóźniej 20 maja - poinformował dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego (KBW) w Białymstoku Marek Rybnik. Konkretną datę wyborów ustali premier.

Siedem godzin Łomży...

cz śr, 21 lutego 2007 19:43

4233 zł - po tyle średnio dostał do kieszeni każdy z 30 radnych województwa podlaskiego. W sumie na utrzymanie przez trzy miesiące sejmiku zmarnowaliśmy niemal 150 tys. zł. Radni nie potrafili nawet wybrać pięciu członków zarządu, dlatego teraz będziemy musieli wydać nawet ponad 2 mln zł na nowe wybory, bo sejmik z mocy prawa został rozwiązany. Nim jednak to nastało swoje siedem godzin miała Łomża. Właśnie przez tyle czasu Marek Olbryś (PiS) z Łomży był wicemarszałkiem województwa podlaskiego. Teraz wszyscy nawzajem obwiniają się... za nieudolność, niedojrzałość, niechęć do rozmów i sianie nienawiści...

Katedra na „złotej” dwuzłotówce

Foto: Katedra na „złotej” dwuzłot...
cz śr, 21 lutego 2007 19:24

Licząca ponad 500 lat Katedra znalazła się na rewersie łomżyńskiej dwuzłotówki. Narodowy Bank Polski wypuści 1 milion takich monet. Trafi ona do obiegu już 6 marca. Złotą łomżyńską dwuzłotówkę będzie mógł mieć każdy. Monety będą wymieniane po cenie nominalnej, czyli za 2 złote w pięciu urzędach pocztowych na terenie miasta.

Cmentarni złodzieje złapani

cz śr, 21 lutego 2007 16:34

Dwóch mężczyzn – ojca i syna – zatrzymali łomżyńscy policjanci. Z ustaleń policjantów wynika, ze to właśnie oni są odpowiedzialni za kradzieże na łomżyńskich cmentarzach podał serwis poranny.pl. Młodszy z nich - 33-letni syn kradł między innymi metalowe przedmioty z grobowców na miejscowych cmentarzach, zaś jego 55-letni ojciec pomagał w zbyciu łupu na złomowisku.

Budżetowa sesja w Łomży

cz śr, 21 lutego 2007 13:28

Jednomyślnie radni Łomży uchwalili budżet miasta na 2007 roku. Po zaproponowanych przez komisje Rady Miejskiej zmianach i zgłoszonej przez prezydenta autopoprawce ostateczna wysokość budżetu po stronie dochodowej wynosi niema 172,8 mln zł, a po stronie wydatków jest o ponad 3,8 mln zł wyższa.

« · «« · 831 · 832 · 833 · 834 · 835 · 836 · 837 · 838 · 839 · 840 · »» · »
 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę