piątek, 24 stycznia 2020 napisz DONOS@

Przeprowadzka drzewnej?

cz śr, 02 lipca 2008 10:20

Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński wszczął procedurę wygaszania zarządu Zespołu Szkół Drzewnych nad budynkiem przy Alei Legionów w którym dotychczas popularna „Drzewna” miała swoją siedzibę. Jednocześnie - jak informuje Łukasz Czech z biura prasowego ratusza – wszczęto procedurę o ustanowieniu zarządu szkoły nad częścią budynku tzw. warsztatów przy ulic Sikorskiego.

Najechała na rowerzystę

cz śr, 02 lipca 2008 07:54

39 letni rowerzysta z urazami głowy i stłuczeniami trafił do szpitala w Wysokim Mazowieckim, po tym jak został potrącony przez kobietę kierująca samochodem marki ford. Do wypadku doszło wieczorem – około godziny 18.30 - na drodze z Wysokiego Mazowieckiego do Zambrowa. Jak relacjonują policjanci 54-latka jadąc za rowerzystą nie ustąpiła mu pierwszeństwa przejazdu, gdy ten usiłował skręcić z tej drogi w lewą stronę.

Konno na Jasną Górę

cz śr, 02 lipca 2008 07:35

Już po raz dziewiąty z Zarąb Kościelnych na Jasną Górę wyrusza konna pielgrzymka. Tym razem w liczącą około 400 km trasę wyjechało 21 jeźdźców, którym przewodniczy proboszcz miejscowej parafii starszy wachmistrz ks Andrzej Dmochowski.

Współczesna: Po(d)liczone dni stuletnich rogatek

Foto: Współczesna: Po(d)liczone dni stuletnich rogatek
cz wt, 01 lipca 2008 07:26

Za kilka dni zostanie wyburzony budynek na starych rogatkach Łomży – alarmuje Gazeta Współczesna. Chodzi o domek, w którym mieściła się kwiaciarnia na rogu ul. Giełczyńskiej i Polowej. Budynek powstał pod koniec XIX w. i (jeszcze) stoi, ale jego dni są już policzone. Pozwolenie na „rozbiórkę” budynku mieszkalno-usługowego przy pl. Niepodległości 16, czyli dawnych rogatek, wydał Bolesław Gadawski, p.o. kierownika łomżyńskiej delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Białymstoku – podaje dziennik.

Synoptycy ostrzegają przed burzami

cz pon, 30 czerwca 2008 15:03

Do późnego wieczora nad regionem będzie przechodził front burzowy podaje Magdalena Pękala dyżurny synoptyk Biuro Prognoz Meteorologicznych Białystok. Przewidywana wysokość opadów podczas lokalnych burz może wynieść do 5 do 15 litrów wody ma metr kwadratowy powierzchni. Opadom deszczu będzie towarzyszył także silny, wiatr porywach osiągający prędkość do 60-80 km/h.

Czarny poniedziałek na drogach regionu

cz pon, 30 czerwca 2008 13:53

Kierowca tira od ponad godziny uwięziony jest wewnątrz tira, który przewrócił się w okolicach Wizny. Ze zmiażdżonej kabiny samochodu nie mogli go wydobyć nawet strażacy. Koniecznym okazało się ściągnięcie specjalistycznego sprzętu z Białegostoku.

Championy i superchampiony wśród krów

Foto: Championy i superchampiony wśród krów
cz pon, 30 czerwca 2008 08:14

Jałówka ETNA, należąca do Mirosława Odachowskiego z Krasowa Siódmaków i krowa VEELA 51 Stanisława Żochowskiego z Kamińskich Wiktorów zostały tegorocznymi superchampionami XV Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych, która przez dwa dni odbywała się w szepietowskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego.

Łomżyńscy płetwonurkowie szukali topileców na Litwie

cz pon, 30 czerwca 2008 07:43

Płetwonurkowie z łomżyńskiej straży pożarnej wyłowili z wód jeziora Metele na Litwie ciało mężczyzny. To jeden z dwóch topielców, których poszukiwania trwał blisko tydzień. Mężczyźni utonęli w miniony poniedziałek podczas pływania łodzią. Przez dwa dni ich ciał poszukiwali ratownicy litewscy, a później poproszono o pomoc polskich strażaków w tym także łomżan.

Wypadek na 677

cz pon, 30 czerwca 2008 07:19

Trzy osoby zostały ranne w wypadku jaki w niedzielne popołudnie wydarzył się na drodze pomiędzy Łomżą a Ostrowią Mazowiecką. W tył jadącego drogą wojewódzką poloneza uderzyła skoda felicia, spychając go wprost pod nadjeżdżającego z przeciwka mercedesa.

Najpierw się palił, później się walił

Foto: Najpierw się palił, później się walił
cz so, 28 czerwca 2008 13:07

W nocy z piątku na sobotę wewnątrz zabytkowego budynku dawnego hotelu Metropol wybuchł pożar, a w sobotę przed południem zawalił się fragment ściany budynku i część stojącego przy niej rusztowania. W obu zdarzeniach nikt nie ucierpiał... Poza zniszczeniami kamienicy, uszkodzony został także samochód osobowy stojący na parkingu obok budynku, na który spało część rusztowania. Ulica Giełczyńska, przy której stoi budynek, została całkowicie zamknięta w obawie przed możliwością zawaleniem się kolejnych części zabytkowej kamienicy.

Pożar w „Metropolu”

Foto: Pożar w „Metropolu”
cz pt, 27 czerwca 2008 23:45

Kłęby gęstego dymu wydobywały się nocą z budynku dawnego hotelu Metropol przy ulicy Giełczyńskiej w Łomży. Pożar w zabytkowym budynku zauważono około godziny 22.40. Już po kilku minutach na miejscy zjawiły się jednostki łomżyńskiej straży pożarnej, które szybko opanowały sytuację. Okazało się że płonęły zgromadzone wewnątrz budynku drewniane elementy złożonych tam rusztowań.

Jubileusz biskupa Tadeusza

Foto: Jubileusz biskupa Tadeusza
cz pt, 27 czerwca 2008 14:34

Ksiądz biskup Tadeusz Zawistowski w najbliższą niedzielę obchodził będzie 35 rocznicę konsekracji. 29 czerwca 1973 roku w Bazylice Św. Piotra na Watykanie na biskupa wyświęcił go sam Ojciec Święty Paweł VI.

Z jantarami na zakupy

Foto: Z jantarami na zakupy
cz pt, 27 czerwca 2008 14:31

Zestaw podręczników dla pierwszoklasisty, encyklopedię, poradnik kulinarny albo stary mosiężny zegar można kupić za jantary. Lokalne dukaty emitowane z okazji 590-lecia nadania praw miejskich Łomży powoli zastępują ogólnopolskie złotówki. Pula pamiątkowych monet wynosi 50 tysięcy sztuk, z czego ponad 10 tysięcy już rozprowadzono. Po raz pierwszy pokazano je dwa tygodnie temu.

Najpierw podpalali, potem gasili

Foto: Najpierw podpalali, potem gasili
cz pt, 27 czerwca 2008 12:38

Policjanci z Łomży zatrzymali sprawców podpaleń lasów i piwnic. Okazało się, że podpalacze, to trzej młodzi mężczyźni w wieku 17, 19 i 20 latka - członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Jedwabnem. Najpierw podkładali ogień, później już jako strażacy ochotnicy sami go gasili.

O tym jak radni poczet sztandarowy wybierali...

cz pt, 27 czerwca 2008 09:16

W Boże Ciało, w tradycyjnej uroczystej procesji ulicami miasta, miał uczestniczyć poczet sztandarowy łomżyńskiego samorządu... Ze sztandarem miasta poszła jednak Straż Miejska, a nie radni. Dlaczego tak się stało? Oto wyjaśnienie zagadki zaczerpnięte wprost z protokołu z obrad Rady Miasta z dnia poprzedzającego Boże Ciało...

PIT-y podliczone

cz cz, 26 czerwca 2008 22:22

Hitem tegorocznej kampanii PITowej była ulga rodzinna. Skorzystał z niej co szósty rozliczający się z ubiegłorocznych dochodów – informuje Radosław Hancewicz rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Białymstoku. Z danych fiskusa wynika też, że mieszkańcy województwa podlaskiego w ubiegłym roku stracili na giełdzie prawie dziewięć razy tyle co rok wcześniej, a mimo to liczba „milionerów” wzrosła w porównaniu z rokiem 2006 o 99 osób. Rekordowa kwota jaką urząd zwrócił podatnikowi to 420 tys. 18 zł, a rekordowa dopłata jaką podatnik musiał przelać na konto urzędu skarbowego to aż 5 mln 467 tys.189 zł.

Wieża ciśnień sprzedana

Foto: Wieża ciśnień sprzedana
cz cz, 26 czerwca 2008 15:14

Firma Sonarol Sp. J. Stanisław Najda z Jedwabnego przez następne 99 lat będzie użytkownikiem wieczystym łomżyńskiej wieży ciśnień. Przedstawiciel tej firmy wygrał dzisiejszy przetarg ogłoszony przez ratusz. Jako jedyny z trzech oferentów przebił cenę wywoławczą. Za teren o pow. ok. 950 m2 wraz z wieżą ciśnień wylicytował kwotę 354 tys zł.

Hipermarket w Łomży za dwa lata?

cz cz, 26 czerwca 2008 11:01

Centrum handlowo-rozrywkowe Veneda w Łomży zgodnie z planami inwestora Echo Inwestment ma zostać ukończone w 2010 roku. Tak wynika z informacji opublikowanej w dzienniku Parkiet. Gazeta potwierdza także nasze wcześniejsze informacje o tym, że inwestycja ma być znacznie większa niż pierwotnie informowano.

Boisko z dziurą...

Foto: Boisko z dziurą...
cz cz, 26 czerwca 2008 11:01

Tego nikt się nie spodziewał. Oficjalne otwarcie pierwszego w Łomży boiska ze sztuczną nawierzchnią znajdującego się przy SP nr 5 odbyło się na początku czerwca, a już teraz boisko jest zniszczone. Ktoś rozpalił na nim ognisko... Koszt naprawy szacowany jest na około 2,5 - 3 tys zł.

Wyrok za śmiertelne potrącenie Damiana prawomocny

Foto: Wyrok za śmiertelne potrącenie Damiana prawomocny
cz śr, 25 czerwca 2008 19:09

Uprawomocnił się wyrok ośmiu lat więzienia wobec Seweryna W. sprawcy wypadku drogowego na ulicy Przykoszarowej w Łomży, w którym zginął potrącony 9-latek. Żadna ze stron nie zdecydował się na wniesienie apelacji od wyroku, który zapadł na początku maja przed Sądem Okręgowym w Łomży. Przypomnijmy, że prokuratura oskarżyła kierowcę o zabójstwo i domagała się kary 15 lat więzienia, ale sąd zmienił jednak kwalifikację prawną czynu z zabójstwa na wypadek ze skutkiem śmiertelnym.

« · «« · 831 · 832 · 833 · 834 · 835 · 836 · 837 · 838 · 839 · 840 · »» · »
 
180410021817.gif
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę