Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 10 kwietnia 2020 napisz DONOS@
200316011340.png

Łomżyński Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

Foto: Łomżyński Dzień Rzucania Palenia Tytoniu
cz cz, 20 listopada 2008 13:15

- Co najmniej 90 procent chorych na raka płuc było nałogowymi palaczami papierosów – mówi pulmonolog dr Małgorzata Wagner-Oleszczuk, zastępca ordynatora na pododdziale onkologii Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. - Od stycznia do października tego roku mieliśmy 637 pacjentek i pacjentów! W Polsce od 1991 r. w trzeci czwartek listopada Fundacja Promocja Zdrowia zachęca Polaków do rzucenia palenia. Inicjatywa namawiania palaczy do odsunięcia rakotwórczej przyjemności choć na jeden dzień pojawiła się w 1974 r. w USA. Tak narodził się Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu.

Śmieci będą jeszcze droższe

Foto: Śmieci będą jeszcze droższe
cz cz, 20 listopada 2008 09:58

Nowy rok przyniesie mieszkańcom Łomży serię podwyżek. Władze miasta już podniosły stawki podatków lokalnych na przyszły rok (stanieć mają tylko psy), a za tydzień Rada Miasta ma zatwierdzić kilkunastoprocentową podwyżkę opłat za wodę i ścieki. Jeszcze większa ma być podwyżka opłat za śmieci. Ta jak ocenia Arkadiusz Kułaga dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej wyniesie około 20% w przypadku mieszkańców bloków i 30% w domkach jednorodzinnych.

„Ferma Bydła” w Łomży

cz śr, 19 listopada 2008 16:16

Sam minister rolnictwa Marek Sawicki ma uczestniczyć w uroczystym otwarciu pierwszej w Łomży „Fermy Bydła”. Tak nazywa się jedna z największych branżowych imprez targowych, która wczesną wiosną organizowana jest w halach wystawienniczych w Poznaniu. Łomżyńska impreza, która odbędzie się w sobotę i niedzielę w Wyższej Szkole Agrobiznesu, ma być podobna do tamtej, a pomysł organizatorów na jej „powielenie” wiąże się z tym, że nasz region to największe w kraju zagłębie mleczarskie.

Dodatkowe 22 miliony złotych dla miast i gmin

cz śr, 19 listopada 2008 11:41

Województwo podlaskie uzyskało od minister rozwoju regionalnego Elżbiety Bieńkowskiej dodatkowe 22 miliony złotych w ramach rozliczania ZPORR. Trafią one w pierwszej kolejności do tych samorządów, które do tej pory nie dostały z tego funduszu ani złotówki. Jest takich dziesięć w województwie. Wśród nich są „nasze”gmiuy: Mały Płock, Grabowo i gmina wiejska Łomża.

Zmarł ten którego pobił, teraz jest ścigany...

cz śr, 19 listopada 2008 09:50

Prokuratura Rejonowa w Łomży wydała list gończy za Hubertem Żelazko. Podejrzany jest on o spowodowania obrażeń ciała, w następstwie których nastąpił zgon 41 letniego mieszkańca Łomży. Ciało mężczyzny odnaleziono przed kilkoma tygodniami w jednym z mieszkań przy ulicy Krótkiej. W związku z ta sprawą do tymczasowego aresztu trafiła już 18-letnia Anna Ż. z Łomży.

Wyglądało groźnie, skończyło się (tylko) na połamanych nogach

cz wt, 18 listopada 2008 15:47

O kierowcach tirów jeżdżących „61” często mówi się że wiozą śmierć... Niestety to określenie nie jest pozbawione podstaw. Świadczyć o tym może zdarzenie z wtorkowego południa. W okolicach wsi Stawiane – ok. 5 km przed Szczuczynem - kierowcy dwóch samochodów osobowych ratując się przed czołówką z tirem, który jechał ich pasem ruchu, zjechali na drugą stronę drogi doprowadzając do zderzenia z inną ciężarówką.

Z „lewymi” papierosami wpadł w Piątnicy

Foto: Z „lewymi” papierosami wpad...
cz wt, 18 listopada 2008 13:30

Ponad 25,5 tys paczek papierosów bez banderol przewoził mężczyzna, którego zatrzymali łomżyńscy policjanci. Do zdarzenia ujawnienia kontrabandy doszło w Piątnicy. Wczoraj wieczorem policjanci zatrzymali do kontroli drogowej - jadącego w kierunku Łomży - mercedesa vito na warmińsko-mazurskich numerach rejestracyjnych. Jak się okazało bus był wypakowany papierosami, ale żadna z paczek nie miała banderol akcyzy.

Zaginieni...

Foto: Zaginieni...
cz wt, 18 listopada 2008 11:39

Około 2 tysięcy biogramów osób, często zwykłych ludzi żyjących na terenie powiatu łomżyńskiego, znalazło się w publikacji pt. „Zaginieni 1939 – 1945. Postępowania o uznanie za zmarłego i stwierdzenie zgonu, tom – powiat łomżyński”. Autorem książki jest Leszek Kocoń z łomżyńskiego oddziału Archiwum Państwowego w Białymstoku.

Strażacy ze Stawisk wyróżnieni przez komendanta głównego

Foto: Strażacy ze Stawisk wyróżnieni przez komendanta...
cz pon, 17 listopada 2008 22:20

Komendant główny Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Wiesław Leśniakiewicz wizytował 14 listopada 2008 r. jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Stawiskach. Towarzyszył mu komendant wojewódzki PSP mł. bryg. Jan Gradkowski. Meldunek komendantowi głównemu złożył naczelnik OSP w Stawiskach Remigiusz Bikowski.

Co zrobi Łomża w 2009 roku...

Foto: Co zrobi Łomża w 2009 roku...
cz pon, 17 listopada 2008 14:19

Prezydent miasta Jerzy Brzeziński przekazał do rady Miasta projekt przyszłorocznego budżetu Łomży. Podstawowe wielkości to 198 382 500 złotych po stronie dochodowej i 239 025 558 złotych w wydatkach. Choć budżet zakłada deficyt na poziomie 44,7 mln zł, to jak napisano w posumowaniu części wydatkowej „przyjęte wielkości nie w pełni zabezpieczają zgłoszone potrzeby”

Most „Hubala”, ulica Akademicka i rondo św. Brunona...

Foto: Most „Hubala”, ulica Akadem...
cz pon, 17 listopada 2008 13:02

W ostatnich dniach w Łomży pojawiły się nowe tabliczki z nazwami... Patronów otrzymało kilkanaście (czasami jeszcze w planach) ulic, jedno rondo i jeden z dwóch naszych mostów na Narwi. To właśnie duża biała tabliczka z napisem „Most Majora Henryka Dobrzańskiego – Hubala” rzuca się najbardziej w oczy mieszkańcom...

Pierwszy poślizg tej zimy...

cz pon, 17 listopada 2008 07:35

Choć pogoda za oknem na to nie wskazuje, ale na drogach w każdej chwili może zrobić się ślisko... Przekonał się o tym kierowca opla astry, który około godziny 4.00 jechał ulicą Zjazd w kierunku Piątnicy. Gdy dojeżdżał do mostu na Narwi jego samochód wpadł w poślizg i uderzył w barierkę ochronną. Na szczęście kierowca wyszedł ze zdarzenie bez obrażeń, ale samochód został poważnie uszkodzony.

Prokurator z immunitetem...

cz pon, 17 listopada 2008 07:14

Sąd dyscyplinarny dla prokuratorów nie zgodził się na uchylenie immunitetu byłego prokuratora rejonowego z Łomży – informuje Gazeta Wyborcza. Odebrania prokuratorowi immunitetu domaga się wydział zamiejscowy Prokuratury Krajowej w Gdańsku. To właśnie ta prokuratura rozpracowała tzw. gang „Generała”, i wobec 17 członków grupy skierowała już do sądu akt oskarżenia. W trakcie dochodzenia prokuratorzy ustalili też, że grupa działała długo dzięki powiązaniom korupcyjnym z policją i prokuraturą.

Pamięci strażaków

Foto: Pamięci strażaków
mm nie, 16 listopada 2008 17:11

Kilkuset odświętnie ubranych strażaków z całego powiatu łomżyńskiego przyjechało w niedzielę do Piątnicy. W tutejszym kościele pw. Przemienienia Pańskiego ks. kan. dr Józef Łupiński, diecezjalny duszpasterz strażaków, odprawił Mszę świętą w intencji za zmarłych strażaków. Podczas nabożeństwa uhonorowano także najstarszego strażaka powiatu. Czesław Bagiński ma 96 lat.

Do Warszawy szybciej...

Foto: Do Warszawy szybciej...
cz pt, 14 listopada 2008 13:25

Mieszkańców Łomży i regionu jeżdżący do Warszawy czeka miła niespodzianka. Po 30 miesiącach prac oddano do użytku obwodnicę Wyszkowa. Dzięki temu kierowcy na trasie Łomża – Warszawa zyskali blisko 13 km „ekspresówki” i chyba na zawsze skończyły się kilometrowe korki, które zwłaszcza w piątkowe popołudnia skutecznie wydłużały czas powrotu ze stolicy do domu.

Most wyremontowany...

cz pt, 14 listopada 2008 10:15

Drewniany most na Narwi w Bronowie jest już wyremontowany. Firma wykonująca prace dziś oficjalnie ma zgłosić zakończenie robót. Formalne oddanie przeprawy do użytku ma nastąpić jeszcze w listopadzie.

Zginął w płomieniach

cz pt, 14 listopada 2008 07:38

Prawdopodobnie zaczadzenie było przyczyną śmierci mieszkańca Czarnejwsi pod Rajgrodem. Jego ciało znaleźli strażacy z Grajewa, których wezwano do ugaszenia płonącego domu. Mężczyzna leżał na podłodze w zadymionej kuchni.

Ostatni dzwonek, żeby zawalczyć o 40 tys. zł na firmę i ...zarobić

Foto: Ostatni dzwonek, żeby zawalczyć o 40 tys. zł na...
cz cz, 13 listopada 2008 14:17

Warto poświęcić dzisiaj choćby całą noc na przemyślenie, czym chciałoby się przez najbliższe dwa lata zajmować, prowadząc własną działalność gospodarczą. W piątek, 14 listopada br. o godz. 16 upływa termin składania dokumentacji w Agencji Rozwoju Regionalnego w Łomży. Czteroosobowa komisja wybierze spośród zgłoszeń najciekawsze – uwaga! - pomysły, a ich autorzy znajdą się w grupie 50 szczęśliwców, którzy przejdą do drugiego etapu gry o 40 tys. zł jednorazowej i bezzwrotnej dotacji.

Żądał seksu za pracę?

cz cz, 13 listopada 2008 13:16

Przed Sądem Rejonowym w Wysokiem Mazowieckiem rozpoczął się proces Kazimierzem K. byłego wicedyrektora Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, oskarżonego m.in. o żądanie seksu za przyjęcie do pracy. Proces jest częściowo utajniony, bo za zamkniętymi drzwiami odbywają się przesłuchania pracownic ośrodka, które zarzuciły ówczesnemu zastępcy dyrektora molestowanie seksualne.

Tragiczny wypadek pod Kolnem

cz cz, 13 listopada 2008 07:47

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło nocą w okolicach Kolna. Przewożący chleb ford transit na zakręcie wypadł z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Na miejscu zginął 29-letni mężczyzna - pasażer busa, a o rok młodszy kierowca z ogólnymi obrażeniami trafił do szpitala. Prawdopodobną przyczyną wypadku była nadmierna prędkość.

« · «« · 831 · 832 · 833 · 834 · 835 · 836 · 837 · 838 · 839 · 840 · »» · »
 
200407122437.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę