poniedziałek, 22 lipca 2019 napisz DONOS@

Powieje... mogą być uszkodzenia

cz pon, 27 sierpnia 2007 23:47

Wietrzny wtorek zapowiada się w województwie podlaskim. Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku poinformowało, że do końca dnia prognozowany jest dość silny i silny wiatr północno-zachodni. Średnia prędkości to 30-40 km/h, ale w porywach będzie wzrastała nawet powyżej 70 km/h.

Wypadek autokaru w Budach Czarnockich

cz pon, 27 sierpnia 2007 07:19

Po niedzielnej porannej tragedii w okolicach Cydzyna, w której zginęło trzy osoby, w nocy doszło do wypadku w pobliskich Budach Czarnockich. Tym razem autobus turystyczny nadział się na przydrożną barierkę. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt z ludzi nie ucierpiał. Turyści w dalszą podróż pojechali innym podstawionym przez przewoźnika autobusem.

Psy pogryzły 9-letnią dziewczynkę

cz pon, 27 sierpnia 2007 06:51

W piątek po południu wataha psów pogryzła dziewczynkę. Do ataku psów na dziewięciolatkę doszło przy ul. Nowogrodzkiej w Łomży. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że właściciel kilku psów wychodząc z posesji nie zamknął furtki, przez którą czworonogi wybiegły na ulicę. W wyniku ataku psów dziecko doznało obrażeń głowy, szyi oraz rąk i nóg.

Obrona Nowogrodu 1939 (2007)

Foto: Obrona Nowogrodu 1939 (2007)
mm nie, 26 sierpnia 2007 21:41

Przeszło godzinę trwała III rekonstrucja walk w obronie Nowogrodu z początku września 1939 r., kiedy ponad 800 żołnierzy polskich pod dowództwem majora Józefa Sikory przez cztery dni bohatersko walczyło z ponad 10 tysiącami hitlerowców. W niedzielnej rekonstrukcji wzięło udział ok. 70 ochotników z Łomży, Białegostoku, Sokółki, Grajewa, Tomaszowa Mazowieckiego, Lublina, Iłży i Łodzi. Zwiadom, natarciu i obronie przyglądało się z grobli blisko 5 tys. widzów. Niejednemu na widok polskich mundurów z kampanii wrześniowej i na dźwięk szorstkiej germańskiej mowy zaszkliła się łza w oku...

Rowerem na Jasną Górę

cz pt, 24 sierpnia 2007 12:40

Pielgrzymi rowerowi z Kolna zbliżają się do Częstochowy. Po godzinie 14. mają pojawić się u stóp Jasnogórskiego Klasztoru. 46-osobowa grupa pątników, w licząca ponad pół tysiąca kilometrów trasę, wyjechała w niedzielę. Rowerową pielgrzymkę Matki Bożej Częstochowskiej zorganizował ks. Wojciech Stefaniak, proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Kolnie.

Strażacy z Piątnicy nie wyjadą do pożarów?

cz pt, 24 sierpnia 2007 10:55

Strażacy ochotnicy z Piątnicy grożą, że nie będą wyjeżdżać do akcji ratunkowych. To ich reakcja na zakaz wypłacania przez gminy strażakom ekwiwalentu pieniężnego za udział w akcjach ratunkowych. Jak podkreśla Edward Łada wójt Piątnicy i jednocześnie wiceprezes Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych strażacy poczuli się obrażeni. Za godzinę ratowania czyjegoś życia lub majątku gmina w Piątnicy płaciła im po 6 zł. Teraz nie może tego robić, a strażacy jak mówi wójt Łada poczuli się niepotrzebni w tym kraju i mówią że nie będą wyjeżdżać do akcji ratunkowych.

Łomżanin wśród śmiertelnych ofiar białego szkwału

cz pt, 24 sierpnia 2007 06:45

Wczoraj wieczorem ratownicy wyłowili z Jeziora Niegocin ciało 18-letniego żeglarza z Łomży. To czwarta śmiertelna ofiara nawałnicy, która we wtorkowe popołudnie przeszła nad jeziorami mazurskimi. Przypomnijmy wówczas zginął także 22-letni kleryk Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.

Giełczyńska zamknięta!

Foto: Giełczyńska zamknięta!
cz pt, 24 sierpnia 2007 06:33

Przez kilka dni zamknięty dla ruchu będzie odcinek ulicy Giełczyńskiej - od skrzyżowania z ulicą Dworną do Senatorskiej (pomiędzy Katedrą a Starym Rynkiem. W tym czasie ma zostać wyremontowana nawierzchnia drogi. Prace drogowe potrwają co najmniej do środy przyszłego tygodnia. W związku z zamknięciem Giełczyńskiej zmienią się także trasy przejazdu kilku linii komunikacji miejskiej.

Z Zambrowa do Hodyszewa

Foto: Z Zambrowa do Hodyszewa
cz cz, 23 sierpnia 2007 23:28

Zambrowianie w piątek rano pieszo wyruszają do Sanktuarium Matki Bożej Hodyszewski – Matki Pojedniania. W ciągu dwóch dni pątnicy przejdą około 50 kilometrów. Zambrowska Piesza Pielgrzymka do Hodyszewa organizowana jest już po raz 22.

Czwarty rozbiór Polski

Foto: Czwarty rozbiór Polski
cz cz, 23 sierpnia 2007 06:44

Dziś, 23 sierpnia, mija 68. rocznica podpisania Paktu Ribbentrop - Mołotow, określanego jako czwarty rozbiór Polski. Linia podziału ustalonych w tajnej części paktu stref wpływów w Europie przebiegała przez terytorium Polski - wzdłuż linii rzek Narwi, Wisły i Sanu. Na tej podstawie kilka tygodniu później Łomża została wcielona do Białoruskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej.

Poszukiwany Dobrzycki Jarosław

Foto: Poszukiwany Dobrzycki Jarosław
mm śr, 22 sierpnia 2007 21:56

KPP w Kolnie poszukuje Dobrzyckiego Jarosława s. Tadeusza i Zofii ur.17.06.1966r. Zamieszkały w Grądy Możdżenie 4 gm. Grabowo. RYSOPIS: wiek z wyglądu ok. 40 lat, wzrost ok. 175 cm, waga ok. 70 kg, sylwetka szczupła, włosy krótkie ciemny blond, siwiejące.

Policjantów oskarżą w Sejnach?

cz śr, 22 sierpnia 2007 16:17

Prokuratura Rejonowa w Sejnach będzie zajmowała się sprawą jazdy po pijanemu przez dwóch łomżyńskich policjantów. Taką decyzję w środę podjął szef prokuratury okręgowej w Suwałkach, który sprawę otrzymał z Białegostoku. Prokuratorzy z Łomży nie chcieli się tym zajmować w obawie przed posądzeniami o stronniczość.

Poszukiwany

Foto: Poszukiwany
cz śr, 22 sierpnia 2007 15:04

Policja prosi o pomoc w odnalezieniu Jarosława Zielińskiego. Zamieszkały w Łomży przy ul. Łukasińskiego 39 mężczyzna wyszedł z domu 27 lipca 2007 r. i dotychczas nie powrócił. Ktokolwiek zna miejsce pobytu zaginionego lub może przyczynić się do jego ustalenia proszony jest o kontakt z Komendą Miejską Policji w Łomży ul. Wojska Polskiego 9 tel. 086-216 12 38; 086- 16 5472 lub najbliższą jednostką Policji tel. 997/112

Tragedia w fabryce

cz śr, 22 sierpnia 2007 10:06

Wypadek w grajewskiej nowej fabryce Pfleiderera. 27 -letni mężczyzna został zgnieciony załadowanymi paletami. Jak podkreśla Jacek Gryczewski inspektor z łomżyńskiego Inspektoratu Państwowej Inspekcji Pracy mężczyzna odniósł rozległe obrażenia głowy. Pracownik został przewieziony najpierw do szpitala w Grajewie, a później, gdy utracił przytomność, do szpitala w Ełku gdzie wykonano badanie jego głowy tomografem komputerowym.

Szybcy... i sfotografowani

Foto: Szybcy... i sfotografowani
cz śr, 22 sierpnia 2007 07:04

Trzy razy szybciej niż mógł jechał rekordzista, którego wczoraj uchwycił fotoradar łomżyńskiej Straży Miejskiej. Na odcinku drogi, gdzie dozwolona prędkość wynosi 40 mk/h on osiągnął 124 km/h. W sumie podczas półtoragodzinnych kontroli na ulicy Poznańskiej ujawniono 42 kierujących z nadmierną prędkością, przy czym aby zostać uwiecznionym na fotoradarowym zdjęciu przekroczenie to musiało być większe niż 21 km/h ponad dopuszczalną na tej ulicy prędkość.

Śmiertelny huragan na Mazurach

cz wt, 21 sierpnia 2007 20:00

W czasie gwałtownych burz, które przeszły nad Mazurami, zginęło 6 osób. Co najmniej 14 jest zaginionych. Trwa akcja ratunkowa. Paweł Czubiński z mazurskiego WOPR powiedział, że na całych Mazurach wiatr przewrócił co najmniej 39 jachtów i zatopił kilkanaście kajaków. Ofiary śmiertelne odnaleziono na jeziorach: Jagodne, Niegocin, Mikołajskie i Śniardwy. Część osób zmarła pomimo udzielonej pierwszej pomocy.

Podwodny Jeleń w Tropikach

Foto: Podwodny Jeleń w Tropikach
cz wt, 21 sierpnia 2007 17:49

Lato 2007 zaowocowało trzema wyprawami członków Łomżyńskiego Klubu Płetwonurków “Podwodny Jeleń” do Egiptu. Dwie pierwsze ekipy dotarły do Sharm el Sheikh gdzie znajdują się najpiękniejsze rafy koralowe w okolicach Półwyspu Synaj. Kolejna ekipa zwiedzała okolice Hurghady na przeciwległym brzegu Morza Czerwonego.

Trwa usuwanie skutków burzy

Foto: Trwa usuwanie skutków burzy
cz wt, 21 sierpnia 2007 16:07

Łomżyńscy strażacy ciągle pracują przy usuwaniu skutków burzy, która po godzinie 15. przeszła nad regionem. W sumie odnotowano około 20 wezwań. Najpoważniejsza sytuacja jest w okolicach Przytuł. We wsiach Wagi i Gardoty wiatr zerwał kilka dachów. W okolicach Trzciannego 21 - letni mężczyzna został przygnieciony konarem spadającego drzewa. Przeżył, ale został przewieziony do szpitala.

Aktywne burze i gradobicia

cz wt, 21 sierpnia 2007 15:36

Meteorolodzy ostrzegają przed kolejnym aktywnym frontem atmosferycznym nadciągającym nad region. Burze te mogą być miejscami gwałtowne. Mogą im towarzyszyć lokalnie intensywne opady deszczu o natężeniu do 30 mm/h opady gradu i silny, porywisty wiatr, w porywach do 60-80 km/h.

Dealerzy zatrzymani

cz wt, 21 sierpnia 2007 11:19

8 kilogramów amfetaminy przemycało do Niemiec dwóch młodych mieszkańców województwa podlaskiego. 21-letni Paweł I. i jego rówieśnik Michał R. wpadli na przejściu w Lubieszynie gdy wyjeżdżali z Polski. Obaj już siedzą w tymczasowym areszcie. Przemycane narkotyki warte było około 240 tys zł.

« · «« · 831 · 832 · 833 · 834 · 835 · 836 · 837 · 838 · 839 · 840 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę