czwartek, 02 kwietnia 2020 napisz DONOS@
200316011340.png

Ćwiąkalski POzamyka nam sądy?

Foto: Ćwiąkalski POzamyka nam sądy?
cz pt, 26 września 2008 12:28

Jeżeli wejdzie w życie przygotowywany w Ministerstwie Sprawiedliwości plan likwidacji małych sądów, w których pracuje mniej niż 10 sędziów, trzeba będzie zamknąć Sąd Rejonowy w Grajewie, Sąd Rejonowy w Wysokiem Mazowieckiem, Sąd Rejonowy w Zambrowie. Sędzia Dalia Szerment Szpurko, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Łomży, o doniesieniach prasowych w sprawie szykowanej reformy sądownictwa nie chce się wypowiadać, ale odpowiada, że więcej niż 10 sędziów pracuje tylko w Sądzie Rejonowym w Łomży. Dodać wypada, że jeżeli faktycznie do zamykania „rejonówek” by doszło, oczywistym stałaby się także likwidacja Sądu Okręgowego w Łomży... bo po co „okręgówka” dla jednej „rejonówki”?.

Szukają chińskiego mleka

cz cz, 25 września 2008 10:01

Inspektorzy sanepidu szukają w sklepach, także Łomży i regionu, skażonego chińskiego mleka. Jak podkreśla Andrzej Jarosz rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku wszystkie powiatowe stacji na terenie całego województwa otrzymały polecenia aby podczas kontroli, zarówno rutynowych jak i zleconych w sklepach, ale także w zakładach wykorzystujących do produkcji mleko w proszku, zwracać szczególną uwagę na pochodzenie mleka. Szanse na to, że takie mleko mogłoby do Polski trafić są niewielkie, ale lepiej dmuchać na zimne...

Więcej inspektorów transportu drogowego

Foto: Więcej inspektorów transportu drogowego
cz cz, 25 września 2008 07:49

Kierowcy szczególnie samochodów ciężarowych jeżdżących po drogach regionu powinni mieć się na baczności. W województwie podlaskim przybywa inspektorów transportu drogowego. To oni przede wszystkim sprawdzają czy ciężarówki nie są przeładowane, czy kierowcy mają wymagane licencje i zezwolenia, a także czy przestrzegają przepisów o czasie pracy i koniecznym odpoczynku. Jeżeli nie nakładają dotkliwe kary finansowe, które nie rzadko sięgają nawet kilkunastu tysięcy złotych.

BPN chce wydzierżawić tysiące hektarów łąk

Foto: BPN chce wydzierżawić tysiące hektarów łąk
cz cz, 25 września 2008 07:00

Około czterech tysięcy hektarów łąk należących do Skarbu Państwa chce oddać w dzierżawę prywatnym rolnikom i firmom Biebrzański Park Narodowy. Park chce wydzierżawić łąki m.in. po to by chronić rzadkie gatunki ptaków wodno-błotnych. Licytacja gruntów ma odbyć się pod koniec października, a wczoraj w siedzibie parku odbyło się spotkanie informacyjne z zainteresowanymi dzierżawą.

Zabity na przejściu dla pieszych

Foto: Zabity na przejściu dla pieszych
cz śr, 24 września 2008 18:33

Mieszkaniec Cydzyna Starego zginął na 61. Inni, mężczyzna i kobieta z tej samej wsi, trafili do łomżyńskiego szpitala. Wszyscy wracali od kopania ziemniaków do domu. Gdy byli na przejściu dla pieszych na „61” uderzył w nich rozpędzony nissan navara, którego kierowca – według świadków zdarzenia – wyprzedzał inne samochody tuż przed przejściem.

Drugi strajk(?) w sądzie

Foto: Drugi strajk(?) w sądzie
cz śr, 24 września 2008 07:14

Dziś i jutro sędziowie sądów łomżyńskich - podobnie jak wielu ich kolegów w kraju - nie będzie sądziło. Sędziowie domagają się zmiany systemu wynagradzania i podniesienia płac. Protest sędziów organizuje Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia. To już drugi taki protest. Pierwszy „dzień bez wokandy” odbył się pod koniec maja. Tym razem w łomżyńskich sądach sędziów nie będzie, bo wszyscy wybrali się na szkolenie... z którego wrócą dopiero w piątek.

Wsparcie dla łomżyńskiego szpitala

cz śr, 24 września 2008 06:45

Nowoczesny, cyfrowy aparat do wykonywania zdjęć RTG pojawi się w łomżyńskim szpitalu. Zakup możliwy będzie dzięki środkom unijnym uzyskanym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego oraz wsparciu samorządu województwa. Szpital na nowy aparat ma dostać ponad 4 mln zł.

Nowy basen (już?) nabiera opóźnień...

Foto: Nowy basen (już?) nabiera opóźnień...
cz wt, 23 września 2008 07:52

O niemal trzy tygodnie ratusz przesunął termin składania ofert na budowę nowej pływalni miejskiej. Zgodnie z pierwotnym założeniem potencjalni chętni na wybudowanie nam basenu swoje propozycje cenowe mieli składać do przyszłego poniedziałku, wczoraj jednak, tłumacząc to licznymi zapytaniami do SIWZ, termin składania ofert przesunięto na 17 października. Przy okazji dorzucono do specyfikacji zapis, że za każdy dzień zwłoki przy usuwaniu stwierdzonych przy odbiorze basenu usterek lub wad będzie naliczana kara w wysokości 10 tys zł.

Samorodny łomżyński talent fotograficzny

Foto: Samorodny łomżyński talent fotograficzny
cz pon, 22 września 2008 17:04

Adam Gardocki (lat 26) z Łomży zdobył nagrodę główną w Konkursie Szkoły Mistrzów Fotografii, w którym w czasie wakacji uczestniczyło 25 tysięcy ludzi, zajmujących się amatorsko i profesjonalnie robieniem zdjęć. Na konkurs ogłoszony przez „Gazetę Wyborczą” fotograficy przysłali blisko 142 tysięcy fotografii. Nasz łomżyński laureat triumfował w jednej z ośmiu kategorii: „Najmocniejszy człowiek”. Jego zdjęcie pokonało w rywalizacji o laur zwycięstwa aż 10 495 fotografii!

Katedra z wiekiem coraz piękniejsza

Foto: Katedra z wiekiem coraz piękniejsza
cz pon, 22 września 2008 16:04

Licząca blisko pół tysiąca lat Katedra Łomżyńska z tygodnia na tydzień i z miesiąca na miesiąc staje się coraz piękniejsza. Postępują prace przy remoncie ceglanej elewacji świątyni, a dziś także rozpoczęła się przebudowa bramy głównej prowadzącej na dziedziniec katedralny od strony ulicy Dwornej.

Kolejny wypadek pod Małym Płockiem

Foto: Kolejny wypadek pod Małym Płockiem
cz pon, 22 września 2008 14:50

Cztery osoby, w tym małe dziecko, odniosły obrażenia podczas wypadku do którego doszło w okolicach leśniczówki w Małym Płocku. Audi 80 jadący od strony Łomży uderzyło w tył przyczepy ciągnika rolniczego. Trwa ustalanie co było przyczyną wypadku. Ze względu ma mżawkę warunki drogowe były trudne, a do tego na jezdni w miejscu gdzie doszło do wypadku widać było tłustą plamę...

Młodzi wiozą śmierć?

cz pon, 22 września 2008 13:34

Blisko co czwarty wypadek na drogach regionu powoduje młody kierowca – wynika z danych policyjnych. Tylko w tym roku kierowcy w wieku od 18 do 24 lat na terenie województwa podlaskiego spowodowali 181 wypadków drogowych, w których 27 osób zginęło, a 262 zostały ranne. Cztery z nich wydarzyły się w miniony weekend. Zginęły trzy osoby, a cztery zostały poważnie ranne.

Dilerzy za kratkami

cz pon, 22 września 2008 13:22

Pięciu z sześciu zatrzymanych pod koniec ubiegłego tygodnia młodych mieszkańców Łomży i Zambrowa podejrzanych o handel narkotykami trafiło do tymczasowego aresztu. Sąd zgodził się z wnioskiem policji i prokuratury, że jest to konieczne ze względu na prowadzone ciągle śledztwo. Na pytanie czy będą dalsze zatrzymania Krzysztof Leończak oficer prasowy łomżyńskiej policji odpowiada lakoniczne, że „sprawa ma charakter rozwojowy”.

O jeden głos...

cz pon, 22 września 2008 08:32

Cezary Polkowski wygrał ponowne wybory w okręgu nr 5 w Śniadowie. Wybory uzupełniające do Rady Gminy Śniadowo, w okręgu wyborczym obejmującym wsie Młynik, Osobne, Wszerzecz, Wszerzecz-Kolonia trzeba było powtórzyć po orzeczeniu Sądu Okręgowego w Łomży, który rozpatrywał protest wyborczy złożony od czerwcowych wyników wyborów uzupełniających. Wówczas wygrał je Bogdan Chełstowski. Wczoraj mieszkańcy ponownie musieli rozstrzygnąć, kto będzie ich reprezentował w radzie gminy. Tym razem wybrali Polkowskiego, który pokonał Chełstowskiego zyskując o jeden głos więcej.

Na Szosie Zambrowskiej znowu korki

cz pon, 22 września 2008 07:55

Kierowcy wjeżdżający do Łomży od strony Zambrowa muszą liczyć się z utrudnieniami. Właśnie rozpoczynają się kolejne prace remontowe na Szosie Zambrowskiej. Tym razem do wymiany jest 310 metrowego odcinek jezdni. To stary pas dwupasmówki. Przez półtora miesiąca cały ruch będzie odbywał się nowym pasem ulicy.

Sprawiedliwy wśród Narodów Świata

cz pon, 22 września 2008 06:32

Od 1963 r. Instytut Yad Vashem w Jerozolimie nagradza tych, którzy, w czasie II wojny światowej, z narażeniem życia nieśli pomoc Żydom. Dwa takie odznaczenia zostaną dziś przyznane pośmiertnie mieszkańcom Knyszyna i Łomży.

Palenie gumy na Szosie Zambrowskiej

Foto: Palenie gumy na Szosie Zambrowskiej
mm nie, 21 września 2008 09:51

W sobotnie popołudnie motocykliści oficjalnie zakończyli sezon. Zanim to się jednak stało zebrana publiczność przy zamkniętej jednej nitce Szosy Zambrowskiej mogła podziwiać Max-bike STREET FESTIWAL 2008. Był ryk silników, palenie gumy i ... mała kraksa. Jeden z uczestników wypadł z drogi i zwichnął bark.

Rekordowo wielką ilość narkotyków przechwycili łomżyńscy policjanci

Foto: Rekordowo wielką ilość narkotyków przechwycili ...
cz so, 20 września 2008 13:27

Blisko kilogram narkotyków przechwycili łomżyńscy policjanci. Przy okazji zatrzymano sześć osób – trzech mieszkańców Łomży i trzech Zambrowa - podejrzanych o rozprowadzenia narkotyków. Akcja rozpoczęła w czwartek od zatrzymania samochodu na drodze pomiędzy Łomżą a Zambrowem. Następnego dnia do akcji wkroczyli nawet policyjni antyterroryści. Jak podkreśla Krzysztof Leończak oficer prasowy łomżyńskiej policji to największa ilość przechwyconych narkotyków w historii Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

Nie ma to jak sąsiad...

cz pt, 19 września 2008 17:03

Dobry sąsiad to jest skarb... Dobrze wiedzą to ci, którzy pamiętają emitowaną przed laty w telewizji bajkę „Sąsiedzi”, lub oglądający serial „Rodzina Zastępcza”. W przekonani, że ma dobrego sąsiada upewnił się ostatnio jeden z mieszkańców podłomżyńskiego Janowa. Sąsiedzi zatrzymali złodzieja, który okradł jego mieszkanie.

Konsekrować znaczy oddać ją Bogu na własność...

Foto: Konsekrować znaczy oddać ją Bogu na własność...
cz pt, 19 września 2008 07:06

W 18 lat od rozpoczęcia budowy kościoła pw. Bożego Ciała w Łomży, prace przy świątyni formalnie zakończono. W czwartkowy wieczór biskup łomżyński Stanisław Stefanek uroczyście konsekrował świątynię i jej główny ołtarz. - To dla ołtarza wszystko jest tak pięknie przyozdobione. Dla Bożego Ciała. I tak naprawdę każda świątynia mają przeróżne tytuły jest dla Bożego Ciała – podkreślał w homilii biskup Stanisław Stefanek.

« · «« · 837 · 838 · 839 · 840 · 841 · 842 · 843 · 844 · 845 · 846 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę