Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 27 września 2020 napisz DONOS@

Bił i ...zabił

cz pon, 25 maja 2009 15:16

37-letnia kobieta nie żyje. W trakcie libacji alkoholowej prawdopodobnie została pobita przez swojego konkubenta – podają wysokomazowieccy policjanci, którzy wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia do którego doszło w Ciechanowcu.

Nietrzeźwy weekend

cz pon, 25 maja 2009 14:53

Ośmiu pijanych kierowców zatrzymali w miniony weekend łomżyńscy policjanci. Rekordowy wynik to prawie 3,2 promila alkoholu w organizmie. Tyle „wydmuchał” 36-letni kierowca poloneza. Niewiele trzeźwiejsi byli rowerzyści...

Ściągają z Krakowa...

Foto: Ściągają z Krakowa...
cz pon, 25 maja 2009 14:44

Na łomżyńskiej „starówce” restauracje z alkoholem będą mogły być bliżej kościołów? Tego chce środowisko przedsiębiorców i część radnych Łomży, którzy na wniosek Łomżyńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej skierowali na najbliższą sesję Rady Miasta projekt zmiany uchwały w sprawie zasad usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych na terenie Łomży. Zgodnie z zapisami projektu na „starówce” nie obowiązywałaby granica 90 metrów m.in. od szkół, przedszkoli i kościołów, poniżej której dziś tego typu obiektów nie wolno otwierać. - W Krakowie takie przepisy są w Łomży też by mogły – mówi Maciej Zajkowski, który w poniedziałkowe przedpołudnie „z 90 metra” na ulicy Farnej w Łomży, apelował do radnych o poparcie zmian w uchwale.

Hurtap może przejąć łomżyńską hurtownię Multi Pharme

cz pon, 25 maja 2009 09:46

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) zgodziła się na przejęcie przez Hurtap kontroli nad Przedsiębiorstwem Zaopatrzenia Aptek Multi Pharme w Łomży. Obie firmy działają na rynku sprzedaży wyrobów farmaceutycznych do aptek, ale w ocenie UOKiK koncentracja nie przyczyni się do istotnego ograniczenia konkurencji, w szczególności przez powstanie lub umocnienie pozycji dominującej na rynku.

Uważaj na rowerzystów – apelują policjanci

cz pon, 25 maja 2009 09:01

Do wypadków z udziałem rowerzystów doszło wczoraj w województwie podlaskim. 46-letni rowerzysta zginął po potrąceniu przez 18-letniego kierowcę mercedesa. W innym wypadku motocyklista potrącił pięciolatkę, która prowadziła rowerek drogą gruntową. Mężczyzna zamiast pomóc dziewczynce uciekł z miejsca wypadku.

Muzeum będzie jak nowe...

Foto: Muzeum będzie jak nowe...
cz pon, 25 maja 2009 07:40

Jeżeli wszystko się uda jesienią przyszłego roku Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży będzie mogło zaprosić łomżan i gości do nowej (pozyskanej przed trzema laty) siedziby. Wówczas zakończy się remont blisko 100-letniego, zabytkowego, budynku dawnej szkoły na rogu ulic Dwornej i Giełczyńskiej. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na wykonawcę remontu i rozbudowy siedziby Muzeum. Wartość całego zadania jest szacowana na ponad 5 mln zł, przy czym blisko 4 mln zł będzie pochodziło z funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Wbił się w TIRa

cz pon, 25 maja 2009 06:55

Tragiczny wypadek z udziałem dwóch samochodów osobowych i tira wydarzył się w nocy z piątku na sobotę w miejscowości Miecze na krajowej 61. Na miejscu zginął 35-letni kierowca audi, który próbując uniknąć zderzenia z samochodem osobowym wyjeżdżającym z drogi podporządkowanej z ogromną siłą wbił się w nadjeżdżającego z przeciwka tira.

Nauczyciele na zieloną trawkę

cz so, 23 maja 2009 13:20

- Najgorszą sytuację mają szkoły podstawowe, bo w niektórych dyrektorzy zwolnią nawet po kilku nauczycieli – alarmuje Aleutyna Kołos, prezes łomżyńskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. - Przedszkola mają dobrą sytuację kadrową, gdyż przyjęły dzieci do granic możliwości, spokojniej jest w gimnazjach, ale wciąż niepewna sytuacja panuje w szkołach ponadgimnazjalnych.

Pijani na drogach Łomży

cz pt, 22 maja 2009 16:26

Jeżdżąc po ulicach miasta i drogach regionu nie trudno trafić na pijanego kierowcę. Tylko w czwartek ujęto trzech takich delikwentów. Dwóch z nich zatrzymali policjanci, a trzeciego słup oświetleniowy. Okazuje się, że dwóch kierowców, nie tylko wczoraj, nie powinno siadać za kierownicą samochodów.

Coraz więcej przestępstw nieletnich

cz pt, 22 maja 2009 15:59

Niby jest lepiej. W pierwszych czterech miesiącach roku do prokuratur okręgu łomżyńskiego wpłynęło znacznie mniej spraw niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Niestety inaczej jest z przestępczością nieletnich. Ta rośnie. W tym roku w Łomży zgłoszonych zostało 80 przestępstw popełnionych przez osoby nieletnie, podczas gdy rok temu było ich „tylko” 53.

Łomża bez ciepłej wody - Komunikat MPEC

Foto: Łomża bez ciepłej wody - Komunikat MPEC
cz pt, 22 maja 2009 14:00

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Łomży informuje, że w dniach od 25 do 27 maja (poniedziałek - środa) nastąpi przerwa w dostawie ciepłej wody do wszystkich obiektów zasilanych w energię cieplną z miejskiej sieci ciepłowniczej.

Powiat łomżyński ma swoją flagę, herb, a teraz szuka hasła...

Foto: Powiat łomżyński ma swoją flagę, herb, a teraz ...
cz pt, 22 maja 2009 12:22

Wystarczy że będzie czytelne i funkcjonalne, będzie wywoływało pozytywne skojarzenia, da się łatwo rozpoznać i zapamiętać, a na dodatek będzie inspirowane dziedzictwem historycznym, kulturowym, przyrodniczym oraz wiernie odda specyfikę, elementy charakterystyczne i oryginalność... Mowa o haśle promocyjny powiatu łomżyńskiego. Szuka go starosta, który właśnie ogłosił konkurs. Do wygrania MP4.

17-latka pod kołami ciężarówki

cz pt, 22 maja 2009 08:13

17-letnia dziewczyna została ranna na krajowej 61. Jak informuje sierż. Marek Skutnik z zespołu prasowego KWP w Białymstoku dziewczyna wyszła zza stojącego na przystanku autobusu i wtargnęła wprost pod koła ciężarowego mercedesa. Kierowca nie miał szans na zatrzymanie kolosa. Uderzona 17-latka doznała m.in. otwartego złamania nogi i ogólnych obrażeń ciała. Do wypadku doszło około 16.00 na odcinku pomiędzy Miastkowem a Chojnami.

Piorun powalił drzewo

cz pt, 22 maja 2009 07:28

Front przechodzący nad środkową Europą, związany z licznymi niżami znad północnej i zachodniej części kontynentu przyniósł nam opady deszczu, a miejscami nawet burze. Zdaniem meteorologów taka pogoda utrzyma się dziś i jutro. Tymczasem jak informują strażacy nocą piorun powalił na drogę drzewo przy wjeździe do Piątnicy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Oszuści „polują” na staruszków

cz pt, 22 maja 2009 06:13

Mimo ostrzeżeń i próśb starsze osoby ciągle dają się podejść oszustom. Tylko w tym tygodniu oszuści złodziej okradli starszych ludzi pod Łomżą i Zambrowem. W jednym wypadku podawali się za osoby zajmujące się odszkodowaniami dla kombatantów wojennych, w drugim skupowali stare książki. W obu przypadkach efekt wpuszczenia ich do domów był taki sam. Starsi ludzie stracili swoje oszczędności.

Prawo jazdy dla niepełnosprawnych

cz pt, 22 maja 2009 06:12

Zdobycie uprawnień do prowadzenia pojazdów dla osób niepełnosprawnych ruchowo często staje się pierwszym krokiem w kierunku prawdziwego usamodzielnienia się. Mogąc dojechać do uczelni czy pracy otwierają się przed nimi nowe możliwości rozwoju. Niestety często przeszkodą są pieniądze na prawo jazdy... Teraz przynajmniej tę barierę można pokonać. Do 5 czerwca 2009 roku osoby niepełnosprawne mogą składać wnioski o dofinansowanie do kosztów kursu prawa jazdy kategorii „B”.

Krowa zabiła starszą kobietę

Foto: Krowa zabiła starszą kobietę
cz cz, 21 maja 2009 10:12

Do niecodziennego wypadku doszło wczoraj w okolicy wsi Podosie w gminie Miastkowo. Na łące znaleziono zwłoki 91-letniej kobiety. Jak wynika z ustaleń śledczych staruszkę zabiła krowa. 91-letnia mieszkanka wsi poszła na łąkę na spacer. Gdy była na pastwisku jedna z pasących się tam krów nagle ją zaatakowała.

Młodzi do polityki...

Foto: Młodzi do polityki...
cz cz, 21 maja 2009 07:07

Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci... To znane przysłowie, w myśl którego warto młodym pokazywać dobre wzorce i rozwiązania. Zapewne z tego założenia wyszli także organizatorzy Sejmu Dzieci i Młodzieży. To nieformalny polski parlament, w którym zasiada młodzież gimnazjalna i szkół średnich. Młodzi posłowie na plenarnej sesji spotykają się tylko raz do roku - 1 czerwca w Dzień Dziecka. Wśród nich będą także łomżanie.

Kryzys jest, a jakoby go nie było...

Foto: Kryzys jest, a jakoby go nie było...
cz cz, 21 maja 2009 06:15

- Trudno nie zauważyć oznak kryzysu również na naszym rynku nieruchomości – mówią zgodnie pośrednicy z biur nieruchomości w Łomży Edyta Piotrowska (Meritum) oraz Maciej Woronowicz i Mirosław Tyszka (Tytan). - Co prawda ceny wywoławcze pozostały na podobnym poziomie w stosunku do ubiegłego roku, ale ceny transakcyjne są znacznie niższe – podkreślają. I dlatego ich zdaniem teraz jest najlepszy czas na zakup nieruchomości.

Dzień Matki

Foto: Dzień Matki
cz cz, 21 maja 2009 06:13

Zostało tylko pięć dni, żeby przygotować ten dzień. Tylko pięć dni, aby sprawić by ten dzień był choć w niewielkim stopniu taki jak Twoja Mama. Taki jak Mama? Ale właściwie jaki? Pełen bezinteresownej miłości, troskliwej opieki i szlachetnej wyrozumiałości? Tak, na pewno twoja Mama jest pełna samych niepowtarzalnych cnót. Dlatego szczególnie w tym dniu możesz podziękować jej za to jaka jest, a przecież jest najlepsza.

« · «« · 836 · 837 · 838 · 839 · 840 · 841 · 842 · 843 · 844 · 845 · »» · »
 
200831084255.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę