Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Modlitwy w kościołach o pokoju na Ukrainie

We wszystkich kościołach Łomży i diecezji łomżyńskiej w niedziele Wielkiego Postu na każdej Mszy św., po Komunii Świętej, mają być śpiewane Suplikacje w intencji o pokojowe rozwiązanie wszystkich problemów spornych na Ukrainie. Polecenie takie wydał Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski.

Nazwa Suplikacje pochodzi od łacińskiego słowa suplicatio – błaganie. 
„Święty Boże, Święty mocny, Święty a nieśmiertelny, zmiłuj się nad nami... Od powietrza, głodu, ognia i wojny wybaw nas, Panie! Od nagłej i niespodzianej śmierci zachowaj nas, Panie! My grzeszni - Ciebie Boga prosimy - wysłuchaj nas, Panie!”.
Suplikacje oznaczają pokorne błagania zanoszone do Boga. Najczęściej śpiewane były w okresach klęsk żywiołowych oraz nieszczęść narodowych. 
- Niech nasza modlitwa będzie solidarnym wsparciem sąsiedniego Narodu i uchroni przed dalszym rozlewem krwi często niewinnych ludzi – czytamy w specjalnym komunikacie w sprawie modlitwy w intencji Ukrainy podpisanym przez wikariusza biskupiego ks. inf. Jana Sołowianiuka. 
Oprócz śpiewu Suplikacji księża diecezji łomżyńskiej mają także włączyć do Modlitwy Powszechnej wezwanie: „Módlmy się w intencji pokojowego rozwiązania dramatycznego konfliktu na Ukrainie, aby ustały spory wzbudzające wzajemną nienawiść i zapanowała braterska zgoda i porozumienie”.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę