Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Mleczni potentaci Piątnicy

5700 litrów od jednej krowy i średnio po 133 tys. litrów mleka z każdego z około 1300 gospodarstw skupiła w ubiegłym roku SM Piątnica. Najwięksi rolnicy mleka do zakładów spółdzielni w Piątnicy i Ostrołęce dostarczają wielokrotnie więcej. Aż 20 rolników przekroczyło granicę produkcji na poziomie 800 tysięcy litrów, 8 osiągnęło milion litrów, a jeden zbliża się już do niemal 8 milionów litrów mleka rocznie.

Od lat niekwestionowanym liderem wśród dostawców mleka do piątnickiej mleczarni jest Adam Pietruszyński z Łomży, który prowadzi dwa potężne gospodarstwa w Lachowie pod Kolnem i w Stradunach koło Ełku. W ubiegłym roku wyprodukował i dostarczył do mleczarni 7 mln 981 tys 115 litrów mleka. 
Kolejni w rankingu największych producentów mleka zbliżają się  do dwóch milionów litrów.  W gospodarstwie Wojciecha Kowalewskiego w Srebrowie w ubiegłym roku wyprodukowano 1 mln 951 tys 188 litrów mleka, a w gospodarstwie Krzysztofa Banacha z Kalinowa – 1 mln 864 tys 851 l. 
SM Piątnica codziennie skupia do swoich członków ok. 830 tysięcy litrów mleka - 630 tys. w zakładzie w Piątnicy i 200 tys. w Ostrołęce. 99% dostarczanego surowca jest w najwyższej klasie super i ekstra.
W ubiegłym roku ze sprzedaży swoich produktów spółdzielnia osiągnęła ok. 850 mln zł przychodu – o 7% więcej niż rok wcześniej.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę