Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 17 października 2021 napisz DONOS@

Z perspektywy list

cz cz, 08 kwietnia 2004 08:48

Proszę o przekazanie mieszkańcom Miasta Łomży informacji, że do dnia dzisiejszego tj. 08 kwietnia br., Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej “Perspektywa”, ani osobiście Zbigniew Lipski nie otrzymali od Prezydenta Miasta Łomży żadnego pisma dotyczącego przekazania monitoriungu miejskiego na rzecz spółdzielni.

Za monitoring zapłaci SM Perspektywa!

cz cz, 08 kwietnia 2004 06:02

W nawiązaniu do deklaracji złożonej na sesji Rady Miejskiej Łomży w dniu 31 marca 2004r w sprawie przejęcia przez Spółdzielnię Mieszkaniową Perspektywa osiedlowej części systemu monitoringu wizyjnego proszę o przedstawienie propozycji terminu, w którym mogłoby to nastąpić. Dotyczy to elementów systemu finansowanych lub współfinansowanych przez Spółdzielnię,

Ile kosztuje monitoring?

cz cz, 08 kwietnia 2004 05:47

W związku z interpelacjami zgłoszonymi na sesji Rady Miejskiej w dniu 31 marca b.r. informuję:

Łomża twarzą do Narwi?

cz śr, 07 kwietnia 2004 07:36

Konkurs na zagospodarowanie terenów nad Narwią planują w najbliższym czasie władze Łomży. Do udziału chcemy zaprosić znane pracownie urbanistyczne - zapowiada zastępca prezydenta Łomży, Marcin Sroczyński. Według niego pomysły powinny być ciekawe, ale przede wszystkim realne. Wówczas już w przyszłym roku byłaby szansa na przespacerowanie się przynajmniej częścią nadrzecznych bulwarów.

Komunikat duszpasterstwa powołań

cz śr, 07 kwietnia 2004 05:54

1. Zbliża się okres matur i czas podejmowania przez młodzież decyzji życiowych. Diecezjalne Duszpasterstwo Powołań zachęca do zaangażowania modlitewnego duchownych, świeckich, grupy modlitewne i Koła Żywego Różańca w intencji powołań do kapłaństwa w naszej Diecezji i w Kościele Powszechnym.

Informacja o sytuacji na lokalnym rynku pracy na obszarze działania Powiatowego

cz wt, 06 kwietnia 2004 13:04

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu marca br. wyniosła 9090 osób (w tym 4660 kobiet) i była niższa od liczby bezrobotnych zarejestrowanych na koniec marca 2003 roku o 514 osób (liczba kobiet zmalała o 139 osób), tj. o 5,4%. Natomiast w porównaniu do stanu na koniec miesiąca poprzedniego poziom bezrobocia zmniejszył się o 136 osób, tj. o 1,5%.

Większy market?

cz wt, 06 kwietnia 2004 12:26

Firma Dimeg - Bielańska z Warszawy - inwestor , który rozpoczął budowę obiektu handlowego, przy ulicy Zawadzkiej w Łomży, chce zwiększyć powierzchnię pawilonu o 700 metrów kawadratowych. Nieoficjalnie dowiedziało się Radio Bab.

Bezpieczeństwo na drodze to nie przypadek

cz wt, 06 kwietnia 2004 08:50

Pierwsza Ofiara Pojazdu Silnikowego 17 stycznia 1886 roku, Bridget Driscoll, 44 letnia matka dwójki dzieci, stała się pierwszą osobą w historii zabitą przez pojazd. Zmierzała ona wraz z córką na pokaz tańca w Crystal Palace w Londynie. Została potrącona przez samochód idąc po terenie otaczającym pałac. Świadkowie mówili o samochodzie “pędzącym z zawrotną szybkością”. Może było to 8 mil na godzinę (12,8 km/h), mimo iż prędkość tego pojazdu nie powinna była przekraczać 4 mil na godzinę (6,4 km/h). Za kierownicą siedział młody mężczyzna, który oferował przejażdżkę demonstracyjną wszystkim chcącym zapoznać się z nowym wynalazkiem. Według niektórych, kierowca chciał właśnie zaimponować młodej pasażerce. W ramach postępowania wyjaśniającego lekarz sądowy stwierdził, że “to nie może się więcej powtórzyć.” źródło: World’s first road death. London, Roadpeace.

Przedświąteczne ostrzeżenia

cz wt, 06 kwietnia 2004 08:49

Trwa „gorący”, przedświąteczny tydzień. Tydzień świątecznych porządków i zakupów. Niestety okres ten wykorzystują również złodzieje, włamywacze i rabusie.

Monitoring - działa czy nie?

cz pon, 05 kwietnia 2004 20:13

Obecnością kamer, może się poszczycić niewiele miast. Takie urządzenia funkcjonują między innymi w Łomży. Czy są potrzebne? Radny rady miejskiej Łomży - Paweł Augustyniak, twierdzi, że łomżyńskie kamery działają źle. W ich zasięgu dochodzi do przestępstw. Napisał o tym w swojej interpelacji .

Przedstawiciele Komisji Europejskiej Sekcji d/s Rozwoju Lokalnego z projektem RENCOM w Łomży

cz nie, 04 kwietnia 2004 06:44

RENCOM jest to wspomaganie procesów regionalnego uczenia się w środowisku konkurencyjnym: regionalny społeczno – ekonomiczny i kulturalny rozwój w trzech państwach kandydujących do Unii Europejskiej i trzech krajach członkowskich. Projekt finansowany jest przez Komisje Europejską w kontekście Programu Docelowych Badań Społeczno – Ekonomicznych (tzw. V Zespół „Doskonalenie Potencjału Badań Humanistycznych i Podstawowej Wiedzy Społeczno – Ekonomicznej”). Celem programu jest opracowanie projektu wspomagania rozwoju społeczno – ekonomicznego i kulturalnego na poziomie tzw. podregionów.

Renty strukturalne, czyli wcześniejsze emerytury rolnicze

cz so, 03 kwietnia 2004 15:34

Renty strukturalne – to innymi słowy wczesne emerytury dla rolników, którzy znajdują się w wieku przedemerytalnym, a zdecydują się w całości przekazać swoje grunty na powiększenie innego gospodarstwa lub trwale przekazać je swoim następcom. Przeznaczone są dla małżeństw prowadzących wspólnie gospodarstwa rolne, samotnych rolników lub rolników, których współmałżonek pracuje poza rolnictwem. Renta strukturalna nie ma nic wspólnego z rentą inwalidzką, a jest rodzajem emerytury. Program jest finansowany w 80% ze środków UE, zaś w 20% z budżetu państwa polskiego.

Niedziela Palmowa na Kurpiach

cz pt, 02 kwietnia 2004 11:45

Kurpie to jeden z najciekawszych regionów etnograficznych znany zarówno w kraju jak i Europie. Świetnie zachowaną i pieczołowicie kultywowaną kulturę ludową Kurpiów można poznać w okresie Świąt Wielkiej Nocy, ale najbardziej widowiskowa jest procesja w Niedzielę Palmową.

Dobrzy, ba nawet, bardzo dobrzy prokuratorzy...

cz pt, 02 kwietnia 2004 11:31

Łomżyńscy prokuratorzy najlepsi w kraju, a ostrołęccy najgorsi. Tak wygląda sytuacja w ściganiu przestępców w regionie widziana z Warszawy, a przynajmniej z siedziby Prokuratora Krajowego na Alejach Ujazdowskich 11. Przeprowadzony przez jego biuro po raz drugi ranking prokuratur wykazał, że Prokuratura Okręgowa w Łomży jest najlepszą w kraju w grupie tzw. prokuratur małych. W klasyfikacji liczyły się m.in. szybkość prowadzonych postępowań, ich jakość, ilość spraw zakończonych wniesieniem aktów oskarżenia i skazaniem oskarżonych.

Dieta, ach dieta, koniec z cukrem...

cz pt, 02 kwietnia 2004 11:29

Choć w Łomży, tak jak w kraju cukru brakuje, ale nie o cukrze będzie to opowieść, lecz o diecie... radnego.

to nie jest żart

cz pt, 02 kwietnia 2004 11:27

Szanowny Pan Brzeziński Jerzy Prezydent Miasta Łomża Interpelacja W nocy z 5 na 6 marca z ul. Ks. Anny 9 został skradziony samochód marki Volkswagen Passat. Dzień później dokonano kradzieży samochodu ulicę dalej. 6 lutego tego samego roku pobito przy ul. Ks. Janusza 12 chłopaka.

Pierwsza aukcja jałówek hodowlanych w Szepietowie

cz cz, 01 kwietnia 2004 07:08

30 marca 2004 roku na placu wystawowym WPODR w Szepietowie odbyła się aukcja jałówek hodowlanych wysokocielnych. Ośmiu hodowców z województwa podlaskiego wystawiło do sprzedaży 18 jałowic. Cena wywoławcza kształtowała się na poziomie 3700-5500 złotych.

Jaka dieta? - uzasadnienie do projektu nowej uchwały określającej wysokość diet

cz cz, 01 kwietnia 2004 06:27

Grupa radnych wnosi pod dzisiejsze obrady projekt uchwały w sprawie wysokości diet oraz zwrotu kosztów podróży dla radnych, który w istotny sposób zmienia dotychczas obowiązującą uchwałę nr 237/XLIII/01 Rady Miejskiej Łomży z dnia 31 stycznia 2001 roku w sferze logiki funkcjonowania Rady Miejskiej.

Pierwsze w Polsce Muzeum Pisanki w Ciechanowcu

cz wt, 30 marca 2004 16:55

Kolekcja pisanek zbieranych od 1969 r. przez Irenę Stasiewicz-Jasiukową i Jerzego Jasiuka została ofiarowana Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka. Liczy ona około 1000 pisanek z różnych stron Polski o motywach regionalnych oraz wielu krajów świata.

W Piątnicy mleka kupują coraz więcej

cz wt, 30 marca 2004 08:29

875692 litry mleka to wynik dający tytuł największego dostawcy mleka do mleczarni w Piątnicy za rok 2003

« · «« · 1136 · 1137 · 1138 · 1139 · 1140 · 1141 · 1142 · 1143 · 1144 · 1145 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę