Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

Internetowe wielkie kino z Łomży działało nielegalnie

Ponad 200 tys zł „zarobiło” małżeństwo z Łomży, które przez stronę internetową oferowało do ściągnięcia kilka tysięcy filmów i najnowszych hitów kinowych. Niestety działalność którą prowadzili była nielegalna. Mimo, że stronę umieścili na amerykańskim serwerze nie ochroniło ich to przed odpowiedzialnością za przestępstwo. W ubiegłym tygodniu zatrzymali ich policjanci. 31-letni Andrzej P. został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące, a jego żona ma dozór policyjny.

Aby ściągnąć na swój komputer plik z filmowym hitem internauta musiał tylko zarejestrować się na stronie i zapłacić od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych na wskazane tam konto. Kilka tysięcy tytułów oferowanych na stronie zwabiło kilkadziesiąt tysięcy klientów. Prowadzony od kilku miesięcy interes funkcjonował znakomicie...  Dotychczasowe ustalenia wskazują, że przestępcza działalność przyniosła właścicielom interesu zysk szacowany na sumę znacznie przekraczającą 200 tys. zł.

Jak podaje podinsp. Andrzej Baranowski z zespołu prasowego KWP w Białymstoku twórcą  i założycielem strony okazał się 31-letni mieszkaniec Łomży. To na jego konto bankowe wpływały pieniądze od internautów korzystających z filmoteki. W środę wczesnym rankiem funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Białegostoku i Łomży zatrzymali tego mężczyznę i jego 31-letnią żonę w ich łomżyńskim mieszkaniu. Podjęte przez policjantów starania we współpracy z Fundacją Ochrony Twórczości Audiowizualnej FOTA doprowadziły również do zablokowania pirackiej strony internetowej zamieszczonej przez Polaka na zagranicznym serwerze.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty oszustwa podatkowego, naruszenia praw autorskich i tzw. prania pieniędzy pochodzących z tej działalności. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności. Jego żonie zostały przedstawione zarzuty współudziału w „praniu” pieniędzy i wobec niej został zastosowany dozór policyjny. Policjanci zabezpieczyli też kilkanaście komputerów, laptopów i nośników pamięci od osób, które korzystały z nielegalnej „wypożyczalni”.
Śledczy na poczet przyszłych kar zabezpieczyli także 200 tys. zł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę