Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

O krok bliżej do hipermarketów w Łomży

W Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego zostały opublikowane uchwały Rady Miasta Łomża dotyczące zmian planów zagospodarowania przestrzennego terenów na Bawełnie i przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Zawadzkiej. Uchwały wchodzą w życie 30 dni po opublikowaniu. W miejscach których dotyczą planowane jest budowa dużych centrów handlowych z pierwszymi w mieście sklepami wielkopowierzchniowymi.

Opublikowane uchwały zostały przyjęte przez radnych Łomży 24 czerwca 2009 r. Pierwsza Nr 332/XLVI/09 dotyczy rejonu ulic: Wojska Polskiego, Poznańskiej i projektowanej ulicy stanowiącej przedłużenie ulicy Meblowej, druga Nr 333/XLVI/09 obejmuje rejon ulic: Kard. S. Wyszyńskiego, Gen. W. Sikorskiego i Zawadzkiej. Dziennik Urzędowy Województwa Podlaskiego z ich treścią został opublikowany w czwartek 16 lipca, a to oznacza że zawarte w uchwałach zapisy zaczną w mieście obowiązywać od połowy sierpnia.

Przypomnijmy zgodnie z planami na Bawełnie ma powstać Galeria Narew. To obiekt o całkowitej powierzchni 70 tys. mkw - ma mieć dwie kondygnacje i jak zapewniają inwestorzy nowoczesne sale kinowe. Obok galerii zlokalizowany będzie duży parking. W przypadku realizacji tej Galerii trwają prace administracyjne. W czwartek 16 lipca ratusz poinformował o zakończeniu postępowania w sprawie oceny oddziaływania na środowisko i wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na budowę Centrum Handlowo-Usługowego Galeria Narew przy ul. Wojska Polskiego w Łomży. Według informacji inwestorów prace przy tym hipermarkecie mogłyby ruszyć jeszcze w tym roku.

W Galerii Veneda (przy skrzyżowaniu Sikorskiego i Zawadzkiej) na powierzchni ok. 39 000 mkw. rozlokowanych ma zostać ok. 90 sklepów i punktów usługowych oraz hipermarket spożywczo-przemysłowy. Klienci będą mogli korzystać z parkingu wbudowanego w obiekt Galerii na ponad 600 samochodów. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na II kw. 2010 roku, a zakończenie realizacji na IV kwartał 2011 roku.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę