Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Szepietowo będzie miastem

Główne zdjęcie
herb Szepietowa

Od 1 stycznia 2010 roku Szepietowo ma być miastem. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w najnowszym projekcie rozporządzenia w sprawie podziału administracyjnego kraju proponuje nadać status miasta sześciu miejscowościom – jedną z nich jest właśnie Szepietowo w powiecie wysokomazowieckim. Miasto objęło by powierzchnię 195,86 ha.

Początki miejscowości Szepietowo sięgają XVI wieku. Jej rozwój nastąpił w związku z budową kolei Kolej Warszawsko-Petersburskiej. Do dziś znajduje się tu stacja pasażersko-towarowa. W opublikowanym przez MSWiA projekcie rozporządzenia dotyczącego m.in. nadania statusu miasta Szepietowo argumentami za pozytywnym rozpatrzeniem wniosku są cechy funkcjonalno-przestrzenne, które już dziś wskazują, ze miejscowość na miejski charakter; demograficzne - liczba ludności projektowanego miasta wynosi 2335, a ok. 99 % ludności utrzymuje się z działalności pozarolniczej, i społeczne - zarówno mieszkańcy miejscowości, jak i pozostałej części gminy w przeprowadzonych konsultacjach opowiedzieli się za nadaniem miejscowości Szepietowo statusu miasta.

Dodajmy, że dotychczas na terenie powiatu wysokomazowieckiego są tylko dwa miasta – Wysokie Mazowieckie i Ciechanowiec.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę