Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

Kwalifikacje na czasie – praca w zasięgu ręki

Przygotowanie osób pozostających bez zatrudnienia do pewniejszego wkroczenia na rynek pracy z nowymi umiejętnościami i kwalifikacjami zawodowymi to główny cel realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Łomży projektu „Kwalifikacje na czasie – praca w zasięgu ręki”. W ramach projektu współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego organizowane będą szkolenia z obsługi komputera – w tym także na grafików komputerowych i twórców stron www, oraz księgowości. Właśnie teraz trwa nabór uczestników kursu „Obsługa komputera z elementami ICT”.

Projekt „Kwalifikacje na czasie – praca w zasięgu ręki” będzie realizowany przez starostwo do 30 czerwca 2010 roku.  Uczestnikami w projekcie mogą być osoby zamieszkujące miasto Łomża i powiat łomżyński, pozostające bez zatrudnienia w szczególności: długotrwale bezrobotni (z wykształceniem średnim), kobiety (zwłaszcza powracające oraz wchodzące na rynek pracy po przerwie związanej z macierzyństwem, osoby do 25 lub powyżej 45 roku życia oraz zamieszkujące w gminach wiejskich i wiejsko-miejskich i miejscowościach do 25 tys. mieszkańców

Projekt zakłada realizację sześciu różnych szkoleń. Łącznie swoje kwalifikacja zawodowe będzie mogło podnieść 90 osób. Jako pierwsze realizowane będzie szkolenie: „Obsługa komputera z elementami ICT”. Właśnie teraz – do końca lipca -  prowadzona jest rekrutacja. Pozostałe szkolenia mają dotyczyć: księgowości komputerowej, specjalistów ds. kadr i płac z wykorzystaniem programu komputerowego, obsługi kas fiskalnych z programem magazynowym, grafików komputerowych (podstawy obsługi programów graficznych) i tworzenia stron www.

Uczestnicy projektu zapewnione mają również wsparcie doradcy zawodowego, którego zadaniem będzie stworzenie indywidualnych planów działania oraz budowanie profilu drogi rozwoju zawodowego według zapotrzebowania, poradnictwo psychologiczne i bezpłatne materiały szkoleniowe oraz wyżywienie w trakcie szkoleń.

Harmonogram rekrutacji na poszczególne szkolenia zawodowe, przedstawia się następująco:
• Szkolenia zawodowe z zakresu obsługa komputera z elementami ICT – 07.07.-31.07.2009 roku,
• Księgowość komputerowa – od 01.08.-31.08.2009
• Specjalista ds. kadr i płac z wykorzystaniem programu komputerowego -01.09.-30.09.2009
• Obsługa kas fiskalnych z programem magazynowym – 01.11-30.11.2009
• Grafik komputerowy (podstawy obsługi programów graficznych) – 01.01.-30.01.2010
• Tworzenie stron www-01.03-31.03.2010

Więcej informacji oraz niezbędne dokumenty rekrutacyjne można uzyskać w Biurze Projektu:
Starostwo Powiatowe w Łomży

ul. Szosa Zambrowska 1/27, 18-400 Łomża pok. 323.
tel. (0 86) 215 69 14
e-mail: katarzyna.modzelewska@powiatlomzynski.pl
www.powiatlomzynski.pl

tekst płatny

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę